Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dalea
24. kvě 2011

@jolinka Tak tieto veci ucim Leu stale,to spolocenske spravanie a celkom jej to aj ide,ak ma naladu 😅 Dnes sme sa tak troska nudili,ja som umyvala riad,tak som Leu ucila take tie jazykolami- Sla prokopka po prokopa,Aka fuka funda luka,Siel pstros s pstrosicou..A bola to naramna zabava a aj jej to celkom slo,aspon precvici jazycek 😀 Teraz vstala a hlasi-mamka,odchod z pocitaca,pod mi dat nanuk,tak musim ist 😝 😉

jolinka
24. kvě 2011

@dalea mate to pekne, ne jak nasa dzungla.

dalea
24. kvě 2011

@jolinka To sa Ti len zda,obycajna zahrada a schvalne tam nieje vidno dom,ten nieje este hotovy 😅 A u Vas na stavenisku to ani inac vyzerat nemoze,az to dokoncite,bude to parada 😉

jolinka
24. kvě 2011

@dalea inak pre Kati je jazykolam aj Cizicek, cizicek... vid. video 🙂 ale take Ententicky dva spendlicky jej idu celkom dobre 😉

sisstin
autor
24. kvě 2011

uf, mi to horko dává zabrat 😝

@jolinka no slabikování by mu už jakž takž šlo, ale jakmile to má být slovo, tak huhly huhly..ta dysfázka je v tomhle svina 😝 no dneska stvořil větu "malý pití není", jsem málem odpadla...tři slova za sebou 😅 😅 😅 😅

jinak nic, kopr jako prase....nic mě neba 😝

hanatka
25. kvě 2011

Ahojky 🙂
Tak včera jsme byli na vyšetření u Krejčířové.. No já nevím, jak ona to s těma děckama dělá, ale světe div se, Radeček tam spolupracoval 😀 A to předtím chytil amok v čekárně, protože jsme mu nakreslili něco, co nechtěl. Ale vešli jsme dovnitř, ona už pro něho měla nachystané vkládačky (prý si přečetla, že ho to baví, tak tím začala), Radeček se posadil za stoleček a dělal jeden úkol za druhým tak, jak mu řekla.
Zasekl se akorát u zkumavky a korálků, tu zkumavku držel furt nakřivo, takže mu ty korálky lezly pořád ven 😀 Ale světe div se, nakreslil kolečko (a jaký pěkný), čáru a snažil se i o křížek (doma ho nedonutím ani párem volů). Pak bylo vidět, že u některých otázek tápe, musela mu to opakovat víckrát, jinak zvládl všechno.
No a závěr: Nevidí nic patologického, že má sice nerovnoměrný vývoj (čísla, písmena), trošku zaostává v jemné motorice (ale prý fakt jen trošičku), že má mírný problém v komunikaci jako takové, že on jakože nechápe otázky, že otázka je otázka a moc je nevnímá (nebo tak nějak to říkala, uvidím ve zprávě), jinak ve všem odpovídá k věku. Že je podle ní zdravý, jen že prostě bude "svůj". Doporučila chodit mezi děti, aby se sociálně otrkával. Prý kdybysme ještě chtěli nebo se nám pořád něco nezdálo, můžeme se objednat, když bude Radečkovi 5 let, ale že si myslí, že nebude potřeba. A kdykoliv napsat, kdyby jsme potřebovali poradit s něčím.
Jo a že jestli je cholerik, tak i období vzdoru je prostě intenzivnější.
Tak jsem byla šťastná jak blecha, ale jak jsme přijeli domů, tak malej vystřihl takovou scénu u čištění zubů, že jsem si až říkala, jestli se nespletla 😀 Páč jsem mu odmítla dát podruhé pastu na kartáček, hodil mi za to kelímek s vodou na zrcadlo.
Až budeme mít zprávu, tak napíšu 🙂

hanatka
25. kvě 2011

Jo a prej, jestli jsme nepřivedli jinýho chlapečka, když jsem jí dala tu zprávu z SPC 😀 No bylo vidět, že s tím nesouhlasí, co nám tam napsali 🙂

jolinka
25. kvě 2011

hanatka

no tak super... 😀 gratulujem. Fakt ta Krejcirova ma nejake kuzlo na tie deti, ze tam makaju ostosest a doma nedonutis... 😉

ygreen
25. kvě 2011

hanatka, tak to je úžasné moc gratuluju, ti spadl šutr ze srdíčka, co 😉 😉

Já pevně doufám, že Tobík bude v tom říjnu taky okouzlen a bude spolupracovat, páč tenhle týden odmítá dělat cokoliv z toho co chci já - logo, puzzle, zajíce, apod.

sisstin
autor
25. kvě 2011

@hanatka ooooobříííí gratulace.....no já jsem to čekala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak uvidíš, já myslím, že postupem času se to úplně "znormalizuje" 😉 furt je to hrozně malej prcek 😉

my máme období já sám, ale fakt pekelný....včera mega scéna kvůli tomu, že nezmáčknul čudl na přechodu, páč už byla zelená....tak jsme přešli a pak najednou řve jako prase...a furt "íá iá mačkat"...no mně než to došlo 😅 😅 😅 😅

jinak já jsem totál K.O., nejsem schopná vstát ani z postele..nechápu, co to se mnou je...mám to dost často...dneska jsme udělali celej jeden oddíl z Logica, pak Zajíce - všechny ty slova rozslabikováváme...a to je vše, ještě uděláme něco krátkýho a valíme ven....teda ne, že by se mi chtělo (stát hodinu u každýho kanálu)..ale lepší, jak doma....mám trošku pocit jakoby syndrom vyhoření nebo co 😕 😝 😅 😅

modra1
25. kvě 2011

@sisstin možno je tá únava viac fyzická, ak to neprestane daj si spraviť testy na mononukleózu, malé percento ľudí nemá okrem silnej únavy a nezáujmu iné príznaky.

ygreen
25. kvě 2011

Tak jsem volala na psychologii na karlák, páč foniatrička chtěla vyjádření dřív než od krejčířové v říjnua dali by nám termín na září 😀 tož nic a na sluchové vyšetření jdeme za 2 měsíce, tak jsem volala logopedce a v pátek se domluvíme na opětovných návštěvách, i když u ní asi pracovat nebude tak hlavně proto aby mi řekla co s ním dělat doma. Říkala že mi naskenuje nějaké materiály a budeme pracovat na tom rozpovídání a pozornosti.

Jinak začal ho bavit sport v telce, a dnes rános i sebral míčky co má doma a začal kopat, ale takový penalty, jako super, fakt šikulka. Asi mu koupíme malou branku.
A už si skoro vůbec nestaví řady, jen výjimečně, když ho něco jako echt trkne, třeba lahve od piva a tak. JIank si hraje doma s legem, stavebnicema, staví vozítka, věže, prohlíží si knížky, katalogy hraček, lega, letáky, mazlí se a hraje si s malou a nejraději by celý den zaléval nebo něco s tátou montoval.

A je děsně bezva jak ho začali zajímat věci, které dřív ani nebral v potaz, jak vše okoukává. Viděl mě jak si drhnu paty, tak to teď dělá pokaždé ve vaně, dělá že se holí, předevčírem si rozbil kolemo a mudra mu to zadělala tou fialovou mastí a já si pak doma všimla, že si zapnul vysavač, kde byla odsávačka a snažil se si to fialové z kolínka odsát jako bebí. Už zase v pohodě usíná sám.

A dělá bejkárny, nevím jak ho to napadlo, ale po koupání když odtékala voda si sedl k odtoku a vyčůral se do něj. A teď jsem zjistila, že tak dvakrát denně se jde místo na wc vyčurat do vany, ale jako přijde vleze do vany, odendá velkou nerez zátku, vyčurá se, zandá zátku, zavře dveře a jde jakoby se nechumelilo 😀
Taky úřehání výpomoc v kuchyni, páč všechny hrnky a sklenky, i nedopité je vylejt a hodit do dřezu, včera mi nepozorovaně vylil redbull, sobě kubíka, čaje, prostě všechno.

Jo a ohledně nepozornosti - pediatrička z něj byla na tříleté vydřená jak krásně se umí soustředit, když něco dělá. Ale když já chci aby se soustředil na nějaké logo úkoly, tak fííííí a už je v prdu 😅

ygreen
25. kvě 2011

siss, kup si redbull, mě vozí kámoš z makra sugar free redbull a nán vždy ve sklepě zásobu a sem tam si jeden dám, když mám pocit, že na pohovce zhebnu a děti tu založí táborák 😀

dalea
25. kvě 2011

@hanatka Tak to je super,gratulujem 😀 Tiez som cakala,ze to u Vas nebude nic vazne 😉

sisstin
autor
25. kvě 2011

@modra1 no já bych to viděla spíš na depku jako kráva 😀

@ygreen bleeee...Redbull, hnus...já tyhle energetáky nesnášim+ je to plný cukru 🤐

sisstin
autor
25. kvě 2011

holky, nechcete někdo s náma jet do Troji do ZOO? 😉

romana
25. kvě 2011

@sisstin ahoj, my bychom se přidali, ale až po výplatě 😉

sisstin
autor
25. kvě 2011

@romana tak super 😀 kéž by i mě čekala nějaká výplata 😅 😅 😅 😅

modra1
25. kvě 2011

@sisstin Depka je asi lepšia ako zväčšená slezina 😎 .

Čítam vás pravidelne a všetkým vám fandím 😉.

evaje
25. kvě 2011

@modra1 Jasné, protože ze zvětšené sleziny můžeš mít i depku, ale naopak je to málo pravděpodobné 😉

modra1
25. kvě 2011

@evaje 😀

evaje
25. kvě 2011

Tak v červenci přidávám svého druhého syna do logo péče. V Logo centru mu udělají foniatrii a jedeme double 😒 Jsem zvědavá, jak mu to půjde a jak dopadne. Jestli je to prostě jen takové to děcko, co mu to prostě bude trvat a nebo je taky někde problém. \protože kromě období vzdoru(alefest) nemám pocit, že by nestíhal. Teda snad jen to plínkování. Už je bez nich 3 měsíce a stále si neříká a teď ještě navíc zatlouká, že se mu opravdu chce.Ale to mě spíš připadá, že je to jako naschvál. Jako že moc chcem, tak on tuplem ne. Spíš jako vychytralost. Když má totiž počurat venku něco zábavného, tak i jde.Tak uvidím jaké s ním bude pořízení. Maty zatím válí o 106. Tak mám radost. Teď dokonce začal až přehánět. Učí se říkat CH a cpe ho úplně všude a furt.Takže lítají vrchulníky, běhá nám doma pech, apodobně. 🙂 Tak máme trošku přibrzdit. Ale přidali jsme si tu RHB, kvůli hypotonii, tak se nenudíme

evaje
25. kvě 2011

Jo ještě jsem chtěla vysvětlit, že vrchulních je vrtulník a pech je pes.Ale asi jste to pochopili, páč doma máte většinou podobne pchasáchny, co? 😀

evaje
25. kvě 2011

@modra1 Jo, jo, je potřeba dělat srandu, jinak zblbneme....

sisstin
autor
25. kvě 2011

@evaje Efíku, ty válíš zas 😅 😅 😅 😅 😅 vrchulník mě fakt pobavil...a přeju, at to u Mikyho je jen opožděný vývoj řeči... 😉

evaje
25. kvě 2011

@sisstin díky 😉 myslím si, že to tak nějak bude, protože on se opravdu v ničem nepodobá "nestandatrtním". mamča mě říkala, že teta taky do 3 let neřekla ani ťuk. On teda mudruje fakt pořád a hlavně s matym a to jsou jak ty dvojčata z Youtube, co jsi tu kdysi dávala. Ale fakt úplně přesně. A já čučím jak puk, že si rozumí 😀 TGenetika je svinstvo, ale nechci čekt jak s Matym a pak všechno dohánět. 1x stačí, že? I když co nadělaám. Ale s Matym to je paráda, protože vážně perfektně spolupracuje, kdežto Mikoláš je temperament s vlastní hlavou. Skoro mi připomíná malého od hanatka

sisstin
autor
25. kvě 2011

@evaje tak ty děti s expresivní jsou i takový, že s nima fakt není žádnej problém...ve všem jsou v poho a "jenom" nemluví....což třeba u nás nebylo, Tygr měl ze začátku i ten opožděnej vývoj... ale podle mě ne, Miky bude v poho 😎

ale super, že ho tam zkouknou, tím se nic nezkazí 😉 já doufám, že Tygr bude spolupracovat i nadále jako Maty, ono to fakt dělá hodně...to vidím u těch dětí, co maj třeba k tomu i ADHD nebo tvrdou palici, tak tam pak ty pokroky jsou kvůli tomu pomalejší...

jinak si říkám, co je lepší, jestli mít ADHD děcko, nebo děcko, co má neustále ze všeho schízu 😝 Tygr dneska řval, páč nejel výtah, protože jsem musela restartovat kabelovku, protože jsem nemohla cosi najít...děs..mě tohle vytáčí fakt do vrtule..se musím držet, abych ho za tohle nezflákala...přitom vím, že to není žádný jen tak řvaní, on z toho má fakt stres... já jsem ho nikdy neuhodila, ale někdy se fakt musím už držet pekelně..já jsem taky dost ve stresu pořád a tohle je fakt něco na můj nerf 😝

hanatka
25. kvě 2011

@sisstin určitě lepší schíza 😀 Hele já si nedovedu představit dítě s ADHD, páč já si to představovala tak nějak jakože se chová jak náš mladej a já si nedovedu nic horšího představit 😀 Jsem se Krejčíčové ptala, že jestli nemá teda aspoň ADHD, tak prý ani náhodou, že dítě s ADHD by nedovedlo takhle spolupracovat. Ho podezřívám, že má ADHD, ale před Krejčířovou to maskoval 😀
Néé, dělám si kozy, mi trochu otrnulo 🙂 Já doteď nechápu, jak tam seděl za tím stolečkem a dělal vše, co mu řekla. Holky, ona nám i názorně předváděla, jak se k němu chovat, když dělá něco, co nemá. On se tam pak zavíral do skříně, tak za ním šla, vzala ho odsud, řekla mu rázným hlasem "přestaň lézt do té skříně" a malej sklopil uši a přestal. Žádnej vztek, žádnej vzdor, čučel na ni jak puk 😀
Jo a všem dík za gratulace, jen doufám, že v té zprávě to bude taky tak pozitivní, jak jsem to pochopila od ní 🙂

sisstin
autor
25. kvě 2011

@hanatka tak zase jako cizí lidi jsou trošku jiná autorita, než rodiče...ona Kr. se s těma děckama moc nesere 😀 😀 😀 jinak to samé říkala i kamarádce, která taky měla podezření na ADHD ( je stejně starej jako Tygr) a v tom Radečkově věku byl hodně podobnej s tou soustředěností a posloucháním, a fakt ted už se to o moc zlepšilo...a ADHD podle Kr. nemá 😉

hanatka
25. kvě 2011

@sisstin jo a prej je taky úzkostný typ.. Jsem na ni tak trošku koukala vyjeveně, jakože Radeček a úzkostný typ.. jenže když si to dám dohromady, tak ono to dává smysl, on ty děti nekontaktuje asi proto, že se jich bojí.. On se bojí i dospělých, které nezná. Bojí se i švagra a toho zná už dlouho. Jenže jak je temperamentnější povaha, tak to dává najevo spíš řvaním, jakože pán néééé, paní nééé, strejda nééé..

sisstin
autor
25. kvě 2011

@hanatka 😉 no to bude ono 😉 Tygra ty děti taky zajímaj...není to jako u autíků, že by je měl na háku...to on je pozoruje, směje se, když něco dělaj...napodobuje je...ale bojí se jich, takže jakmile to dítě už chce nějakej bližší kontakt, tak řve 😝 on Radeček bude taky asi takovej nevyrovnanější, akorát že on to ukazuje "zlobením", Tygr zase fnuká a válí se po mně...a otravný je oboje 😝