Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sicinka
23. led 2013

Jo dneska jsem dostala ve školce informace z testování od klinické logopedky. Učitelka říkala že s nim pracovala asi 20 minut, že spolupracoval hezky, stavěly nějakou stavebnici, opakovali po papouškovi a tak. Výsledek normální vývoj řeči, hlásky s,z,c, š,ž, č jdou ok, nějaké další ve vývoji. Vývoj řeči je normální a nedoporučuje logopedickou péči 🙂 K tomu tam ráno dádu chytnul hysterák že do školky nejde, řval nakonec ho ode mě trhali. Nemít v kapse papírek že je vlastně normální, tak o tom dost pochybuji, achh jo 🙂

sicinka
23. led 2013

@sisstin já mám tedy ještě 12 GB volných a aplikací máme habakuk. Je pravda že co mě nezaujme to mažu. Ale stejně ty aplikaci jsou malinký.

sisstin
autor
23. led 2013

@sicinka ja tam mam i knizky,fotky,filmy atd 😉

sicinka
23. led 2013

@sisstin no jo no on to není počítač, ona je to zobrazovací jednotka 🙂 Já mám vedle TB dat ale na notebooku do iPadu bych je nervala.

sisstin
autor
23. led 2013

@sicinka nj, tak já to mám, když jedu třeba někam vlakem, busem atd.

sicinka
23. led 2013

@sisstin já to chápu já se sebou všude tahám notebook, ted ještě iPAD a telefon, ale u mě to jinak nejde a štve mě to dost 🙂 Jinak ty stránky jsou super už jsem natahovala hodně zajímavé hry.

sisstin
autor
23. led 2013

Balonky - ceska aplikace na rozvoj grafomotoriky, čárky, vlnovky, kolečka atd., nejdříve dítě obtahuje předlohu, potom puntíky, a potom jen spojuje puntíky

Předškolní brašnička, česká aplikace vhodná pro děti 3-6let, počítání, puzzle, přiřazování, skládání slov atd.

Cubemaster - prostorová představivost, dítě doplnuje kostičky tak, aby vznikla krychle

Discmaster - prostorová představivost, dítě přiřazuje pyramidu z pohledu zvrchu

Find-it-match it - zrakové rozlišování, dítě hledá dle předlohy obrázky, různé stupně obtížnosti

GraphismeMaternelle - grafomotorika, již vyžaduje určitou přesnost

How to drow - kresba, dítě dle předlohy maluje po jednotlivých tazích obrázky

Červená Karkulka - česká aplikace, pohádka, vypráví Marek Vašut

Little Sherlock - zrakové rozlišování, dítě hledá obrázek pod lupou

Little Solver - logické myšlení, dítě doplnuje předmět, který tam logicky patří

MatixMatch( 1-2) - třídění dle dvou kritérií

Associations - logické myšlení, dítě přiřazuje k sobě dvě věci

Little writer - grafomotorika, opisování písmen, čísel a slov

Match it up (1-3) - logické myšlení, přiřazování dvou předmětů k sobě

Opposites - protiklady

Pair up - pro předškoláky, zrakové rozlišování, logika, matematické představy, hodiny a spousta dalších

Rozpustilé básničky (rozcvičky atd.) - česká aplikace, puzzle s básničkami a motorickou nápodobou

Whats that shadow - zrakové rozlišování, přiřazování stínů

Simoo - sluchová percepce, dítě musí "bučet" kravičkami dle sluchového zadání

Slovíčka pro děti - česká aplikace, možnost si nahrát svoje obrázky a k nim skládat slovo

Sort it out (1-2) - třídění do skupin

What´s that sound? - přiřazování zvuku k obrázkům

Thing to spot - zrakové rozlišování, dítě vyhledává na obrázku určitý počet stejných předmětů

Tinny Loto - pro nejmenší, přiřazování stejných obrázků

What´s different (1-3), logické myšlení, co do řady nepatří

Series (1-3) - dějové posloupnosti

Animals - složitější zvířátkové puzzle

Combinations - logické myšlení, co k sobě patří

Families (1-3), logické myšlení, co k sobě patří

Maze game (1-2), motorika, labyrinty

My mosaic - vizuomotorika, dítě dle předlohy staví obrázek z teček

ISequences - dějové posloupnosti, výborné!

Touch and sound - přiřazování zvuku k obrázku, sluchové rozlišováníá

EduPlay - všechno možné, logika, zrakové rozlišování atd.

Ceská abeceda, česká aplikace - hledání stejných písmen

bahula
23. led 2013

holky, můžu k vám občas reagovat, ale ne pravidelně? Nebo berete jen stálé přispěvatele? 😉 Já k vám někdy nakouknu, ale na ustavičné sledování a diskuzi čas nemám, máme tři děti, každé s nějakým problémem, čekáme čtvrté, znám se s Dezyre z těhudiskuze 🙂

sicinka
23. led 2013

@sisstin ty brdo já musím v té práci taky pracovat ne jen stahovat aplikace 🙂

sisstin
autor
23. led 2013

@bahula jasně 😉

@sicinka 😀 já mám dneska volno 😝

kajiszek
23. led 2013

Ty aplikace jsou fakt fajn, zatím teda malej jede to puzzle, aby se naučil tahat ty objekty a už mu to jde hezky. No až mu pustím nějakou logickou, tak to bude konec, to už je mi jasný 😠 Kouknu na ty další věci, třeba by se nám něco hodilo. A my máme snad iPad 1, nejsem si úplně jistá, ale myslím, že to manžel pořizoval nějak dlouho už, ale asi tu verzi s větší pamětí... On je úchyl na Apple, ale musím, říct, že na tom fakt něco je. Jsem měla dřív noťasy Acera a Toshibu a ten Macbook se s tím fakt vůbec nedá srovnat, už bych ho nedala. Takže tablej rozhodně jedině iPad 😀

sisstin
autor
23. led 2013

holky, takže 5let a 3 měsíce...

https://www.youtube.com/watch?v=5Wu128RH404
dezyre
23. led 2013

Čau holky, hledám pro Staníka nějaké "nové" vyžití 😀 A chtěla jsem se zeptat na nějaké dobré první puzzle. Staník doteď žádné neskládal, ani dvoudílné. Máte nějaké osvědčené? Hlavně čím začít.. dvoudílkama, anebo čtyř?

dezyre
23. led 2013

@sisstin Teda Péťa je machr 😀 Mě fakt chvíli trvalo než jsem pochopila co tam vlastně má udělat 😀 😀 😀 😀 😀 Strašně šikovnej 😉

dezyre
23. led 2013

@sisstin a nejlepší: já to počítám... aha ty to počítáš 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
23. led 2013

@dezyre no nejlepší bylo" to je lev. Ne, to je tygr. Já mu říkám lev" 😅 😅 😅

kajiszek
23. led 2013

@sisstin Taky mi chvíli trvalo, než jsem pochopila, co tam má vlastně dělat 😀 😀 😀 Fakt moc šikovnej, mazec. Jinak ty tvary jsme zkusili, Vojta to pochopil, když jsem jich tam sama dala asi pět, tak pak dával dobře. Ale když jsem mu to resetla, tak už zase nevěděl, která bije a řekl, že chce jít spát 😀 😀 😀 No tak šel do pelechu a zase zkusíme třeba večer, uvidíme. Ale naštvanej ani moc nebyl, jindy to bejvá horší 😀

sisstin
autor
23. led 2013

@kajiszek na tom Ipadu to není tak demotivující pro ty děti 😉

dezyre
23. led 2013

@sisstin tak už jsem dokoukala celý, Tygr je tak strašně srandovní, fakt už malej rozumbrada 😵

dezyre
23. led 2013

@sisstin jo jo, s tím lvem to bylo u konce, já jsem totiž zkoukla část, šla jsem sem hned napsat a pak jsem dokoukala 😀 😀

sisstin
autor
23. led 2013

@dezyre jo, už se fakt docela zasmějem, občas má dobrý hlášky 😅 😅 😅

dezyre
23. led 2013

@sisstin mě se líbilo i "já jsem unavený" "no to je obvyklá výmluva" 😀

sisstin
autor
23. led 2013

jinak už jde "vidět", že fakt říká zájmena (to, její, mu atd.), my jsme se zájmenama měli šílenej problém, do 4let je vůbec nepoužíval, a pak jen "já, mně atd.", ted už říká fakt všechny, i je dobře sklońuje 🙂

sisstin
autor
23. led 2013

@dezyre ne, já jsem ospalej.... 😅 😅 😅 to je asi tak 50x denně a pak je vzhůru do deseti, víš jak 😅

kajiszek
23. led 2013

@sisstin Jo to je fakt, on si připadá důležitě, že má "počítač" 😀 😀 😀 No něco postahuju a budem trénovat. Jemu to vždycky trvá, ale třeba tomu přijde časem na kloub. Ono mu to fakt nějak v tu chvíli seplo, ale pak už byl zase bezradnej, i když jsem mu to vysvětlovala furt dokolečka a stejně. A Nelinka dneska našla kačenu mezi ostatníma věcma, měla světlou chvilku 🙂 Ale pak už mě samo vytrvale ignorovala a rovnala si člověče figurky do řady 😠

kajiszek
23. led 2013

Ano, u nás je to taky taky tak. "Já jsem hrozně unavenej, tak si chvilku odpočinu". A za chvíli zase lítá. Ale teďka už fakt odpad, asi mu to zavařilo mozek 😀 😀 😀

kajiszek
23. led 2013

Tak koukám na všemožný ty aplikace a třeba protiklady typu den a noc a černá a bílá jsou uvedený jako 1,5+ ??? No koukám, že mám fakt mezery, já to Vojtu nikdy neučila, nějak mi to nepřišlo zatím nutný, myslela jsem, že to mají umět děti až někdy ve škole 😀 😀 😀 No to by 100% nedal.

sisstin
autor
23. led 2013

@kajiszek protiklady chtěla Kr. po Tygrovi ve 2,5 😉

sisstin
autor
23. led 2013

@kajiszek ale běžný dítě by si to mělo odposlouchat z řeči 😉

kajiszek
23. led 2013

@sisstin No tak to jsme fakt mimo. Ale já prostě nějak celkově neznám nikoho, kdo by s dětma trénoval tyhle logický věci od malička. Já mu první takovou věc (tu IQ tabulku) koupila až teďka k Vánocům no a většina mamin to pořizovala stejně a taky říkaj, že se na to děti nechytaj. Takže vlastně nevím, odkud by ty protiklady měl vydedukovat. Nebo by dítě samotný mělo tohle napadnout, že opak černý je bílá, když mu to nikdo nevysvětlil? No fakt mazec, co se tady dozvídám, asi jsem fakt měla začít dřív 😨