Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

podubka
13. únor 2013

@krystalka ahoj.. 😅 nemáme to lehké.Jak je? My jsme nemocný už druhý týden.Snad příští týden už půjde do školky,bude mít oslavu narozenin,aby si jí taky užil.

krystalka
13. únor 2013

@ivular - tak ale ve 2 letech, to je ještě docela malej, to se ještě může rozjet - Jiřík třeba měl ve 3 letech asi 40 slov, z toho většinu citoslovcí a zvuků zvířátek, plus pár slov jako hají, hačí, ham, tam bum....třeba mezi 3 - 3,5 lety za celých těch 6 měsíců přidal asi 4 slova...ve 2 letech neříkal kromě pár nějakých citoslovcí nic...

podubka
13. únor 2013

@krystalka jednou jsme zkusili strojek a už nikdy 😀

dezyre
13. únor 2013

U nás stříhání taky naprostá katastrofa - naštěstí už se nevzpouzí, ale sedí, trpí a vříská 😅 stříháme strojkem na hodně kraťounko, aby mu to co nejdýl vydrželo bez stříhání 😝 Jinak ještě je boj mytí vlasů. Čištění uší toleruje, stříhání nehtů má rád - má obrovský zlozvyk trhání nehtů a kůžičky kolem, takže je samej záděr, tak vždycky říkám Staníku nech si ty prstíky, ustřihneme nehtík, tak on se těší, že budeme stříhat, no a čištění zubů teda vyloženě miluje. Ale byla doba - cca před rokem, kdy to nesnesl 😅

abbie
13. únor 2013

@ivular nie ste na tom najhorsie, sme na tom s recou rovnako 😉

krystalka
13. únor 2013

@podubka - no, Jiřík už je teď taky druhý týden doma, měl sice jen trošku rýmu, ale jak byla všude ta chřipka, tak jsem ho radši nechala i tenhle týden...akorát se nám už zase vrátily ty zvýšené teploty, co měl před tou mandlí, jinak mu nic není, normálně si hraje, běhá, jí, spí, tu rýmu už nemá...jen má trošku zvětšenou uzlinku na krku...tak nevím, už jsem psala mail naší dětské, že se tam nějak stavíme, aby mu udělala nějaký podrobnější rozbor krve nebo něco...sice před tou mandlí měl ty teploty taky, ale sedimentaci a krevní obraz měl v pořádku...trochu mě to zneklidňuje, on navíc už pár měsíců prakticky nepřibral, přestože jí poslední dobou docela dost - na tříleté měl 100cm a 15kg, teď v pěti má cca 114cm a jen 17kg ☹ Je fakt, že on vydá strašně moc energie, protože chvilku neposedí, ale stejně...

abbie
13. únor 2013

@krystalka my mame presne 2 roky a 14 kg 😀 😀

dezyre
13. únor 2013

@krystalka my se zvětšenou uzlinou bojujeme už půl roku taky ☹ Zezačátku mě to hrozně vylekalo, ale poslední dobou zjišťuju, že když je nachlazený, tak se dost zvětší, když je zdraví, tak se naopak zmenšuje, ale nemizí. Jinak Staníka jsem vážila a měřila před pár dny a má 14,8 kg a 102 cm. Taky moc nepřibírá

podubka
13. únor 2013

@krystalka my měli zvýšenou teplotu do toho rýmu a šílený kašel ,ten má doteď.
My s váhou taky nic moc.Už má něco přes metr ale váží okolo 16 a nijak extra nepřibírá,je hubený.Přesně ale taky,nemá chvilku stání,pořád poletuje.

sisstin
autor
13. únor 2013

tak kroužek úplně super, přišlo 6 dětí a fakt jsem to tak skvělý nečekala 😉

krystalka
13. únor 2013

@dezyre - a má Staník tu uzlinu taky citlivou na dotek? Jiřík právě jo ☹ . Jinak u vás mi ta výška a váhy přijde k jeho věku akorát...mě spíš zneklidňuje, že předtím přibíral tak nějak rovnoměrně a teď v těch grafech spadl z 50.percentilu na 10., což prý není moc dobře a může značit nějaký problém....no, ale my máme babičku pediatričku, teď už tedy v důchodu, sice velmi rozumnou, když ještě ordinovala, tak už ve své době praktikovala homeopatii, rozumný přístup k očkování, ale zároveň byla vždycky pečlivá...holt ale ta profesionální deformace tam asi vždycky nějaká zůstane, takže mi někdy přijde až zbytečně opatrná, ale zase určitě je lepší se ujistit, že za tím nevězí něco vážnějšího...

krystalka
13. únor 2013

@podubka - tak u nás naštěstí kašel vůbec, ale ty zvýšené teploty má už od začátku listopadu, mysleli jsme si, že je to tou mandlí, už jí měl hodně dlouho a mohla být infikovaná...no ale pár dní v lednu po té mandli měl pod 37 a teď už má zase permanentně 37,2 - 37,4...jinak kromě té uzliny na něm nic není, je čilej, fakt docela hodně teď jí, spí bez probuzení cca od 19h do 6h ráno, přes den rozhodně nevypadá unaveně, řádí, je veselej...nebýt těch teplot, tak tu váhu taky neřeším, ale tohle mi trochu nedá... Brzy bychom měli jít na pětiletou prohlídku s očkováním, ale dokud nebudu vědět, na čem jsme, tak ho očkovat rozhodně nenechám, to už jsem dr. psala, i když ona je v tomhle docela rozumná a asi by ji to teď ani nenapadlo...

krystalka
13. únor 2013

@abbie - tak to je myslím na 2 roky tak akorát... Když vezmu, že my měli přesně ve 3 letech 15kg...

abbie
13. únor 2013

@krystalka no nam akurat kazdy vravi, ze aky je maly macko 😠 na to mam alergiu 😀

podubka
13. únor 2013

@krystalka teď nevím jeslti neplácnu blbost.U dětí je normální že mají zvýšenou teplotu?Nevím ale jak je to s věkem?Jestli je to normální u batolat nebo i starších.

abbie
13. únor 2013

@lojzina a ani vam priblizne nepovedala, ze co si o malom mysli? to musite teraz cakat 2 tyzdne, kym sa dozviete jej nazor? 😕

krystalka
13. únor 2013

@abbie - a kolik měří? Jiřík měl těch 15kg na 100cm a lezly z něj žebra...teď má jen o 2 kila víc, ale vyrostl o 14cm, tak už fakt vypadá jako kostřička..hele, jemu třeba kraťasy vydržely 3 roky - první rok je měl kousek pod kolena, další léto ke kolenům a třetí rok nad kolena, ale v pase mu to bylo pořád stejně 😒

podubka
13. únor 2013

@krystalka to máme taky.Jedny kraťasy s námi rostou už roky.

krystalka
13. únor 2013

@podubka - no, já myslím, že třeba u mimin do 1 roku je těch 37 asi celkem normální, ale jako u většího dítěte se mi těch permanentních 37,2 - 37,4 už moc nezdá... 😠

abbie
13. únor 2013

@krystalka momentalne ma 90 cm ... no tak si usetrila 😎

podubka
13. únor 2013

@krystalka tak to zkus probrat s pediatrem,možná nějaký problém má,ale nemusí to být nic vážného.

krystalka
13. únor 2013

@abbie - jo, to jo, on ze všeho oblečení vždycky vyroste jen do dýlky, jinak by mu to pořád bylo, jen nohavice a rukávy jsou krátké 😀 , no ale co jsem ušetřila na kraťasech, si bohatě vynahradil na botech - první zimní botičky v roce a půl č.25, další zimu 27, další rok 30 - ty nám letos poprvé vydržely od loňska a modlím se, aby už ten zbytek zimy v nich vydržel 😉

podubka
13. únor 2013

@krystalka a jaký kupujete boty?já má dilema co koupit na jaro?od jaké značky?

krystalka
13. únor 2013

@podubka - to určitě proberu, dneska už jsem jí psala mail co a jak, nechtěli jsme tam lézt jen tak, teď když jsou všude ty chřipky...

krystalka
13. únor 2013

@podubka - tak zimní jsme zatím měli vždycky Superfity s goretexem a naprostá spokojenost, většinou mu stačily jen jedny boty, nebo měl ještě nějaké zateplené holiny na zahradu, aby ty drahé tolik neničil, ale letos má fakt jen jedny a v pohodě 🙂 , je to chce u těch Superfitů pohlídat, aby měly tu pogumovanou špičku, jeden rok jsme měli bez ní a sice nepromokly, ale byly docela odřené a už jsem je neprodala dál, ty ostatní jsem ještě za půlku ceny udala 🙂 . Na jaro ještě nevím, ale dost se nám osvědčily loni botasky na sucháč od Nike, vydržely i koloběžku a odrážedlo ve školce, prostě všechno a i mu docela seděl střih, on má docela úzkou nožku, ale dlouhou...

abbie
13. únor 2013

@krystalka my tiez kupujeme cely rok len superfit 😉 velka spokojnost s nimi ... 1x sme mali na jar aj Richter a tie boli tiez super, ale 60 € na jednu sezonu 😒

podubka
13. únor 2013

@krystalka my taky jenom superfit a jsem s nimi spokojená.Akorát že na podzim měl od superfitu tenisky a pořád si a ně stěžoval a docela špatně se obouvali.Taky je vždycky ještě za polovic prodám.
Přemýšlím jaký koupit jiný??

bahula
13. únor 2013

@sisstin super, že se dnes dařilo!

Honzík má též těch 15kg a 96cm, žebra mu nelezou 😀, věk 2r8m
ale musím řešit Vojtu autistu, ten má na 136cm 26kg, je na dolní hranici, jak měl teď horečky, dost ještě zhubnul, dr. doporučila nutridrinky. Já sama jsem shodila 1kg, tak mám ve 32tt +5kg, jsem celkem ráda 🙂, ikdyž poslední dobou mám pocit, že mám nahoře 20kg 😝

krystalka
13. únor 2013

@podubka - my měli Superfit zatím jen zimní, ty tenisky jsme myslím loni chtěli vyzkoušet, ale zrovna nikde neměli jeho velikost, u něj je to fakt nutnost na místě vyzkoušet, on ze všeho vypadává a já nemám nervy na to, pořád to pak posílat zpátky, měnit apod. 😉 . Ale ty botasky Nike má Jiřík hrozně oblíbené, dobře se mu obouvají, jsou lehké, vevnitř takové docela příjemně polstrované, kupodivu se mu v nich skoro nepotila noha a navíc stály kolem 500,- 😉 ...a fakt vydržely strašně moc... Ale chce to vybírat, oni Nike mají vždycky víc těch modelů a ne každé jsou ty dobré 😉 . Jinak když byl menší, tak jsme většinou měli takovou tu šněrovací klasiku od Essi - ty mu taky vyhovovaly, ale ty jejich modely na suchý zip už mu střihem právě nesedí, tak jsme museli hledat jiné...

kajiszek
13. únor 2013

Tak jsem zkoušela barvičky a dobrý, barvoslepá není 😀 Začala jsem to natáčet v průběhu první zkoušky, takže pochopila fakt hned, co po ní chci.

https://www.youtube.com/watch?v=eiUmEriGweo