Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

konidana
14. srp 2013

@mvmk
@sisstin Jasňačka. Přeju, ať se zlepšujete.

krystalka
14. srp 2013

@sisstin - jo, to bude něco jako máme my - Yedoo 2 - mají několik velikostí, ta dvojka je od 115 cm, to má právě teď, ale jezdí na ní už od března a řídítka se dají zvednout, že na ní můžu jezdit i já 😉

sisstin
autor
14. srp 2013

@krystalka tohle právě na velikosti nebylo..tak mám trošku obavy 😝

sisstin
autor
14. srp 2013

jinak máma mi říkala, že jak byli s Tygrem u babičky, tak ho šíleně bavilo číst Kocoura Mikeše 😕 což mě by osobně nikdy nenapadlo, že by ho to mohlo bavit 😝

colafit
14. srp 2013

Zdravím. Omlouvám se, že narušuji diskusi. Dnes jsem byla s dcerou na logopedii a úplná katastrofa. Vůbec se jí ta logopedka nelíbila a mě taky ne - musela sedět rovně a dívat se na ní, pořád ji okřikovala a chtěla, aby dělala nějaké cviky s jazykem, jenže to naší Lucku vůbec nebavilo. Prostě si jí vůbec neuměla zíkat.

Dřív jsem sem chodila načumovat (dcera má zřejmě OVŘ), tak mě napadlo, zda nebudete vědět o nějaké dobré logopedce z Benešova nebo okolí? Klidně z okolí, a není problém placení, vůbec netrvám na hrazení pojišťovnou.

Díky moc.

sisstin
autor
14. srp 2013

@colafit já mám pocit, že zrovna z Benešova by měla být Iva Bajtlerová....neskutečně si ji chválí, ale je teda soukromá, což píšeš, že ti neva...ale nevim, zda je fakt z Benešova, zeptám se na FB 😉

krystalka
14. srp 2013

@sisstin - a ani tam nepíšou kolik je minimální a maximální výška těch řídítek? To tam většinou bývá...Jinak já se ptala toho prodejce v obchodě, jak vysoko by u té koloběžky správně měla ta řídítka být a on říkal, že když stojí na stupátku a drží řídítka, tak by měl mít natažené ruce...takže z toho by to třeba šlo odvodit...Já jí objednávala taky přes net, ale vyzvedávali jsme jí i s Jiříkem v jejich značkové prodejně a máme na ní i bezplatný záruční i pozáruční servis. Stála myslím 1790,-, měli ještě zrovna tenkrát nějakou akci...

krystalka
14. srp 2013

@sisstin - toho jsme taky kdysi četli, ale nějak zvlášť ho to nezaujalo, ale na DVD na to koukal kdysi docela rád 🙂

sisstin
autor
14. srp 2013

@krystalka tam bylo napsaný jen, že nevhodný pro děti do 3 let 😉 jinak stála 1200 taky na akci, no vybíral to a kupuje táta, tak uvidíme no 😅

krystalka
14. srp 2013

@sisstin - no jo, to už tak nějak standartně bývá na všech hračkách apod., kolikrát sice nechápu proč, ale asi se tím výrovci sychrujou kdyby něco 😉

colafit
14. srp 2013

@sisstin to by si byla zlatá. Zaplatím cokoliv za normální vstřícný přístup.

sisstin
autor
14. srp 2013

@colafit no počítej, že se to ale jako většinou pohybuje kolem těch 400-500 za hodinu, vím, že dělá s dětma i hodně na Ipadu a že umí zaujmout i těžce nespolupracující děti, otázka je, zda to pro vás (pokud jsem pochopila) jen s opravou výslovnosti není zbytečné 😉

abbie
14. srp 2013

@bluerose skus si aj toto precitat https://www.modrykonik.sk/fotoblog/abbie/clanok...
Inak odporucam ti pozriet sa na stranku Oskola.cz, nieco by si pre krpca urcite nasla a postovne do BA je skoro zadarmo 😎
Nejake tie naucne karticky, priradovanie obrazkov, ucenie farieb, tvarov atd. Ja som malemu odtial uz vela veci zobrala.

sisstin
autor
14. srp 2013

@colafit a začínám mít pocit, že ona je z Poděbrad 😒 no jdu vznést dotaz 😉

sisstin
autor
14. srp 2013

@colafit tak přímo z Benešova pí. Voldřichova - http://www.znamylekar.cz/michaela-voldrichova/l... , jinak pokud má malá i jiné problémy s tím spojené (grafo atd.), tak v Prodysu dělají přímo nápravná cvičení, já se tam chci objednat

sisstin
autor
14. srp 2013

@colafit a ještě http://www.znamylekar.cz/romana-burianova/logop... a Bajtlerová je fakt z Poděbrad, ted jsem tam narazila na její hodnocení.

colafit
14. srp 2013

@sisstin Děkuji, zkusím tu paní Voldřichovou. Co je to ten Prodys? Lucka potřebuje "jen" nápravu řeči, ale ona je hodně "svá". Podle mého mínění je poměrně chytrá a ke spolupráci je třeba si jí získat. Já to viděla u té logopedky, normálně se mnou doma pracuje (baví jí to), ale tedy se ošívala, neudržela pozornost, chtěla odcházet,..... no a paní mi řekla, že je taková dost živá, že asi u ničeho nevydrží.

sisstin
autor
14. srp 2013

@colafit http://www.prodys.cz/ 😉 já tam chci jít na ten nápravný grafomotorický kurz

abbie
14. srp 2013

@colafit ja som mala tiez raz zlu logopedku, maly ju vobec nechcel, ani sa na nu pozriet nechcel, nespolupracoval, vyzera fakt ako totalny mimon 😝 Tiez mi povedala, ze bude mat urcite ADHD, ale casom som zistila, ze proste ho nevie zaujat, manusky mu ukazovala ,co jeho absolutne nebavi, tak som od nej odisla... teraz mame novu a tam sedi ako 5 penazi a pekne s nou spolupracuje, ani raz sa nestalo, ze by si ju nevsimal 😉

colafit
14. srp 2013

@abbie To je přesně ono, ona vypadala (a jsem měla pocit, že mi to bylo naznačeno), že je hyperaktivní. Přitom ona je fakt zlatá, doma sama chce dělat úkoly, vydrží vymalovávat titěrný obrázky hodinu, jen paní byla divná. Já jsem věděla, že bude problém v okamžiku, kdy chtěla, ať si sedne na proti a hned ji okřkla, ať neslejzá ze židle.

abbie
14. srp 2013

@colafit aj ja som je x krat musela povedat, ze doma so mnou pekne pracuje, mala som pocit, ze mi neveri,ale ja maleho obcas aj nakrucam, takze dokaz tu je 😀 a ta nasa bolo pritom mlada, ale trosku sa mi zdala divna no

colafit
14. srp 2013

@sisstin to se mi zdá pro nás zbytečné. Lucka sice grafomotorika nic moc, ale řekla bych, že pořád v normálu.

Ale napadlo mě teď, kdysi jsem tu četla, že jsi dávala odkaz na dobrou dětskou psycholožku, ale už si nevzpomínám, jak se jmenovala. Mohla bys mi hodit odkaz. Nebyla to ta prof. z Krče, ale nějaká její žákyně.

colafit
14. srp 2013

@abbie myslím, že je jedno, jestli je mladá nebo stará, jde o to, jaký má vztah k dětem. Teď jsem volala té paní Voldřichové a hned do telefonu se ptala, co Lucinku zajímá a pak, že jí mám pozdravovat. Té, co jsme u ní byly dnes, tak jsem říkala, že kreslením ji moc nezabaví, že spíš vymalováváním, ale že absolutně vedou čísla (ona už chápe násobilku) a ona ne, musíš malovat. ☹

abbie
14. srp 2013

@colafit 😀 tak takto cesta nevedie ... tie "stare skoly" su desne

sisstin
autor
14. srp 2013

@colafit a řekla ti cenu? Na FB psala Zuzka, že prej před 2 rokama to bylo 400 Kč na hodinu.

sisstin
autor
14. srp 2013

@colafit no Tygrovi, jak někde řeknou, že má namalovat rodinu, tak začne brečet 😅 😅 😅 😅 on malovat absolutně neumí, vrchol jeho díla je sluníčka s očima a pusou, a tím končí... 😅

krystalka
14. srp 2013

@sisstin - tak Jiřík něco namaluje, ale je to pořád to samé dokola - tulipán, slunečnice, mráček ze kterého prší, sluníčko, vlak...teď se překonal a když o víkendu u babičky maloval takové to prázdné puzzle, tak tam namaloval i šnečka 😀 . Jako když u něj budu celou dobu sedět a říkat mu namaluj to a to, ještě bys mohl tohle...tak to s nadlidským úsilím namaluje, ale když mu řeknu, aby mi něco namaloval, tak je to pokaždé to samé 😉 ..jo ještě domeček umí... Ale přitom někdy loni maloval jako divej, ale jen ty věci, který viděl xkrát v Matýsku, namaluj mi....a dělal tam docela i detaily, vypadalo to, jak z toho seriálu...a pak jakoby to najednou všechno zapomněl a od té doby nic....

colafit
14. srp 2013

@sisstin neřekla, ale já jsem se ani neptala. Jsme objednané na 28.8., tak dám čerstvou informaci o ceníku. Třeba se to bude někomu hodit.

Lucka umí namalovat jednoduchou postavu, sluníčko a strom, a to je vše. Mě to nepříjde jako žádné drama, můj manžel například měl v 7. třídě 3 z výtvarné výchovy a jinak samé jedničky.

mvmk
14. srp 2013

@sisstin mala se take pastelek ani nedotkne 😝 max. kdyz vyndame papir a tuzku tak komanduje mne co mam jako namalovat 😅
Holky uz jsem vam rikala, ze pan dr. po ni chtel namalovat hlavonozce? 😕 Jsem vubec nevedela ze Limit jsou 3 roky 😝