Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
16. lis 2010

@andreabe no proto on rozumí nejvíc těm věcem, který říkáš pořád 😉 to takhle bylo i u nás, že nejdřív rozuměl činnosti, a až pak podstatný jména, pak předložky atd. 😉 ono to porozumění se fakt blbě odhaduje, jelikož on může reagovat na tvoje gesta a může poznat, co po něm chceš, podle toho, jak to vyplývá ze situace 😉 na to jsou právě dobré ty otázky typu: z čeho se pije, co se papá atd. 😉

nutelka
16. lis 2010

Ahojky, tak jsme po vzoru Siss, udělala blog, kde jsem přepsala kalendář. 🙂 Je to teda spíš pro mojí potřebu, ale kdyžtak mkrněte na Martínkův vývoj řeči. 😉 www.martaterka.blogspot.com

zanna
16. lis 2010

ahojky, chcem sa vas spytat zas,ma niekdo inormacie o ADD ,malemu to diagnostikovali,chcela by som o tom vediet viac
diky

sisstin
autor
16. lis 2010

@zanna ahoj, předpokládám, že ADD je odnož ADHD - hyperaktivity, akorát ADD je spojená i s větší agresivitou a emoční labilitou? 😕

zanna
16. lis 2010

on je trosku hyperaktivny,ale on agresivny nie je,zaostava v reci a je nepozorny,kazdu chvilku robi nieco ine 🙂

sisstin
autor
16. lis 2010

@zanna takže opožděný vývoj řeči, porucha pozornosti a hyperaktivita 😉 kde vám to diagnostikovali? 😉

zanna
16. lis 2010

neurologicka ,ale tam som zistila,za moj problem je nic , na neurologiu chodia postihnute deti ,klobuk dolu pred tymi rodicmi

sisstin
autor
16. lis 2010

@zanna no já ti nevím, do jaké míry je schopen pouze neurolog udělat objektivní a správnou diagnozu 😉 určitě by to chtělo kvalitní psychologické vyšetření, a od věci by asi nebyl ani foniatr? Jak moc chlapeček v té řeči zaostává? 😕

romana
16. lis 2010

ahoj, add je porucha pozornosti bez hyperaktivity, na základě tohohle má ondra tu asistentku. agresivita u toho není určitě.

zanna
16. lis 2010

@romana asistenku? O tom som nepocula,
@sisstin teraz ma slovnu zasobu 25 slov,niektore si prisposobi vlastnej reci,on by rozpraval,ale akoby tie slova boli vsetky tazke 😀

sisstin
autor
16. lis 2010

@zanna no okolo 20 slov, to odpovídá zhruba 20m věku 😉 takže vás je ten vývoj řeči opožděný už teda dost značně 😉 tady by fakt určitě nebylo od věci to psychologické vyšetření ( možnost expresivní dysfázie 😉 ) a foniatrie ( vývojová dysartrie a další "motorické" problémy s pusou) 😉 porozumění má chlapeček v pořádku? 😉

zanna
16. lis 2010

on rozumie vsetkemu,len tie slova nie a nie z ust,okolie mi tvrdi vraj ,ked pojde do skolky ,tak sa rozkeca,no uvidim,bola by som rada 🙂

zanna
16. lis 2010

@sisstin ,ty mas skvele knizky,musim sa aj ja po niecom takom poobzerat u nas

sisstin
autor
16. lis 2010

@zanna no ta expresivní dysfázie spočívá v tom, že dítě rozumí na svůj věk, ale má výrazně opožděný vývoj řeči, nedokáže vyslovovat hlásky, nedokáže si zapamatovat motoricko-kynetický vzorec slova, a je toho spousty ještě 😉 já bych teda rozhodně nečekala na to, že se ve školce rozmluví...sice může, ale taky nemusí... 😉 pokud je to fakt dysfázie, tak s tou se musí pracovat, jinak ta řeč sama od sebe nenaskočí 😉

zanna
16. lis 2010

@sisstin,presne to mi povedala aj ta Dr ,treba s nim pracovat ,tu v meste mame take integracne centrum,tak nas tam poslala,aj ked chodime logopedicke pol roka,ona tvrdi ,ze treba pracovat dlhsiu dobu,aby boli vidiet vysledky

sisstin
autor
16. lis 2010

@zanna my na logopedii chodíme už víc jak rok, a nějaký pokroky v samotné expresi řeči jsou vidět asi až poslední 3 měsíce 😉 syn má teda tu expresi horší jak tvůj chlapeček, ted má 36m a asi +-10 slov a onomatopik, odpovídá to asi těm 12-15m věku 😉 porozumění a všechno ostatní už má na svůj věk.

My tedy máme zatím oficiálně těžká retardace vývoje řeči, pravděpodobně charakteru expresivní vývojové dysfázie 😉 to samotný mluvení jde strááááášně pomalu 😉

zanna
16. lis 2010

@sisstin vy ste teda na tom horsie ,my sa aj doma ucime ,co ked on mi nevydrzi pri nicom a stale meni cinnost
uz vstal,idem

sisstin
autor
16. lis 2010

@zanna nj, ta porucha pozornosti to zhoršuje...vybírej pro něj nějaký úkoly, který jsou krátký 😉 i dvě minuty práce na něčem jsou lepší, než nic 😉 ono postupem času se ta koncetrace bude zlepšovat, jsou na to i různé cviky...s těma ti tedy neporadím až tak, my máme tu pozornost jakž takž dobrou...to by ti asi řekli v nějakém tom centru nebo psycholožka 😉

jinak mrkni dozadu, je tu spousta úkolů a pomůcek, který pomáhaj v tom rozvoji 😉

gtver
16. lis 2010

tímhle jsme se dnes bavili dvě hodiny, ale už je to pro něj moc lehké 😒 takže spíš závodí, jak rychle to dokáže složit a pak poskládat jak jdou čísla po sobě
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27922627&tab=1

gtver
16. lis 2010

Já jsem u té slovní zásoby pořád na vážkách, co do ní počítat a co ne. Prý pokud to slovo používá správně "jen" je zkomolené (červená = těvená, ahoj=ajoj, i ty naše "opice"), tak ano?

sisstin
autor
16. lis 2010

@gtver jako slovo se počítá každá zkomolenina nebo i zvuk s významem 😉 já počítám i za slovo, když Tygr udělá opici - plácá se rukou do hlavy a dělá "uu uu uu" 😅 😅 😅 😅

jinak to puzzle vypadá suprově, čísla ho bavěj, zkusim něco takovýho taky splašit 🙂

gtver
16. lis 2010

@sisstin díky, tak v tuhle chvíli jsem zase trochu na optimistický vlně 😉 ono se to střídá, člověk je nadšenej z každýho pokroku a pak vidím/slyším jiné dítě a padá na mě depka.

sisstin
autor
16. lis 2010

@gtver no já už nesrovnávám, co se týče řeči 😉 to prostě vím, že je to blbý a ještě asi dlouho bude....i roční děti mluví líp jak on 😝

romana
16. lis 2010

@sisstin hele http://deti.aukro.cz/item1317436928_cisla_dreve... 🙂
já u ní mám vyhlídnutý 2 věci, aukce končí v pátek, chceš to přidat?

sisstin
autor
16. lis 2010

@romana jůůů, tak vydražíš mi to? Já jsem jenom na MMA, na aukru nejsem 😉 peníze ti pak pošlu na účet 😉

romana
16. lis 2010

@sisstin budu se snažit 🙂

gtver
16. lis 2010

to je krásná cena, já ty naše nové kupovala asi za 250,-

sisstin
autor
16. lis 2010

@gtver děkuji 🙂 tak do 150Kč klidně, pak už asi ne...ted jsem toho kupovala mrtě 😝

romana
16. lis 2010

@sisstin ok. já jsem teď taky dala za podobný blbosti docela dot peněz, zničit na tom snad není co, tak proč to neřešit takhle.

sisstin
autor
16. lis 2010

@romana my máme právě hodně věcí z té Rané péče, kdybych měla všechno kupovat, tak se z toho poseru 😝 logo nám ted vytváří další kartičky, no ale to fakt jako zadarmo není, to tam zas nechám pětikilo 😝