Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
21. zář 2011

@hanatka moc díky mám z něj fakt radost 🙂 v pátek se zajdu poptat do té logo školky

jinak pokud se zbavíme dřív dluhů tak zůstanu ještě rok dom at s Tomem fakt dělám a věřím že to vše dožene než nastoupí do první třídy, 6 má až v říjnu takže do školky půjde skoro v 7 letech

smardik
21. zář 2011

@cmilka já to den a noc nikde neviděla, no já uvažovala i o tom hradu ale nakonec jsem vzala den a noc, přijde mi lehčí a je to pro děti od 2 let, Honzík bude mít 2 v lednu takže to využiju pro oba. ale až to bude zvládat určitě vezmu i ten hrad moc se mi líbí

ygreen
21. zář 2011

teď nahrávám na FV videjko s Tobim jak si hraje s miminkama, ale nebylo to jeho spontánní hraní, kdy je chová, tančí a mazlí se s nima a říká jim mimi máma 😀 prostředek přeskočte tam Thea vozí kočárek 🙂 a sorry za bordel 😅

dalea
21. zář 2011

@hanatka Ja Ti uz dlhsie tvrdim,ze tvoj maly je nadpriemerne inteligentny,tak si to priznaj 😀 No tie prve a posledne slabiky v slove,sa fakt ucia az v skole,samozrejme,tak isto nie vsetky deti vedia abecedupred skolou,ze? Oni to pomalicky skusaju s predskolakmi uz v skolke,ale nie vsetci to zvladaju 😉

dadlenka
21. zář 2011

@ygreen já myslím, že se nemusíš nervovat jestli atyp nebo smíšená dysfázka. Tobík sdílí, má oční kontakt, smysl pro humor, nápodobovou hru, spolupracuje, vyhledává interakci, používá gesta...JE to šikovný kluk, některé věci dělá později, ale velmi rychle se učí. Hlavně si to všechno piš a když budeš nervovat, tak si přečti, co udělal za pokrok např. za týden🙂
Mám doma paličáky, můj prostřední synek(6) mluví krásně, ale je vypínací, takže mnohdy působí jako mentálně retardovaný, když nechce, neumî NIC... Je nadprůměrně inteligentní- nikdy nechtěl spolupracovat, když se mu nechce, tak neumí a nehneš s ním🙂
Kryštof mi ho v mnohém připomíná, zkouší, jestli to myslím vážně a trvám na tom, nebo uhnu.
Každý není kolektivní typ, každý není pracovitý a nemusí to znamenat že je autista. Pro mě je autismus postižení, které postihuje to dítě globálně. I kdyby byli naši kluci autisti, tak sdílející, mazlící, s fantazií, s interakcí a gesty, se snahou o komunikaci, smyslem pro humor....

hanatka
21. zář 2011

@dadlenka a ten nadprůměrně inteligentní syn se hodně vztekal, když byl menší?

andreabe
21. zář 2011

@smardik prave citam spravu, je fakt pozitivna, super, gratulujem 😉 😵 🙂 tak to mate nadej, ze bude Tomik uplne v poriadku 😵

dadlenka
21. zář 2011

Jinak mám radost, Kryštofovi se ve školce líbí, pomalu prodlužujeme pobyt a příští týden snad i s obědem. S paní učitelkou se mazlí! Uklízí hračky, sice si hraje sám, ale sem tam se připojí k řízené činnosti. Každé ráno se těší, tak snad to bude ok 🙂

dadlenka
21. zář 2011

@hanatka já mám strašně uvztekané děti, užila jsem si válení, útěky, řev při odchodu z hřiště, dokonce jeden pán chtěl volat sanitku, jestli se mu něco nestalo, že se válí a řve...já mám normu někde jinde😀 když na ORL napsal doktor hlasitější projev, tak jsem se musela smát, ženeslyšel ty dva starší😀

smardik
21. zář 2011

@dadlenka super že mu ve školce líbí, Tomík jde od 3. října do jeslí na 14 dní v měsíci

dadlenka
21. zář 2011

@smardik no jsem v šoku, on sice trošku zakňukne když ho předávám, ale potom je hned ticho, trošku se vztekal, když měl uklízet hračky a když měl svačit, ale opravdu na tom učitelky trvaly a po cca 3 dnech uklízí i v pohodě odchází na svačinu, jí dost a sám, tak ťukťuk, snad to bude dobrý ťuk ťuk🙂

hanatka
21. zář 2011

@dadlenka třeba jsou norma ty naše děti a ostatní jsou divní 😀 😀 Sakra, já chci taky někdy potkat tak vzteklé dítě, mi to dělá dobře 🙂 Já už se bojím s ním někam jít, vždycky všude najde něco, co nemůže dělat a při mé snaze mu v tom zabránit, mi a všem okolo předvede divadýlko.

dadlenka
21. zář 2011

@hanatka já tě plně chápu😀 mě nejvíc rozesmějí maminky, které si stěžují na vztek svých dětí a ten probíhá stylem - dupy dupy, nenene a konec😀
Utěšuju se tím, že maji touhu po prosazení, jdou si za svým, připadám si jako krotitelka divé zvěře, a jsou takoví všichni tři😀 věkem je to lepší , nebo jsem už apatická 😀 každopádně jak si Kryštof už jakž takž řekne kam a co chce, ubylo vzteku. Mě pomáhá naprostá ignorace až vyjadřování nudy🙂

petul.a
21. zář 2011

Ahojky

@hanatka - tak přijeď k nám 😀 Barčí to taky umí 😅 Např. noc na včerejšek byla v tomto ohledu ukázková, postupně: chtěla na velkou postel (má stále svou malou, páč IKEA nemá naši vybranou na skladě 😕), chtěla na nočník, na kterém by seděla klidně hodinu, pak zalehla, zas chtěla na nočník a když jsem jí řekla, že byla před chvilkou, nastal bengál, pak chvíli klid, po půl hodině řev, že chce na nočníček, tak jsem ji na něj posadila, pochopitelně ukápla takovou kapičku ze slušnosti, tak jsem řekla, že tohle mohlo klidně zůstat v bříšku, ona že chce kakaíčko, já že teď teda rozhodně ne, nastal řev... nakonec si nechala vysvětlit, že když je tma, kakaíčko se zkrátka dělat nebude. Byla jsem na ni hooodně důrazná, i jednu přes prdku dostala (maličkou, spíš takové přistrčení 😉), byla vhozena do malé postýlky a světe, div se, spala do rána 😉

Holky, já koukala po informacích o speciální školce, která je tady kousek od nás, a mé srdce zaplesalo, oni berou i děti s PAS 😵 a dle toho, co píšou na stránkách, se mi jejich přístup líbí http://www.zsspocaply.cz/materska-skola/organiz...

jolinka
21. zář 2011

@dadlenka
@dadlenka
skoda ze ste nestretavali nas tak pred rokom....hned by sa ti ulavilo 😀 Mne zase cudzi ludia nukali ze Katiku zbiju {ked ja toho nie som schopna} alebo mi nukali cislo na detskeho psychiatra. 😠

dadlenka
21. zář 2011

@jolinka no nejhorší jsou důchodci, kteří straší čertem, nebo že si tě vezmu, jedna paní nás dokonce neváhala dohnat i se dvěma taškama s nákupem a sdělila mi, že by syna zmlátila...., ale zadýchaná byla pořádně😀 jediný recept je přežít😀 prostřední synek mi navíc utíkal a já ho naháněla i s těhotným břichem a nákupem😀 na Kryštofa jsem byla připravena nosím batoh 😀

jolinka
21. zář 2011

@dalea no tu dobru pamat mozme Lejke len tisko zavidiet 😉
K. nehrozi naspamat rozpravka, ma celkove problem nieco zreprodukovat, pletie, mota ze ta veta nedava ziaden vyznam , resp. tazko aj rozoznat kde sa konci jedna veta a zacina druha. Zacne In medias res, rovno doprostred veci akoby si myslela ze dotycny vie o com hovori...

co ja viem, niekto ju na ihrisku pochvali ako pekne bicykluje a Kati reaguje dlhym zmatenym preslovom uplne na inu temu..."Tam bol asi asi taky slimak. asi cierny. Ja som sa bojila, bol tam asi dobry slimak. cierny slimak chcela papat, tak robila chrum, chrum. sonicka mala, sonicka co ma mala psik Tapko.

...no a dotycny ma prist na to ze u sesternici Soni pozerala na nejaku videohru s priserami 😖

jolinka
21. zář 2011

@dadlenka 😀 😀 😀
doverne zname

petul.a
21. zář 2011

@jolinka, @dadlenka - drzost lidí nezná mezí, co? To je děs, so si někteří dovolí! 😠

cmilka
21. zář 2011

@dadlenka @jolinka jj, dôchodcovia su naozaj najhorsi... naposledy v cakarni na ocnom, ked Filip reval, lebo mal rozkvapkane oci, tak jeden dedko mu povedal, ze doktor uz nanho dnu brusi nozik... tak som mu povedala, nech si sadne a bude ticho.... manzel sa ma opytal, preco som nanho nezavolala policiu 😀 😀

jolinka
21. zář 2011

@hanatka
@dalea
to fonem uvedomovanie si aspon prvej hlasky v slove robia ozaj predskolaci... 😉, pismeno netreba vediet v pisanej podobe, staci pocut v slove... Kati to este nechape, ju zaujimaju pismena ako obrazky. To ze vyraz "K ako Katika" znamena ze u daneho slova je K prva hlaska ona vobec nechape.
Vidi pismeno "K" a povie ... tam je napisana Katika, nechape ze na to by muselo byt viac pismen. Ked jej ja poviem aby doplnila vetu ze K ako..., tak povie Ako noznice, lebo jej to pripomina noznice. alebo ona napise pismeno O, ja jej poviem O ako okuliare a ona sa cuduje preco nema 2 kolieska...

Podobne pochopenie pismenok, ze O ako... jznamena fyzicku podobu, na co sa podobaju mala aj Johanka akurat ze mala 3 roky a nie 5... 😒

ygreen
21. zář 2011

jj máte recht, nebudu se plašit, teď jsme s Tobíkem krásně posvačili jogurt a u toho jsme imaginárně čajíškovali a papali z dětského nádobí a předtím jsme si hodinku hráli na hravém učení. Se mnou má oční kontakt 200% a pořád na mě šahá aby mi něco ukázal. A už skoro umí říct ano, na otázku zda něco chce. Ne umí říct super 😉
Umí napočítat do tří a ukázat to na prstech a dnes se naučil malá a velká rybička ukázat na rukou 😉

A super už jedná když s eptám aby ukázal části tela na sobě, na mě, panence, na pc, všude 😉 🙂

ygreen
21. zář 2011

nj to znám taky, důchodci s kecama - že já si tě vezmu domů, ti klidnější mají jen znechucené výrazy v xichtě. Jen maminky s klukama nebo dětma kolem 3 let chápu a tak soucitně pokývají, usmějou se 😀

jolinka
21. zář 2011

@dadlenka
@petul.a

Kati mala zachvaty neskutocne, ked ju niekto cudzi chytil. to extra neznasala 😠 😠 😠 a bohuzial nie vzdy som to ustrazila, lebo je mala na svoj vek a kazdy sa snazil jej pomahat. a este sa nasli taki debili, ze aj na moje vyslovne a dorazne upozornenie aby ju nechytali ju aj tak chytili. dokonca jedna krava mi drzo povedala ze, A preco by som ju nechytila? ....no potom sa cudovala ze celu cestu v buse pocuva jej desny rev 😖 ☹
Kati bola schopna este par nasledujucich dni s krivdou spominat ze Teta ma chytila.

jolinka
21. zář 2011

@ygreen a krasne vidno, ako zretelne artikulujes.... 😉 😉 😉

jolinka
21. zář 2011

@ygreen este som si vsimla ze mnohe veci tobik spravi, ked to viac krat dorazne zopakujes. asi to bude tym neporozumenim reci.

to Kati tiez, ked niecomu hned nerozumie, vcera na obrazku mala ukazat co je vzadu a spredu, tak asi po tretom zopakovani to dala, co dokaze a rozumie hlavne, napr. poviem spocitaj zvieratka, to nemusim opakovat, spravi hned.

dadlenka
21. zář 2011

@ygreen ano taky Kryštof neumí, na znamení souhlasu se usměje, ale ne- u něj v podobě nenene(asi aby to nikdo nepochopil jako ano😀) umí od 2,5 let...
Jinak Tobík si opravdu krásně hraje a úžasně spolupracuje🙂

dadlenka
21. zář 2011

@ygreen bohužel se mi video nezobrazuje

ygreen
21. zář 2011

@jolinka nj já řvu jak ta kráva 😀