Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
19. led 2011

@gtver jé díkes, ono se to docela povedlo na to, že mě foták fakt nemá rád 😅 😅 😅 sem můžu dát ty oblečené 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
19. led 2011

jinak my jsme už na 60 slovech, docela se to dá...si myslím, že do toho půl roku už by mohl jako začít asi trošku větičky 🙂 ono to nějak půjde 🙂

daska58
20. led 2011

ahojte bábiky 🙂 tak som sa po dlhšom čase prišla podeliť o radosť... nastali u nás zmeny, začali sme previdelne papať lucetam a vidieť výsledky. synko začal trošičku viac brbotať slová podobné našim, pribudlo aj ťažké HOTOVO. hlavne -odišli sme od logopedičky a dostali sme sa k fantastickej mladej kočke, ktorá je pre mna nádejou a zadosťučinením zároven. po všetkých tvrdeniach lekárov, že moj syn je štandardné dieťa, dovolím si tvrdiť opak- viem ako štandard vyzerá... mi potvrdila, že žial mám pravdu a že je na čase ,že sme prišli. všimla si všetky nedostatky, ani som nemusela nič hovoriť, zaujala ho hrami a mne dala KONKRETNY návod ako na vec,upozornila na chyby, sposob komunikovania, ako sa prihovárať, udržat pozornosť. vedieme si evidenciu cielov a úloh. ponúkla mi literatúru , kde si možem pomocť a kontrolovať sa , či dobre pracujeme. malinky plakal, nechcel isť domov!!! co je pre mna sok, ale aj radosť,lebo nikde doteraz nevydržal viac ako 2 minuty bez revu. konečne. dnes sa pokúšam s nim pracovať, teším sa , že to hadam pojde , ked máme niekoho , kto nám rozumie a vie pomocť 🙂

dalea
23. led 2011

Ahojte,tak my sme na tom tiez po novom roku lepsie,v skolke uz nekrici,nevystraja,zacina spolupracovat,aj ked stale to samozrejme nieje ono 😉 Zajtra ideme k logo a v piatok po pol roku k psychologicke,tak hadam jej opat spravi nejake testy a povie,ako na tom sme 😅 Som strasne zvedava,ci a o kolko sa pohla dopredu,kedze vtedy jej vyslo,ze je pozadu 7 mesiacov 😕 Drzime palce vsetkym nestandardnym detickam 😉 😀 Ahojte..

sisstin
autor
24. led 2011

čau holky,,

já ted nějak nemám chut a čas sem psát. Ale napravím to 😉 Tygr se zase slušně rozkecal, už ty slova nepočítám, ale tak k 80 jich asi bude. Pojmenovává aktivně a celý den. Samozřejmě teda ostatní lidi by mu rozuměli asi tak třetinu, ale když vím, o čem mluví, tak rozumím všemu. Začíná už i spojovat dvě slova, ale to je zatím takové sporadické 😉

Jinak začneme chodit na logo 2 x týdně, zítra jdeme do Rané péče, tak si půjčíme nové pomůcky a zase začneme pořádně makat.

@daska58 mám oooobr radost, že jste našli někoho, kdo tomu rozumí a umí vám poradit. To je úžasný 😵 😵

@dalea a u vás se koukám taky zlepšil stav, skvělý 🙂

jinak někomu už se blíží Dr. Kr, není to @simalex? Vím, o @argousek ti jdou někdy na začátku února 🙂

romana
24. led 2011

ahoj, taky nějak není nálada na psaní.
pracujeme tak po různu, něco jde, něco ne. spíš teď máme období velmi vzedmutých hormonů, takže ondra řve kvůli každé blbosti a já se snažím držet, abychom to přežili.
dr.kr. máme v pátek, ale nevím nevím. onďas má rýmu jak trám, očividně mu není dobře, snad to trošku spravíme. protože jinak to bude poměrně zbytečné, pracuje jen s největším vypětím sil a je to znát.

sisstin
autor
24. led 2011

@romana Romčo, kdyžtak vím o někom, kdo by si vyměnil termín, oni mají jít na konci března nebo tak nějak 😉

gtver
24. led 2011

Ahoj holky,
tak po delší době jak to vypadá u nás: Výslovnost je příšerná, ale mluví 🙂 Tak jsem zkoušela odhadovat, jaká je aktuální slovní zásoba, spočítat to fakt nejde, tak jsem si to nějak tak odhadovala po tématických celcích (tělo a oblečení, domácnost, příroda atd. atd.) a ona to řádově ta tisícovka bude 😅 😵 nevěřila bych tomu, kdybych si to takhle nezkusila. Časuje slovesa 😵 ta gramatika je občas pomotaná, ale když ho upozorním (kolikrát stačí pohled 😀 ), tak se hned opraví. Dneska deklamoval "Měla babka čtyři jabka" 😅

romana
24. led 2011

@sisstin díky, možná bychom to využili. stačilo by říct ve středu podle situace? přece jenom bych ráda, kdyby to vyšlo, už je to 7 měsíců od poslední návštěvy. ale jinak jsou to pražáci nebo aspoň okolí? máme to totiž na osmou.

sisstin
autor
24. led 2011

@romana aha, tak to nic..oni jsou z nějaký prdele z Brna 😒

sisstin
autor
24. led 2011

jo, jinak Den otevřených dveří ve školce bude až 21-25.2. Ty první dva dny bude prohlídka školky, musí se přijít bez dětí...což je teda dost na prd, je to dopoledne, tak jako někam musím umístit Tygra 😕 a pak ty další dva dny je společné hraní dětí ve vybrané třídě.

Tak nějak už jsem zkousla, že asi ta logo třída nevyjde a půjde do klasické třídy, ale už si začínám myslet, že to tam asi dá v pohodě 😉 fakt se to hodně zlepšuje, už mi přijde dost ok...ani těch dětí se tak nebojí, sebeobsluha se zlepšuje..a je to přece jenom za 3/4roku, tak to zas taky bude někde jinde. 🙂

eleonora
24. led 2011

Ahojky, tak před týdnem jsme byli u zápisu do školy a dopadlo přesně jak jsem si myslela. Martínek je chytrej šikovnej ale jeho řeč je špatná a nesrozumitelná a proto máme odklad o jeden rok. Tohle vyjádření jsem už dneska dostala a teď jenom čekáme jestli se dostaneme mezi 15 vyvolených který se dostanou do přípravný třídy, která je vážně moc hezká a pí. uč. příjemná a milá a Martínkovi se moc líbila.

argousek
24. led 2011

Ahojte holky 😉

všechny moc zdravím, taky nějak nestíhám, jak mám doma oba dva 😉

jojo my jdeme ke Kr. příští úterý, tak jsem zvědavá a tak nějak napnutá 😒 Jsem počítala taky slova a taky se to nedá spočítat, řekla bych, že už řekne celkem slušně, co a jak. Ale přijde mi, že ta slovní zásoba není tak aktivní, že nemele od rána do večera. Když po něm něco jednoduchého chci, tak odpoví. Ale když se ho třeba zeptám, co dělal s babičkou nebo tak, tak neřekne nic. Teď je s ním docela sranda, má někdy dobrý hlášky. Nedávno jsem se musela smát, protože jsem ho oblékala a on zpíval Jožin z bažin - Dobrý každý love 😀 😀 😀 Jinak pořád úkoluje Štěpánka " Štěpino nelez tam, nechoď tam, dej mi to atd." Dneska poslal našeho psa na hanbu 😀 Ale fakt holky nevím, co nám vyleze za tu diagnózu. Někdy si fakt říkám, jestli není autík, pak mi to zase přijde na lehkou mozkovou dysfunkci s adhd (to máme stanovený od neurologa). Nevím, jsem zvědavá na tu Krejčířovou a hlavně, co tam Adámek předvede. On už umí počítat do 20 (spíš jen vyjmenovat tu řadu), počítat aktivně spíš do 10. Ale jinak si celkem říkanky a tak pamatuje. Myslím, že porozumění je dobrý, ale někdy si říkám, jestli nemá už naučený slova a povely, kterým rozumí. Ale tu svojí aktivní slovní zásobu, to nemá prostě napapouškovaný. Přijde mi, že tomu celkem rozumí. Sám krásně začal používat to je MOJE a první osobu jednotnýho čísla. Fakt už mi přijde, že z toho docela solidně magořím. 😝

argousek
24. led 2011

@eleonora tak to je prima zpráva, já myslím, že není kam spěchat, ta přípravka mu jen prospěje 😉

sisstin
autor
24. led 2011

@argousek no to znám, ted se na to vybodni a uvidíš 😉 Kr. je úplně v poho, toho se vůbec neboj...a myslím, že tam Ada předvede i to, co doma nedělá 😉 🙂

argousek
24. led 2011

a jo hele já jsem si tak říkala, že se pořád bojím nějakýho onálepkování, ale je to asi potřeba brát tak, že je potřeba nějakou diagnózu stanovit ne proto, aby jsme byli my jako rodiče vystresovaný, ale proto aby se konečně vědělo, jak s ním pracovat, tak aby se posouval stále kupředu. Teď je ještě čas a než půjde do školy, tak má šanci toho spoustu dohnat. Já vidím, že půjde do školy až v osmi letech 😅 On je listopadovej a ještě určitě budeme žádat odklad

sisstin
autor
24. led 2011

@argousek Zuzi, jj..tak to přesně je... 😉 doma stejně budeš mít svýho klučinu..nic se tím nezmění, jen budeš vědět, co a jak..jak mu pomoct atd. 😉

zzuzca
24. led 2011

ahoj holky, nepisala som tu dlho, snad sa coskoro polepsim 😅
a budem pozitivna lebo u nas sa tiez kopec veci pohlo dopredu 😉
inak som veeelmi zvedava ako dopadnete u Kr. @argousek. z toho co pises mi pride adamek velmi podobny mojmu Kubikovi. A ocny kontakt ma aky? mne sa uz kubi zda takmer uplne ok, az na ten ocny kontakt 😝 ono na prvy pohlad sa zda ze ho ma dobry, ale to fakt len na prvy pohlad 😝 no tiez z toho nejak magorim uz 😀 inak od psychologicky z Karlova kam chodime nam prisla sprava, ze kubi je vyvojovo nadpriemerny 😨 😨 no cumela som ako puk na to 😝 😀 to aj manza, ktory ma vzdy uzemnuje ze co vsetko na kubikovi vidim, ze je v pohode, zahlasil ze to je teda sci-fi, ze nadpriemer ako fakt nie je 😅

musim k malemu, dopisem neskor

@romana no my by sme si to s vami kludne vymenili 😅 ale ideme az 15.4. ako @kacici .... tak neviem, no snad sa ondraskovi polepsi a budete moct ist 😉 ak nie,daj vediet, my to mame do krce 5 min 😉 takze no problem 🙂

argousek
25. led 2011

@zzuzca no právě jak kdy, když ho něco baví, tak je oční kontakt dobrý, ale když něco nechce, tak očima uhýbá. Ale třeba když něco chce, tak se na mně nepodívá, tak ho na to musím upozornit a on se podívá
Ale teď u toho mladšího, je to úplně jiný, ten se podívá vždycky na nějakou věc a pak na mně, co já jako na to a tohle Adámek teda nedělal. Ten se vždycky koukne na tu věc a začne se o ni zajímat a co já na to, to ho nějak nezajímá 😝

zzuzca
25. led 2011

@argousek tak to je ako cez kopirak u nas! ja som si ho uz naucila, nieco mu hovorim, on na mna nepozrie, alebo aj pri jedle, to ma uplne vytaca, diva sa vsademozne okolo a ja ho prenasledujem s lyzickou, tak mu musim povedat ;Kubi, pozri sa na mna', castokrat to musim zopakovat, alebo povedat fakt dorazne a nahlas, vtedy sa pozrie..ale to len na chvilinku a zas cumi kde co lieta...a to ako pises 'co mamka na to' to u kubika tiez nie je. fakt len vynimocne 😖

no neviem, ale v poslednej dobe inak strasne pokrocil 🙂 porozumenie sa mi zda ok, ale skor take veci ked mu davam akoby ulohy, tak to vie. on mi doma so vsetkym pomaha...nosime spolu susiak na pradlo do skrine, podava mi pradlo, odpratavame spolu mycku,atd,atd....take bezne veci v domacnosti. Ale ked sa ho opytam na nieco kde cakam odpoved nejaku reakciu ako sa citi, ci sa na nieco tesi, proste nieco emocionalne, tak to absolutne 0 bodov...nezaujem...nedozviem sa nic..este ma dost matie ze stale ho neviem naucit ano-nie. napriek tomu ze fakt uz 'hovori' celkom slusne 😉 😵 je to par dni co zacal spajat slova, ale ide to pomaliiinky...no a ak mu nahodou nerozumiem (obcas ma fakt extra zargon 😅, ktoremu ani ja nerozumiem) a pytam sa ho opakovane co chce, on to nijako inak neda najavo. takze mam stastie ze teda aspon nieco 'hovori'.

ale uz je to fakt ina s nim, ale proste ten ocny kontakt a nezdielana pozornost ma trapi... tak uvidime no, ale fakt ma tesi ze sa tak zlepsil. no tak od tej miestenj psycholog. mame ze 'nadpriemerna vyvoja uroven' 😅 to je fakt ale kec, ona to brala podla toho, ze u nej splnil bez jedinej chyby vsetky ulohy s tvarmi, napodobenie,ukazovanie na obrazkach atd....no podla neurologicky pred pol rokom bol opozdeny o tretinu, cize vo veku 18 mes. na urovni 12 mes. a boli sme zas pred tyzdnom a v sprave mame 'normalna zivotosprava' 🙂 ukoncili sme nootropil, hypotonia mizne 😵 a nemusime uz na rhb. kontrola az za 6 mes 😉

zzuzca
25. led 2011

jo, a este, preberali ste ako u vas vianoce...

tak u nas nic moc .....ale ja som to presne tak cakala, takze nic strasne pre mna 😅

kubi nevydal ani naznak radosti zo stromceka alebo darcekov...teda takto....stromcek som musela najskor ja 5 minut pred nim ospevovat ze aky je krasny a jeeee a tak 😅 tak potom teda aj kubi hlasil jeeee ked sme ho rozsvietili 😅 darceky nechapal, potom teda pochopil ze chceme po nom aby ich rozbaloval, tak to rozbalovanie mu slo a dal si na tom zalezat 🙂 bral to tak nejak mechanicky,samo ze som musela asistovat. Ale ze by sa tesil ze co je tam zabalene, to vobec. Asi to este nechapal. Na Silvestra mal potom narodky, tak to uz chapal ze to co je vedla torty zabalene je darcek 😉 ale zas, rozbalil a ziadna spontanna reakcia, radost, alebo nieco. No uz som to tu riesila, mozno je len taka povaha. Kiezby 😅

sisstin
autor
25. led 2011

čus bus ženský 😉

@argousek s tím očním kontaktem je to těžký, uhýbají očima všichni lidi, když něco nechtějí nebo se jim něco nelíbí..to je fakt normoš 😉 já jsem taky člověk, co zrovna nějaký intenzivnější oční kontakt nesnese, jsem z toho nervní hrozně 😉 možná trošku problém je právě v tom, že se nepodívá, co ty na to 😉 ale záleží, jeslti to nedělá fakt nikdy...nebo ne vždy ho to zajímá 😉 Tygr je třeba takovej, že on tu pozornost fakt sdílí furt, pořád na mě kouká, co na to já říkám..ale jsou i děti, který to zas až tak intenzivně nedělají a jsou v pohodě...těžko říct takhle 😉

@zzuzca Zuzi 🙂 to samý, mně Kubík přijde fakt šikovnej až až...a to, že nejásal u stromku..Tygr taky ne...to je prostě fakt ta povaha 😉 já vím, že měl radost..ale nějaký ty hlasitý projevy u toho prostě nemá - neskáče, nejuchá....a autík jako fakt není 😉

jinak my dneska byli v RP, máme nějaké nové pomůcky. Se Zdenou tam něco lepili a kreslili, docela ho to zajímalo. Jsme se dohodly se Zdenou, že až nastoupí do školky, tak asi už spolupráci ukončíme, že už bude velkej a natolik v pohodě, že už to nebude třeba 😉

daska58
25. led 2011

dnes kontrola neurologia len napísala , čo som hovorila a išli sme domou, nič progresívne. žiadna rada, len že je ešte priskoro na diagnozu a máme ísť do školky 😀 najlepšie už v marci!!!!! 😀 pol roka popredu, že vraj sa naučí popri deťoch. 😠
tak to určite!!!zabudni moja alebo , že by sa stal zázrak ???
statená hodina nášho života, sme sa mohli radšej válať v sniežiku

sisstin
autor
26. led 2011

Brý den,
tak dávám fotky novejch pomůcek. Nemůžu si pomoct, ale už mi to fakt přijde všechno na jedno brdo 😒

Výuková tabulka - od firmy, co je Chytré pero 😉 nic moc, přijde mi to jako kravina, furt jenom barvy a tvary a ještě tak jako, že to člověk ani moc nechápe, co má dělat 😕

Siluety - to mi přijde fajn, musí se přikládat půlky panáčků podle velikosti a směru, bud barevně nebo pak černo-bíle, dobrá věc 😉

Co papají zvířata - nic moc, jenom se přiřazuje podle kartičky jídlo do kruhu...

Panáčci od Granny - jsem ráda, že jsme to mohli vyzkoušet a nekoupila jsem to. Princip dobrej, ale ty oblečky jsou z nějakýho lepivýho papíru, který jednak po delší době už nelepí a dost blbě se s tím dělá.

A pak klasika - puzzle souvislosti, nic novýho.

daska58
26. led 2011

tak to vidím, že je to nejaké ťažké na pochop. malo by to také dieťa vo veku tygra vdieť? toto je naša práca - samostatná 🙂 už to robí rád, občas sa pomýli a zamyslí. dakujem

argousek
26. led 2011

@sisstin @zzuzca u nás je to s tím očním kontaktem tak, že je, ale není úplně super. Třeba když on ode mně něco chce nebo třeba čeká na něco odpověď, tak se sám podívá a kontakt je dobrý. Ale když chce třeba něco já a třeba řeknu, chceš mandarinku? Tak řekne, mandarinku ano a letí pryč, tak ho musím upozornit, že jestli jí chce, tak musí udělat "kuk na mamku". Jinak s tím "ano" jsme měli taky problém, říkal jen že něco nechce "Ne". Ale když jsem čekala odpověď ano, tak nic neřekl a rovnou si proto šel a sám si to vzal. Ale už to říká, naučil se to 😉

romana
26. led 2011

@zzuzca zuzi, moc díky za nabídku. pořád je to takové vachrlaté a pořád tajně doufám, ale kdyby to bylo potřeba, stačí ti říct zítra odpo?

sisstin
autor
26. led 2011

@daska58 tý jo, to je krásnej prdola šikovnej 😵 😵 😵 😵 ony ty úkoly těžký nejsou, jen je to prostě kravina - ta tabulka 😉

jinak holky, Tygr si po sto letech vyžádal DVD Teleblbís..tak jsem to pustila a málem to se mnou seklo, páč Tygr celou dobu to po nich všechno opakoval 😀

byl to ten díl o oblíbených věcech..a tam se ptají: Kde je yx...a Tygr : "de je?" a hned si odpověděl "není" 😅 😅 😅 a na všechno ukazoval a říkal : balon, děti, voda, svítí, papá...no holky mazec 😀 😀 😀

dneska jsem zas zjistila, že umí mrtě nových slov...začíná to používat sám od sebe, jako samo, že něco je mu hodně blbě rozumět...ale on fakt mluví už... 😕 😀 😀 😀

giorgina
26. led 2011

@sisstin supeeeeer, jste borci!!!! 😵
obrovska gratulace 😉

gtver
26. led 2011

@sisstin tak to je perfektní 😵 a vidíš, jak to jde rychle 😉 člověk by tomu před pár měsíci ještě nevěřil, že to dnes bude takhle, co? 😵 😵 😵