Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

mayerka
20. říj 2011

A když jde třeba s tátou odpoledne ven, je potom schopnej mi to odpoledne krásně "převyprávět", co všechno dělali, znakama a ukazováním. Třeba běželi z kopce a on upadnul, tak mi ukazoval jak na místě běží, pak spadne a říká auauau. Takovej mim 😵

sisstin
autor
20. říj 2011

@mayerka no takže ale mluví samozřejmě 😉 to jste tak na úrovni v mluvení asi 15-20měsíců 😉 není to to, že nemluví....pokud znakuje, tak to je super...to celkem vylučuje autismus apod. 😉 No vypadá to u vás na stejnou diagnozu jako u nás, tj. expresivní vývojová dysfázie 😉

Syn měl první slovo asi v 2,9roku..přesně ve 3 letech měl 10 citoslovcí, ve 3,5 měl 250slov, ted skoro ve 4 má asi +-500slov. 'Sílená je gramatika a výslovnost. Ale už mluví v 5-6slovných větách 😉

sisstin
autor
20. říj 2011

@mayerka a mkrni mi sem : www.tichysvet.blogspot.com 😉 třeba se ti bude něco hodit 😉

mayerka
20. říj 2011

Tak to váš prcek udělal úžasnej pokrok! Takhle se zlepšil, co jste začali nějak konkrétně s tím pracovat, nebo samovolně? Už se tak moc těším, až mi malej bude moct vyprávět pořádně, je na něm vidět jak moc by chtěl, a ono to nejde.. Promiň, píšu trošku jako tatar, uklízim a vařim večeri u toho 😝
Na odkaz se za chvíli kouknu, díky moc!

sisstin
autor
20. říj 2011

@mayerka jako zas si nepředstavuj, že tvoří věty typu: "maminko podívej se, támhle je auto" to jako vůbec 😉 to jsou věty typu::"zvoní paní ne, Péta otevřít" (šel ve školce otevřít jedný mamince, tak nemusela zvonit)...mluví jak google překladač, neumí tvořit např. zápor..prostě dá slovo a za to "ne" nebo "není" atd. Ale prostě na to, že před rokem neřekl nic, to je fakt úspěch 😉

jinak my pracujeme cíleně od dvou let ( u nás toho ale ze začátku bylo víc, měl i opožděný vývoj), pak mezi 3-3,9 jsme pracovali zhruba 3-4hodiny denně (formou hry), ted jak chodí do školky, tak to je mín...to je tak 1-2hodiny denně. Ale oni mají logopedickou péči ve školce.

Od dvou let chodíme na logopedii, od 2,9 roku každý týden na 30minut 😉

mayerka
20. říj 2011

prošla jsem ten váš blog.. Ty zprávy od psycholožky, to úplně vidím Járu.. Nějaký videa z logopedie.. jako přes kopírák.. Děkuju moc, jsem ráda, že v tom nejsem sama. Moc hezky s ním pracuješ. Dodalas mi vzpruhu, zamakáme na tom taky pořádně. Přeju vám hodně sil a úspěchů 😉

ygreen
20. říj 2011

čau holky, tak dnes Tobís pochopil Logico. Ale problém je v tom, že mám pocit jako kdybych do těch čudlíků pouštěla proud 🙄 kroutí se jak hovno v proutí u toho div nenaříká. Hajzlík malinkej 😀 bejt u pc, to jooooooo 😅
mo každopádně, Logico jsem vytáhla předevčírem a jen viděl že chci něco dělat hysterák. Včera už se díval jak to dělám já a dnes udělal s mou pomocí 3 listy. Podle mě ho to bude bavit, hned jak to perfektně pochopí na více listech 😉

dadlenka
20. říj 2011

@ygreen počítačová generace😀 u nás to samý, Kryštof přišel na to, kde najít nápovědu a místo aby cvičil mozek sprostě opisuje😀 skládá puzzle a nápověda tam promítne obrázek.... co by se namáhal, pacholek😀

jolinka
20. říj 2011

@ygreen
@dadlenka 😀 😀 😀 😀
na toto su mudri 😉 ja som tu vcera ci kedy pisala ze kati neobracia logico aby videla spravnu odpoved, ze len si vybera tie lahsie... no tak uz ano 😒 😝

jolinka
20. říj 2011

@dadlenka no na to ze je retard bez moznosti vyvoja je dajaky bars mudry 😀 😀

dadlenka
20. říj 2011

@jolinka njn😀 však podvádí, takže ty puzzle vlastně nezvládá😀

sisstin
autor
20. říj 2011

holky, tak už mám zase ksicht 😅 😅 😅 😅 😅

jinak Kr. mi odepsala toto:

Dobrý den -
pokud tedy jde vlastně jen o formalitu (aby školka měla podklad pro inspekci) - pak bych si myslela své a nereagovala; Péťu by to nijak poškodit nemělo. Pokud by pak ale byl navazující problém (např. s integrací, budoucím školním zařazením ap.), pak by bylo možné SPC vyměnit - tj. najít si kontakt na jiné zařízení a řešit věci přes ně (změny postoje a výsledků získaných v SPC dosáhnout nelze, ale v případě důležitých rozhodnutí lze vždy odkázat na zprávy MŠ, logopedky i zprávu ode mne).
Radujte se z úspěšné integrace a vývojových pokroků - přeji, ať pokračují
Zdravím Krejčířová

hanistepa
20. říj 2011

Ahoj Siss, to jsem netušila, že se Péťa jmenuje PETER a že se příjmením jmenuje po tátovi už vůbec ne🙂
Jinak myslím si to, co Krejčířová, nech to plavat, když je péťa v pohodě, není co řešit...🙂

sisstin
autor
20. říj 2011

@hanistepa Hani, jak to funguje v té vaší logoškolce? Já si jako nestěžuju na nic, ale prostě nemám ŽÁDNÉ informace o tom, co tam s nima na logo dělají a tak. Jako paní učitelka mi řekne vše, co tam od rána dělal, jestli jedl atd., ale prostě o té logopedii ani pfň 😖

mně bylo doteď blbý nějak prudit nebo tak, ale na webu mají napsané individuální konzultace a specifický plán pro každé dítě, tak jako doufám, že ten plán není ta zpráva z SPC 😝

hanistepa
20. říj 2011

Jak to u nás fungovalo...no, každé dítě mělo svůj sešit, kde procvičovalo individuálně, co které potřebovalo, ten sešit se bral na víkend dom a dělaly se "ukoly" - to Hančí strašně bavilo, pak měly sešit od paní učitelek, kam jim lepily básničky, co se v MŠ učily+taky úkolečky. Když pí logo něco chtěla, tak mi to napsala do sešitu.
Individuální plán měla tedy Hančí v podobě toho svého logo sešitu, jak jsem popisovala, konzultace nevím, zda měli, já jsem jich nikdy nevyužila, ale párktát jsem logopedce psala mail, na který mi vzápětí odpověděla.
Add ty sešity - ovšem Hanička byla již předškolák, takže tam ty sešity a úkolečky byly již na místě.
Ty někde tu zprávu máš - od SPC??

sisstin
autor
20. říj 2011

jo, a ještě ted jsem si vzpomněla, že po Tygrovi chtěly, aby řekl na jaké písmenko začíná a končí slova, co mu říkaly...to jsem jako nevěděla, že to maj vědět tříletáci... 😝

normálně mám pocit, že snad ani nevěděly, kolik je mu let nebo co 😕 i když zas Tygr jako fakt nevypadá ani na ty čtyři, co mu jsou...tak trošku nechápu 😝

sisstin
autor
20. říj 2011

@hanistepa ted ji má logo, říkala, že si ji oscanuje a pak k tomu napíše vyjádření, že to je prostě hovadina...a že to pak mám hodit do koše 😅 😅

erinnuska
20. říj 2011

@mayerka ahooj, vitaj na stránke, aj naša najmladšia je na tom podobne ako váš synček. Tiež ukazujeme odušu, vysvetlujeme, slovná zásoba je asi na 5 slov, aj to niekedy pomotá 😝 Tiež motoricky pozadu, chodiť začala ako 19-mesačná. My zatial diagnozu nemáme, sme sledovaní u neurologa. Objednala som Rebečku k logopédovi, ideme v novembri, tak som zvedavá.

@sisstin super stránka ten tichý svet, doteraz som netušila že niečo také existuje, dole klobúk, si šikula 😵

wsmoulinkaa
20. říj 2011

ahoj holky čtu a dočítám...vítám další do diskuze 🙂)

já se schválně dnes patala asi 3x nelinky: kdepak jsi dnes byla? u babičky?...3X a koukala a nic...já někdy nevím jestli mi rozumí, nebo na mě peče!!!!!!!!!
na otázkz kde je...něco...ukáže, rozumííí...málokdy řekne,ale vím,že to říct umí. Ale nechci aby to měla jakoby naučený...ale aby tomu doopravdy rozumněla. Si někdy přijdu jako blázen :-/

wsmoulinkaa
20. říj 2011

jako když ji maluju kolečka a ona do toho maluje oči(kuky) nos(éé) pusinka (pupiky)...😀D ale důležité prý je, že tu mluvu mají, sice svoji ale mají...taky se nám to krátí a v září př rok do školky...snad do té doby pokročí 🙂

smardik
21. říj 2011

dobré ranko 🙂

hlásím Tomík má nové slovo-au - to se naučil včera v tom parku, ta jedna klouzačka byla rychlá a vyletěl z ní a dopadl na zadek nebo rovnou na záda tak řekl au, zasmál se a utíkal a ti-traktor 🙂, mama už mi říká každý den ale jen tak 2x nebo 3x, pořád je pro něj jednodušší mě vzít za ruku nebo ukázat co chce ale začíná to pomalu používat 🙂

a ještě nějaký úspěch jsem chtěla hlásit ale zapoměla jsem co to bylo

sisstin
autor
21. říj 2011

Dobré ráno,

tak mě přes noc ta nasranost už trošku přešla 😝 radši jsem vymazala i ten článek z blogu 😝 no seru na nějaký debilní SPC, akorát jsem zvědavá, jestli vůbec odepíšou nebo budou "fňukat" ve školce, že jsem si dovolila mít výhrady 😝

Jinak mašinka měla teď ráno mega úspěch, tak jsem ráda 🙂 vyzvedla jsem ted na poště ten MiniLuk, tak pak na to mrknu. Teď jdu patlat dort 😝

@wsmoulinkaa no že dítě neumí něco říct neznamená, že tomu nerozumí 😉

smardik
21. říj 2011

@sisstin mě nasranost na chlapa nepřešla přes noc, naopak se ještě zhoršila protože mě v noci naštval ještě víc

super že mainka měla úspěch, my budeme slavit 3 roky zítra 🙂 musím jít konečně ty garáže a dráhu postavit at tu s tím pak nematuruju

sisstin
autor
21. říj 2011

a přišel mi ten MiniLuk, tak pak udělám video 😉

dadlenka
21. říj 2011

@sisstin máš pravdu, není nic horšího než ukřivděná ženská😉 a že by se cítily ukřivděně je jasný, hlavně když jsi předložila tolik jasných důkazů jejich neschopnosti🙂

smardik
21. říj 2011

to mi připomíná chtěla jsem nafotit ten náš bambino Luk a pořád jsem to neudělal,máme bohužel jen jeden sešit-objednávala jsem 2 a došli dva, ale já objednávala Teším sa do škôlky a přišlo Teším sa do škôlky 2 což je až od 4let, vracet to nevracím na to kašlu kvůli poštovného, schovám to a je to. jak se to ted osvědčím a Tom to zvládne tak koupím další díly na vánoce

dadlenka
21. říj 2011

@smardik v roce 2050 budou k dispozici roboti jako ideální partneři...😀 myslím, že každá z nás by ho sem tam brala😀

smardik
21. říj 2011

@dadlenka at už to je, ted si hraje s klukama-staví lego a myslí si že s ním začnu kvůli toho mluvit

dadlenka
21. říj 2011

@smardik 😀 stratég😀😀 jako chápu, že chlapi vymysleli spoustu vynálezů, ale myšlením jako malý děcka🙂) tak už mu to odpusť, vždyť je tak hodnej a krásně si hraje😉

sisstin
autor
21. říj 2011

tak jsem to natočila a jdu už fakt patlat ten dort 😅 😅 😅 😅

https://www.youtube.com/watch?v=eTpmWfgQB3U