Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dadlenka
9. srp 2011

@ygreen nic si nevyčítej, mohl být jinde, nebo taky ne. Prostě to tak je. Kryštof je nejmladší a mnohdy toho času není, nepracujeme soustavně. Kryštof taky když nechce, tak a ním nikdo nehne🙂 On je hodně pedantický a akurátní ( typická panna🙂 ) teď jeho nejoblíbenější hra je na parkoviště... Když jsem přišla do pokojíku a tam vyskládaná řada aut, myslela jsem, že mě vomejou😀 když začal s těmi auty jezdit a parkovat a parkoval i s odrážedlem, odlehlo mi - ne autistická řada, ale symbolická hra našeho pedantického dítěte🙂))

smardik
9. srp 2011

@dadlenka fotky si ukazujeme často, ho to strašně baví, má nás tam všechny a na fotce ukáže kdo je tatínek,maminka,bráška, s tím problém nemá ale zatím to neřekne, ale pár slov už má takže to jde sice pomalu ale jde to. a od září začíná chodit do jesliček tak třeba tam něco odkouká a 16. září jdem ke Krejčířové

dadlenka
9. srp 2011

Až nazraje čas, tak to řekne, hlavně, že ukáže, co by za to jinej dal, furt nespokojený rodiče 😀

romana
9. srp 2011

@sisstin tohle nejde ani ondrovi, většinou hádá. ale ten obrázek je podle mě těžkej, je tam toho hodně.

sisstin
autor
9. srp 2011

@romana no já nevim, proč to tam nemaj rozdělený podle věku, aby aspoň člověk orientačně věděl..co teda jo, a co ne 😠 ale asi to je fakt spíš tím, že je to těžké zrakové rozlišování, než že by kluci neznali pojmy "stejný" a "jiný", páč fakt jinak s tím problém nemá...v běžným životě 😕

smardik
9. srp 2011

@dadlenka jo naštěstí už ukazuje, začal teda až po 30měsíci takže dost pozdě ale hlavně že začal protože fakt co ukazuje je to s ním lepší-dokáže si ukázat co si přeje, my mu víc rozumíme a tím pádem ubylo situací kdy se Tomík zlobil, protože my ho nechápali 🙂, ideální to ted není to ne ale je to o mnohem lepší

evcaaaaaa
9. srp 2011

Ahoj holky
Je dobre ze mate pokroky en tak dal vsem vam drzim pesti 😉
ja mam nejake trapeni neni mi z toho moc lehko ale nic s tim neudelam ☹

ygreen
10. srp 2011

@evcaaaaaa to mě mrzí;o(

jinak ahoj holky, dnes je tady hnusně, zima a prší. Doufám, že se dnes doma s dětma navzájem neukoušeme ☹

sisstin
autor
10. srp 2011

Bré ráno,

no to počasí je teda hnus fialovej...nechápu 😠 my zas budeme celej den pracovat, ale už mi to přijde děsný...já mu nemám furt co nabízet novýho, tak to furt jedeme dokola všechno 😖

dadlenka
10. srp 2011

@sisstin zlatej Tygr 🙂 taky jsem chtěla využít počasí k výuce... jsme doma sami, tak jsem položila vedle sebe hrneček, auto a telefon a ptám se Kryštofa, z čeho se pije? vzal do ruky kelímek a prý oo- mléko, tak jsem mu nalila mléko... Znovu ke stolu, otázka čím se jezdí? Popadl auto a už s ním jel pápápů- půjdeme pá😀 a teď rozumí, ale nechce se mu spolupracovat, nebo nerozumí, ale vybral si to, co ho baví a je k užitku...pacholek jeden🙂))

sisstin
autor
10. srp 2011

@dadlenka no to si myslím, že rozuměl 100% 😉 🙂

dadlenka
10. srp 2011

@sisstin no a tak to máme se vším 🙂 za chvilku ho ještě testnu jednou s jinýma věcma a uvidíme... jinak počasí fakt hnus, mrholí, zima....

smardik
10. srp 2011

ahoj

u nás to samé sedíme doma, lije, Honzovi rostou stoličky a jen řve, neřve jen když ho nosím takže super. Ale Tomík má dneska dobrý den a chce pracovat už jsme kreslili, dělali vkládačku, stavěli kelímky, vkládali tvary. ted vařím - cuketovu polívku tak jsem na ni zvědavá a půjdeme dělat obrázky

ale je to pořád dokola dokolečka každý den, musím pořídit něco nového

sisstin
autor
10. srp 2011

@dadlenka tak nemusí to dělat jak robot 😉 já si spíš myslím, že je i lepší...když se ho zeptáš, z čeho se pije..a on vezme hrníček a řekne mlíko... 😉 než kdyby jen ukázal na hrnek a tím to zhaslo...taky fakt vidíš, že rozumí 😉 tohle já nepovažuju za nespolupráci... to samý s autem, čím se jezdí...a on vezme autíčko a jezdí, jasnej důkaz, že ví, vo co gou 🙂

já jdu odpoledne na nehty, jdu si nechat udělat úplně nový...takže tam zkejsnu 2,5hodiny... 😖

smardik
10. srp 2011

holky právě se u nás stal zázrak - nejen že Tom něco jí-koblížek ale vzal si ho do ruky a jí ho sááááááááááááám

jsem v šoku

sisstin
autor
10. srp 2011

tak jsem objednala druhý díl Soba Boba a Krtka Barbory, a ještě pracovní sešit pro předškoláky 🙂

susik77
10. srp 2011

@sisstin - Ahoj siss, dnes jsem dostala odpoved od Kr. Tady je : Dobrý den,
jsem moc ráda, že se věci vyvíjejí k dobrému. Pokud jde o to ukazování - samozřejmě jí to zkoušejte vysvětlit a hlavně přímo ukázat (stejně jako cokoliv dalšho, co se učí).
Pokud jde o styl učení - spíše paměťový, ten skutečně bývá součástí problému sémantické poruchy, ale Verča je ještě malá a hodně se toho může s vývojem změnit. Myslím, že i školka by jí měla prospět.
Držím palce, aby vývoj dál dobře postupoval a zdravím.

Tak asi to neni nic dramaticke...

sisstin
autor
10. srp 2011

@susik77 no, taky si právě myslím, že než půjde do školy..že to bude v poho...vždyt jí nejsou ani 4 😉

susik77
10. srp 2011

@sisstin - jj, ja taky se snazim resit vsechno co nejdriv, aby byla uz ve skole uplne v poho-nebo co nejvic 😉

susik77
10. srp 2011

A my dnes taky mame pokrok-znovu u Terezky - rikala mi dnes rano - mamina - ty, ty, ty 🙂
to je nase druhe zajmeno - ja uz par mesicu pouziva 😵
A dnes druha noc bez plenky sucha. a v noci se vypytala curat🙂

dalea
10. srp 2011

Ahojte ja odchadzam k svokrovcom,tak tu budem pomenej 😒 A take perlicky zo vcera 😀 Lea nechcela sama jest,tak krici,mamka,pod mi pomoct s krmidlom 😅 Alebo ked si vecer znova cmulala prsty,tak na upozornenie,aby to nerobila,mi odvetila,mamka,nerozculuj sa,to je v pohode 😠 😀

susik77
10. srp 2011

@dalea vcera som si vsimla u veru ze si cmula prst 😖 pozdravujeme dvojca 😎

anarae
10. srp 2011

u nás po velké radosti z kreslění omalovánek a učení se nových slov ,jsme zase na na regresu....ted klesnul tak,že nechápe že teta není babi...........všem okolo co měl už "rozkolonkovaný" jako tety paní sousedka atd opět říká babi 😖 no nic a s malování to po týdnu jde zase taky do kopru.dávám fotky před týdnem kdy maloval a dneska

sisstin
autor
10. srp 2011

@anarae ach jo 😒 ale jinak když je ve "svém" období, tak teda vymalovává krásně...Tygr maluje stejně jako na druhém obrázku 😉

jinak já objednám Hádanky Dráčka Fráčka, je to něco jako Můj první kvíz, ale právě to zadání je v textu , a dítě musí uhádnout o co jde. Což si myslím, že je úplně perfektní na procvičování porozumění, je to od 4let 😉

smardik
10. srp 2011

@anarae ach jo, to je hrozné. at už konečně víte co mu je

@sisstin balíček dorazil, ty jsi prostě poklad

anarae
10. srp 2011

@sisstin sama jsemkoukala jak mu to krásně jde a říklala si že jdem zase kupředu.No sapon že rozlič´šuje to je babi co má mánu(teta jitka s maruškou)to je babí co bydlí vedle(paní sousedka)....zítra jdem k mudr uvidíme co nám řekne hezkého.Jinak ted mi nabidnul kamarád ,že pokud nechcem čekat na listopad s kočárkem,že nám pujčí,bezuročně a že mu dubu splácet 1000+1500měsíčně,tak nějak uvažuju a promýlám v hlavě jestli ten rehakočár nemám koupit za hotové a na nějakou mudr se s prominutím vysrat....zkoušela jsem jí znova ukecat aspon na ty diagnzy pro to reha,ale nechce ani slyšet,navícmi vynadala ,že sem si dovolila mladýho objednat sama do Motola k mudr,Proškový....přitom tady EMG dětem nedělaj a stejně to posílaj do Motola a ona jasně řekla že ho před dovolenou neobjedná.Kdybych čekala na ní tak pujdem až po novým roce a ne ted v listopadu 😖 grrrrrrrrrr

sisstin
autor
10. srp 2011

@smardik a dorazilo to nějak v kuse? Voni tam s tím třískaj jak šílený...se mě ptala za přepážkou, jestli se to může rozbít...tak říkám, že ne...což mě nenapadlo, že ona to v zápětí hodí do koše dva metry daleko 😅 😅 😅

@anarae no já bych to za svoje rozhodně nekupovala!!!Malík má na to nárok, to by jinak snad nemusel bejt pojištěnej...jinak ta Dr. je s prominutím pič... 🙄 🙄 🙄 🙄

smardik
10. srp 2011

@sisstin jo dorazilo to v kuse, moc díky. Už za sebou mají kluci i bitku o knížku-o ty sleva ta se líbí oběma se tu pobilii, pobrečeli a je to 😀 😀 😀 😀 a smála jsem se, ukazoval jsem Tomáškovi bundu a říkám to je tvoje bunda, líbí se ti a odpověd byla neci, ne 😀 😀 😀 😀 😀 😀

smardik
10. srp 2011

@anarae pokud bez toho kočáru vydržíte nežb vám ho napíšou taky bych ho nekupovala, když na něj máte nárok proč utrácet vlastní peníze. kdyby jste ho potřebovali fakt nutně už ted zvážila bych to

anarae
10. srp 2011

@sisstin jenže já s ní potřebuju zae začít jezdit do Prahy na logo a na foniatrii a vypadá to že se nám tam mudři rošíří ,takže fakt nevím jak to udlěat.Ta trojkola co sem koupila je super,ale je to fakt tak do lesa a nebo tady po městě ,kde vím,že stačí ta ruční brzda.Zkusím ještě to doatst přes genetičku(diagnozy nějaký),aby nám mohli ten poukaz vypsat na reha a obhájili to u komise.Jo jinak dneska malíkmá furt jak sám říká kovovu nohu(to je že jí těžkou a necítí jí)zítra musím napsat seznam co chci u mudr probrat jinak to zapomenu,je toho hodně od toho jak mu padá při záchvatech hlava(maruš se ptala jestli není hypotonickej )já fakt nevím až po ten pitomej regres....
je toho hodně vyrazíme asi ránov 8 aby sme stihli i genetiku už tam snad budou vysledky z metaboliky a nebo budou nabírat další