Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
7. črc 2011

@leporelo no ještě nedávno byl Tygr taky schopný se tak nějak domluvit v klidu, když jsme mu nerozuměli, tak to prostě naznačil nějak jinak...jenže ted má do toho asi nějaké období vzdoru, takže jakmile hned nechápeme, tak jde do afektu 🙄
@jolinka u nás je to stejné....nejdřív musím tu větu zopakovat, aby fakt slyšel, že chápu, co mi chtěl říct...a pak to teda musím nějak dál rozvést do další konverzace 😅 jinak já si úplně živě představuju Kati, jak dupe nohou a křičí 😅 😅 😅

@smardik tak to je super, ale snaž se to rozvíjet trošku dál...aby jste nezamrzli jen u toho, že tě Tomík bude tahat za ruku po bytě 😉 jako tohle používají všechny děti, ale mělo by se to dál vyvíjet v nějakou složitější neverbální, popř. verbální komunikaci...nemělo by to zůstat jako jediný způsob vyjádření toho, co chtějí 😉

jinak my tenhle týden neudělali vůbec, ale vůbec nic...jak má táta dovolenou a je doma, tak není žádná šance Tygra k něčemu donutit...jen, co vstane...tak už to je "dida, dida" a já mám těžkou smůlu....chudák táta má dovolenou a půlku jí stráví tím, že má Tygra za zadkem 😅 😅 ale v sobotu odjíždí na týden pryč, tak už snad něco uděláme 😅 😅 😅

hanatka
7. črc 2011

Ahojky 🙂
@leporelo vítej🙂
Já osobně si myslím, že takových maminek, co nás čtou je sakra hodně 🙂 Ale o tom takhle diskuze přece je, spousta lidí si najde info a nemusí přispívat, někdo na to není.
Holky, já jsem do Radečka hustila barvy asi od roku a půl a uměl základní barvy lehce pro druhém roce.. a to jsem si říkala, že je nějakej opožděnej, že mu to trvalo tak dlouho 😀 Já jsem v tý době ještě neřešila, že by měl být jinej, byl až na ty čísla a písmena normální, jen hodně živej. Navíc ho ty barvy zajímaly, chtěl to dělat, mně to prostě přišlo normální, že by to měl umět. Pak jsem si přečetla na rodině článek "Malý čtenář" nebo tak nějak a pěkně mě vyděsil. Pak se přidalo to období vzdoru a já jsem byla na 200% přesvědčená, že je malej Aspík.
@sisstin zajímavý je, že malej je vzteklina nehorázná, ale kvůli tomu, že mu nerozumím, se nevzteká. Teda asi 2x v životě se vzteknul, ale to kolem těch 2 let, kdy říkal, že chce "meme" a já mu dávala medvídka a on chtěl na chleba marmeládu, tak po mě vzteky ten chleba hodil a ječel 😀 Ale dneska se chudák snaží, opakuje mi to klidně třikrát, čtyřikrát, já mu stejně nakonec řeknu, že mu nerozumím, ale že to neva, že se to naučí říkat později a světe div se, on to přejde 🙂

jajik25
7. črc 2011

ahojky taky už jsem sem psala kvůli synovi a hlásím pokroky,sice mu ještě všechno nerozumím ale každým dnem se lepší,hodně napodobuje což předtím vůbec nedělal a každých pár dní přidáme další slovíčko 😉

smardik
7. črc 2011

@sisstin neboj budem se snažit dál ale někde začít musíme a je to aspon malá změna k lepšímu. ale dneska se mi zdálo jak jsem mu řekla hači že to po mě zopakoval, bylo to něco jako hai 🙂 🙂, ale snažíme se pracovat ale dneska jsme neudělali nic, má teplotu a jen polehává, pofnukává

ale logopedce přišlo že se mu spíš mluvit nechce jak ho viděla, že je lenoch

smardik
7. črc 2011

jo pro pobavení, další teorie proč naše děti nemluví je že s nimi nechodíme na bazén a jsou málo v kontaktu se zvířátkama

sisstin
autor
7. črc 2011

tý jo, holky...ted jsem vlezla do mailu, a tam v předmětu emailu :tichý svět - nabídka spolupráce ...tak já natěšená, že mi třeba nabízí nějaká on-line psychologická ambulance možnost uveřejnovat nějaký články, nebo odkaz na blog....a on to spam 😅 😅 😅 😅 😅 , který mi nabízí, jestli bych nechtěla na svém blogu umístit odkaz na přípravek proti padání vlasů 😅 😅 😅 😅 😅 no to je po mně 😅 😅 😅 😅 😅

hanatka
7. črc 2011

@smardik náhodou Tomášek dělá super pokroky 🙂 Jen tak dál 🙂
Ty brďo a to ti zase řekl kdo 😀

@sisstin 😀 😀 a ty nechceš nebo co? 😀

smardik
7. črc 2011

@hanatka dělá dělá fakt je ted jiný, šikovnější. Mám z něj radost 🙂. jen musíme cvičit pozornost, tu moc nemá. NO to mi napsala spolužačka ze ZŠ, jen jsem se smála 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
7. črc 2011

ty vole....chození na bazén a kontakt se zvířátkama 😅 😅 😅 😅 😅

hanatka
7. črc 2011

@smardik to je ale divný, že já mluvím a mluvila jsem v roce v jednoduchých větách. Páč za nás se na žádný bazény nechodilo a zvířátka jsem viděla tak jednou za měsíc u babičky, a to jen králíky a slepice 😀

smardik
7. črc 2011

@hanatka vid je to divný, já ještě s Hanysem v zoo nebyla-teda byla jednou ale to samé prospal, na bazéně nebyl nikdy a mluví víc než tomášek s tím jsem chodila plavat, v ZOo byl asi 8x

sisstin
autor
7. črc 2011

holky, kdyby to nebylo tak vtipný...tak je to až děsivý 😅 mi neříkejte, že tohle si fakt někdo může myslet???? 😕 😅 😅 😅 😅

susik77
7. črc 2011

@sisstin - dobre znameni, ze te asi sleduje hodne lidi 🙂 jinak by ti to nenabidli 🙂

smardik
7. črc 2011

@sisstin no podle mě si to fakt někdo myslí, ti co nemají s dětmi problém a mluví hezky si to mysli a pak ti ještě řeknou jak to můžeš vydržet, já bych se zbláznila. Kamarádka má dítě staré jak Tom - o 3dny starší a malá je šikovná-umí všechny části těla, pravá a levá strana pohoda, barvy všechny, počítá do pěti a ona mi řekne já bych se zbláznila mít takové dítě jak Tom, co bych s ním dělala?

sisstin
autor
7. črc 2011

@susik77 no to nevím, bylo to jakousi lámanou češtinou...takže počítám, že objeli všechny blogery na blogspotu a odesílali spamy 😅

sisstin
autor
7. črc 2011

@smardik no to už jsem párkrát taky slyšela, tyhle řeči " já mít takové dítě, tak se zblázním, co bych s ním dělala atd." no asi by ho holt nechaly utratit nebo nevim 😅 😅 😅 😅 to jsou prostě tak pitomé řeči, až to mlátí blbostí hlavou do zdi 😅 😅 😅

smardik
7. črc 2011

@sisstin jo jsou neodpovídám na to. co by asi dělali milovali by je a snažili se at se to zlepší stejně jako my 🙂, i když toho spustu neumí je to můj krásný, šikovný chlapeček

sisstin
autor
7. črc 2011

mě už i docela šokovalo, když se na postižených dětech rozebíralo to, jestli by si matka nechala dítě, kdyby se dysfázie dala zjistit už v těhotenství 😕 tak to mi přišlo už jako fakt silná káva 😕

já tak nějak dřív jsem byla zásadně pro to, aby když se zjistí nějaká vada v těhu, aby šla matka na potrat...no od té doby, co mám "jiné" dítě a ještě jsem viděla ten dokument o Juliánce "Zachrante Edwardse"...tak už si teda tak jistá fakt nejsem 😕

susik77
7. črc 2011

@hanatka - Ahoj, ja jsem taky myslela, ze Veru je Aspik, ona mi zas odrikavala ctvrt stranky pohadky v cestine odslova doslova, se vsemi spojkami a pod. ( My jsme oba slovaci a mluvime doma slovensky). Jeste se velmi rychle naucila anglicke pisnicky - to jsme meli asi 2 mesice obdobi, kdy jsme si pousteli z netu animovane angl. pisnicky, potom jsem holkam koupila ucebnici angl. s dvd-tak to porad sledovali. Za 2 mesice to skoncilo a uz se Veru o anglictinu moc nezajima. Teda mam porad v aute CD Anglictina pro deti a to posloucha... Ted mi zas mm rika, ze si nic nepamatuje...Ani co udelala pred par minutami. Ona ma asi dobrou tu mechan. pamet, Dr. Krejcirova mi aj rikala abych Veru necetla pohadky, ze si mamer radsi povidat o obrazkach v knizce a cvicit porozumeni.

leporelo
7. črc 2011

Zvířátkama to nebude 🙂 , jeden čas jsme chodili krmit kozy, ovce a osla i 2x denně, teď už jen párkrát týdně. Po takovém kontaktu se zvířátkama by musel Mára deklamovat Cicera. To spíš ten bazén, tady na menším okresním městě, pokud matka nechodí na baby plavání a do MC, tak je out a já to fakt zanedbala 😉
Z toho plyne, že neexistuje dysfatický zoofil.

sisstin
autor
7. črc 2011

@leporelo čéče, tvůj humor je mi blízký 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 už jsem se nasmála u toho příspěvku o tříleté prohlídce 😅 😅 😅

hanatka
7. črc 2011

Holky, to jsou fakt strašný kecy, že radši ty holky nedrží hubu..Já nevím, ale myslím, že i kdybych měla dítě naprosto bez problémů, tak by mě nenapadlo něco takového říct..

sisstin
autor
7. črc 2011

@hanatka no já se obávám, že já bych ty tendence měla...teda doufám ne takové typu zvířátka a bazén...ale spíš to, že si za to rodiče můžou sami, že se dětem nevěnujou atd. 😅 😅 😅 já fakt byla v těhu a ještě když byl Tygr mimino přesvědčená, že přece moje dítě bude v roce mluvit ve větách, na roce a půl nebude mít pleny atd. 😅 😅 😅

jako fakt ne nadarmo se říká, že tyhle "jiné" děti vědí, kam se rodí...že tě to má někam posunout, páč jinak bych byla zřejmě nevídaná slepice 😅 😅 😅 😅

hanatka
7. črc 2011

@leporelo 😀 😀

susik77
7. črc 2011

@sisstin - ja si to taky myslim, taky me to hodne posunulo...

hanatka
7. črc 2011

@sisstin hele to já taky..ale já bych si to určitě jen myslela a nikdy bych to neřekla 😉 Víš co, u nás v rodině byly vždycky děti hrozně šikovný, fakt holky od ségry v roce bez plen, mluvily ve větách, já totéž a dokonce i MM jako kluk velmi brzo mluvil. Takže PROČ by moje dítě mělo být jiné?
Od kamošky všechny její děti (má 4) pozdě mluvily, když měla první 2, já byla ještě bezdětná, ale nikdy mě nenapadlo jí něco říct, i když jsem si myslela všelicos.

hanatka
7. črc 2011

Mně to teda aspoň pomohlo v tom, že už si nic nemyslím 😀

sisstin
autor
7. črc 2011

@hanatka jinak někde psala J., co má B s tou těžkou receptivní...že jediný dobrý na tom je, že když je to dítě už velký...třeba 8letý...tak fakt nikoho nenapadne se ptát, jestli na něj doma hodně mluvíte apod., páč je fakt evidentní, že to dítě má nějakej problém a není to v matce 😅 😅 😅 😅

hanatka
7. črc 2011

@susik77 no to Radeček ti taky odříká dlouhé básničky, ale až teď, on fakt tu expresi měl dlouho špatnou.. Ale ukládal všechno do hlavičky, i když nic neříkal a pak ze sebe začal chrlit všechny ty písničky a básničky, co jsem mu usilovně říkala a zpívala 😀 On má tu mechanickou paměť podle mě taky hodně dobrou..to má asi po mě, co já se byla schopna během krátké chvilky nadrtit.. a když jsme ve škole hráli takovou tu hru, šel jsem do obchodu a koupil jsem X a pak každé dítě přidává další slovo, tak jsem suverénně vyhrávala 😉

susik77
7. črc 2011

@hanatka - jj, taky mam vybornou pamet, vzdycky mi sli perfektne vsechny jazyky ktere jsem se ucila...ja mam fotografickou pamet, nejlip se mi uci kdyz si pisiu poznamky-ze to proste vidim a uz to ani nemusim proste podruhe cist...