Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
28. říj 2011

@paolin
@deina holky díky, není to žádná hitovka...ale sukně je mi akorát dlouhá (mám 156cm 😝 ) a korzet sedí (kozy mám 65G 😝 )...a stály jen 1800 😉 to ještě doladim tema doplnkama....akorát nevím, co mám jako dělat s těma opálenejma ramínkama 😅 😅 😅

smardik
28. říj 2011

@sisstin sluší

deina
28. říj 2011

@sisstin, solarko mozno? 😒

smardik
28. říj 2011

@sisstin na ty ramínka asi solarko nebo myslím že existují nějaké samoopalovací krémy, ale jak to funguje nevím. jiná možnost asi není

sisstin
autor
28. říj 2011

@deina
@smardik holky, to právě nepomůže...páč se prostě jen víc opálí ...ale stejně to bledší bude bledší 😅 budu se drbat pealingem a ještě budu mít to bolerko..tak snad se to schová...jinak ta sukně hází optickej klam, teda spíš to tmavý prádlo pod tím, že tam mám pupek (kterej teda mám 😅 ), ale právě ten korzet to stahuje, na živo jsem v nich byla úplně rovná přes břicho...musím ještě sehnat nějaký gatky, co budu bezešvý a nebudou prosvítat 😝

smardik
28. říj 2011

@sisstin tak do svatby to vybledne to máš pravdu 🙂 a bolerko to vyřeší úplně 🙂 už víte kdy chcete datum

sisstin
autor
28. říj 2011

@smardik no já chci konec ledna, jenže u nás ted dávají termíny až od pátýho prosince..páč budou mít nějakej novej systém, že půjde objednávat po netu..a než ho nainstalujou a naházej tam už zabraný termíny, tak prostě smolda...ale paní se dušovala, že v lednu nebude problém 😝

smardik
28. říj 2011

@sisstin já myslím že v lednu problém mít nebudete, to podle mě bývá málo svateb

sisstin
autor
29. říj 2011

tak Tygr dneska o půl sedmý začal z plných plic ječet "dobé mámo" (dobré ráno), jsem myslela, že mě švihne 😅 😅 😅

dadlenka
29. říj 2011

@sisstin jsou sladké ty naše děti😀 Kryštof vstával v 6,20... Naštěstí miluje aplikace na mém telefonu, skládal si puzzle a barvy a já jsem ho ležmo na gauči kontrolovala🙂

adamkofjo
29. říj 2011

ahojte zienky davno som tu nebola, od septembra mam doma prvacika, tak sme dost vytazeni co sa tyka ucenia, ked pridu chalani zo skoly zo skolky tak sa najprv ucim so starsim , potom s Filipkom bud robime s Logico alebo vyfarbujeme omalovanky, potom logopedia a o tej 4 sa nam niekedy podari aj ist vonku, a potom je hned vecer, a zase dokola takze sa za cely ten cas nezastavim , zacala som trosku pracovat ale len takou vypomocou takze trosku peniazkou do rozpoctu sa vzdy zide, a ani nestiham vas citat, len som tak letmo pozerala,
\sisstin ty sa ides vydavat, co mate nove , este som ta chcela poprosti tie karticky dejove postupnosti si si niekde zakupila nemas ich nahodou vyfotene vsetky vo fotoblogu ze by som si ich vytlacila, pride mi to dost dobra vec, mi sme najnovsie nasli skvelu pomocku, take stieratelne omalovanky , je tam vsetko , farby tvary, pocitanie, pisanie ciar, co je opak, co je opak, co o sebe viem, a najnovsie zacal Filipko chapat pojmy hore, dole do lava do prava, zatial sa este straca v pojmoch nad, pod , vedla, medzi, ale hadam nam v tom pomoze logico.

adamkofjo
29. říj 2011

sisstin zabudla som ti napisat link na tie stieratelne zosity, mozno ich uz mate, www.zabavneuceni.cz a chod na stieratelne zosity najdes ich tam vsetky

sisstin
autor
29. říj 2011

@adamkofjo ahojky, no my ty listy máme, jenže ta grafomotorika je u Tygra snad nejhorší, takže to moc využívat nemůžeme, cokoliv ja zaměřené na psaní nebo kreslení, tak u nás zatím odpadá 😉 takže pracujeme většinou se sešitama od Bednářové. Ty dějové posloupnosti myslíš to Povím ti, mami? To ti nafotit můžu, jinak hodně jich je v Logicu 😉

holky, mrkněte na tenhle dokument..je tam Míša od macešky 😉 http://ojarovi.blogspot.com/2011/10/duse-za-skl...

sisstin
autor
30. říj 2011

Bré ráno,

holky, mně už asi hrabe. V pátek jedeme ke Kr. a dneska se mi zdálo, že už jsme tam byli. Že Tygr totálně na všechno dlabal a nic nepředvedl, a Kr. řekla, že se to teda děsně zhoršilo a že bude asi muset změnit diagnozu 😝 😅 😅 😅

fakt se docela bojim, a ani nevim proč, objektivní důvod bych k tomu mít neměla 😕

dalilenka
30. říj 2011

@sisstin To jsou určo jenom nervy a v pátek to dopadne na výbornou, uvidíš.... 😉

sisstin
autor
30. říj 2011

no už jsem sesmolila sáhodlouhý mail a jdu ho poslat, to zas bude mít Kr. výtlem 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
30. říj 2011

jo a holky, mohly by jste sesmolit ten váš příběh (jenom dysfatici prosím), abych to mohla dát na web? Zatím tam je jenom náš příběh 😉

smardik
30. říj 2011

@sisstin sesmolím to večer, pokud tam teda chceš dát i nás když je Tomík ještě opožděný

sisstin
autor
30. říj 2011

@smardik jasně, díky...Tygr byl taky opožděnej 😉 tak tam můžeme dát smíšená vývojová dysfázie, lehká PMR 😉 já počítám, že pak se budou dělat pokračování příběhů, jak se to vyvíjí dál 😉

paolin
30. říj 2011

@sisstin taky zkusím něco sesmolit. uvidíme kdy, páč MM jede na dýl do Německa. jen ještě nemáme 100% diagnozu. psycholožky si nás momentálně přehazují, jak horký brambor 😠

sisstin
autor
30. říj 2011

@paolin jj, tak tam zas můžeme dát susp. expresivní dysfázie...ale myslím, že ji A. má 😉 a nechceš zkusit teda tu Krejčířovou? V úterý objednává 😉

smardik
30. říj 2011

@sisstin ok večer se do toho dám, takže zítra bude hotovo 🙂 u nás to pokračuje krásně, 16 slov 🙂 🙂 🙂

paolin
30. říj 2011

@sisstin zkusti můžeme. přeci jen za půl roku bude Adam zase jinde a třeba tu cestu i vydrží 😉 ona je z Krče? a potřebuje před tím nějaké info o dítěti nebo stačí jen objednat?

sisstin
autor
30. říj 2011

@paolin ted stačí jenom objednat s tím, že by jste třeba chtěli jít až za půl roku 😉 stačí jenom napsat, že máte podezření na dysfázku třeba 😉 a pak, až se bude blížit ten termín, tak můžeš poslat podrobný mail, ona si to vytiskne a až tam přijdete, tak už tak nějak bude aspon vědět, jak na tom Adámek je 😉

paolin
30. říj 2011

@sisstin OK 🙂 jdu si ji vyhledat. do Krče MM jezdí služebně, tak by to pak třeba dorešil osobně.

sisstin
autor
30. říj 2011

@paolin no osobně asi moc ne, ono se tam nedá ani dovolat 😉 Dr. je teda v práci o víkendu, páč mi normálně odepisuje, ale to možná odepisuje z domova 😕

paolin
30. říj 2011

Dana Krejčířová z FTN, že? 😉 tak lépe objednat přes email nebo telefon?

paolin
30. říj 2011

díky 🙂

sisstin
autor
30. říj 2011

@paolin nejlepší je fakt email, to odepisuje do 24h, jinak dovolat se tam jakž takž dá jenom do sedmi hodin ráno 😝 a je to takový na prd, po mailu to můžeš aspon trošku popsat 😉