Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
17. zář 2011

Thea pořád ukazuje jak je veliká, paci, apci, tleská když jí někdo řekne že je šikovná nebo když v telce někdo tleská, dává si ruce na hlavu a dělá ježíši, ježíši, apod. 😀

ygreen
17. zář 2011

jako když dělám s Tobim barvy, nebo zvířátka na hravémučení, apod, tak jí mám na klíně tak vše vidí. A miluje nejvíc logo hry, ale mrška je ničí jak je to z papíru.

leporelo
17. zář 2011

@ygreen Já jsem to asi přehnala... B. taky dělá paci, paci a mává a ukazuje a telefonuje a podobně, ale "máma" říkat přestala a štěkat už taky nechce 🙂 Já se snažím nějaké úkoly s M. dělat, jen když Bára spí. Vyrušuje a ničí studijní materiál!

leporelo
17. zář 2011

@ygreen 😀 hravémučení ha, ha 😀 Tak by se mohl jmenovat nějaký SM salon

jolinka
17. zář 2011

@leporelo zas nejaky dobry feft mas 😀 😀 😀

ygreen
17. zář 2011

ježíš já jsem kráva 😀 😀 😀 😀 😀 😀 pardon hravé učení 😀 😀 😀 😀

hanistepa
18. zář 2011

@smardik Smardíku, co máte s rukama? A co manžel??
@sisstin Siss, můžeš mi, prosím, poslat adresu na ten blog o Járovi? Taky bych se podívala..
@jolinka Jolinko, ty máš taky prvňáčka?? To jsem netušila... Jj, taky se mi zdá, že jdou docela rychle...

smardik
18. zář 2011

dobré ranko

@hanistepa Tomík je citlivý na ruce už od narození, už v porodnici řval jak se jen někdo dotknul ruce, cca do roka s ním nešlo paci paci, jak je velký apod dělat to hned řev. Tak hrozné už to není už se nechá vzít třeba za ruku když to musí být ale citlivý je pořád, podle mě i proto nejí sám - ani chleba s něčím nevezme do ruky že by se ukypal, vaní mu každé smítko hned se musíme utřít, na písek začal chodit až letos a to ho pořád čistím - během 10 minut co sedí na písku třeba 15 apod.
A má to asi po manželovi on je taky cíta na ruce jak říkám - má problém třeba venku jíst klobásku že bude mít ruce špínavé, jak přebaluje kluky tak je namaže a jde si umýt ruce a pak jim dá plínku, pořád si je utírá, prostě moje cíta

smardik
18. zář 2011

ještě ted jsem si vzpoměla na další věc co po Tomovi chtěla, to teda nevěděl vůbec co bije: dala mu papír ze třemi stromy - každý jinak velký a měl ukázat který je malý atd. to nevěděl vůbec

hanistepa
18. zář 2011

Aha, tak to si vzpomínám, to Haničce tehdá dávala taky🙂
Jsem zvědavá, co po nás bude chtít letos...🙂
A už jí jdu napsat...🙂

sisstin
autor
18. zář 2011
sisstin
autor
18. zář 2011

@smardik no je vidět, že zatím to porozumění Tomík nic moc...ale ono se to zlepší časem o dost 🙂 holt budete muset makat, ale ono to má své výsledky...v tomhle vidím, že ta dysfázie je "fajn", páč většinou pokud člověk s tím dítětem pracuje, tak ty výsledky jsou vidět a poměrně rychle....což třeba u autismu bohužel být nemusí 😉

smardik
18. zář 2011

@sisstin zrovna se jdu dívat po nějakých těch obrázcích kde se jí, spí, čte, nevíš o něčem? to mu nešlo jsem do rána bez něj tak toho chci využít a připravit to pro něj. Jsem rozhodnutá makat a bavili jsme se včera s chlapem že bych zůstala doma asi až do doby než půjde Tomášek do školy, chlap je pro že to bude pro Tomáška lepší a že to potřebuje, což mě překvapilo

to malý velký vůbec nechápal, zatím jsme to doma nedělali. Kdyby jsme šli cca v červnu tak si myslím že výsledek je jiný, ted už fakt máme nacvičené ty obrázky, vkládání tvarů

hanatka
18. zář 2011

@smardik jéé, koukám, že už máte Dg. 🙂 Sice je blbý gratulovat k dysfázce, ale určo ti odlehlo, že jo? 🙂
Jak píše @sisstin, s dysfázkou se dá pracovat 🙂

sisstin
autor
18. zář 2011

@smardik takový obrázky jsou např. v Diagnostice předškolního věku....ale to se dá v podstatě trénovat na jakémkoliv obrázku 😉

https://www.youtube.com/watch?v=gTPy1ecda90

to samý, malý - velký atd. pracovní sešity od Bednářové, taky Velká malá myška od Granny...

to nebylo ono, opravila jsem ten odkaz

smardik
18. zář 2011

@hanatka jojo máme diagnozu, opoždění ale v rámci širší normy takže super a smíšená dysfázka 🙂, já jsem spokojená, víte jak to myslím 🙂 take za mě super 🙂

hanatka
18. zář 2011

Já jsem dneska po dlouhý době vytáhla Logico, páč malýmu se chtělo dělat, tak jsme udělali asi 10 kartiček z toho Vnímej a povídej 🙂 Dal to, ale musím mu u toho teda povídat, jakože holčička má narozeniny, co by asi tak chtěla.. On mi klidně odpoví, že by chtěla třeba značky (páč to by chtěl on). Jak s tím neděláme, tak neví, že má vybírat z těch obrázků. Asi od třetí karty už mu to šlo mnohem líp. Nejlíp mu jdou ty kartičky, kde se vybírá, která z hraček chybí, to má hned 🙂

smardik
18. zář 2011

@sisstin zajdu zítra do knihovny snad tam něco bude 🙂 a budeme dělat, naštěstí už si na to fakt zvyknul a nemá problém, někdy si sám přinese židli a ukáže na obrázky že jdeme dělat 🙂

smardik
18. zář 2011

tak jsem zrovna Tomáškovo objednala nějaké kartičky na účení jak dávala siss odkaz té své kamarádky a jdu vzít den a noc 🙂

susik77
18. zář 2011

@hanistepa - veru zase doastala obrazky kde byli 2 pani a zeptala se ji ktera je hezci-veru ukazala tu 2. 😎

susik77
18. zář 2011

@sisstin - jake cviceni jsou prosim Te v tom pocitani Soba Boba?uvazuji to koupit...

sisstin
autor
18. zář 2011

@susik77 my máme 1 a 2.díl, ten 2. ještě Tygr moc nedává....v tom první se procvičují termíny jako : malý - velký, široký - úzký, plný - prázdný, nízko - vysoko, všechno - nic...pak dál klasicky největší - nejmenší, nejdelší - nejkratší, větší než, menší než.... první - poslední - prostřední 😉 , a pak už normoš počty - ukaž tři věci, dvě věci, jednu věc atd. 😉

susik77
18. zář 2011

@sisstin - aha, tak to je fajn.veru s teri uz pocitaji, veru umi aj to prvni-posledni, nejmensi, nejvecsi, tak to aspon jeste vic procvicime 😉

ygreen
18. zář 2011

tak to musíme potrénovat tyhle pojmy. To Tobík neumí, i když teď když si prohlížíme auta, tak říkám malý, velký a tak.

ygreen
18. zář 2011

ale dnes se už ráno hnal k pc, na hraveučení, nechtěl ani animáčka, moc ho to neba, už nekouká moc na pohádky, má to puštěné a odbíhá ke mě s knížkou a chce si ukazovat 😉 😉 a baví ho i když ho trénuju aby ukazoval on na to na co chci já 😉 😉

dadlenka
18. zář 2011

@ygreen super🙂 matka usdílená k smrti😀

dalea
18. zář 2011

@susik77 My mame tiez Soba Boba,1 a 2 diel,uz sme presli obidve,ale 2. bez pisania,iba ukazovala a to je lahsie 😉 Tam su v oboch aj ulohy,kde ma spajat ciarkami,kruzkovat,dokreslovat,to jej vysvetlim na zaciatku a necham pracovat,vtedy je to tazsie,Veru by sa to mohlo pacit 🙂

dalea
18. zář 2011

Jaaaj a este Vam nieco napisem 😀 Asi pred mesiacom Lea konecne zacala pedalovat na bicykli,ale musela som ju drzat,aby nepadala nabok,ma sice bocne kolieska,ale bicykel velky,syn na nom zacinal ako 6-rocny 😝 No a dnes ju Daniel zobral,ze s nou ide cvicit a dosli asi o pol hodiny a ja kukam 😲 a Lea sama bicykluje 😅 A viete cim to bolo?Ona mal tie kolieska vysoko a ked jej ich syn namontoval nizsie,mala lepsiu stabilitu a pohode sama bicykolvala 😠 😀 A to som si este vcera s mojou mamou myslela,ze sa to snad nikdy nenauci,kde sme na nu pozerali,ako jej to vobec nejde 😕 Boze aka ja som blba,az moj syn na to musel dojst,ze kde je chyba,v takej banalite 😝 😅

ygreen
18. zář 2011

Tak dnes Tobiáš přijal Mezi náma pastelkama v pohodě a chtěl dělat - ale on to projíždí rychlostí blesku, ale zkoušel spojovat i dělat kolečka - no velký mu na poprvé docela hezky šli, malé moc ne. On to drží jako prase kost. Ale soba dělat nechtěl.

sisstin
autor
18. zář 2011

@ygreen tak to je Tobís šikula velkej 🙂 Tygrovi ta grafo fáááákt nejde 😝