Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
27. říj 2011

podle mě jde hlavně o ten kontakt, kterej se dá zařídit i jinak.... 😉 stačí miminko hodně nosit, chovat...spát s ním v posteli (což v plánu mám)...ale že by to bylo nějak extra prospěšné na imunitu atd., tomu prostě nevěřim...každej člověk má nějaké dispozice, a kojení to podle mě až tak dramaticky neovlivní...jako Tygr je fakt nejmín nemocné dítě, co znám (v životě nebral žádné prášky, léky, neměl žádnou nemoc...pokud nepočítám asi 4x malou rýmu, a teda tu stomatitidu, neměl v životě ani kašel)....a MM neměl ani kapku....

a pak takový ty výzkumy, že kojené děti jsou o 20% inteligentnější atd., to mám vždycky dost.... dle mýho je to fakt nejvíc o tom kontaktu, a ten se dá nahradit....samo kdyby mi kojení šlo normálně, tak se na to nevykašlu jen proto, že k tomu nemám nějakej úžasnej vztah...ale prostě tohle bylo fakt utrpení 😔

smardik
27. říj 2011

@sisstin můj brácha byl kojený 7 měsíců a byl věčně nemocný,ted taky bývá často já byla kojena snad 3týdny a nemocná jsem byla parkrát, první atb snad až v 10letech, kamarádka co jsem psala že furt tak kojí má malou nemocnou snad každý měsíc

nevím nějak tomu nevěřím a hlavně já někdy nevím jak k tomu dojdou, nemůžou vědět jak by na tom bylo to dítě bez kojení

zzuzca
27. říj 2011

ahoj holky, tak rano sme boli u Kr. a naobed este s oboma u detskej s Matkom na rocnej, a dostali obaja aj ockovanie.

tak ta Kr. - super 😵 😵 😵
Kubik urcite nema ziadnu tazsiu ani tazku poruchu, vsetko vylucila, aj autizmus 🙂 🙂 proste len bude svoj, je viac socialne neisty, nesmely, za ten posledny polrok sa vyrazne vo vsetkom zlepsil 🙂 najvacsi problem je stale porozumenie (ale aj to sa zlepsilo), to ma tak do 2,5 r a rec tak do 3 rokov,nema uplne k veku, ale to je urcite tym neporozumenim. Agresivitu pripisuje ziarlivosti, pretoze na nas agresivny nie je (teda len ked sa vzteka a nieco 'ma' robit), takze to chce len si zvykat na kolektiv a naopak, nie sa deti stranit, ale zaclenovat sa do kolektivu. On sa proste musi v koelktive 'naucit' ze nemoze niekoho mlatit. Tak 2 doobedia v nejakej miniskolicke tyzdne by boli idealne. Tak to nejak zvladneme, budem ale musiet vybrat nieco kde mu to bude vyhovovat, najskor si tam porozpravat ze aky je a tak. Hm, mala by som sa naucit znovu soferovat, ak to bude niekde dalej, tou MHD ma to uz fakt nebavi. Tak jedna vyzva pre mna 😉 A este ma horsie vnimanie a to je to co pre mna bolo na nom vzdy take 'ine', autisticke- ignoracia, atd...No a mnohi rodicia maju predstavu ze ich dieta bude vzdy vysmiate, spokojne, spolocenske, tak Kubik do tejto skupiny nepatri 😅 😅 a nieco naznacovala ze nemam cakat ze v skolke, skole bude nejak velmi oblubeny 😝 😅 Je proste komplikovanejsia povaha, ale chvalabohu aj za to 😉

a ocny kontakt nema vraj casty, ale ked ho nadviaze tak je 'kvalitny' 😀 a to je to co je pre nu dolezite 🙂

som strasne rada!! 🙂 ani nas uz neobjednala, ak by nieco, mozem napisat... ked som si vcera citala takmer zufaly mail co som jej pisala pred 1,5 mes. musela som sa smiat. Skoro nic z toho uz neplati, strasne sa skokovo zmenil 😉

sisstin
autor
27. říj 2011

@zzuzca no tak super, opožděné porozumění 4m, to je prostě furt širší norma...a i to mluvení má v širší normě..to není ani opožděný vývoj řeči 🙂 holt asi nebude zrovna nějakej "happy" člově, co furt jen srší dobrou náladou a dělá to, co chtějí ostatní....ale to už je fakt povaha, nemůžeme být všichni stejní.....takže gratulace obrovská 😵 😵 😵 my jdeme příští pátek a mám z toho docela vítr 😝 nevím proč 😝 asi díky tomu SPC 😅 😅 😅

sisstin
autor
27. říj 2011

jinak Tygr právě docela oblíbený ve školce je (hodnotím podle reakcí, když přijde do školky, nebo když jde domů od ostatních dětí)...ale čím si to zasloužil, to fakt netušim 😅 😅 😅 a určitě to dělá i to, že je malej...možná v kolekivu vrstevníků by to vůbec tak růžový nebylo 😝

hanistepa
27. říj 2011

Ahoj děvčata, tak jsem vás zase kouksek početla a fakt se tu tedy (nikdy) nenudím🙂
@zzuzca Moc ti gratuluji k tak úžasnému výsledku u Dr. K., sama si vzpomínám, jak jsem si tehdy i já oddychla
a jak jsem na Haničku byla pyšná, jak to skvěle zvládla!🙂 To jsem zvědavá, co nám bude pí doktorka říkat 11.1., až pojedeme za ní do Prahy🙂

@sisstin To hromadné kojení by mě tedy odrovnalo, vůbec si to neumím představit, byla bych jako nekojička strašně nervozní, že mi to nejde (natož poprvé), že má dítě hlad (nebo dokonce že mi řve hlady)+ ještě taková buzerace, no to by mě kleplo...Já jsem se naštěstí rozkojila hned, měla jsem mlíka, že jsem nevěděla, co s tím, ani moc pít jsem nemusela, obě moje děti jsou kojené cca 2,5 roku...a že by to nějak souviselo s nemocností nebo inteligencí? Podle mě pěkná bejkárna!! Hanička byla nemocná velmi často (9x za rok zánět středního ucha atd) a štěpka skoro vůbec a inteligence - to jsou doufám oba... 😉
Já taky nemám ráda, když na mě někdo šahá (manžela ještě přežiju 😉 ), ale jinak fuj tajbl, že by mi někdo cizí sahal na prsa - bléé, ale paradoxně kojením (samo i na veřejnosti, když má dítě hlad) jsem se zbavila studu a klidně se svlíknu (doma chodíme běžně nazí - třeba v létě) a klidně jdu i na nuda pláž - jen tedy - jak tu kdosi psal - nemusím třeba ty fronty na zmrzku na nuda pláži, kdy přede mnou a za mnou nahej chlap - brrr 😉 😝 Takže radši chodíme na plavkovou část a je to... 😉

@sisstin Uvažuješ o mimču?? 😉

Jinak jak jsem již psala na facebook, byla jsem na rodičáku a měla jsem velikou radost z Hančí, jaká je šikula, pí uč ji chválila, že dobře čte, krásně zpívá, má hudební sluch...hned se mě ptala, jestli by Hanička nechtěla chodit k ní na flétnu (zatím chodí na piáno v rámci družiny), tak asi jooo, když bude H. chtít...no měla jsem radost...
Včera na logopedii pí logopedka Haninu taky chválila, najely jsme teď na "Ř", ale to bude HOROR!
Ptala jsem se logopedky, zda si vezme již i Štěpána do péče, tak prý ne, že mluví jak ďas, jen tedy pár písmenek stačí, když začneme případně dolaďovat za rok...

Já bych vám sem nějak někam chtěla hodit záznam pohádky, kterou Hanička vypráví, ale ať žije technika, která má navrch!

@sisstin Teri, já tě zas pak budu soukromě otravovat o nějaké linky na dárečky pro Hani i Štěpu, minule jsi mi skvěle poradila i knihy, tak se těš! 😉

Už sem budu chodit častějc, můžete se mi, prosím, ještě nějak představit??? Díky a zatím pa, jdeme péct buchtu...🙂

sisstin
autor
27. říj 2011

@hanistepa Hani, já budu brát :
Zámecké schody http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=38718798&tab=2
Balanční žábu http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=46162717
doma už mám od Martiny hry od Granny - Hádanky Dráčka Fráčka, Knoflík a tkanička, Včely a med a Roční období
knížky - http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=38489494&tab=0 a http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=46630189&tab=3
a ještě Logico Piccolo 😉

jinak o miminku fakt neuvažuju aspon v příštích 5 letech 😅

smardik
27. říj 2011

@sisstin nemáš nějaký nápad na rozvoj pro Tomíka? co zatím dostane na vánoce je fakt vše na hraní

sisstin
autor
27. říj 2011

@smardik co ty hry od Granny pro menší? Máte něco? 😉

smardik
27. říj 2011

@sisstin máme jen zajíce v pytli a to už zvládá celé a skvěle, používáme to ale pořád na cvičení pasivní slovní zásoby

sisstin
autor
27. říj 2011

@smardik Roční období, Lotto, Barvy 😉

smardik
27. říj 2011

@sisstin díky mrknu na to, něco na rozvíjení určitě chci. letos toho budou mít pod stromečkem dost

sisstin
autor
27. říj 2011

@smardik teda nejsou to barvy, ale Duha 😉

sisstin
autor
27. říj 2011

jsem si dala rok starou ikonku, tady mám 43 kg 😅 😅 😅

hanistepa
27. říj 2011

A teď máš kolik? 😉
Jinak dík moc, hned se jdu na to mrknout...🙂
Děti si malují, tak mám chvíli klid🙂

sisstin
autor
27. říj 2011

@hanistepa no ted mám 47 😝 se mám nějak moc dobře asi 😅 😅 😅 Hani, dej si sem ikonku....ta zrůda s kudrlinama mě tady sere 😉 😅

paolin
27. říj 2011

ahoj holky, jdu vás nějak dočíst 😉 my dnes byli na EEG a dokonce se podařilo něco natočit 😉 zkoušet to ke konci prázdnin, byli by bez šance 😉
@sisstin tak do toho praštíte? no gratulace 🙂

hanistepa
27. říj 2011

Na ty hry se mrknu večer...
To máš vše pro Tygra k Vánocům, nebo uvádíš i to, co už hrajete?
U nás jsou taky nejlepším dárkem takové hry, kdy se může zapojit all the family a ještě
to dětem něco dá🙂

sisstin
autor
27. říj 2011

@hanistepa to mám všechno k Vánocům 😉

@paolin tak super, že se to povedlo 🙂 jj...asi do toho teda praštíme, když se něco neposere 😝

hanistepa
27. říj 2011

Teri, dám, ale nevím jak...☹

sisstin
autor
27. říj 2011

@hanistepa klikni na "můj fotoblog" a tam na tu zrůdu, a vymen fotku 😉

smardik
27. říj 2011

holky vkládám foto Tomíka v novém zimním kompletu, vytáhl se tak jsem musela pořídit nový

hanistepa
27. říj 2011

@smardik Tak přesně takovou bundu chci koupit dětem. Je super, už na ni koukám na dětech celkem dlouho..Je hodně teplá? Značka? Cena? 😉 Chlapečkovi to moc sluší!!

sisstin
autor
27. říj 2011

@smardik koukám, Tomík si to moc zkoušet nechtěl 😅 😅 😅 😅

smardik
27. říj 2011

@hanistepa já mám tuhle značku poprvé ale na MMB si ji dost chválí holky co ji mají na lyže třeba i do alp tak si myslím že dobrá bude, vypadá super a teple 🙂. Je to značka Etirel - prodávají v Intersportu, jen bohužel prodávají to jako komplet a ne zvlášt, cena z 2499 slevněno na 1699, má vel. 98

@sisstin nechtěl ale na to jsem zvyklá, ještě mu bylo teplo. ale padne mu báječně, i délka kalhot mu padne skvěle - má pod tím holé nohy a jen bodyčko

deina
28. říj 2011

@smardik, nadherna budicka, sekne mu. 😉 Aj ked Tomik nevyzera bohvieako nadsene... 😅

Prisla som sa pochvalit, ze dnes sme s Matesom naviazali super ocny kontakt... tak nahodne. Odkedy sme boli u tej psychologicky, tak sa snazim a snazim a nic, akoby som cim viac nanho tlacila, tym ma viac ignoruje a vyhyba sa pohladu. Ale dnes ok, netlacila som nanho, ani som to neplanovala. Hojdal sa v detskej na hojdacke a zacala som mu do toho spievat, hojda, hojda, padla macka z pojda... a on sa taaak smial a kukal pritom na mna, no zlaticko. A strasne mi pripominal Miska, ked sa tak pozeral a smial sa.

No a este som mu stopla TV, uplne. Mal dovolene pozerat Bebe TV (teraz je to Duck TV), ale on je uplny maniak, on by bol schopny cumiet na to pol dna. Mohol to pozerat hodinu vecer, ale tento tyzden nepozeral vobec a zda sa, ze mu to prospieva.

A eeeeste... Misulo konecne zobral Logico na milost a bavi ho to. Samozrejme, najviac sa mu pacia cisla a pocitanie, jeden taky subor od 4 rokov. Asi mu este nejaku sadu doobjednam na Vianoce, dopravna vychoda alebo take cosi, to by sa mu tiez mohlo pacit. A Matko ho napodobnuje, tiez si k tomu sadne, posuva tie cudliky, len on este nema tusenia, co s tym. 😅

sisstin
autor
28. říj 2011

holky, já jdu nakonec do klasiky...ještě k tomu bude krajkový bolerko a krásnej dlouhej závoj 😉

sisstin
autor
28. říj 2011

@deina to neva, že ještě neví, co s tím..aspon trénuje jemnou motoriku 😉 🙂

paolin
28. říj 2011

@sisstin líbí 😵

deina
28. říj 2011

@sisstin, krasne a ozaj ti sedia. 😉