Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

andulka4
18. lis 2011

Právě že já ho zatím nijak neokřikovala že jí drřží špatně až ve školce mě upozornily že je silný adhd a že musíme vyřídit asistanta(což jsem věděla že to tak dopadne)

s mluvením problémy nemá-podle psycholožky je ve slovním projevu tak o 1,5roku napřed ovšem ostatní věci děs běs.....nechce se oblékat, malovat....prostě nic co vyžaduje jemnou motorickou pozornost

Syslica moc děkuji už jsem si to téma našla a taky jsem našla nějaké nádstavce na tužky tak to pořídím

ad grafocvičení...tím myslíte nějaké pracovní sešity?

sisstin
autor
18. lis 2011

@andulka4 jj, my máme od Bednářové Mezi námi pastelkami, tam máš cvičení od nejhčích až po těžší..má to tři díly 😉 a ještě nějaký listy má Martina na oskole: http://www.oskola.cz/oskola/eshop/11-1-Stiratel...

Tygr je právě motoriky na tom taky blbě, konečně už začal sám jíst a jakž takž se oblíkat...ale není to ještě 100pro, ale právě v té logo školce jich je jenom 14 a ještě on je tam nejmladší, takže učitelky mu pomáhaj a není to pro ně problém...ale v klasický třídě by to na asistenta zřejmě bylo 😉

andulka4
18. lis 2011

tady jsem našla super webovky a moc pěkné věci ale jsou dost drahé
http://www.educaplay.cz/Shop/Didakticke-pomucky...

on my žádné hloupé cvičení z pracovních sešitů nedělá....to mu musím namalovat děla a lodě a on si pak hraje na piráta a jedině tak ho vlastně donutím aby střelou(tahem tužky) vůbec něco vytvořil

sisstin
autor
18. lis 2011

@andulka4 no tak to jsou už těžký cvičení, to by teda Tygr nedal ani omylem... 😉

sisstin
autor
18. lis 2011

@andulka4 ale co má Martina, to je fakt takový kreslený ..to by se mu mohlo líbit, popř. ona určitě něco vytvoří i na přání 😉

andulka4
18. lis 2011

no David se sám nají už dlouho ale ty kecy u toho...a oblíkal se taky sám ale jakmile mu začaly ve školce pomáhat tak toho využil a zaboha se neobleče

problém je že mám 18m dceru a jak u ní vidí že se jí pomáhá taky chce.....však to znáte-všude je to asi stejné

andulka4
18. lis 2011

Sisstin a jaké lehké ukoly zvládáte? jak to tedy procvičujete?
a jak silnou hypotonii máte? no a cvičíte na to ještě?

sorry moc otázek že 🙂

sisstin
autor
18. lis 2011

@andulka4 no Tygr se v tý školce právě snaží 100x víc jak doma...takže učitelky mi tvrdí, že to tak strašný není..že moc pomoct nepotřebuje...ale za to doma, neumí nic...to všechno musím já skoro 😝

sisstin
autor
18. lis 2011

@andulka4 Tygr hypotonii nemá, u něj je ta špatná motorika právě tou dysfázkou způsobená 😉 u něj to není fyzický, ale jako mozková dysfunkce 😉 jinak ted právě řešim, že shánim kurz na rehabilitaci motoriky a vypadá to nadějně 😉

andulka4
18. lis 2011

ty stíratelné kartičky jsou super to si vyrobím 🙂

ad ta rehabilitace-taky uvažuju zase nad bobathem

sisstin
autor
18. lis 2011

@andulka4 jinak cvičení asi tohoto typu:

https://www.youtube.com/watch?v=qDbbr9qHRvA
sisstin
autor
18. lis 2011

@andulka4 u nás je úspěch, že už cíleně čarou spojí dva body a dokonce namaloval sluníčko ( divnej šišatej kruh s křivejma čárama okolo), ale namaloval 😀 😅

andulka4
18. lis 2011

já semtam tvoje videa sleduju 🙂
chtěla jsem se tě zaptat odkud berete ty pomůcky, kupuješ to?

sisstin
autor
18. lis 2011

@andulka4 no hodně jsme z toho měli půjčenýho z Rané péče, ale už jsme od konce prázdnin vyřazený, takže všechno kupuju...v podstatě všechny peníze dám za pomůcky a logopedii, leze to do peněz teda strašně 🤐

andulka4
18. lis 2011

tak asi stejně malujeme i my 🙂 .) 🙂
ale David drží tužku jako kůl celou pěstí :(

andulka4
18. lis 2011

a proč vás z tama vyřadili? já právě uvažuju že si je domů taky pozvu...

sisstin
autor
18. lis 2011

@andulka4 Tygr má problém i se sílou v rukách..mi říkala učitelka, že třeba není schopnej něco protlačit formičkou v modelíně, nebo když malujou přes ten propisovací papír...tak jemu se to ani nepropíše atd. 😝 on tohle doma moc dělat nechce, je to pro něj utrpení...jeho baví nějaký myslící úkoly, to by dělal furt..ale jak je to něco " na ruce", tak konečná...

naštěstí ve školce to s ním dělaj a maj i hodně nápadů a tak, já v tomhle právě taky zručná nejsem...a nebaví mě to... 😝

sisstin
autor
18. lis 2011

@andulka4 to je primárně pro děti do 3 let, do 7 tam zůstávají fakt děti už nějak těžce postižené..a jakmile dítě začne chodit do školky, tak to přebírá školka, popř. jejich PPP nebo SPC 😉

andulka4
18. lis 2011

u nás je hlavní problém ta hyperaktivita...má poruchu soustředění a u ničeho co ho nezajímá nebo nebaví prostě nevydrží-mě to stojí nervů as nervů abych vymyslela ukoly aby ho to nadchlo a dělal vlastně co já po něm chci

andulka4
18. lis 2011

jjo taky myslící ukoly má taky rád
logico primo jsem mu kupovala ve 3letech a bravurně zvládal ty pro 4leté ale další kartičky už nechci kupovat
raději to vymýšlím sama

sisstin
autor
18. lis 2011

@andulka4 já mám ty kartičky všechny, i z Madarska..tak jestli chceš, tak ti pak do IP můžu hodit odkaz a můžete to dělat aspon přes počítač 😉 já už jsem k Vánocům koupila i to Piccolo... jinak to ADHD je fakt problém, to se nám naštěstí vyhnulo 😝

andulka4
18. lis 2011

no to bys byla moc hodná a odkaz mi určitě dej
já s Davidem taky hraju pc hry ale zatím ty jednoduché
dám ti taky fajn tipy

sisstin
autor
18. lis 2011

@andulka4 jinak na Pc je fajn Chytré dítě, sosneš to tady (jestli to už nemáte)
http://www.ulozto.cz/3773274/chytre-dite-hry-zip
http://www.ulozto.cz/4370302/chytre-dite-naslou...

andulka4
18. lis 2011

ty hry na uložto jsou zdarma?

sisstin
autor
18. lis 2011

@andulka4 jj, to si stáhneš do Pc, musíš mít Zip...a pak ti to normálně funguje. Ty CD jinak stojej zas pětikilo 😝 ty hry jdou hned dělat...a to naslouchej a hrej si, když to odzipuješ, tak tam máš složku text, a v tom je napsaný jméno a heslo... tak to pak zadáš do tabulky, která ti vyskočí při spuštění souboru naslouchej a hrej.exe 😉

anarae
19. lis 2011

@andulka4 to náš malík přesně taky a ještě si tužku přehazuje z ruky do ruky,drží jí jak nuž když chceš bodnout 😀
@sisstin děkujem stahuju malík se pokouší pracovat s myškou,moc mu to nejde ale snaží se:o)

sisstin
autor
19. lis 2011

@anarae Tygr se naučil s myší asi před dvě měsícema nebo tak nějak, a teď už umí fakt všechno...dvojklik, přetahovat soubory, surfovat po netu atd. Takže tomu dej čas, on se to Malík taky naučí...u nás to bylo fakt ze dne na den, ty hry ho hodně motivovaly k tomu, aby se s myší naučil 😉 jinak je ještě spešl dětská myš, s kterou to jde líp 😉

sisstin
autor
19. lis 2011

holky, jsem ted přispívala do diskuze v Batolatech: jak rozmluvit 26m batole...

je fakt vidět, jak pořád pediatři o té řeči nedávají žádné informace, a v podstatě ani maminky moc nevědí...páč opět tam jsou příspěvky typu, že moje dítě nemluví - říká jenom zvuky zvířátek, zkomoleniny atd. 😝 a nakonec je z toho 50slov jak vyšitejch 😝

jsem si hned vzpomněla na @smardik jak říkala pediatrovi, že Tomášek nemluví a on říkal, že pohoda a pak se strašně divil, že neříká ani máma a táta 😝

si říkám, jaký jsou to extrémy...na jednu strany maminky dvouletých dětí, které mluví adekvátně k věku (nemluví od roka ve větách atd,), které mají prostě běžný vývoj řeči řeší, že jejich děti nemluví....a na druhou stranu některé maminky, které mají 3-4leté plně nemluvící nebo hodně špatně mluvící děti to taky neřeší, páč přece maj čas a rozmluví se každej.... 😝

ty informace fakt nejsou veškerý žádný pořád 😔

dadlenka
19. lis 2011

@sisstin přesně tak... A mě ještě nikdo nevěřil,že Kryštof nerozumí(teď už celkem jo, ale kolem těch dvou let opravdu jenom jméno a naprostý základ) dívali se na mě jak na debila a hysterickou matku, ani v tom spc mi nevěřili, však taky má v diagnóze - opožděna expresivní složka řeči.....

sisstin
autor
19. lis 2011

@dadlenka jj, ona spousta lidí vůbec netuší, že by dítě mohlo mít poruchu porozumění...nevěřej ti, tvrděj, že dítě moc dobře rozumí, jen je "vychcaný" a schválně na tebe dlabe 😝 to ted řeší jedna holka u Zlababy, její kluk má 5,5...má těžkou smíšenou dysfázku....a nedostali nic, páč pediatra jim napsala do posudku - opožděný vývoj řeči 🤐