Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dalea
17. lis 2011

Mam Sony Ericsson XPERIU,ma kabel k pocitacu,ale idu stahovat iba fotky,nechapem to 😕

dadlenka
17. lis 2011

@dalea manžel mi teď říká, že je potřeba stáhnout do počítače originální software od s-e na stahování dat. Prý ti to potom zazálohuje i kontakty a jiná data. Možná se zkus podívat na jejich stránky, nebo zavolat na info linku.

dalea
17. lis 2011

@dadlenka Diky,skusim 😉

smardik
17. lis 2011

tak jsem mu ted po spaní vzala plíny a uvidíme, ted tu lítá s holou prdelí

ygreen
17. lis 2011

@smardik když Tobík v těch 2 a čtvrt začínal s nočníkem, tak chodil doma asi 2 měsíce s holou prdelí a furt jsem utírala loužičky a to třeba stál a držel bimbase a čural na zem přd nočníkem - totální nedoklapnutí. Takže musíš hlídat a hlídat a hned jak to vypadá, čapnout ho, aby to pustil do nočníku a pak děsně jásat a radovat se a hejkat a odměňovat. On by se toho mohl chytit i Hany, má už taky pomalu čas. Já to s Theou taky už zkouším, zatím bezvýsledně. Když už pak si sám ohlídal nočník, tak přišla druhá fáze - naostro v teplákách. 100x pochcaný tepláky. On jak si bimbase nežmoulal, asi zapoměl, že je na ostro. Pak další fáze i slípk - x krát pochcaný. Ale celkem vzato to šlo vcelku rychle a aso za měsíc byl totál odplenkovaný a bez nehod. Ale kakání, to kakal na ostro na zem, stalo se to snad 20x, než to pochopil. ALE jak pochopil i kakání do nočníku byl odplenkovanej na 100%. V noci se počural asi 2x, jinak všechny plíny na noc suchý. A najednou i sám začal chodit na wc a od té doby je zcela samostatný.

dadlenka
17. lis 2011

@ygreen jj my jsme teď ve fázi naostro v teplákách:D kakání jenom do plíny🙂

smardik
17. lis 2011

@ygreen tak dlouho to určitě nebude u nás,na to bych nervy neměla a zas tak nutně ho mít nepotřebuju bez plín

ale po odpoledni myslím že to půjde,první to tu zadržoval a nesedne si a nesedne,jak už to nemohl vydržet počůral se,jednou i pokakal a jen jsezatlesm mu dala hadr at to utře a pak ukázala nočník a řekla že čůrá tam. ted večer byl zabraný do hry a 2x se stalo že si kapku učůrnul tak jsem řekla at jde na nočník a v pohodě si sednul,vyčůral se hrdě si zatleskal,já mu taky a šli jsme to vylít do záchodu. a máme 2nočníky,tak pár kapek pak šel vymáčknout ještě i do druhého,to už fakt bylo jen pár kapek že chtěl 🙂 ale na noc jsem plínu dala,to bylo radosti

ygreen
17. lis 2011

@smardik no vidíš, to je super 😉

smardik
17. lis 2011

@ygreen uvidíme co zítra, on plíny chce zlobí se že je nechci dát chvílema, takže celý den to bude o nervy-jeho i moje

dadlenka
17. lis 2011

@smardik to znám, pomohlo mi všechny plíny schovat a ukázat prázdný obal, akorát byl problém večer-musela jsem tajně lovit, ještě dneska někdy chce plînku, ale řeknu ne a dá pokoj, ale řval jak turek- je zvláštní, jak jsou ti naši kluci v určitých věcech stejní🙂

juliska182
18. lis 2011

ahojte kočky, už som tu dávno nebola, trošku viac sa mi toho naraz nakopilo, ale hlavne nemáme v novom byte ešte net, takže večer som bez spojenia 🙂, prečítam vás, ale ďaleko dozadu nestihnem, tak mám prosbu, ak ste to už aj preberali, tak ma nasmerujte, potrebujem tip na vianočný darček pre toho môjho synáčka, vlastne pre oboch 🙂 tak píšte čo ste vymysleli vy a ja si ukradnem nápad 😉

juliska182
18. lis 2011

@miska1917 ahoj, aj ja som zo žiliny, vlastne teraz už od žiliny 🙂
ktorú logopedičku navštevujete?

smardik
18. lis 2011

@dadlenka já plíny schovat nemůžu mám na nich Honzíka a odmítá být bez plíny,řve a řve a ted ho řvát nenechám zhoršuje to kašel

ale není to tak hrozné jak jsem čekala a půjde to, dneska čůral 3x do nočníku, z toho 2x tam šel sám od sebe a žádné ukápnutí jinam předtím, jednou počůral sedačku ale pak to dokonal na nočník 🙂, je šikula a prý už to ví celé rakousko-tatka lyžuje v rakousku a mamka mu to musela hned volat, je to prý borec 🙂

sisstin
autor
18. lis 2011

Čau holky,

mně je furt blifno od žaludku, děs 😖

@juliska182 já jsem koupila Logico Piccolo se třema tématama, pak mám tři hry od Granny - Roční období, Knoflík a tkanička a Nové hádanky Dráčka Fráčka. Pak jsem koupila Zámecké schod (něco jako Hrad, ale trošku složitější), pak hru Nečekej, navlékej. Pak Balanční žábu, kuličkodráhu a dvě knížky - Jak pes Logopes učil děti mluvit a encyklopedie předškoláka 😉

sisstin
autor
18. lis 2011

jo holky, kdo se nedostal ke Krejčířové, tak zde je poměrně dobrý klinický psycholog...je to žačka Krejčířové a zdá se mi fakt poměrně dost schopná 😉 Kontakt na ní je tady, je to hrazená praxe, ale myslím, že bude někde působit i na pojištovnu, to asi dle domluvy 😉 Psala mi, že možná udělá i nějakou přednášku pro děti s vývojovou dysfázií nebo občas nám může něco písnout na web 😉

http://www.detsky-klinicky-psycholog.cz/index.html

deina
18. lis 2011

Ahojte. 🙂 Odpisala mi ta logopedicka z Centra reci v Trnave (PhDr Dana Buntova), ze nas vezme ten prvy januarovy tyzden, ziadny problem. Mna to taaak potesilo akoby uz boli Vianoce. 😀 Ale ozaj sa tomu velmi tesim, ze takto skoro, budeme na 2 tyzdne tak ci tak na SR. Pisala, ze by sme dostali test, v ktorom budeme vyplnat, comu Matko rozumie. Samozrejme ho potrebuje vidiet - pozorovat ho ako sa hra, ako reaguje na ludi, ako si pyta jedlo a podobne a ze potom aj vysvetli, ako taketo dieta stimulovat. Vpodstate to vyzera podobne tomu vysetreniu, ktore sme mali tu u detskej psychlogicky, ale kooonecne to bude v zrozumitelnej reci.

sisstin
autor
18. lis 2011

@deina tu Buntovou si fakt chválily holky 😉 tak držím palce, ať to vyšetření k něčemu je 🙂

jinak teda doufám, že Tygr půjde v pondělí do školky, nebyl tam od minulý středy 🤐 přijde mi to šíleně dlouho...zatím teda nevypadá, že by si odvykl...normálně se těší a říkal, že půjde...tak snad to bude dobrý...už konečně není tak bílej, má normální barvu a i lehce růžový tváře...občas ještě zakašle a občas smrkne...ale jinak snad už dobrý 😕

deina
18. lis 2011

Uz mi aj pisala, ze ktory termin by bol dobry, tak asi hned aj dnes dostaneme termin. 😵 😵 Zlate to Slovensko, takto by to mohlo aj tu fungovat, rychla dohoda, skory termin a nie milion papierovaciek trvajucich niekolko tyzdnov az mesiacov a clovek sa nikam poriadne nedostane.

deina
18. lis 2011

@sisstin, ale ved jemu sa tam paci, tak by nemal byt problem. 🙂 My sme teraz boli doma s Miskom 2 a pol tyzdna, co bol chory... sice rano dost frfle, ze on nikam nejde, ale zvlada to celkom dobre. Len teda zase bude buduci tyzden 3 dni doma, ideme na ORL a pride svokra, takze to od neho asi nemozem chciet, aby siel do skolky, ked tu bude mat babku. 😒 (bude nam robit babysitting, my si ideme s mm vyrazit na koncert - Rammstein)

sisstin
autor
18. lis 2011

@deina no taky to taky není žádná sláva, na dobrá vyšetření čekáš x měsíců, spoustu žádanek ti pediatr ani dát nechce atd. 😉 Mně přijde docela dobrý, že v tom Německu všechno řeší a poměrně brzo...to si tady fakt můžeš nechat zdát, že by někdo řešil třeba 2letý nemluvící dítě (čest výjimkám) 😉

deina
18. lis 2011

@sisstin, to ano, riesia to skoro... len keby to netrvalo tak dlho. Alebo keby potom robili vsetko na jednom mieste, nie ze najprv musime ist do Kinderzentra, tam urobia diagnostiku, ale terapiu uz nie, to musime ist do ineho centra a tam vpodstate tiez robia diagnostiku a najma terapiu, len zase treba cakat 2-3 mesiace, kym sa uvolni miesto... pricom uz do toho Kinderzentra sme cakali asi 2 mesiace... dlho sa to taha, aspon mne sa to tak zda. A kym sa k nieco dostaneme, najprv vypisujeme furu papierov. Aj ked toto je asi vsade takto.

sisstin
autor
18. lis 2011

tak jsem napsala do jednoho centra u nás, jestli by pro nás neměli ten kurz rehabilitace motoriky..ale vidim to bledě. Je to zas pro děti postižené, Tygr ten status nemá a obávám se, že s tím zase bude problém 😕 no uvidíme 😕

dadlenka
18. lis 2011

@sisstin tak u nás tohle dělají právě v tom stacionáři, kam chodí Kryštof. Nemají to sice nazvané jako kurz rehabilitace motoriky, ale dělají to. Možná se zkusit poptat v nějakých stacionářích, myslím, že by to nemělo ničemu škodit, kdyby jste si to zaplatili.
Jinak jsem se dneska rozhodla spočítat počet slov, které Kryštof používá a dostali jsme se na 151 slov plus mínus(počítám spíš tak 170 i víc, protože to dělám z hlavy a moje hlava je děravá) slova skloňuje a spojuje i tři za sebou. Používá nově slovo áň - pán. Dneska jsme byli u kamarádky a byl v pohodě, sice si pořád s dětma nehraje, ale jezdil si s auty, řezal nožem plastelínu a dělal jídlo🙂 jednou se připojil k likvidaci draka, který číhal u schodiště a děcka na něj šli s meči😀
Jinak byl i venku bez plínky a bez nehody, ale problém má s kakáním, do plínky mu to nejde (už to zadržuje), do záchodu se bojí, tak už dva dny nekakal, pouští to jenom po troškách...☹ tak snad to nějak zvládnem🙂

sisstin
autor
18. lis 2011

@dadlenka no tak to je na tom s aktivní slovní zásobou rozhodně líp, než na tom byl Tygr v jeho věku 😉 to kakání do plíny neřeš, je to normoš a časem to přejde 😉

dadlenka
18. lis 2011

@sisstin no což o to, on spoustu věcí pojmenuje a opakuje, ale to je samej tetetek, tatato, totota, tototu, tototo, týtýtá (daneček,prasátko,motorka,dobrou chuť,dobrou noc,počítač😀)
Kdyby kakal do plínky, byla bych v klidu, ale on už nechce, jsem mu ji dala a jak se mu chtělo, tak ji sundal a letěl na záchod a tam sedl,začal brečet a dolů... 😖
před chvilkou jsem zjistila, že umí počítat minimálně do tří (spočítá předměty) jo a v pondělí přijde paní ze sociálky - to nemohla přijít když Kryštof plínku vyžadoval....😀 to fakt dostaneme prd😀

sisstin
autor
18. lis 2011

@dadlenka to jsme měli taky, furt jen lítal na záchod tam a zpět, s řevem..dokud fakt nemusel kadit tak, že už to prostě nevydržel...no pár dní to zadržoval, a pak to doklaplo a začal chodit normoš na záchod 😉

andulka4
18. lis 2011

ahoj holky, vím že to tu až tak nepatří ale potřebovala bych poradit jak naučit syna dobře držet v ruce tušku....ve školce má problémy a už po 14ti denní docházce pro něj chtěly asistanta(je nedonošený, hypotonický a díky tomu zaostává v motorice)

pracovní sešity děláme ale né a né ho donutit ke správnému úchopu

už jsem byli u psycholožky a čeká nás psychiatrie a PPP

sisstin
autor
18. lis 2011

@andulka4 no tak s úchopem tužky ti bohužel neporadim. My máme problém naprosto stejnej, drží tužku jak prase kost 😝 zvládne jen nejlehčí grafo cvičení a nenamaluje jinak ani pfň. Dobrý jsou Stabilo pastelky a tužky, a fixovat ten úchop..prostě furt a furt mu ty prsty upravovat, ale počítej, že to bude na dlouho..kor, když je hypotonik 😉

Tyhle děti většinou potřebují grafomotorický kurz, ale to až dýl...okolo 6 let. Hodně mu uvolňovat ruku doma, aby čmáral na zemi na velký arch papírů, různý grafomotorický listy se stíratelným povrchem atd. A furt opravovat úchop a opravovat 😔

Ve školce to teda se synem trénujou dost, on chodí do logo třídy a tam má spousta dětí problém s grafomotorikou, s tou špatnou řečí to dost souvisí 😉

sisstin
autor
18. lis 2011

ha: 😀 😀 😀 😀
Dobrý den,
Váš mail jsem přeposlala na fyzioterapii a ergoterapii a kolegyně se Vám sami ozvou.
Hezký den

Mgr. Gabriela Bělková
ředitelka

LENTILKA - Dětské rehabilitační centrum Pardubice

syslica
18. lis 2011

@andulka4 Skús pozrieť tuto: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ako-rozvij... - prispela aj sisstin 😉
Ako zistíš, tému som založila ja ... starší syslík je tiež hypotonický, hypermobilný, astenický a ešte k tomu diagnostikovaný MIN 😅 a možno aj kopec iného, zatiaľ nepotvrdeného...