Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
29. zář 2011

@paolin já právě nevím a chci se rozhodnout a objednat nebo i klidně starší za rozummou cenu, jen teda otázka která z těch možností bude to nej, všechny fakt ne teda. na narozky budou garáže wader a nějaká dráha, čekám na fotky od paní

susik77
29. zář 2011

Ahoj holky, tak jsme se vratili z Loga. Des!!!!! Asi budu hledat neco jine ☹ Podrobnosti na FB.

ygreen
29. zář 2011

@smardik nedávno byla na MMA aukce obrovské sady vláčků Tomáše. my ty dřevěné z ikei máme a nic moc

smardik
29. zář 2011

@ygreen jdu mrknout, mě se ten Tomas líbí nejvíc ale zas je to cenově výš než tesco, ikea

zzuzca
29. zář 2011

@smardik za seba odporucam tesco,ikea,woody,dino? (myslim)...oni su vsetky tieto vlackodrahy na rovnakom principe a kompatibilne....(teda nam ikea a tesco ide to trosku blbo do seba, ale ide to...alebo kubi proste uz si berie len 'ikeu' postavi nieco a dalsiu si postavi 'tesco' 😉 ) ...takze potom mozes dokupovat rozne vyhybky, depa, milion somariniek a pasuje to k sebe. Kubi sa s tym riadne zahra 🙂 inak ja som kupovala taky balicek na aukre, 20 drev. vlacikov za 200 kc 🙂 , aj tu vlackodrahu samotnu som tam kupovala za lacno 🙂

jolinka
29. zář 2011

napisem to tu, lebo na FB mi to ide strasne pomaly 😒

ze ideme na buduci tyzden stredu k logopedicke... tu oriskovu z presova ku ktorej chodi i cmilka z filipkom sme zavrhli ze daleko, kamoskina co ma chlapca s expreskou ma vela deti a uz neberie, ale mi odporucila nejake 2 mlade logopedicky v Detskom integracnom centre tu v Ke, jedna nas vzala, bola velmi mila po telefone, ona sama mi zavolala, pytala sa podrobne na Kati. tak uvidime...
pozerala som na ich stranku, tak sluzby toho centra su bezplatne, dufam ze aj logo, ale nebude problem zaplatit primeranu cenu ked budeme spokojni. .

sisstin
autor
29. zář 2011

@jolinka Joli, nevím, jestli je to u vás stejné jako u nás..ale tady to funguje tak, že pokud je to logoped, který pracuje na pojištovnu...tak musíš mít žádanku k němu...pokud je to logoped soukromý, tak si ho hradíš a můžeš tam jít "jen tak" 😉

jinak holky, jsem pro, aby se tady psaly všechny "normální věci", na FB je věci, které nechceme ventilovat veřejně nebo tam kecat s holkama, co nechtějí přispívat do diskuze téhle 😉

jolinka
29. zář 2011

@sisstin zrejme bude sukromna, vravela ze ziadanku nemusime mat... i keby sa platilo, hadam to nebude taka palka co by sme neuniesli, pondelok zavolam a spytam sa

smardik
29. zář 2011

@sisstin souhlasím + ještě FB na videa, já je teda raději dávám tam

sisstin
autor
30. zář 2011

Bré ráno,
tak Tygr už je ve školce a já za hodku jedu ke kámošce, vezu jí tam Logico, aby si to holčička vyzkoušela, jestli jí to bude bavit 🙂

@jolinka už ti došla platba? 😉

smardik
30. zář 2011

dobré ranko

@sisstin to je dobře že má tu možnost, aspon ho nemusí zbytečně kupovat

mě přijde dneska ten rámeček, snažíme se naučit barvy tak uvidíme. ale karty občas vytáhnu a ukazujem si co na nich je, zjistila jsem, že Tomíka takové to kartičkové učení baví - jedno jeslti karty logico nebo pexeso a podávání obrázků, stínové pexeso nebo obrázky se zvířátky atd. ale kartičky ho strašně baví 🙂 třeba oproti vkládáčkám, pak ho baví malovat a knížky a ted celkem začli i kostky - to už podle mě zvládne postavit most 🙂 🙂 šikulka co a lego ho baví-to jsem ráda, máme všechny možné zvířátka tak se na něm učime zvířátka

jolinka
30. zář 2011

@sisstin som nepozerala, to je na manzelov ucet, neviem naspamat udaje na prihlasenie do i bankingu, vecer pozrieme.

jolinka
30. zář 2011

ja som dnes matka na plny uvazok, Johi ma riaditelske volno, Kati trochu kaslala v noci, tak nakoniec vsetci ostali doma, uz len dozit do vecera 😉 😲

dadlenka
30. zář 2011

@jolinka tak klidný den🙂 někdy by ty děti mohly být vypínací🙂hlavně když ječí jeden přes druhého😀 já mám dneska doma jenom Kryštofa, mají ve školce střevní chřipku, nemocné jsou i učitelky, takže jsme doma, ale v pondělí jde🙂 dneska bych brala opuštěný ostrov🙂

dadlenka
30. zář 2011

@smardik Tomík je fakt šikula🙂 a to hraní je super🙂 kartičky má Kryštof taky rád, máme i dřevěné s jednoduchými obrázky a na těch se rozmluvil🙂 ale vkládačky má rád, i když teď nejraději staví kuličkodráhu máme plastovou a snadno se skládá a má hodně možností 🙂

smardik
30. zář 2011

@dadlenka dřevěné mámy taky ale ty už úspěch nemají, ty on používá na stavění cesty pro auta takže s nimi udělám houby vidí dřevěné kartičky a jde pro auto a staví cestu. Vkládačky u nás vůbec, nejdou mu, nebaví ho a nevydrží u nich, jakou máš tu kuličkodráhu? my máme dřevěnou a TOma baví ale je těžká na stavěni, Honzík do toho žduchne a hned to můžu stavět znovu

dadlenka
30. zář 2011

@smardik máme plastovou a staví se hodně lehce a je tam hodně těch zábavných prvků, krabici jsem už vyhodila zkusím najít a hodím odkaz🙂

smardik
30. zář 2011

@dadlenka budeš hodná

smardik
30. zář 2011

my zrovna přišli z venku, byla jsem v té školce a pořídila jsem super, Tomíka si na příští rok zapsala s tím, že s vývojovkou mi ho vezme na 100%, není třeba jít ani do SPC (to jen v případě že by tam byli nějaké jiné problémy mimo mluvení), stačí ji zpráva od Krejčířové + papír od logopedky že doporučuje logo třídu. No a dobrá zpráva je, že má volná místa ještě i pro tento rok v té logo třídě, takže kdyby jsme se zbavili plínek a zlepšil se v sebeobluze může nastoupit klidně i v březnu, dubnu. Říkala že může hned v pondělí ale to nejde, takže super. Jsem fakt ráda bude v logo třídě a hlavně mám to hned u baráku 🙂

dadlenka
30. zář 2011

@smardik to jsou dobré zprávy🙂
Jinak našla jsem hodně podobnou dráhu jako máme my. Kryštof samozřejmě nestaví ty složité věci, ale postaví tubus a vrhne na něj nějaký"schody" a už pouští🙂
http://www.mikifun.cz/cz/menu/1941/sortiment/hr...

smardik
30. zář 2011

@dadlenka mám radost - logo školka a ještě hned za barákem, do SPC nemusíme co víc si přát 🙂

sisstin
autor
30. zář 2011

@smardik no tak to jsou super zprávy!!!! 😀 😀 😀 😀

@jolinka no my jsme taky sami doma až do zejtra do odpoledne, takže děsná zábava 😝

holčičce Logico docela šlo, na to, že to viděla poprvý..takže dárek k Vánocům to jistí 😀

a já valim pro Tygra 😝

sisstin
autor
30. zář 2011

@dadlenka já chci kupovat tohle: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=40880406&tab=9

ale ta vaše teda vypadá líp...

susik77
30. zář 2011

Ahoj holky, dnes v poledne mi volala reditelka ze statni skolky ze Verca je prijata od listopadu muzer nastoupit. To je teda sok!

smardik
30. zář 2011

@dadlenka líbí se mi, tu dveřenou ještě asi schovám a časem a koupím nějakou takovou 🙂

@susik77 to je super zpráva 🙂

susik77
30. zář 2011

jen doufam ze po prvnim hysaku ji nevylouci 😝

dalilenka
30. zář 2011

@smardik Super zpráva🙂. Tak aspoň o starost míň a Tomášek má školku zajištěnou.

smardik
30. zář 2011

@dalilenka to jo, snad to tak fakt bude platit, Doufám že jo vypadala že není problém jak si přečetla zprávu, je tam zapsaný. ale víš jak to je, dokud to nemám černé na bílém není to na 100%

smardik
30. zář 2011

ted se už jen stačí zbavit plín a naučit se sebeobsluhu 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
30. zář 2011

@smardik a zkoušela jsi mu na tvrdo sebrat tu plínu? U nás to fakt jinak nešlo..ale zas Tygr měl 3roky a 2 měsíce, ve věku Tomáška byl plně na plínách...já jsem prostě přežila 2 -3dny, kdy bylo všechno počuraný a pak se to zlepšovala, a do tří dnů byl úplně bez plen...ale jak píšu, byl starší jak Tomík 😉

se sebeobsluhou neporadim, u nás taky žádnej zázrak...už se teda jakž takž nají, vidličkou líp jak lžící...svlíkne si vše, až na tričko...obleče jen kalhoty, čepici a sandály..jinak nic...co se týče ostatních věcí, tak to je samostatný..obslouží se sám - pustí si DVD, vymění CD, pustí si PC a najde si tam, co potřebuje...donese, přinese..umeje si ruce, vyčistí si sám zuby atd. S tím problém není, nejde mu prostě hlavně to oblíkání...ale to si myslím, že pokud se bude Tomík aspon trošku snažit, tak mu ve školce se vším pomůžou 😉