Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

fass
21. říj 2011

Jak to tak čtu,mám už hruzu z toho vyšetření v spc.Aby nám ze synka neudělali debila kvuli tomu ,že blbě mluví.O n cizím odpovídá ano,ne a stydí se.Tak to bude zřejmě taky problém.

sisstin
autor
21. říj 2011

@fass a máš na to SPC nějaké reference? Zkus hledat na netu 😉

sisstin
autor
21. říj 2011

holky 😅 😅 😅 😅

fass
21. říj 2011

No nemám ,nikdy jsem to nepotřebovala.Zkusím pohledat,ale asi je tu jen jedno v Ostravě,tak tam budeme muset jít,aby pak někdo neřekl,že se nestaráme a zanedbáváme to.Je všechny sere,že malý nechodí do školky a nutně to potřebuje.Ale co mám dělat ,když mi ho nikde nevzali.A to spc mu prý muže sehnat školní zařízení.Jen doufám,že ne v nějaké školce pro postižené,na to bych nepřistoupila.

bodka70
21. říj 2011

@sisstin , si sa prekonala 😀 😀 😀 .

sisstin
autor
21. říj 2011

@fass no pro vás by byla nejlepší logopedická třída 😉 syn tam chodí a je moc spokojenej 😉 bohužel ta SPC (neříkám, že všechna..jsou i výjimky) moc diagnostikovat neumí, spíš vůbec 😝 chodí sem jedna holčina a v SPC dali chlapečkovi autismus a MR, a od Krejčířové má jenom nezralá soustava extrémního nedonošence, prostě chlapeček potřeboval čas...je na spodní hranici normy. A v tom SPC by z něj hned dělali nevím co 😉 😒

sisstin
autor
21. říj 2011

@bodka70 že 😅 😅 😅 😅 😅 😅

fass
21. říj 2011

Já sem z toho totiž taky blázen.Pořád nám dávají jiné informace.Na jaře,že logo školka,tak dobře.Před zápisem,že do normální,že mu prospěje být mezi dobře mluvícími dětmi,že ho to nakopne mluvit.Tak sem ho přihlásila do normoš třídy.Byl přijat,ale jsme se o prázdninách přestěhovali a nikde poblíž mi ho už nevzali.Takže je v tom systému bordel no.

fass
21. říj 2011

@sisstin No právě ,prý se spc orientuje na autismus.A prý když malý špatně mluví,má zřejmě nějaký ten auti rys i když nám ,neuroložce a psycholožce se zdá být jinak v pořádku.A ted babo rad,jak to rozlousknout.

sisstin
autor
21. říj 2011

@fass no dítě, který má fakt problém...tomu jako děti k mluvení nějak zázračně nepomůžou 😉 jako nám taky Krejčířová doporučovala normoš školku už někdy od 3let 😉 jenže Tygr je šílenej cíta (asi jako tvůj Jára), a fakt jsem si ho ve třídě, kde je 25dětí neuměla představit. Taky jsem měla strach z posmívání 😉 V týhle logo třídě je 14dětí, dvě moc ochotné paní učitelky a jedna asistentka. Takže jim tam fakt nevadilo, že ze začátku chodil Tygr s účou pomalu i na záchod 😅 a dělal jí ocáska. Není problém to, že se ještě úplně sám neoblíkne, není problém to, že to je extrémní nejedlík a další věci 😉 Navíc tam mají logo každý den. Jako některé děti tam mluví blbě, ale u některých ani nepoznám, proč tam jsou 😉

sisstin
autor
21. říj 2011

@fass no tak jestli rozumí, znakuje a krásně se dorozumívá neverbálně..jak jsi psala...tak jako šance, že by to byl autismus je fakt celkem minimální 😉

fass
21. říj 2011

A jak to máte jinak s logo péčí.Prý když bude v logo třídě a tam bude mít péči školní logopedky,nemužeme už chodit k naší klinické.Což bych fakt nechtěla,jsem ráda,že si na ni Elík zvykl a začal spolupracovat. 🙂

sisstin
autor
21. říj 2011

@fass no my chodíme k soukromé logopedce, takže si ji platíme (30minut 120kč), takže jsem nepotřebovala žádanku a chodíme tam, jak chci já a jak má logo čas 😉 ale ve školce to tak neberou, jako že je v péči logopeda..tam jsou učitelky, které prostě mají logo vzdělání...a všechny dětí chodí ještě k svojí logopedce individuálně 😉

fass
21. říj 2011

@sisstin Aha,tak to asi je jinak,když je soukromá a jinak když je běžně dostupná. 🙂 Prostě se nemuže využívat služba dvou logopedek zároven,aby stát nepřišel na hůl. 😀 😀 😀 O děti jim vůbec nejde.

sisstin
autor
21. říj 2011

@fass jj, to nemůžeš...pokud si ji neplatíš...ale přijde mi divné, že by péči v logo školce brali jako zdravotnického logopeda...ten by měl být pedagogický a ten nejede na pojištovnu tuším 😕

fass
21. říj 2011

@sisstin Jo je pedagogigký a pod ministerstvem školství,ale je prý taky placen ze státních peněz.A když máš jednoho nepotřebuješ druhého. 😒 😒

sisstin
autor
21. říj 2011

@fass no mně právě říkala logo, že i víc různých přístupů je lepší...že se s dítětem pracuje zas jinak 😉 jako v té školce je ta logopedie spíš taková hromadnější...že si berou víc dětí najednou, což není úplně tak intenzivní, jako když je na logo individuálně 😉 já právě přesně nevím, co s ním ve školce dělají...tohle jediný mě na tý školce štve..jinak je fakt super...řeknou mi všechno, co tam Tygr dělal, jedl atd. Ale o té logo nevím nic, zatím jsem nechtěla prudit, ale asi jako budu muset 😖

fass
21. říj 2011

@sisstin Já si taky myslím,že když u toho zrcadla bude kroutit pusou víc dětí s jednou učitelkou,že se malej extra snažit nebude. 😒 On to i tak nesnáší a logopedka ho kolikrát musí přemlouvat a lákat na bonbon,aby se snažil víc. 😅

sisstin
autor
21. říj 2011

@fass no takové to kroucení pusou atd., to přichází u dysfatiků až mnohem mnohem déle... 😉 Tygr to začíná dělat až ted po 1,5roce každotýdenní docházky 😉 u nich je hlavně nejdůležitější ten rozvoj aktivní slovní zásoby a gramatiky...vyslovnost atd. je podřadná 😉

fass
21. říj 2011

No logopedka furt,ten tvuj jazyk tuhej línej neobratnej ty si s ním ještě užiješ.On jak má tu motoriku opožděnou tak má blbou i tu motoriku mluvidel.On když má dát jazyk na horní patro,rve si ho tam rukou .Tak mu chtěla logopedka pomoct špachtličkou,a málem se tam poblil,nějak ho to dávilo. 😀 Takže cvičíme ale jde to ztuha. 😝

sisstin
autor
21. říj 2011

@fass tak k tomuhle jsme se fakt ještě ani nedostali 😉 ale u dysfázky je docela běžný, že je postižená právě i ta orofaciální motorika 😉

sisstin
autor
21. říj 2011

tak jsme doma...dneska tam byla druhá učitelka, a znovu mí říkala, že mám tu zprávu z SPC hodit za hlavu, že oni plně respektují názor Dr. Krejčířové 😝 nemám prý čekat odpověd na email, že jim všechno trvá 200let...ale až přijedou do školky, tak s nima školka tu zprávu bude řešit..no tak aspon něco 😝

dalea
21. říj 2011

A my mame kiahne 😝 😝

dadlenka
21. říj 2011

@dalea chudaci a hodne, nebo sem tam pupen?

dalea
21. říj 2011

No ma ich len Lea,samozrejme,to som len napisala v mn. cisle 😉 Ma ich asi tak 30 zatial,zistili to v skolke,uz je asi 10-ta,ktora ich ma,takze hotova epidemia 😝 Mna uz asi tyzden nenormalne svrbi cele telo,myslela som si,ze je to nejaka alergia,ale neviem,ci nieje mozne aj to,ze je to nejaky slaby odvar kiahni,hoci som ich ako dieta mala 😅 😝

bien
21. říj 2011

Dobrý den.
Kamarádka mi dala odkaz na Vaši diskusi, když jsem sháněla informace o dysfázii. Nedávno ji psycholog diagnostikoval u mého syna. Kája má 3 roky. Na logopedii máme jít až za půl roku. Můžu se k Vám připojit?

redangel32
21. říj 2011

@sisstin Ahoj. Tak p o dlhsej dobe sa opat ozyvam. (pisala som v inej teme ) Boli sme na vysetrenie, ale bol to pediater. Daval nam rodicom otazky a podla toho si kruzkoval odpovede. Cize nejaky tes. Na zaklade ktoreho potom vyhodnotil vysledok. Tiez malemu daval skusit poskladat drevene vyrezane obrazky (nieco ako puzzle), jednou ruckou po jednej gulicke hodit do poharika (maly hadzal kolko sa mu do dlane vmestilo). Ukazat na babike kde ma vlasky,rucku. (to moj nevie, ani na sebe :(...iba ukaze na usi) Vysledok bol vyvoj reci na urovni 12mes. dietata. Pochopenie,komunikacia s okolim na urovni 18mes. (tusim v tom bola aj motorika). A inak primerane k jeho veku. Autizmus vylucil. Potom nas poslal za jednou pani co s nami bude riesit problemy. Ta trosku sledovala jeho chodzu a pytala sa od kedy zacal chodit. (ma trosku tarbavu chodzu, moj nazor...mal by chodit uz istejsie). O mesiac si ma vyziadat spravu zo skolky ako sa tam sprava a aj na zaklade toho sa bude vypracovavat program. No a cakame na usne a logopeda. Komunikacia na rovnakej urovni ako bola cize nic. Chodi do skolky, tak je trosku kludnejsi. Ale ked nejde tak ma stavy z ktorych som zufala :(. Dokaze aj 15min. v kuse revat,mrncat a nicim ho nedokazem zaujat. Zacne sa hadzat na zem,tlaci sa gauc... Napriklad dnes sa pocikal (nemal plienku) a cely cas len plakal. Az ked som "konecne" prisla na to v com je vlastne problem tak sa ukludnil. Vobec netusim ako mam s nim komunikovat? Snazim sa s nim rozpravat,ale jeho pozornost je na chvilku. Ked si budem kecat nejake basnicky a pesnicky pomoze to? Alebo musi vidiet na usta ako rozpravam? Fakt neviem ako dalej a pokial sa dockam logopeda tak asi prejde dalsi mesiac. V skolke rozpravaju cudzim jazykom,takze nejaky zazrak necakam :(.

jolinka
21. říj 2011

@dalea no dospely moze dostat pasovy opar, kiahne uz nie.
zeby sme naplanovali navstevu? 😀 😀 nie len som zartovala, mame male babo...
ale zvysnym by sa zislo absolvovat

jolinka
21. říj 2011

@bien preco az za pol roka? najdi si logopeda co bude vediet robit s tak malym dietatom.

dalea
21. říj 2011

@jolinka 😀 😀 Ani Johanka este nemala? 😉 Tak musis pockat,kym Maty troska podrastie a potom sa k niekomu obodkovanemu votriet 😅 😀