Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
24. pro 2012

@miawa no tak na měkko fakt nejsem, spíš ovíněná 😅

cairka
24. pro 2012

Aj my prajeme všetkým šťastné, pokojné a pohodové vianočne sviatky a všetko dobré v novom roku 🙂

sisstin
autor
24. pro 2012

@cairka ty jo, vy máte mega strom 😅

cairka
24. pro 2012

@sisstin , to sa ti len zdá, lebo máme mini-dieťa 😀 a asi čo to aj sklon foťáku spravil, hold, som amatér 😅 😀 čo sa týka stromu - staršia kritizovala, že v škole majú teda vyšší 😝

sisstin
autor
24. pro 2012

@cairka my letos asi po 20letech máme živej 😅

sisstin
autor
24. pro 2012

tak co holky? Už máte naděleno? Já se tradičně nalívám na Stědrý den a užívám si depky 😅 😅 😅 už se těšim do práce 😝

hrusti
24. pro 2012

@sisstin My už to máme za sebou. Sklenička mě čeká, až děti zalehnou 😝

sisstin
autor
24. pro 2012

no holky, Tygr si dal jedno soustu řízku, aby řekl, že mu nechutná 😅 😅 chtěli jsme jít na dárky a on, že je 18:15 a chce se koupat (jako vždy), takže zas nic 😅 😅 😅 😅 čekám, až vyleze z vany 😅

dezyre
24. pro 2012

My už to máme taky za sebou, Staník zrovna leží v posteli a usíná.. taky bych se napila.. no nemůžu 😠 Ale tak dvě deci jsem si k večeři dala - otevřeli jsme Pálavu 🙂
Jinak bylo to strašný.. Staník otravnej, umrčenej, pořád vymýšlel, jídlo nechtěl, normálně to vyplivl, a to rybu přímo miluje, do toho si pořád vymýšlel, že chce čůrat a furt něco.. U stromku už to bylo lepší, ale popravdě nám zkazil letošní vánoce.. (je to hrozný to tak říct, ale je to tak ..)

hrusti
24. pro 2012

@sisstin Tak uz ma Tygr dárky? 😀

hrusti
24. pro 2012

U nás večeře dobrý, akorát děti se rvaly o dárky Každému se líbily dárky které dostal ten druhý, takže byla opět bitka a řev 😅

sisstin
autor
24. pro 2012

@hrusti jo,už jo:Djinak docela dobrý,vše vyzkoušel,takže pohoda😎

krystalka
24. pro 2012

Ahoj holky, tak Jiřík před chvilkou usnul při čtení nové knížky od Ježíška 🙂 . Já jsem dneska byla ještě do 14h v práci, pak jsme se šli s Jiříkem chvilku projít - byl po té úterní mandli dneska poprvé venku. Když jsme se vrátili, tak už byla skoro tma, tak jsme si zapálili andělské zvonění a čekali jsme na Ježíška 🙂 . Podle očekávání měla největší úspěch asi ta serpentýna a velké depo k vláčkodráze, ale jako první rozbalil ty cinkací závory a přála bych vám vidět ty rozzářená očička, když tak nevěřícně koukal, že přesně ty si přece přál a Ježíšek je donesl 🙂 . Z kalendáře s mašinkami byl taky nadšený a tu společenskou hru s autobusy jsme taky vyzkoušeli. Pak si postavil vláčkodráhu a my zatím osmažili řízky, Jiřík jeden celý snědl a ještě si pochutnával, dal si dokonce i trochu bramborového salátu, který nám včera pomáhal dělat 🙂 . My co máme Jiříka, tak záměrně vždycky nejdřív nadělujeme dárky a pak teprve večeříme, protože jednak by stejně u jídla nevydržel, ale hlavně proto, že on večer docela brzy odpadá, tak aby si to pořádně užil...

sicinka
25. pro 2012

@dezyre vydrž holka nám Dáda předchozí vánoce zaspal. Vloni tedy otevřel jeden dárek ostatních si nevšímal. Letos jelikož má kašel tak nejí vůbec nic, takže na štedrovečerní večeři snedl 2 hrnky šťávy z kompotu a maliny 🙂 odmítám to řešit a kazit si tím štedrý večer. No a letos i přes nemoc už měl z ádrků ohromnou radost. Akorát jsme to malinko nevychytali, jak o ty dárky nikdy moc nejevil zájem tak dostal většinu dárků praktických nebo drobností.Takže náš zachránila teta která mu koupila malou kovovou stíhačku, takže rozzářená očka byli a šel s ní i spinkat. Nicměně dneska u dědečka dostane vysněnou mašinku na dálkové ovládání, my ho bylo normálně líto když říkal a už nejdou žádné dálečky? Jenže jemu to bylo i na třetích narozeninch všechno fuk - tak kdo má vědět že teď už ne 🙂

ivular
25. pro 2012

@dezyre Hele já s těma malýma dětma ani vůbec nečekám, že Vánoce budou jako vystřižené z reklamy 😅 Našemu mladýmu jdou zase stoličky, takže taky každou chvíli mručí a je mrzutý -Vánoce, nevánoce 😝 Včera místo večeře bylo kojení (to mu na ty zuby dost pomáhá - i když nevím jak), no a z dárečků - nejdřív rozbalil pastelky a jelikož malování miluje, tak něma pokreslil všechno ostatní, co se rozbalilo 😅 Nakonec jsme to vzdali a pár dárků radši ani nerozbalili, protože by je čekal stejný osud. Ještě teď tu leží pod stromkem 😅
Prostě tohle beru sportovně - ty škvrňata ještě atmosféru Vánoc moc nechápou, určitě nejsou schopni ji sdílet s dospělými, takže je lepší to tak neprožívat 😉

cairka
25. pro 2012

Mne včera aj dnes bolo tak trocha smutno z toho, ako vidno tie rozdiely...Čím je väčšia, tak mám pocit, že tie rozdiely viac svietia, namiesto toho, aby sa zmenšovali...Sme boli včera u brata, ja som tu už tuším spomínala, že Dia volá oboch synovcov menom staršieho, no včera jediný krát nepovedala mladšiemu správne. A to boli situácie, kedy sme ju v jeden moment opravili, že "áno, Janko(správne meno) ti podal" a ona bola schopná sa na neho vzápätí obrátiť "Samko bla bla bla..." ...Pritom obaja chlapci sú od nej starší, pochopila by som to, keby bol malý menší, že si to spojí, ale ona odjakživa pozná obidvoch. Z toho istého súdku - dostala od Ježiška bábiku, sama jej vymyslela meno Katka, ale ak sa má od včera večera už aspoň 15x nespýtala "Ako sa volá?" , tak ani raz - a to ju z ruky nepustila od kedy ju rozbalila, stále je pri nej.... Čo dostala také nejaké hry na rozvoj, tak to absolútne nepobrala o čom to je, ale tak to beriem, že toho má teraz moc, tak nemá čas sa sústrediť na "pravidlá". Ale interaktívne pero už pochopila, že v niektorých bodoch zahrá pesničku, tak namiesto riešenia úlohy len skúša, kde bude hrať 😝
Ináč darčekom sa tešila, ale nejako neriešila odkiaľ,ako a prečo sa objavili pod stromčekom, myslím, že to vôbec nepochopila, ani teda nemala snahu chápať. Keď si spomeniem na staršiu ako sa snažila v tých cca, 3 rokoch to pochopiť...

dezyre
25. pro 2012

@ivular @sicinka Holky on včera Staník opravdu abnormálně zlobil, musel až dostat na zadek, a to jsme se s manželem oba dva fakt drželi, aby na štědrej den nebyl bitej, ale to co předváděl, to už hodně dlouho nedělal 😠 Fakt strašný. U stromečku už to bylo úplně super, prostě byl nadšenej, prvně ani moc rozbalovat nechtěl, ale nějak jsme ho navnadili, takže si postupně rozbaloval dárečky - prvně autíčko na ovládání (od chicco od 2 let), pak jsme rozbalili velkej traktor-bagr a nakonec el. ed. knížku. Všechny dárky měly úspěch ;) Včera šel spát s tím traktor bagrem a autíčkem 😀 Dnes jsme byli u babiček a prababičky se podívat co donesl ježíšek a taky nadšení, rozbaloval jako o život. Sice nechápal, kde se tam ty dárky vzali, sice jsme říkali, že ježíšek donesl, ale tím, že nemluví, tak se neptá nic. Musím teda říct, že dnes byl milionovej. Nemuseli jsme na něj pomale ani zvýšit hlas.. Jako fakt si to naše dítě umí vybrat...

sisstin
autor
27. pro 2012

Ahoj holky,

tak já dostala od MM Ipad s příslušenstvím, takže příští týden nám udělaj wifi a můžeme to rozjet 🙂 testovací králici budou klienti 😅 😅 😅 😅 a Tygr...

hrusti
27. pro 2012

@sisstin Držíme palečky, at to klape a Tygrovi a ostatním dětičkám se to líbí 😉 Škoda, že nejsi blíž, hned bysme dorazili 😉

U nás nic nového. Jsme všichni nemocní. Honzík dostal od Ježíška tři nové hry od Smartu (Chytré autíčko, Barevný kod a Záhadný hrad), tak skládáme jak o život 🙂

sisstin
autor
28. pro 2012

@hrusti no Tygr má rýmu a kašel už skoro tři měsíce v kuse. Ted je chvíli klid, ale před Vánocema byl 14dní doma...a to je furt, tenhle rok, jak tam nastoupili ti maloši, tak to je katastrofa 😖

hrusti
28. pro 2012

@sisstin No my se v kasli a ryme placame uz asi rok. Bud to prinese H. ze skolky nebo to chyti mala nekde na krouzku a predavaji si to navzajem. A ted pro zmenu na MM anginu, takze mam doma 3. dite 😝

sisstin
autor
28. pro 2012

@hrusti no já jsem z toho na prášky, páč u Tygra jsem na to nikdy nebyla zvyklá, teď byl celej rok naprosto zdravej...a od půlky října to začlo...a je to fakt furt dokola...jako na ATB to není, jinak mu nic není, ale furt chrmlá a smrká 😝

krystalka
28. pro 2012

@sisstin - přesně, já si na ty Jiříkovy nemoce taky špatně zvykám, doteď mu taky v podstatě nikdy nic nebylo, když jsme se byli se objednat na ORL s tou nosní mandlí, tak jsem si připadala trochu jako exot, když jsem na všechny otázky odpovídala ne - jestli měl někdy záněty uší, antibiotika, alergie, léky apod. 😉 . No a teď je Jířa už druhý měsíc doma, letos chodil do školky vlastně jen září, říjen a jeden týden v listopadu...jinak měl pořád ty zvýšené teploty 37,2 - 37,7, ale jinak k tomu nic - kašel, rýma...nic, jen ta teplota, ale jakmile byl pár dní ve školce, tak měl přes 38 a byl zase doma 😒 . Přitom podle předoperačního vyšetření měl krev i moč v pořádku, výtěry z krku a nosu taky nic...Podle doktorky už se mu držela infekce na té mandli, tak doufám, že teď to bude lepší. Včera jsme zrovna byli na kontrole a všechno je ok, takže po novém roce půjde snad už do školky 😉 . Nakonec jsem fakt ráda, že jsme na tu mandli šli, protože teď po týdnu už zase spí krásně potichu, i přes den už začíná dýchat nosem a je vidět, že se mu i líp jí, protože předtím vždycky u jídla strašně funěl, jak nemohl pořádně dýchat. A taky mě poslední dobou pořád upozorňuje, že někde něco voní nebo smrdí 😀 - vyprané prádlo, smažící se řízky, čoud z prskavek a svíček....to předtím vůbec neregistroval 😉

sicinka
28. pro 2012

Holky jelikož i Dáda poprvé v životě kašle a co je hlavní tak spí před den klidně 5 hodin tak je asi něco ve vzduchu a nemoce díky oteplení jen bují. Jinak včera jsem fakt zalitovala jak se Dáda zlepšil v řeči, přijel k nám kamarád na návštěvu a ač vánoce moc neslaví tak přivezl Dádovi krásné auto že ho u něj nechal ježíšek. No a Dáda poděkoval s nadšením rozbalil dárek a zjistil že je tam malé autíčko z Cars Blesk, kterého miluje. Nicméně autíčko mění očíčka nebo vyplazuje jazyk, ale nejezdí. Takže ho Dáda rozbalil a říká hele to je blesk, ten je ale malej. Tak jsem ho napomenula že chtěl od ježíška bleska a neříkal jak velkýho. Tak ho začal prohlížet a zjistil že nejezdí sám, že po stisku čudlíku nesvítí. Tak ho vzal a vrátil s tím že ho nechce že chtěl jiného bleska. Tenhle je malej ošklivej a nic neumí (jeho slova). No a tak jsem navrhla že ho dáme hodnému chlapečkovi, který si ho bude vážit.No a s tím souhlasil že je že ho zabalíme a dáme Honzíkovi. Fakt si nepomatuji že bych jako dítě nebyla vděčná za hračku, mě to včera docela naštvalo. A navíc jakmile to není potřeba, tak je mu skvěle rozumět 🙂

lenajsek
28. pro 2012

Holky ahoj, tak se hlásím po Vánocích, nějak nechodím teď na PC, jak je MM doma, taky jsme první den po štědrém dnu, co jsme doma, byli jsme pořád někde na návštěvách, tak to bylo takový náročný...
Radost z dárků byla i u nás, patrová garáž na auta, největší radost měl z dětského svinovacího metru, s tím si hrál celý večer u stromečku 🙂, pak taky další Duplo, rozšížení vláčkodráhy a vláčky další, tak to je taky radost veliká, Můj první kvíz si taky hned oblíbil, velkou magnetickou tabulku na psaní a pak u dědy dostal velikánskou magnetickou tabuli na fixky a z druhé strany na křídy, už to má postavený a baví ho čmárat, tak jsu ráda, snad se jeho grafomotorika trošku někam rozvine...
Jinak vzdor pořád pokračuje, protivnej je každej den, snažím se zvyknout, ale jde to pomalu, u všeho se hned vzteká, u ničeho moc dlouho nevydrží... už se někdy docela těším, jak zas MM bude chodit do práce a Lukin se snad trošku zklidní, vždycky je to náročný, když je MM doma, L. se začne předvádět, ječí, kňourá, dělá blbosti...

S mluvením u nás pořád stejná bída, holt další nová slovíčka nejsou a nevím, kdy budou... co naděláme... 😝

hrusti
29. pro 2012

@sisstin No my jsme nemocní byli i dřív, ale byla to taková ta viroza na podzim a na jaře a tím to končilo. Ale od minulého prosince jsme dva týdny zdraví a tři týdny nemocní a je to fakt na palici 😝 Já už radši nedomlouvám dopředu nějaké akce, protože to pak stejně padne 😒

cairka
29. pro 2012

Jejda, tu je chorúšikov. Aj moja je, už tretí deň v horúčkach, od stredy noci, , asi nejaká viróza, lebo žiadny iný príznak choroby nemá 😝 Keď v noci asi blúznila z horúčky a hovorila len štýlom ako bábätko - ba-ba-ba, ge-ge-ge - mi nebolo všetko jedno 😅 ale už hovorí normálne. tak sa jej asi len snívalo, že je bábätko 😅 len je strašne upišťaná, asi to je niečo chripkoidné, že ju bolí celý človek, tak už mám aj dosť . A dnes je aj staršia bez nálady nejak, tak dúfam, že aj ona zaľahne a ma už klepne úplne 😝 😅

cairka
1. led 2013

Prajem všetkým krásny a urečnený rok 2013 😉

A mám problém ☹ Máte niekto skúsenosť, že dieťa po chorobe išlo do regresu? Bola 5 dní vo vysokých horúčkach, teraz už je zdravá, ale prestala vyslovovať niektoré hlásky. Najprv som nevedela, čo mi je divné na jej reči, ale už viem, písmenká P, Z prestala hovoriť úplne (vo väčšine slov vedela, hoci Z šušlavo, teraz ich preskakuj, nepovie žiadne zástupné písmenko) a celkovo je výslovnosť o dosť horšia, nerozumieme jej ani ja so staršou poriadne, cudzí jej moc nerozumeli ani predtým 😝 Aj slová, ktoré vedela pekne povedať sú teraz zopsuté. 😒 Neviete, či sa to vráti samo, alebo to bude zas treba nanovo trénovať? Budúci týždeň mám volať logopedičke o termín, už sa zdalo, že nakoniec ani nebude taký veľký problém tam a teraz toto...

krystalka
1. led 2013

Ahoj, i já přeji všem krásný rok 2013 🙂

@cairka - podle mne je to možné, každé dítě je jiné - u nás zase po vysokých horečkách nastal vždycky větší skok dopředu, ale tipovala bych, že se to u vás zase časem srovná...zeptala bych se na to i logopedky....

Jinak holky, my teď pro změnu zase bojujeme s šílenými vztekacími scénami, už z toho poslední dobou docela nemůžu ☹ . Dokáže se klidně třeba třičtvrtě hodiny vztekat kvůli tomu, že se má po příchodu domů převlíknout... pořád ječí, že chce pomoct, že to neumí apod....nepomáhá nechat ho být a jít pryč, protože on běží za námi, bouchá do mne, tahá za oblečení, za ruku, občas po mně i něco hodí...takže ho moc nejde ingonovat....fakt už nevím, co s tím. Dělá to i manželovi a babičce a je přitom docela agresívní, celou dobu ječí, brečí....je to docela vysilující, většinou se celou dobu snažím vysvětlovat, domlouvat, postupně přikazovat, ignorovat, plácnout se ho snažím až v krajním případě, že začne bít on nás - a i tak se spíš snažím ho chytit za ruce a držet dokud nepřestane....On si totiž z nějakého plácnutí absolutně nic nedělá (a nikdy nedělal), jen se směje a dělá to dál...Je takový ten typ, že bych ho dřív utloukla, než by si z toho něco dělal ☹ , absolutně nepoučitelný z předchozí situace...Přitom některé dny je miliónový, je s ním domluva, pohoda a pak zase přijde jeho den "blbec" a jsem večer ráda, že jde spát. Zatím se mi nepodařilo vypozorovat, co tyhle scény spouští, kolikrát vypadá venku ještě úplně v pohodě a pak to doma začne... Mám dojem, že to pomaličku začalo někdy po nástupu do školky, ale teď ty poslední dva měsíce, co je doma, tak už to začíná být nesnesitelný... Ve školce vždycky ale fungoval bezvadně a samostatně.... máte některá taky něco podobného doma? Mám pocit, že poslední dobou slyším pořád jen "já chci, já nechci, já neumím, nebudu, jděte pryč, babičce řekl jsi na mě zlá, když mu něco nedovolila apod." Je to možné, že díky té dysfázii má posunuté období vzdoru? On kolem těch 3 let vlastně nic takového prakticky neměl, naopak v té době s s ním dalo nejlépe vyjít...trochu se vztekal okolo 2.roku, ale jen chvilku.... Už jsem z toho fakt unavená a nevím, jak ideálně reagovat - ignorovat to, jak jsem psala, moc nejde....mám se na to vykašlat a prostě ho obléct? Nejčastěji je scéna právě kvůli převlékání při příchodu domů...Když se snažím vydržet a nepodlehnout, tak je to akce téměř na hodinu a výsledkem je, že ho stejně nakonec částečně převleču já a navíc jsem naprosto vyčerpaná a chce se mi brečet, že nejsem schopná situaci zvládnout v klidu ☹

bocianka123
1. led 2013

Ahojte, tiež želám všetkým šťastný, úspešný nový rok 2013 🙂 . A nech v tomto roku končiacom 13-kou urobia naše deti svoje pokroky 😉

@cairka - ahoj, no môj starší syn išiel skôr dopredu po horúčkovitých stavoch, rovnako ako spomína aj @krystalka ,veľmi dobre si pamätám, ako som aj dr. vravela, že on po každej takejto horúčkovitej chorobe akoby začal viac a viac roprávať. Možno u tvojej dcérky je to iba prechodná záležitosť, ale radšej sa spýtaj dr. na to.

@krystalka ahoj, hm čo čítam, môže ísť u neho o vzdor. Ja si myslím, že je to aj nástupom do škôlky - a už je asi dlho doma a nevie čo by od "dobroty" robil, a upútava vašu pozornosť, mám z toho taký pocit. Ale možno sa mýlim a je tam aj iný problém, ak je. A prečo je doma? akosi mi to uniklo. býval často chorý, alebo? A z toho si nič nerob, že ťa to aj ubíja a cítiš sa vyčerpaná, je to asi normálny stav, ved aj my matky sme ľudia máme svoje hranice.