Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

peggy722
17. únor 2016

@evik19 Jj tancování, malování, zpívání. To byla totální utopie, za to teď zpívá i v koupelně k radosti sousedů. 😀 Máme sádrokartonový podhledy, tak je tam skvělá akustika. 😝

sisstin
autor
17. únor 2016

@evik19 ono i v beznych tridach to s mluvenim decek neni zadnej zazrak a deti s nediagnostikovanou poruchou je tam vzdycky vic. Dost rodicu na to bud sere nebo daji na kouzelnou formulku, ze dite z toho vyroste...

sisstin
autor
17. únor 2016

Ono se staci podivat vedle do tematu o psychologovi a 3 letem diteti, co nemluvi. Ja tam radsi nic nepisu, bo bych nektere chytre damy, ktere s tim nemaji absolutne zadnou zkusenost osobni ani profesni, musela poslat nekam....

peggy722
17. únor 2016

@sisstin To mi říkej, máme tam kluka s neřešeným těžkým ADHD a je to teda fakt masakr. Rodiče strkají hlavu do písku, že přece žádnej problém nemá a učitelky jsou bezmocný. Při ukázkový hodině se tam válel po zemi, když po něm něco chtěly, házel po nich bačkorama a co občas provádí i v šatně. Ela si na něj stěžuje skoro každej den. Ale rodiče jsou v klidu.

peggy722
17. únor 2016

@sisstin Já si říkám asi už po 150, že tam nic psát nebudu, ale prostě mi to nedá. Ale musím říct, že se mi zakladatelku podařilo přesvědčit a na vyšetření půjdou. Tam si prostě některý melou to svoje a nepřesvědčíš je.

sisstin
autor
17. únor 2016

Pritom to dite vykazuje jasny znamky, mluvilo a regres mezi 15-20 mesicem, prestal jist atd. Ale jako hadat se tam s nima nebudu, kazdy sveho stesti strujcem ;)

kolibricek36
17. únor 2016

@peggy722 nerozčiluj se, ono je to tam jaksi dost každý názor jiný

peggy722
17. únor 2016

@sisstin Já si myslím, že je taky dost jasnej.

peggy722
17. únor 2016

@kolibricek36 To se ti lehce řekne, když mně je prostě těch dětí líto a těch maminek taky, protože vím, co si zažívají, když všechny děti už mluví ve větách a to vaše se zmůže akorát na Máma ham.

sisstin
autor
17. únor 2016

A ze detska dr neco pozna, to je dobre naivni predstava :D my ted mame novyho dr, jak jsme se prestehovali, je to udajne kapacita pro neonatologii v nemocnici. S Tygrem jsem tam sla na vstupni a co je VD samozrejme on ani sestra nevedeli. Ted s malou poradna o tom, ze mi chytre poradi, ze dite musi lezet v postylce na tvrdym (haha, ze zadnou nemame a nosim ji v satku, to by asi omdleli), ale co umi opet nikdo neresi. Ja si to kontroluju sama, mala reaguje na dva znaky, bavi ji rikanky, pase, drzi hlavu a uz se zkousi otacet na bricho, takze zatim ok, ale ze by jako dr neco poznal, to fakt uz necekam :D

peggy722
17. únor 2016

@sisstin Jo to je scifi. Je pravda, že naše doktorka je v tomhle směru celkem dobrá. Na logo nás hnala už před třetíma narozeninama. Všechny žádanky mi dala, naopak byla ráda, že to řeším.

evik19
17. únor 2016

@sisstin Tak to určitě tak je, že děti v běžných třídách mají s výslovností taky problémy, o tom žádná. Třeba v té školce, kam O hlásím, si prý paní ředitelka děti hlídá a když to někdo potřebuje, tak ho přeřazuje do té logo třídy i v průběhu docházky, takže tam to možná nebude až tak nepodchycené jako v úplně běžných třídách. Ale samozřejmě, když o to rodiče nemají zájem, tak ředitelka dítě přeřazovat nebude.

@peggy722 Ono s tím ADHD je to fakt těžký, i kdyby to ti rodiče řešili, tak s tím stejně nic moc nenadělají, pokud by kluka nechtěli dát na Ritalin, což ne každý rodič do toho jde a já se vůbec nedivím. Tam je podle mě jediná možnost mít asistenta jen pro toho jednoho kluka, což asi ne vždy vyjde. My jsme měli /máme v průběhu let dva případy ADHD na táboře, kterej každý léto pořádáme, ty děcka obě teda časem skončily na Ritalinu anebo na Stratteře, což je dost utlumilo, ale stejně nejvíc ze všeho pomohl čas, tyhle děcka z toho vážně nejvíc ze všeho potřebujou vyrůst. Pro mě teda obě ty děti (holka a kluk) byly srdcovky, byly s nima vždycky problémy, ale když jim dal člověk šanci, vždycky to stálo za to.

kolibricek36
17. únor 2016

@peggy722 to máš pravdu ale bez lékařské pomoci to asi těžko zvládne, a jestli je to po logopedii zlepší, je to dobrý, ale v pubertě se vše může zhoršit, i když to bylo před tím díky léčbě lepší - vlastní zkušenost ☹

peggy722
17. únor 2016

@evik19 Kdyby to rodiče řešily, tak by to měly učitelky snadnější. Já bych dítě na Ritalin taky nedala. Je to svinstvo. Podle toho, co mi říkala učitelka, tak rodiče na něj úplně pečou. A ten kluk prostě nemá stanovený jakýkoliv hranice a mantinely. A druhá věc je, že tím pádem nemá psanou ani tu asistentku a musí ho vzít třeba i na plavání, školku v přírodě. Což já si nedovedu představit, že týden budou hlídat jenom jeho.

sisstin
autor
17. únor 2016

Jinak holky, z maly jsem fakt vycucana :/ ma koliky a reflux, takze bud rve, ze prdi nebo ze ji pali zaha. Furt se nosi, jinak by se urvala. V noci vstava co hodinu, coz by slo. Ale mam temer nulovy hlidani a i kdyz by treba aspon na hodku tydne bylo, tak co uz je vetsi a rozpozna lidi, tak krom me k nikomu nechce. Momentalne Tygr je samostatna jednotka, dela si i ukoly sam a funguje na 100 %, az je mi ho lito :/ nastesti segru miluje a chape to, to je ta vyhoda velkyho vekovyho rozdilu...

konidana
17. únor 2016

@sisstin naprosto souhlasím. Naše dětská je dobrá akorát na to, že mi napíše ošetřovačku, když děti kašlou. Tuhle se strašně divila, že chodím s mladým na logopedii, vždyť prý mluví dobře 😝 Naštěstí nemáme jiné problémy ani nemoci 🙂 No a můj obvoďák totéž v bleděmodrým.

sisstin
autor
17. únor 2016

@konidana no obvodak mi vyhrozoval vyrazenim z pece, kdyz odmitnu tetanovku, ale zanet zlucniku a vysetreni v nemocnici jsem si musela vygooglit sama :D dle nej to byl natazeny sval :D

sisstin
autor
17. únor 2016

Jo a ted se me ptali, jak vim, ze ma reflux :D no ona asi od narozeni blije a rve jen tak pro zabavu ze :D

roniii
17. únor 2016

@sisstin reflux je svinstvo, Štěpán má zvedlou postel do teď(už jen ze zvyku, ale ještě ve 2 letech bylo slyšet při nachlazení, že mu to dělá problémy). Časté zápaly plic, co měl jako mimino, byly údajně z toho, že aspiroval ze žaludku.

krystalka
17. únor 2016

@evik19 - ono jak píšeš, je to těžké, taky jsem nad těmi rozhodnutími přemýšlela vždycky dlouho, pořád jsem to probírala ze všech stran....ale většinou jsem dala na svůj pocit.....občas jsem prostě tak nějak věděla, že tohle bude to ono přesně pro něj......ono třeba hrozně záleží i na povaze dítěte - některé by ta situace, že bude ve třídě mluvit hůř, spíš postrčila dopředu, aby se víc snažilo a pro některé dítě (jako například to moje) by to byl stres a dost by mu to zamávalo se sebevědůvěrou, kterou už takhle nemá moc velkou....a právě tohle odhadne podle mě lépe spíš máma, která ho dobře zná, než psycholog, který ho viděl jednou nebo dvakrát.....

peggy722
17. únor 2016

@krystalka Právě Elu to nakoplo a jiný dítě to dorazilo. Tady ani nebyla jiná možnost, kam Elu dát. V Měcholupech je logo školka, ale tam by mi jí nevzali, protože tam nespadáme. Do běžný školky to nešlo, to by tam chudák stála někde v koutě a nikdo by si jí třeba ani nevšimnul. Tady jsem znala prostředí, učitelky, takže jsem věděla do čeho jdem. navíc i dali Elišku do stejný třídy jako chodila starší. A Ela je tam od prvního dne strašně spokojená. Ani jednou jsem nezažila, že by mi ráno brečela a dělala scény, že nechce do školky. Ale já jsem tam vidělal všehovšudy dvě děti, který tam takhle plakaly.

gabbucha
17. únor 2016

@cherryleny Nás Nováková vzala během 14 dní, protože jí někdo vypadl, tak třeba budete mít taky štěstí 😉

peggy722
17. únor 2016

Tak já už fakt na tu diskuzi s nima nemám nervy. 🙄 Tam si prostě pořád budou mlít to svoje a šlus. jsme hzsterky, který honíme děti zbytečně po doktorech.

zejazeja
17. únor 2016

@diamanta jj já vím. Malej je od malička rizikovej, takže my už máme všechny tyto vyšetření hotový a všude ho sledujou. Teď právě ve dvou letech by měl ještě k tomu nastoupit někam k logopedovi, ale nikdo mi takto malé dítě nechce vzít, že nespolupracuje. Neurolog říkal, že ne na rozmluvení, ale aby si to tam okouknul a cvičil třeba grafomotoriku. Nevím úplně jak, když tužku v ruce neudrží, no ale stejně je to jedno, když ho nikdo nechce vzít.
No a pak už nám právě chybí jen ten psycholog, ale dva roky je podle mě málo, hodně maminek mi říkalo, že někdy seknou diagnozu a pak už se to s dětma táhne a mnohdy se jim pak ta diagnóza nechce opravovat. Já jsem si právě říkala, že bych počkala půl roku a vzala ho tam, až mu bude 2,5 roku. Třeba už se mi konečně rozchodí a poskočí i mentálně, teď se bojím, že by dopadl hrozně.
Jo a pak je teda prý důležité najít dobrého psychologa, některé zkušenosti co mají maminky co znám, jsou děsný..

diamanta
17. únor 2016

@zejazeja ja bych se toho nebala, nereknou ti vic nez tusis, a ty poruchy se nemuzpu diagnostikovat pod tri roky. My meli problem triskani vecmi a drapani a ublizovani detem, utoky na nas. Prvni psxchlog jen shrnul co a jak, kvuli neurologicke zadance, to mi neublizilo. Ale ani nepomohlo. Druha byla psxcholozka v lecebne, a ta mi velice krasne vysvetlila, proc to dela a jake jsou nase moznosti. A razem se ty utoky zmensily az vymizely. Nepotkala jsem spatne psychology. A pokud se jednou diagnoza zmeni, urcite se nebojim, ze se s ni neco potahne. Je to samozrejme na tobe, ja jen pisu svoji zkusrnost. Meli by shrnout uroven, ne davat diagnozy zatim. Me ale ta druha i pomohla.

diamanta
17. únor 2016

@zejazeja mozna by pak bylo prave dobry az poskoci to porovnani, jak rychle poskocil. Jinak na logo chodime od 28 m, ale jen jednou mesicne

zejazeja
17. únor 2016

@diamanta aha, no to co píšeš zní rozumě 🙂 já už si to v hlavě nastavila, že to udělám, jak jsem psala, ale možná máš pravdu a to porovnání by nebylo asi špatné. Tak si to ještě promyslím. děkuju 🙂 no já si vždycky řeknu, že když se narodil, tak nám doktor řekl, že bude ležák, pak ve třech měsících, že bude mentálně úplně mimo, tak to musím brát tak, že je pozadu a asi bude, ale že podle toho jak to mělo být, je to, kde je super.

peggy722
17. únor 2016

@zejazeja A odkud jste ? Ale tady skoro všichni stejně jeli do Prahy. Grafomotorika ve dvou letech, ten neurolog se asi zbláznil. Spíš hry na celkový rozvoj. Sehnat logopeda, který vezme tříletý dítě je oříšek, natož mladší.

porrima2
17. únor 2016

@zejazeja objednala bych se k psychologovi, stejně se tam dřív než za půl roku nedostanete a zkusila bych kontaktovat ergoterapeutku. My jsme od naši již dostali spoustu užitečných rad, ohledně rozvoje malého. Hlavně nám doporučuje rozvoj hrubé a jemné motoriky, s tím, že pak by mohla řeč lépe naskočit.

zejazeja
17. únor 2016

@peggy722 no to už jsem zjistila, že je v podstatě nemožný. Takhle malý děti nikdo nechce a ještě, když je pozadu . Jinak bydlíme kousek za Prahou.

@porrima2 no ergoterapii mi v podstatě řekla doktorka, že taky až od těch tří let. takže po tom se musím přiznat nepátrala, ale chodí k nám paní z rané péče a ta si s ním hraje a mě právě vždy radí co a jak s ním mám dělat.
nejhorší je, že my jak chodíme snad po všech doktorech, tak mi každej řekne a poradí něco jiného, takže já jsem pak zmatená jak Goro v New Yorku 🙂

no čekáme na termín v lázních, tam minule ergoterapii měl, ale byl ještě malej, takže toho s ním moc nenadělala, teď už to asi bude lepší, tak uvidím co mi poradí