Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dezyre
11. únor 2013

@sisstin kecám z lega - myslela jsem figurky ze hry, jako jsou v člověče nezlob se 😅

sicinka
11. únor 2013

Tak abych Dádovi jen nekřivdila, nikdy ale opravdu nikdy nic neřadil a nikdy nechodil po špičkách 🙂 Sice bych mohla vypsat co všechno dělal/dělá, ale pak by to bylo mnohem měné zábavné.

dezyre
11. únor 2013

Staník teda po špičkách chodil - cca kolem druhého roku to byl ohromný hit a celodenně doma chodil po špičkách - venku už ne. Teď máme zase jinou "úchylku", a to skákání. Imrvére z něčeho na něčem skáče. Momentálně to dovedl k dokonalosti - naháže peřiny z postele na zem a skáče do nich 😝

podubka
11. únor 2013

My se tady v tom moc pitváme a vidíme i to co není 😀 😀 😀 😀

sicinka
11. únor 2013

@kajiszek já taky spoustě věcí nerozumím, máme v iPadu hru kde se zahraje zvuk a má vybrat co ten zvuk udělalo. Jak je možné že pozná harfu, činely, zvuk autobusu, rozliší mezi letadlem a vrtulníkem a poté ho nemůžu zaboha naučit nějakou pitomou básničku do školky, vždyť je to oboje sluchová pamět tak jak to že to nejde.

sicinka
11. únor 2013

@dezyre počkej a to se jako nesmí 🙂 já za tím účelem zakoupila trampolínu a dítě skáče řízeně. aspon neničí polštáře.

sicinka
11. únor 2013

Já se pitvám rád zvlást pokud mám pracovat nebo uklízet, což bych aktuálně měla obojí a místo toho se tady vykecávám a pak půjdu spát 🙂 ona práce neuteče nemá nožičky potvora

dezyre
11. únor 2013

@sicinka však už mám vybranou pro Staníka na narozeniny obr trampolínu - 430 cm na zahradu, na narozeniny. Koncem dubna bude mít tři roky, tak dostane trampolínu. Vím stoprocentně, že až ji uvidí, tak se zblázní radostí.. chtěla bych u toho být 😝 😝 😝 😝 (mám strach, že budu zrovna v porodnici).
U Vás se taky pořád skáče??? 😀 😀 😀 😀 Já doufám, že skákání není žádný znak něčeho 😝 😝 😝 😀 😀 😀 Ale co ničení polštářů, my budeme mít zničené postele, sedačky, Staník má modrý kolena 😝

bahula
11. únor 2013

ehm, u nás skáče autista, ale to asi nechcete slyšet 😀 , klidně i na plovoučce, vyskočí a dopadne na kolena, je omlácený furt

dezyre
11. únor 2013

@sicinka já bych aktuálně měla zašívat a žehlit a nechce se mě ani jedno, zvlášť jak jsem nachlazená.. fuj..

dezyre
11. únor 2013

@bahula to tedy vůůůbec nechci slyšet 😝 😝 😝 😝 Staník naštěstí potřebuje mít měkké pod nohama 😅

sicinka
11. únor 2013

Já mu ji kupovala těsně po druhých narozeninách a v létě je využitá pořád. Pokd v ní neskáče, tak tam sedí se psem, hrál si na telefonu, nebo vymýšlel nějaký originální způsob jak z ní spadnout 🙂 Je to dobré i na mojí fyzičku teď v zimě mi docela chybí. Hele pořiď si tu se zámečkem a a ž bude Stáník někde pryč, tak v ní můžeš mít mimino místo ohrádky 🙂 Jinak skákání samozřejmě příznakem ničeho není, možná jen toho že má moc energie 🙂

podubka
11. únor 2013

u nás se taky skáče po naší posteli 🙄 🙄 🙄 🙄 a taky plánujeme trampolínu.

dezyre
11. únor 2013

@sicinka já jsem zatím koukala na tuto - uvidím jestli ji objednáme nebo ne.. http://aukro.cz/super-trampolina-430-cm-vyprode... .. nevím jak myslíš se zámečkem? Ale jako zapínací??

dezyre
11. únor 2013

Holky tak u nás bude využitá maximálně - loni co nás stálo peněz Staníkovo skákání na Mušově na tramplínách (v rámci atrakce).

sicinka
11. únor 2013

@bahula ´hele nekaž nám tady pitvání 🙂 Jinka chápu pokud si dítě z něčeho udělá stereotyp a té činnosti se věnuje bez ohledu na reakci okolí tak to normální není. Dáda skáče rád, ale chápe že se to všude nesmí, po výzvě toho nechá. .

sicinka
11. únor 2013

@dezyre no u těhle typů pozor na to jak jsou vyřešené okraje to přikrytí per.Bohužel jsem z toho viděla pár ošklivých úrazů. Ono ta trampolína by měla být fakt bezpečná, to dítě tam má docela rychlost a to tělo k tomu nemusí být dost koordinované. My máme tuhle http://www.garden-life.cz/trampoliny/trampoliny... ale ta je finančně už někde jinde a podruhé bych vzala o půl metru větší. Jinak i ty levné uměljí udělat to překrytí bezpečně, ale chce to se na ní kouknout. Mě čeká letos hrad se skluzavkou a horolezeckou stěnou, no vyplatí se nám ty děti co.

dezyre
11. únor 2013

@sicinka tak ta je bomba.. bohužel jak píšeš, už je finančně někde jinde 😖 O tom překrytí per už jsem taky někde na diskuzi četla, proto jsme se ještě žádnou neodvážili objednat a pořád tak nějak hledáme 😉
Hrad se skluzavkou a stěnou myslíš nafukovací? Anebo plastový či dřevěný???

sicinka
11. únor 2013

@dezyre dřevěný si budu na jaře montovat, takovou tu montážní sadu už mám, ted jen dokoupit dřevo a smontovat ji 🙂 Já se ti zítra kouknu po tý co byla levnější a měla tu sít chycenou až za péry.

kajiszek
11. únor 2013

Tak já už si jdu definitivně hodit mašli nebo se opít nebo já nevím... Já už jsem fakt přesvědčená o tom, že mi nerozumí ani Vojta. Ty hry na iPadu byly katastrofa. Což o to, že si to logicky neodvodí, ale já mu slovně radím a on mele úplně z cesty. Byla tam duha, tak mu říkám, že duha se udělá, když svítí sluníčko a zároveň prší, tak z čeho teda prší... Že přece Šmoulové měli duhovej den a dali do hrnce všechny barvy, tak co se pak z toho udělalo a z toho pršelo... On je schopnej mi na takovouhle otázku odpovědět "ano" 😕 😕 😕 Nebo se ho ptám "proč" a on taky odpoví "ano". Manžel tu do něj hustil, že má třídit obrázky postupně, stokrát mu ukázal, kde je začátek, ale on stejně nechápe, co to je začátek. Tři modrý předměty a jeden žlutej a on nechápe, že tam nepatří žlutej, tisíkrát mu to vysvětlíš a nic... No mě vomejou...

dezyre
11. únor 2013

@sicinka to by si byla hrozně hodná, díííky moc. Právě jsem si nechala uloženou i tu co si dávala co máte vy, aby na to manžel koukl a kdyžtak podle toho hledal trochu levnější varianty. Ty to budeš montovat sama? Ty si taková kutilka? Obdivuju tě 😀 Mě se ty dřevěný domečky se skluzavkou, stěnou, anebo takovým lanovým žebříkem hrozně líbí.. už jsem na to taky manžela ukecávala, ale tak pravdu má v tom, že beztak lítáme všude možně po různých hřištích a že je to zbytečná investice 😝 Doma by na to byl Staník sám a na hřištích je spousta lidí a je to lepší i pro mě 😅 😀

dezyre
11. únor 2013

@kajiszek to s tou duhou mě přijde celkem logický, protože to viděl v pohádce a prostě víc věří tomu co viděl v pohádce, protože to viděl a dokáže si to představit 😝 Vždyť děti věří na různé věci, tak proč ne na to, že duhu udělali šmoulové 😅 Druhá věc je ta, že ti neodpověděl na otázku z čeho prší 😒 A nebyl třeba Vojtík unavenej, nesoustředěnej? Zkoušeli jste to teď večer? Co kdyby si to zkusila ráno, nebo dopoledne..

mvmk
11. únor 2013

@dezyre ahojky holky se hlasim zase po delsi dobe, boli me bricho tak se tu dolejvam becherovkou 😀 😀 , to jsou ty klasiky co si cech vozi sebou do ciziny: becherovka, ocet, horcice a polohruba mouka 😀 😀 😀 no jinak nad tim skakanim bych se moc nepozastavovala, deti obecne miluji skakani, ja jeste pamatuju jak jsem s brachou vzdy vyndala polstare ze stare postele u dedy tam byly kovove takove sitove peleste, a meli jsme o zabavu postarano 😵 Jinak muj syn skace taky porad od malicka, a moje dcera ted taky.
Jinak jsem zhltla par zahranicnich stranek o autismu a jsem taky mirne na nervy 😖 jsem s tim otravovala i vedle holky z autiku ale moc jsem je nechtela drazdit.
Mala dnes vypotila prvni jakoby vetu, no ci se to da za vetu povazovat. Ona mne porad nuti troubit v aute, a ja rikam no tamhle v tom okne je pani ta se bude zlobit a naplaca ti. A mala: ne bac, popo nyny 😀 😀 Popo je zadek

mvmk
11. únor 2013

@kajiszek jestli te opravdu mohu uklidnit, (tak mala samo taky jeste tuplovana dg. zadna), ale v tech dvou letech moje dcera neukazovala nic, pokad ukazala tak jen to co chtela ona, kdybych do ni hustila cokoliv tak reakce 0, a kdyz uz toho mela opravdu dost, tak letela dotycna kniha ci obrazek nekam do kouta 😝 😝 Mozna k tomu opravdu musi dozrat 😉 😉
A jak vy tady popisujete, jak deti prirazuji to ci ono, moje mala ted nespolupracuje ani za mak 😠 😠 Nezvladame nic max, hooooodne jednoduche puzzle tot vse, opravdu tise zavidim a mackam slzy 😢 😢
Ona je proste cely den nejak zamestnana hrou, prebaluje pany krmi, houpe vozi atd. A kdyz ji chci posadit za stul a neco smysluplneho ukazovat, tak zacne rvat ze ne 😖 .

dezyre
11. únor 2013

@mvmk Staník má teď zase opak, spolupracuje líp než si hraje .. skoro si nehraje 😖

mvmk
11. únor 2013

@dezyre treba ma moje ted hraci obdobi a tvuj malej vzdelavaci 😀 😉

podubka
11. únor 2013

my taky máme hračky na okrasu.Se mnou si hrát nechce,jenom s tátou.On je to takový tatánek bohůžel,takže s ním zažívám docela peklo,když chce tátu 🙄 .On prostě jenom zlobí a vymýšlí lumpárny kterýma mě vytáčí.A nechodí do školky protože je nemocný.To je na budku.

dezyre
11. únor 2013

@mvmk no kéž by to bylo alespoň pořádně vidět 😀 😀 😀 😀 😀 On by se ale nejraději celý den vzdělával u televize 😝

mvmk
11. únor 2013

@dezyre jo taky jsem videla jak poskakuji, ci skakaji autiste, jsem si natahla skoro 2,5 hod porad a shlidla jsem to dvakrat, musim rict, ze jsem z toho docela takova spatna. Ale i jsem se neco poucila, ono treba tu napises, ze malej dela to ci ono, a nekdo napise to dela muj autik taky. (ja nevim jak ty, ja jsem s toho vzdy cela pryc), ale ted uz vim ze ono je delat a delat. 😉 😉 😉

mvmk
11. únor 2013

@dezyre No u nas bohuzel televize porad 0 bodu, (co by za to jini dali 😀 😀 😀 ) Ale asi uz tusime proc, jsme s pani s ranne pece delali sluchovy test, ona sice slysi jak liska, ale nedokaze poradne zaradit odkud ton prichazi, Pedagozka ma silne podezreni na auditivni poruchu. (To vysvetluje eventuelne i jeji paniku kdyz jede nejake auto a to i v dalce a dela ramus tak propada panice ☹ ). Ono to tak nejak nebere konce, stale neco noveho spatneho Fuj 😖 Na konci unora jdeme na spec vysetreni tak jsem zvedava.