Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

anarae
19. čer 2011

@ygreen spíš chudák moje záda 😀
@sisstin víš s tou myopatiíí jsme počítali od narození neprojevila se,až ted.....ale tak nějak jsme doufala ,že když máme jiné "nemoci" tohle se nám osudově vyhlo.No nevyhlo,ale tak věděli jsme do čeho jdem, takže sem ráda i za to,že je to ta mírnější forma.Vem si mě je 34 a pořád chodím ,takže mladej taky neskočí hnedka na vozíku 🙂 ,třeba se ted osud zasekne a budou náš oba jen "boet nozicty"..... 😅
Prostě hp ted nesmíme nijak svalově přetěžovat,aby se mu svalíky nedeformovali a nesnižovali se mu vlasový svalový vlákna(já je mám o 1/3 slabší jak pruměrný zdravý člověk)takže cvičíme v bazenu a posilujem ve vodě a bez vody jen protahujem šlachy a masírujem nožky 😉

ygreen
19. čer 2011

Thea vyžaduje permanení pozornost, jako normální standartní dítě, tu jen tak neodložím. Tady doma máme možnost kočárku, golfek na čumění, lehátka, ohrádky, koberce 😀

Ale jako určitě je to fajn. Já si teď musím detailně promluvit s logopúedkou a požádám jí zda by mi vypracovala domácí plán - já jsem lempl a potřebuju napsat fakt rozvrh, který budu dodržovat - třeba ten a ten úkol v pondělí, ten a ten + opakování v úterý, apod.

Třeba nejlíp si opakujeme s Tobim znalosti - obrázky, ukazování (pasivní sl. zásobu), na trampolíně, když malá spí v kočárku, já jsem s Tobim na trampošce a on hopsá a já se ptám a on přihopsá, ukáže, apod.

sisstin
autor
19. čer 2011

@ygreen no to je zase pravda, že vám už chybí jenom ta Kr., no tak uvidíš 🙂 já kdybych měla prachy, tak jedu na ten víkendovej pobyt hned...ale nemám, takže nif 😝

@anarae tak doufám, že ten kočárek vyjde... 😉 ale myslím, že jo...má ho tuším i Ninuška od Tužky, jestli víš..a ta nijak zvlášt pohybové problémy nemá (má těžkou MR) a uznali jim to 🙂 a i židli domů 🙂

anarae
19. čer 2011

@sisstin jj tenhle kočárek je pro MR idealní a pro DS taky.Židličku nepotřebujem máme speciálku(kupovala jsem jí Terce kdysi dávno někde v bazáči v Německua pak zjistila že je to od firmy COSCO a že je to 30kg,protože je speciální pro postižené děti)malík je v ní spokojenej.Je od miminka(dá se naklápět) až po fakt cca 5 let.Akorát už nám odešla vnitřní vložka na sezení,ale tak on jí ani nechce,vadil mu indukční klín co na ní byl napevno 😉

sisstin
autor
19. čer 2011

@anarae ty jo, Tygra jsem do jídelní židle od 18m nedostala...takže šla pápá 😅 ale Malík tam vypadá hodně spokojeně 🙂

anarae
19. čer 2011

kurna drát měli jsme tu od pátka do dneška návštěvku a malík ted chrní jak zabitej.Ho to nějak utahalo,to že tu byli další dva lidi "navíc" tak doufám,že nám bude spát i v noci 😵 ale návštěvku zvládnul krásně,od středy jsem ho připravovala,že někdo přijede a bude tu i spát ,takže když dorazili byla to pohoda.......

ygreen
19. čer 2011

holky, tady to vyloženě pomáhá - se sem vypíšu jak jsem nešťastná, že Tobík něco nedělá a on to začne dělat 😀 tedy skoro 😉 . Teď za mnou Tobík chodí s dřevěnou vkládačkou se zvířátky a pořád ukazuje na kočku a chce abych mňoukala a už si našel i číču na jiném obrázku a to samé. Ale nevím proč ale mňoukání chce nejvíc, ostatní zvuky ho tolik neberou. Jestli je to tím, že je to takové vysoké a něžné, nevím. ale jsem ráda, že za prvé ukazuje na něco proto že chce abych něco dělala a za druhé, že pochopil souvislost, že zvířata vydávají zvuky.

ygreen
19. čer 2011

@sisstin koukám na ty listy logica a ten 7 by byl pro Tobiáše ideální a dal by i 9 si myslím. Ale ta 7 je ideální pro jeho způsob myšlení - něco do sebe zapadne.

anarae
19. čer 2011

malej blinkal jedem směr nemocnice dusí se mi

ygreen
19. čer 2011

ježíš tak ať dopadnete dobře a malíkovi je dobře

ygreen
19. čer 2011

@sisstin tak jsme s manžou zrovna udělali objednávku logica - komplet od tří let, holt zatím budeme vybírat co zvládne a postupně přidávat a budu ty karty využívat i na ukazování předmětů. Ale je to bratru 1700,-
Logico Primo rámeček
Barvy a tvary
Den s Luckou a s Vojtou
Malujeme, kutíme a stavíme
Na statku
V dětském pokoji
V nemocnici
Ve školce

anarae
19. čer 2011

@ygreen jsme doma už je ok změnil se na miminko a blikal tuhou stravu 😖 aleuž je to ok už je zpátkymalík a navíc mudr konečně viděla komplet změnu i jak se mění zpátky.Takže ted kouká na telku s podloženým tělěm a už je ok 😉

ygreen
19. čer 2011

@anarae to je naprosto neuvěřitelné, co se může dít, nikdy dřív jsem o tom neslyšela ☹ takovéhle měnění z miminka na tříleťáka 😢 😢 hlavně že je to okey a neudusil se. A tyhle skoky něco spouští,nebo jen tak?

anarae
19. čer 2011

asi nevstřebává tělo nějaké látky a ty se hromadí a pak se jakoby přiotráví,ona mudr naosala přímo do zprávy(dám sem věty výnatky):DÍTĚ VYŠETŘOVÁNO NA METAL VADU T.Č. TEMEŘ 4 LETÝ ,NYNÍ NA UROVNI CCA2.5DÍTETĚ S REGRES DO KOJENCE...BATOLETE(askra caps 🤐 ).................. v pruběhu čekání a vyšetření u nás začíná pomalu reagovat na matku a mluvit jednoslovně,po delší době cca1/2hod. zhruba na své urovni pozorované auti. rysy.....SP:Du čistá,amening,zornice iso +/+,hydratce +,2 ozvy,šelest ,eupone......
říkala mi že se tělo zbavoalo další možné "otravy" tím že vydávil obsah žaludku,aby s tělo nezatěžovalo ještě víc ....zřejmě měl otravu medí což odpovídá metabol.vadě.
Domu nás pustili,že bude lepší když bude v domávím prostředí a klidu a kdyby něco máme volat,že nám pošlou RZ

ygreen
19. čer 2011

@anarae ježíš otravu mědí, a kde k ní dítě přijde 😕

anarae
19. čer 2011

@ygreen tak,že mu metabolismus nepracuje správně a měd se v těle nespotřebuje a nerozloží ,ale ukládá

ygreen
19. čer 2011

@anarae to je v pr*eli, nemáš to lehký ☹

hanatka
19. čer 2011

@anarae to je hrozný, já se teda v těch metabolických vadách vůbec nevyznám, ale podle toho co píšeš, to vypadá fakt na nějakou takovou vadu.. Prostě něco sní a tělo si s tím neumí poradit. Chudáček malinkej ☹
Přeju Vám, ať rychle přijdou na to jaká to ta vada je a hlavně ať je to nějaká, se kterou se dá pracovat.. nasadit nějakou dietu nebo co

anarae
19. čer 2011

jako v jednom už máme jisotu bud je to metabolická vada a nebo psychiatrická porucha ze změnou sobonosti.Vše ostatní už je vyloučené.

adricc
20. čer 2011

ahoj holky mohla bych se kvam pridat? siss jsem nedavno psala pres ip 🙂

mam chlapecka 22.mesicu a nemluvi jen mama tata baba gaga a vedome udela 3 zviratka(TYGRA,KRAVU,RYBU)to je vse zda se mi to dost malo starsi syn mel taky problem ale aspon se snazil opakovat i kdyz hodne blbe nebylo mu rozumet od 3 let jsme chodili na logop. nez sel do skoly to zvladnul dobre

kontaktovala jsem ranou peci ze sobeslavi my jsme ze strakonic prijedou pristi pondeli no chtela bych se zeptat jak to probehne kdo vsechno prijede jak dlouho tu budou atd. jsem stoho nervozni ale jsem rada ze jsem to zacala resit na logopedii kdyz jsem za ni sla se zeptat tak rekla at prijdeme ve 3 letech no stim jsem mela pocitat ze? 😀
myslim si ze snad to zdedili nebo neco mozna delam blbe 😕 manzel zacal ve trech a hned spatne ja taky nebyla zadnej frajer 😉

sisstin
autor
20. čer 2011

Bré ráno,

tak dneska se cejtím o fous líp už 😝

@adricc že ve 22 měsících ještě nemluví, to bych zatím neřešila 😉 jak se ti zdá, že chlapeček rozumí? V tomhle věku by už měl normálně reagovat na běžně mluvenou řeč, orientovat se, chápat dvojsložkové pokyny typu: "dej kostku na stůl, přines si botičky atd." To hlubší porozumění řeči přichází až po druhém roce, takové ty složitější otázky typu: "z čeho se pije" atd., ještě chápat nemusí 😉

jinak opožděný vývoj řeči a celkově vady řeči jsou fakt dědičné,a pokud to máte z obou stran, tak tam to riziko je fakt velký, takže bych to hlídala 😉

Rané péče se vůbec neboj, teta k vám přijede domů, pohraje si s chlapečkem, donese mu nějaký hračky, popovídá si s tebou...a podle toho, jak se jí bude zdát...tak bud vám řekne, že zatím není důvod k obavám, nebo si vás vezmou do péče 😉 Pak jezdí zhruba jednou měsíčně, půjčí vám ty hračky, a poradí ti s čímkoliv, co budeš potřebovat 😉 vůbec se neboj, není to žádné vyšetření nebo tak...všechno probíhá v naprosto uvolněném a kamarádském duchu 😉

jolinka
20. čer 2011

no jak sme tu rozoberali nasich drahych chlapov 😉 Tak moj sobotu podotkol, ze si mysli ze Katika nikdy nedosiahne tu uroven rozmyslania ako ma Johi... ☹ Jemine, ja donho uz skoro 2 roky hustim o dysfazii, auti crtach, neporozumeni reci a on mi zahlasi ze si doteraz myslel ze Kati je jednoducho blbsia a preto aj horsie rozprava...
No tak sme mali sobotu rozhovor aj vcera pokracovanie, hustila som donho, ukazovala videa s Kati, sam priznal ze si vsimol ze Kati nerozumie niektorych otazkam, upozornila som ho na tie zamena Co. cim, s cim, ako na nich Kati reaguje, potom som do nalakala na to Logico Primo, pozeral video ako s tym Peta pracuje... no proste dozvedel sa o svojom dietati za 2 dni viac ako za 2 roky 😉
Hned suhlasil ze objedname nejake Logico, zaklad aspon 5 tych suborov, pripadne dalsie listy si stiahneme a dame vytlacit {sisstin ty si spominala ze niekomu chces scanovat tak keby to slo preposlat aj nam, please 🙂 🙂 }

adricc
20. čer 2011

@sisstin no jsem stoho fakt nervozni nechci neco zanedbat s dominikem jsem chodila jen 1.mesicne na logo.a konec nic se neresilo treba reknou ze je v pohode at to neresim tak budu trochu vic v klidu zda se ze rozumi dobre ukazuje v knizkach prines odnes jako to jo ale proste ta pusinka mu asi nedovoli mluvit tak prave jsem je kontaktovala sama rikala do telefonu ze za ten rok nez nastoupime na logo. nam muzou pomoc tak jsem na to zvedava sama rikala ze se muze za par mesicu normalne rozmluvit a nebudeme je potrebovat ale ze asi problem tam bude ze aspon trovchu pomuzou jen jsem chtela vedet jk to probehne no jsem na neho zvedava jestli si sni bude hrat kdyz on cizi lidi vubec ale vubec nemusi 😀 jinak je sikovnej vkladacky sklada opakuje cinosti po nas dnes si vzal kapesnik rano a smrkal a kaslal 😕 😀 vi na co kapesnik je pritom delsi dobu nebyl nemocnej ani starsi aby to po nem opakoval nebo jsem mu dvakrat ukazala skunka a ze smrdi tak hned ho v knizce najde a ukaze si na nos mozna jsou to blbosti 😝 😅

sisstin
autor
20. čer 2011

@jolinka Joli, víš co, já si myslím, že po těch chlapech zas nemůžeme chtít všechno 😉 já si myslím, že stačí, když ti do ničeho nekecají a nemají problém s tím, jak se k tomu dítěti chovat...to, že už moc neví, co ta porucha obnáší atd., to bych si moc neřešila už 😉 tak super, to Logico je bomba věc...mě spíš mnohem víc pak fascinuje to Picolo, to je úplně geniální pomůcka do školy 😉 to bys mohla mít pro Johi...akorát holt český jazyk asi neee...ale u vás je možná to Picolo ve slovenštině? 😕 Já myslím, že to je dobrá investice, to pak po sobě zdědí všechny děti, doma se ti to neztratí...takže v konečným důsledku ta částka není zas tak hrozná, když to člověk nakupuje postupně 🙂

@adricc tak pokud fakt rozumí, napodobuje atd., tak bych se nijak strašně nebála 😉 ono to chce určitě hlídat i tu expresi, ale zatím ve 22 měsících ještě není extra důvod k panice. Uvidíš, co ti řeknou z té RP...kdyby pořád nemluvil i ve 2,5...tak to bych už asi nějaké podezření pojala, a asi se i objednala na vyšetření sluchu např. a na neurologii a psychologii..ale zatím myslím, že ta Raná péče vám bude stačit...

@anarae holka..fakt nevím, co říct...ale taky bych to viděla na nějakou metabolickou poruchu..asi vždycky něco sní, a tělo to nezpracuje a pak má ten regres 😒

jolinka
20. čer 2011

@sisstin je to aj v slovencine, akurat drahsie ceny nez v Cechach 😒

ygreen
20. čer 2011

@jolinka já objednala komplet logico primo včera, dnes ho musím zaplatit a o víkendu se na to vrhneme 😵

@sisstin víš že ty seš fakt machr 😉 jak jsi říkala, že nejdřív začne Tobís ukazovat na to co chci, pak na to co chce on, pak začnou citoslovce - jak dělají zvířátka, apod., a pak začne mluvit? Tak včera jak Tobík pochopil, že zvířátka vydávají různé zvuky a zamiloval si kočičku, tak dnes ráno hned k dřevěné vkládačce se zvířátky a prstíkem šup na kočku, pak kouká na mě a čeká až začnu mňoukat, a pak pejsek, slepice, ovečka, prase, slon,..apod. A vždy očekává reakci a směje se a zkouší mňoukat 😅 😀 tak jsme se zase o kousek posunuly. Je na něm vidět, že díky těm zvířátkům pochopil, že vydávání zvuků/slov může být legrace.
A začal hodně vyžadovat mou pozornost - dívá se na telku a když je tam něco zábavného nebo něco co má rád, tak se na mě otáčí a kouká se, jestli koukám a zda se směju taky jako on 😀

No a učím ho odpovídat ano - neverbálně, kývat hlavou a on místo toho prosí - na otázky, zda něco chce - to či ono, tak on ale nekýve, ale dělá prosím prosím 😉

sisstin
autor
20. čer 2011

@ygreen tak aspon pochopil, že když něco chce, tak musí udělat to "prosím prosím", to je fajn začátek 🙂

jolinka
20. čer 2011

@ygreen ty si objednala 3plus?

ygreen
20. čer 2011

@sisstin prosím, prosím už dělá cíleně asi měsíc a půl
něco chce, ukáže si a já to vyndám a řeknu, "tohle chceš?" a on místo ano udělá prosím, prosím, nebo když řeknu "a jak se říká když něco chceš?", tak udělá zase prosím, prosím

@jolinka objednala jsem tohle
Logico Primo rámeček
Barvy a tvary
Den s Luckou a s Vojtou
Malujeme, kutíme a stavíme
Na statku
V dětském pokoji
V nemocnici
Ve školce

susik77
20. čer 2011

@jolinka - Ahoj holky, my sme od nedele doma, Terezka dostala v piatok horucku, brutal 40, boli sme v Galante na sk na pohotovosti, dostala Amoksiklav-antibiotikum a dodnes jej nezabral. Tak sme sa rozhodli ist vcera naspat domov. Dnes jej dr. vymenila za Ospen a tusim je uz po 1.davke lepsie.
Inak, Teri tie horucky pomohli, velmi sa posunula, stale sa na vsetko pyta Co to je?

Chela som ti napisat, ze aj moj chlap hovori, ze Veru je o dost hlupejsia ako Terezka, ze Teri bude velmi mudra. Aj babicka ton hovori-teda manzelova mama. Ale ja vidim na Veru ze ona je velmi mudra aj inteligentna, jediny problem ma s tym hlbsim porozumenim a z toho vyplyvajucimi drobnymi zvlastnostami v chovani...Ale napr. moja mama ju velmi chvali-Veroniku...ze vraj my jej vymyslame diagnozy, ze to je blbost, ze ona je mudra a pekne rozprava...ono totiz nejde vidiet ten jej problem pri beznych situaciach, vacsinou ani doma. A posledny mesiac pekne sama hovori dakujem a prosim, vsetko si vypyta a sama zdravi 🙂
A u nasich sa zacala castejsie pytat preco 🙂 Sice v zvlastnej suvislosti: Aky je to kolacik? Orieskovy. A preco orieskovy? 😎