Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

mvmk
27. led 2013

@abbie No to mas pravdu, to mi rekla moje pani z ranne pece, ze ty deticky, jakoby v tech 2,5 letech nekdy mluvi daleko vic nez rozumi, porad chteji neco vedet, co je to a tak, a nikoho nenapadne je v necem testovat, ale maji taky problem v case, treba ze je normalni, kdyz reknes budeme dela to a to za chvilku a dite prijde za 10 sek. s tim ze kdy uz bude ta chvilka 😀

dezyre
27. led 2013

@mvmk napíšu si a pokud nezapomenu, tak do ní nahlídnu v knihkupectví..

@abbie to víš, že ještě nezkoušela.. Já jsem se teprve teď odhodlala vůbec objednat nějaké kartičky.. 😉 Staník donedávna nejevil zájem o obrázky a tak.. Prostě si jel co ho zajímalo. U něj je to bohužel o tom, že se soustředí tak na první tři slova co mu říkám a pak najednou vidím jak mu jedou oči po místnosti, jak mě začne objímat, pusinkovat, případně ho zaujme hračka.. Ale trénujeme tvrdě.. 😝 😝 😝 😝 Právě před pár dny mě poslala jedna mamina nějaké kartičky montesori, kde je to malý velký střední. Jen ještě musím vytisknout a někde si je nechat zalaminovat. NO a teď mě i úplně vypadlo, jestli jsem něco neobjednala z oskoly. Jak budeme postupně se Staníkem zkoušet, když to nepůjde něco, tak nutit ho asi ještě nebudu, ale jak budeme postupně zkoušet, tak dám vždycky odkaz na kartičky a napíšu k tomu "referát" jak to dopadlo 😀 😀 😀 😀 😀

abbie
27. led 2013

@kajiszek si si fakt ista, ze dobre pocuje?

kajiszek
27. led 2013

@abbie No jsem, protože když spadne na zem kulička, okamžitě běží, nebo když zapnu iPad a ozve se první tón z nějaký tý hry, tak přiběhne tak rychle, že se mále přerazí 😀 😀 😀

abbie
27. led 2013

@dezyre moj prcek sa naucil maly-stredny-velky na tomto: http://www.webareal.sk/sk-material-montessori-c...

dezyre
27. led 2013

@mvmk já jsem bohužel u Staníka zaregistrovala regres 3x! Ten první mě ale docvakl až později.. První regres: Když Staník začínal lézt po čtyřech, resp. trénoval na všechny čtyři, cca v tom necelém půl roce, se zapomněl jak se otáčí ze zad na břicho. Bylo to strašný .. On prostě ležel na zádech, plakal, očividně chtěl na bříško a nešlo to. Trvalo to ale necelý měsíc. Druhý regres: kolem roku a půl - přestal říkat není, ukazovat, (to používal sám aktivně). Řekla jsem třeba, táta odešel do práce a Staník "není", když něco podával, řekl "da" (na), na vyžádání uměl říci táta .. po pár týden to přestalo. Paradoxně do těch dvou let uměl lépe zdvojovat než teď ☹ Další regres - tak ve dvou a půl letech - kdy jakoby zapomněl říkat máma. Sice mě tím nikdy nevolal, ale když jsem mu řekla, řekni máma, tak řekl ma-ma. Nedokáže to říci doteď.

sisstin
autor
27. led 2013

@kajiszek to ale neznamená,že slyší,stejně na vyšetření sluchu budete muset jít

kajiszek
27. led 2013

@sisstin Však my jdeme, jsme objednané na 7.3. do Motola. A to že slyší tyhle věci, neznamená, že slyší? A že po nás opakuje slova, taky neznamená, že slyší?

mvmk
27. led 2013

@dezyre nebylo to po ockovani, treba. To je mi lito to je docela ☹ No jo ale mi mame zase ty ulitly autikovsky zvyky, kdyz nejakej vyradi tak dva nove nasadi 😝

mvmk
27. led 2013

@dezyre no vlastne mas pravdu ja taky, 2x pohybovej, v 6 a 10 mesicich a to vzdy nekolik dni po ockovani 😠 😠

sisstin
autor
27. led 2013

@kajiszek ona nemusí slyšet jen nějaký frekvence,těch vad sluchu je x y,to že opakuje-to může odezirat

dezyre
27. led 2013

@mvmk ty poslední dva regresy asi ano. Ten první s tím otáčením, to fakt nevím.. To víš, že už jsem si to dala do spojitosti s očkováním. Ale fakt nevím, s tím už nic nenadělám. Jediné co nadělám, tak je to, abych vybojovala pro druhého chlapečka odklad očkování na spalničky, příušnice a zarděnky (nebo na co to je ta nešťastná vakcína).

dezyre
27. led 2013

@mvmk někde jsem četla, že několikadenní regres je "normální". Když jsem hledala právě cokoliv o regresu, když nás poslala doktorka na tu neurologii. Samozřejmě jsem gúglovala a pár věcí se dočetla.

mvmk
27. led 2013

@dezyre ja tu sice nechci nikoho pobourit, ale moje dite uz zadnou ockovaci jehlu nikdy neuvidi 😉 A mmr taky nema, kdyz ji bylo 18 mesicu tak jsem se prvne dostala na detskou neuro v Plzni a ta neuro me na to hned upozornila ze v soucasne dobe musim odlozit veskera ockovani proc? oni o tom vi sve ale nic nereknou pac nemuzou, tady se o tom mluvi otevrene nastesti.

kajiszek
27. led 2013

@sisstin Tak možný je všechno, ale moc se mi to nezdá no. Ona třeba měla pár dnů kuličkovou mánii a když manžel řekl "kulička", tak se okamžitě otočila a přiběhla. Nebo když jsem řekla to "berany berany", tak se taky okamžitě otočila a běžela udělat duc... Já u ní prostě fakt nic nechápu no. A na to berany berany reagovala spolehlivě dva dny, že fakt mohla koukat kamkoliv, nevnímat a zareagovala. Ale další den už nic a teďka už na to taky nereaguje, jen když má nějakou extra náladičku.

lenajsek
27. led 2013

@abbie super odkazy, moc díky, už mám uloženo a taky něco vytisknu 🙂

abbie
27. led 2013

@kajiszek no ved uvidis v marci teda, budes na isto vediet na com je mala sluchovo ...
@mvmk no to rovnako ako u nas, ja len cakam kedy ho aktualna uchylka prejde a aku nasadi po nej 😀
inak ak my budeme mat druhe dieta, tak ockovanie uplne vylucujem a nech ma nahlasi aj do Vatikanu 😀 v Cine sa povinne ockuje az po 2. roku zivota, tak si z nich budem brat priklad 😀

inak na odporucenie logopedky ideme zajtra na ORL vysetrenie, vsimla si, ze tazsie dycha, ci nema zvacsenu mandlu, ze to tiez posobi na rec,ale cez den ma zatvorene usta, akurat kazdy den nad ranom sa zobudi s total plnym nosom, ako keby mal nadchu 😖 pritom ziadnu nema

mvmk
27. led 2013

@kajiszek ja musim bohuzel konstatovat, ze Emma ma taky pres den dost casto "nejsem na prijmu", ale ta frekvence je uplne jinde nez v tech dvou letech tam jako fakt neslysela. Ale pomalu si opravdu zacinam myslet ze je to spojeny s nejakou poruchou koncentrace, ale samo nemuzu nic srovnavat jelikoz mi toho mame opravdu vic. 😒

dezyre
27. led 2013

@mvmk mě určitě nepobouříš 😉 Já jsem sice o škodlivosti očkování něco viděla v telce - že např. dítě zůstalo úplně mentálně postižené po očkování a tak, že to byla až taková reakce a kdesi cosi, ale nikdy jsem si to nevyhledávala. Já to prostě brala jako samozřejmost - prostě povinné očkování. Teď už taky vím své a budu opatrnější. Nejhorší je, že u nás v republice nikdo nekouká na zdraví lidí, všichni koukají jen na to, aby si co nejvíc nahrabali a vytěžili ze všeho, ale úplně ze všeho co nejvíc prachů.. Kdyby mohli udělat z kravince sušenku, tak nám to tu budou cpát jako zdravou cereální delikatesu ke kávě.

mvmk
27. led 2013

@abbie kezby to byla jen jedna uchylka 😀 ale s tim nosem to opravdu muze byt spojene, jelikoz ta logo se mi na to taky ptala, jako jestli trpi na rymu, zanet ucha a tak, ze potom se tam nastrada tekutina ktera tlaci na bubinek a deti nemluvi pac sami sebe jakoby neslysi 😉

mvmk
27. led 2013

@dezyre sem se ted fakt od srdce zasmala, diky 😀

dezyre
27. led 2013

Holky co se týká druhého dítěte, tak mě normálně čím dál častěji bohužel napadají myšlenky, že máme prostě v rodině gen na nestandartní děti a druhé na tom může být ještě hůř než Staník. I když třeba porod proběhne hladce, očkování odložíme, budu se snažit druhého rozvíjet dle věku od začátku, tak že to prostě bude ještě horší.

lenajsek
27. led 2013

@kajiszek A když byla malá miminko, tak taky nereagovala na jméno, když jste ji oslovily, neusmála se třeba, nepodívala se, nebo to je až teď, že nereaguje na své jméno?
Na zítřek budu moc držet palce!

@desyre Lukášek měl regres něco po prvním roce, ale neměl tehdy MMR vakcínu, tu dostal až skoro ve dvou a půl letech a druhou dávku ještě nemá doteď. Taky říkal mama, žvatlal daleko víc, byl takovej "ukecanější", i když se nedá říct, že to byly slova, asi to bylo jen miminkovské žvatlání a jak měly přijít místo toho žvatlání slova, tak ty prostě nepřišly a měl or roku do dvou let jen dvě slova, pak něco dalšího přibylo a zůstalo jich kolem těch deseti doteď 😝 Ale je fakt, že zase o to víc gestikuluje a porozumění je úplně jinde, než bylo ještě před rokem, tím jsem si jistá.

kajiszek
27. led 2013

@mvmk Takže malá taky v těch dvou letech byla takto "mimo" a pak to začalo naskakovat? U nás je to prostě tak, že na jakýkoliv naše verbální projevy převážně hluchá, pak se najednou stane nějakej zázrak, kterej se párkrát opakuje a pak zase zmizí... Prostě je to blázinec a je mi z toho ouzko, ale tak vyšetření máme objednaná a nezbývá než čekat. Zítra ji uvidí první odborník a uvidíme. Ale prostě mi to furt vtrá hlavou no, že si furt říkám, jak je šikovná, jak je někdy mazlivá a usměvavá, živá, prostě jako ostatní děti... A pak na ni člověk mluví a ona se tváří, že tu snad ani není.

abbie
27. led 2013

@dezyre presne na toto myslim aj ja, ze to druhe dieta na tom moze byt horsie, ja by som aj druhe chcela, ale ten strach je silnejsi ako tuzba 😔

lenajsek
27. led 2013

@dezyre A to co teď píšeš o druhým dítěti vůbec nechci číst!!!! 😝 😝 😝 😀 Vyže%n si takové myšlenky z hlavy, nebo se zblázníš!!!! Už víš, na co si dát pozor a čeho si víc všímat, já teda určitě, už mám přehled docela, co by v jakém věku mělo dítko dělat a zhruba vím, jak ho motivovat k nějaké "práci", aby to bylo formou hry a ani dítko nenapadlo, že je to "práce" a aby se rozvíjelo... tohle vše jsi u prvního neměla, to je obrovský plus!!!
Já kdybych takhle přemýšlela, tak bych do druhýho ani jít nemohla, jako samozřejmě že mám taky strach, ale musím věřit tomu, že to bude buď lepší, nebo aspoň stejně, jak je to u Lukáška... a moc se těším, žádný negativní myšlenky si nepřipouštím 🙂

mvmk
27. led 2013

@dezyre ani naaaapad 😀 Rikej si kazdej den, je naprosto v poradku bude zdravy, dobre se vyvijet atak.......Jak jsem tu psala jsem koukla na reportaz o autismu a naskakuje me husi kuze, ze se takove poruchy jen hromadi je vlastne neodkladne, vzhledem k tomu, co si pestujeme za patologicky bakterie, ktere potom hostujou v tele, a plus x y chemikalii, co se cpe do kazdyho jidla se neni cemu divit 😠

kajiszek
27. led 2013

@lenajsek Já to prostě nevím 😖 My jsme si toho prostě nějak nevšímali. Ona byla odjakživa taková sama pro sebe no. Ale tak vím, že třeba paci paci a tyhle hříčky uměla, i si myslím, že na jméno reagovala líp než teďka, ale se 100% jistotou to nevím. Ona třeba chvilku seděla na pískovišti s ostatníma dětma a hrála si, pak se zvedla a šla někam pryč a to myslím, že tehdy taky moc nereagovala na volání, ale mně prostě přišlo, že to dělá naschvál, že mi zdrhá, že je prostě tvrdohlavá... 🤐 🤐

lenajsek
27. led 2013

@kajiszek Aha, takže když jste ji třeba fotili a zavolali na ni, ať se podívá na vás, tak nevíš, jestli se na vás podívala? Nebo když jsi jí chtěla něco ukázat, tak taky nevíš, jestli reagovala na jméno?

kajiszek
27. led 2013

Já to u ní všeho brala stylem "no tak se jí nechce, chce bejt sama, ignoruje nás, nebudu ji nutit, časem k tomu dospěje sama"... Což byla základní chyba asi.