Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
1. lis 2011

jak mi matka stříkala ten kekel na vlasy a já se z toho poblila...a stejně to bylo k ničemu...3dny jsem vši neměla a zase znova 😝

a já se dneska asi udrbu k smrti 😅 😅 😅

smardik
1. lis 2011

@sisstin já si fakt nepamatuju ale je fakt že jsem měla krátké vlasy, schválně se mamky zeptám

no ale doufám že mi to kluci domů nepřitáhnou

sisstin
autor
1. lis 2011

@smardik já do pasu 😅 😅 😅 😅 ale fakt je to fuk pak, jak jsou dlouhý..to bys jedině musela bejt fakt na mecha 😅

sisstin
autor
1. lis 2011

jako dítěti mi to tak nechutný nepřišlo, ale teď bych se posrala to mít 😝 😅 😅 😅

evcaaaaaa
1. lis 2011

ahoj maminky
Tak mame termín ke Kr. 27.2. v 13:00
Akorat bych potrebovala poradit nejake ubytovani pobliz nemocnice muzete mi nekdo pomoct prosiim

smardik
1. lis 2011

@evcaaaaaa my byli ubytování ve vězenské ubytovně a spokojenost velká 🙂, je to cca 25 minut busem je to cca 5minut chůze-s klukama, sama tak 3minuty, možnost polopenze, restaurace.

evcaaaaaa
1. lis 2011

@smardik mohla bys mi Jani dat adresu nebo telefon prosim

smardik
1. lis 2011

@evcaaaaaa jasně ale až večer, vizitku má chlap v telefonu. Určitě volej co nejdřív, je o to dost zájem, my fakt byli spokojeni. Moc ti neřeknu cenu, oni mívaj často slevy-výhodné balíčky a je to levnějši než normálně a my to tak zrovna měli, po telefonu ti vše řeknou jsou ochotni

smardik
1. lis 2011

@evcaaaaaa našla jsem to na netu, číslo by mělo být 261 214 506, přesně je to zotavovna vězenské služby ČR

sisstin
autor
1. lis 2011

tak Tygr měl k obědu vývar s játrovýma knedlíčkama a prej si 2x přidal 😝 jinak jsem mu čučela na vlasy, a zatím se mu tam nic nepromenuje 😅 😅 😅

evcaaaaaa
1. lis 2011

@smardik jejda dekuji moc, ses hodna Jani

smardik
1. lis 2011

@evcaaaaaa není zač 🙂 my příště zas jedeme určitě tam. je tam i vyžití pro děti i když to v únoru asi těžko ale je-venku trampolína,houpačka, kousek od toho je venkovní zahrada, krásné hřiště, obchod 🙂 pro nás luxus. Na ubytování byl i kočár kde schovat

dadlenka
1. lis 2011

@sisstin a je to tady😀😀 už chce i nášup😀

hanistepa
1. lis 2011

@dadlenka Dadli, ty máš taky dítě v 1. třídě? Co berete, kde jste?🙂
Tak toto doplňování my ještě nemáme, počítají do 5 - odčítání, sčítání...Jako myslím, že TEĎ už není problém, když si to Hanička namaluje a odečte nebo přičte (kreslíme kroužky), ale bez této nápovědy je ZATÍM marná☹ Takže když si to nemá jak představit, tak je v háji☹
Jinak mají Živou abecedu (ve čt slavnostní předávání Slabikářů) - jsou skoro na konci, Hančí celkem schopně čte - už si na hrnku přečte "káva plná pohody" atd🙂

@sisstin Vši jsou mé oblíbené téma ha ha🙂 Jinak my taky používáme tea tree do šamponu...🙂 Já to až zas tak neprožívám, kdybych se holt musela ostříhat, tak klidně jdu i na kluka🙂 Vím, že mi to kdysi slušelo, tak bude i teď..🙂

dadlenka
1. lis 2011

@hanistepa jj mám🙂 prostřední je prvňák. Zatím sčítají a odčítají do 5, i to doplňování do 5. Do čtyř sčítá zpaměti, ale pětka je zakletá a používá prsty 🙂, nechávám ho, u těch nižších součtů a odečtů je taky oužíval a potom jsem mu řekla ať si ty prsty představí a pomohlo to🙂
Čtení - jsou teprve u M, L, S,O,A,P🙂 zatím skládáme písmenka, malé velké a dlouhé🙂, takže čtení fakt nehrozí, to je Hanička šikulka, psaní-zatím vlnky a smyčky, kroužky a čísla🙂 to je to pravé peklo, chybí trošku a páchám harakiri, nebo jdu do krimu za vraždu😀

hanistepa
1. lis 2011

Dadli, tvůj chodí do běžné ZŠ počítám? Hanička už zvládne napsat psacím třeba "máma", ale jen malými písmenky🙂 Jinak jo, ona je na čtení fakt šikulka, aspoň v tom mi spadl kámen ze srdce...Co se týče odčítání, tak já zkusím též ukazovat jí to na prstech, mmch já jsem s nima kamarád doteď🙂)

dadlenka
1. lis 2011

@hanistepa chodí na běžnou základku, ale soukromou s malým počtem dětí ve třídě, mají tam i dysfatiky, autíka atd🙂
Mě to pomalé tempo vyhovuje, mladej chodí do školy rád a daří se mu

sisstin
autor
2. lis 2011

@hanistepa tak to tam docela frčí..super, bourá to mýty, že logo základky naučí méně 😉 🙂 takže pokud to bude nevyhnutelně nutné, tak holt budeme s Tygrem dojíždět do HK..a mě nemine si dělání řidičáku 🤐 😅 😅 😅 😅

@dadlenka tak taková základka by se mi taky líbila...můžu se zeptat, kolik je školné? (jestli to není tajný 😝 )

sisstin
autor
2. lis 2011

jo, a dneska šel Tygr ráno ve školce hned "pracovat", šel třídit podle tvarů a barev nějaký předměty...a normálně mu učitelka říká. "vem si kobereček", tak Tygr někam odběhnul pro kobereček 😅 takže tam fakt jedou i na principu Montessori...tak to jsem ráda 🙂

smardik
2. lis 2011

dobré ranko

my za hodku máme ranou péči 🙂

a normálně jsem bloklá ne emiminu, chodím tam málo ale včera jsem tam byla a holky chtěli odkaz na jesle tak jsem dávala odkaz na jesle a pak oblíbený bazar, sekáč - přímo odkazy tak asi kvůli tomu, nic jiného mě nenapadá. Jsem zvědavá co mi odpoví

sisstin
autor
2. lis 2011

@smardik já tam chodim jenom do soukromý diskuze termín, páč holky tady bejt už nechtěly 😝

dadlenka
2. lis 2011

@sisstin když tam máš jedno dítko, tak platíš 7000,- za rok, platit to můžeš měsíčně, nebo pololetně, nebo na celý rok. My, protože tam máme děti dvě, tak platíme 7000,- za oba. V tomhle je to super. Ten malý kolektiv je opravdu dobrá věc. Daneček má ve třídě taky dva dysfatiky, jednoho aspíka, jednu nedoslýchavou holčičku, nějaký hyperaktivce, chodí tam strašně rád. Doufám, že Kryštofovi drKrejčířová nenafásne mr, protože i kdyby byl lehký autista, nebo dysfatik, tak tam může chodit. Jsou zvyklí na jiné děti a taky i ty "normální" děti se zase učí, že jsou mezi lidma odlišnosti. Daneček se teď učí prstovou znakovku, aby se mohli lépe pobavit se svojí spolužačkou🙂

smardik
2. lis 2011

@sisstin já to soukromé už dlouho ne, holkám vadil vlastní názor 🙂 ten je zakazáný říct 🙂 ale chodila jsem tam do diskus holek z našeho města a právě včera jsem tam psala celkem dost a dávala ty odkazy a ted jsem se chtěla připojit-na meil mi došlo že mám soukromou zprávou od jedné holky a prostě to nejde, píše že jsem blokována

smardik
2. lis 2011

@dadlenka to je super základka, i ta cena je super. Škoda že tady nic takového není, to by se mi líbilo

dadlenka
2. lis 2011

@smardik ono tady toho moc není, ale za tuhle školu jsem moc ráda🙂 Nemám standarta ani jedno dítě, tak tam aspoň nepůsobí jako exoti😀

sisstin
autor
2. lis 2011

@dadlenka tak to je fakt dobrá cena 🙂 a nemusíš vozit každý dítě do jiný školy 🙂

holky, ale těch dysfatiků teda ted je...já ještě před dvěma rokama neměla ani tucha, že něco takovýho existuje 😕

smardik
2. lis 2011

@dadlenka 🙂 tak mi se líbí i to že si fakt ty děti zvyknou na to, že ne všechny děti jsou zdravé a berou to jako fakt. i ted si všímám jsme venku a jedou na procházku děti z té speciální školy co tu je-na vozíčk a fakt jde vidět které děti je vidí poprvé,nejsou na to zvyklé nebo jim rodiče o tom nic neřekli, civí na ně málem s otevřenou pusou, oči vyvalené. Taky je potkaváme a normálně klukům řeknu že jsou v kočárku protože jsou nemocní atd

sisstin
autor
2. lis 2011

holky, tak jsem našla toto a vypadá to, že posílají i do CR 🙂

http://luklearningsystem.com/index.php

dadlenka
2. lis 2011

Holky , přišla nám pozvánka na další vyšetření v spc, vážně zvažuju, že to bulnu? Mám tam jít, nebo ne? Jsem nějaká znechucená🙂

sisstin
autor
2. lis 2011

@dadlenka a proč vy vlastně to SPC potřebujete? Když stejně do školky nechodí 😕