Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
22. črc 2011

řekla jsem si dnes, že nám taky prospěje dovča, tak jsme se rozhodla, že někam tak za 2-3 týdny vyrazíme. Ale tohle počasí je naprd, tak mě napadl Babylon v Liberci. napsala jsem jim, jak mají volné pokoje. myslím, že Tobimu to hodně prospěje, chtěla bych tak na 7 dní a když bydlíš v hotelu Babylon, máš zdarma všechny vstupy do aquaparku, lunaparku, iqparku, golf apod. A hlavně chci plnou penzi, tak bu´d bude Tobík jíst co je nebo bude o hladu a že po cákání v bazénu je hlad jak sviňa 😀 😀 😀

sisstin
autor
22. črc 2011

@ygreen já bych taky jela na dovču, ale jednak nemám prachy, jednak nemám s kým..a i kdybych měla, tak s Tygrem nejedu ani za svět...to by byla dovolená jak svina 😅 😅 😅

ygreen
22. črc 2011

tak naštěstí mám s kým, dokonce se na rodinnou dovču moc těším a prachy řešit nemusím díky tomu, že jsme s manžou oba státní zaměstnanci a nikdy jsme nečerpali to co se nám dává na dovču a stravenky jako příplatek, tak to vezmeme z toho a zbude ještě na zimní a minimálně 1 dlouhou dovču u moře příští rok 😵

sisstin
autor
22. črc 2011

@ygreen já byla na dovolené naposledy v pěti letech s rodičema v Tatrách 😅 😅 😅 😅

smardik
22. črc 2011

huráááááááááááááááááááááááááááá Tom je ostříhaný a ani mu nevadilo to stříhání to držel a podle mě mu to bylo i příjemné ale vadili mu ty vlasy co na něj padali, to breček úplně hystericky jak to viděl že to na něj padá a pořád mi jen dával ruce že ho mám očistit. ale už to má za sebou, je osprchovaný a už i v pyžamu a vypadá jak chlapeček. Za odměnu jsem povolila ještě jim jam když je tak šikovný

hanickacb
22. črc 2011

Ahoj holky je tady někdo s Č.budějovic?

evcaaaaaa
22. črc 2011

Ahoj Maminky
Jsem Evča a máme doma klučinu kteremu se nechce moc mluvit.Pouziva hodne vietnamstinu ktera hodne obsahuje dydydy ale i par sluvek prohodi (ham,moje da,dej, mí-izí=nas pes,kyti=kytka,cici=prsa ale vsechno jakoby vyzniva jako dydy ☹_ myslim ta kytka a prsa) jinak vsechny zviratka krom kocky a kozy jsou bé i kdyz presne vi jake zvire to je na vse rika beee pozna kone kravu psa ptaka kohouta vcelu hada kacenu husu krocana medveda kralika osla lva tygra slona atd ale vsechno je bee.Cpu to do nej dnes a dennne a vysledek ? BEEEE ☹
na tele ukaze nos pusu oci usi prsa pupik pindu dupu ruku nohu u tatinka jizvu a slunicko (tetovani pac muj drahy je jak chodici tapeta 😀 ma stesti ze se mi to libi 😀 )
rozumi vsemu i vetam pojd obujeme boty okamzite prijde sedne si na me a podava mi jednu a pak druhou pote co prijdeme domu reknu udelej haci a sundej si boty sunda si je bez prooblemu atd co se tyce vzteku tak bych rekla zatim je to tak jak u jinych deti kdyz neco chce (vetsinou je to neco co nemuze delat ci mit ) a ja mu to nepovolim je krik ale jen chvili da se odtahnout k necemu jinemu a je klidek. pohybove je ok na zebrik leze stylem ze strida nohy pokud mu dobre vyjde krok strida nozky i po schodech jak nahoru tak dolu .
Nevim co se mohloo zlomit ale on mluvil jeste v cca 15 mesicich rekl brm jako ze auto tadka jako taska a pak smitec
Musim podatknout ze v loni v lete mel uraz otres mozku a pohmozdena lebka po padu na betone byli jsme v nemocnici delali na m eeg byla tam nejaka abnormalita jeden den jsme byli na jip a v nemocnici cekem 3 dny s odstupem se delalo eeg po mesici a to uz bylo ok (podotykam bylo delano za plneho vedomi) Nevim jestli i ta nemocnice v nem neco nechala ale fakt je ten ze od te doby ma syndrom bilůeho plaste place i na detskou mudru a to je prakticky jeho teta (nase sousedka) tudiz ji vida i jindy ne jen v ordinaci.

2.8. jdeme na BERA vysetreni a pak 25.8. na neurologii k mudr Frankove je tady celkem vyhlasena udajne ma byt i dobra diagnosticka ADHD apod.

Nevim na jednu stranku si rikam jestli neni malej autik ale na druhou stranklu si rikam ze neeee prtz zmeny mu nevadi "cizi" lidi taky ne je pratelsky nevim nekdy se nenavidim ale pak si zase reknu neni na co cekat jestli tam neco je at se to resi co nejdrive.

Jen me mrzi ze jestli tohle najdou urcite "maminky" budou mit z meho prispepvku uprimnou radost ano i takove chodi na konika a posmivaji se ostatnim netabulkovym detem ☹

prominte za ten Liebersbrief 🙂 😵

dalea
22. črc 2011

Ahojte,nejako sa nam to tu s tymi hysterakmi rozbehlo,aby sme neboli az tak za slusnych,tak aj mi uz mame 😝 Je to nieco strasne,za vsetko rev,krik,doteraz zlate decko,pekne pomahala,teraz proste nespravi nic a hotovo 😠 Uz sa ani neda nalakat na odmenu,hned ma prekukne 🙄 Asi je uz aj rozmaznana,ja som bola stastna za kazdu poziadavku,ktoru vyslovila,ked bol problem s komunikaciou a tak som jej vzdy vyhovela,aby videla,ze komunikovat sa oplati a teraz za to zacinam pykat 🙄 Ale neustupim,ani keby neviem co bolo,dostane na zadok,prestanem si ju vsimat a potom ma len nahana,aby som ju postiskala a dala pusu 😉 Ale dobra je iba 2 sekundy,potom tyranizuje znova 😠

evcaaaaaa
22. črc 2011

Jooo a taky uvazuju jestli na tom nema podil a to dost zasadni televize rad koukal na beb tv a tabiky (teletubies) a ted jsme tyden bez tv a to uplne i ta pro nas proste nejde a svete div se zacal si i vic hrat s autama posilame si je mezi sebou a mice kutalime hazime a tak vubec celkove. Bylo videt ze prvni den mel jakoby abstak na tu kulisu te pustene tv a taky bylo videt ze me i mene vnimal pri pustene bedne a hodne ho rozptylovala odtahovala ho od hry ted si dokaze prohlizet knizku ukaze slunicko dvere auto rybu hodiny atd a ted "baby" radte 😀 😀 😀

lin18
22. črc 2011

@evcaaaaaa Ahoj, nechce se vám plést do diskus, jen mě u tvého příspěvku zarazil ten termín, kdy se podle tebe zastavil vývoj řeči. Nemůže to mít souvislost s očkováním MMR, které se dělá právě v 15ti měsících? Dost často je právě toto popisováno...

evcaaaaaa
23. črc 2011

Teda o tomhle jsem neslyšela zkusíme něco vygooglit říkám jsem vděčná za jakýkoliv názor

jirinula
23. črc 2011

Ahojte mamky
tak se hlásím po nějaké době.
A konečně se hlásím s uspěchama co se týká mluvení. Jirka začal používat nějaká jednoduchá slova a je to super
Kukuju - děkuju
ci - chci
bibi - to je pití
co je
ca - čau
ovšem nejlépe mu jde au a fuj 🙂 takže mám radost že to jde takhle není to dokonalé ale kdo je s nim denně tak se dorozumí pak mu teda jde krásně neverbální komunikace.
Jinak to uplně veselí není mám dvoje AD ale lepší se to mám čím dál tím víc sil jen kdyby si začal hrát a přestali ty hysteráky. Ted ho párkrát viděla moje psychyatrička a doporučila mi návštěvu dětského psychiatra .
Né že by to byla psych. nemoc ale spíš to vypadá že mu dysfásie může přivodit deprese. Je poměrně chytrej a prostě jsou situace kdy at dělá co dělá se nemuže vyjádřit a to ho může ničit co mysléte je to možný?
Ale jináč z nej mám velikou radost. Ted ještě čekáme na vyřešení příspěvku na péči podle soc. pracovnice by ho měl dostat ale uvidíme.
Tak si užijte léto všem co se chystaj krásné dovolené a mějte se krásně.
Ahoj Jiřina

smardik
23. črc 2011

dobré ranko

holky tak máme velký pokrok, jak chce Tom at někam jdu s ním vezme mě za ruku a dovede tam, což je u mého dítěte které je citlivé na ruce dost velký pokrok, šikulka můj to je.
Chci jít ven ale ti dva tu hrajou na honku-sedí na autech a honí se

kinsli
23. črc 2011

@ygreen Užíjte si dovolenou 🙂 V babilonu se bude malému líbit 🙂 A co s malou?? nemájí vstup od 1 roku?? My jsme tento rok dost omezený Vojtínkem, je ještě malej tak s nimi jedu jen na týden do Krkonoš, na 4 dny do českého ráje a na víkend na farmu bolka Polívky. K moři bych tak strašně jela, ale to je pasé, na tak dlouhou cestu je maličkej a přítel ani nechce ☹ Tak to necháme na další rok a třeba zajedeme i 2x 🙂 v červnu a září. Tak jsme to udělali s Kačenkou. První rok jen po CR další rok v červnu společná dovolená a v září jsme s ní jela ještě sama 🙂

ygreen
23. črc 2011

@evcaaaaaa ahoj, hele pokud neměl syn velkou reakci na MMR tak to by nemělo být. On panuje všeobecný názor, že MMR může spouštět tyhle vady, včetně autismu,ale nikdo to nikdy neprokázal, věděcké studie to vyloučily. Ale snad že pokud by to dítě v sobě mělo a na MMR mělo velkou reakci, tak by to ta vakcína mohla spustit.
Takže mnohem pravděpodobnější je špatnej porod, nebo úraz hlavy a nebo prostě nic a jen vývojová vada.
Můj syn měl špatnej porod. Bera vyšetření nás teprve čeká v srpnu. Zatím to vypadá na dysfázku. Ale onje povahou veselej a tak žádné deprese zatím snad nehrozí.
Navíc tam ta hranice cca 1,5 roku je normální na ten zásek, jak u autismu, tak u dysfázky, páč dítě je na tom jako ostatní děti a pak těm standartním to "myslí" pořád lépe, vyvíjejí se a ty nestandartní děti ne, tak mají jakoby zásek. Alespoň tak bych to řekla.
Můj syn taky říkal pár slovíček.

ygreen
23. črc 2011

@kinsli no neke, fakt až od roku, to jsem tam nikde nečetla 😖 a navíc, poslali mi nabídku ubytování a sice nemusíme prachy tak řešit, ale za 7 dní bysme za 3lůžák a jídlo dali 23tisíc, po slevách 😀 tak to jako ne. Ale asi tam sjedeme na celej den, pokud tedy bude moct jet i Theika.

sisstin
autor
23. črc 2011

@evcaaaaaa ahojky, tak zatím bych až tak neplašila...podle toho, co píšeš, tak rozumí všemu..."jenom" nemluví...má jenom dva roky, tam je pořád nemluvnost fyzilogická 😉 jinak v tomto věku je norma 10-250slov, a on nějaké citoslovce říká, 10 jich určitě bude 😉 kdyby se to nějak nezlepšovalo, a třeba ve 2,5 by byl v té řeči pořád na stejné úrovni, tak bych se šla už poradit ke klinickému logopedovi. Ale zatím by neměl být nějaký větší důvod k obavám 😉

@jirinula Jiři, jsem ráda, že se Jiříček už trošku rozmlouvá a hlavně komunikuje neverbálně, to je úžasný 😵 😵 😵 jinak k těm hysterákům - my je máme teď taky a to teda v mega formě. Ono to patří k dětskému vývoji a ty děti s dysfázkou je mají fakt dost často a dost silné 😉 podle čeho usoudila psychiatrička, že může mít malý depresi? Já bych se zatím AD u dětí vyhnula, pokud by to opravdu nepřesáhlo únosnou míru 😉 jinak na receptivní dysfázii těžkou by jsi měla získat i normoš prodloužení rodičáku, min. do 5 let, ale spíš až do těch 7. Držim palce a zase se ozvi 😉

@lin18 Ono je to taky hodně tím, že ten 15. měsíc bývá zlomový....jak v pozitivním slova smyslu, takže bohužel negativním 😉 takže ty děti, co mají určitě komunikační problémy se právě v tom 15.měsíci zaseknou. To samé u autismu, tam regres přichází mezi 15-20měsícem věku. Takže fakt těžko říct, jestli je to opravdu tím očkováním MMR nebo ne 😉 protože autíci i děti s dysfázkou se ze začátku většinou vyvíjejí normálně a až pak dojde k regresu 😉 Třeba Krejčířová to zatím neuznává, ani následky po očkování MMR a neuznává ani tu dietu 😉

@cmilka u nás dneska rno 1,5hodinový hysteráček, už jsem normálně brečela s ním 😒 MP čuměl jak puk a asi konečně pochopil, že si jako fakt nevýmýšlím 😝 nicméně od té doby je jak anděl, tak snad mu to do večera bez vztekání vydrží 😅 😅 😅

susik77
23. črc 2011

Ahoj holky, muzete mi nekdo poradit jak pristupovat k Veru ohledne te nasi bilinguality-cestina-slovenstina? Ted jsem se zacala o tom zamyslet, na dovce jsem videla, ze sice Veru rozumi asi v poho cesky ale ty ceske deti ji vubec nerozumeli...Teda jen jeden kluk, ale ten mi prisel nadprumerne inteligentni...Ja jsem mela doted zasadu, ze budu na deti mluvit jen slovensky, aby jsem ji nenaucila tu moji spatnou cestinu, aj manzel je slovak. Veru na hristi a ve skolce opkuje co deti reknou, ale mluvi tak cesko-slovensky. Myslite, ze ji mam nejak vysvetlovat ze oni mluvi cesky a my slovensky a kdyz ji nerozumi, tak prekladat co ji ma Veru rict? Nebo to nechat volne na skolku-od zari budou chodit s Terezkou do soukrome na 3 dni v tydny...Co myslite? Dr. Krejcirova rikala, ze Veru nema s cestinou problem, ze rozumi, spis s tim hlubsim porozumenim...

susik77
23. črc 2011

Jeste se musim pochvalit-Veru zacala skakat 🙂 Doted neumela. Teda nejradeji skace u nas na posteli-teda ty skoky s rozbehem 😎 Takze nase loznice je ted jako cirkus 😀 😎
Na narozky jsme koupili vecsi mic s Medvidkem Pu, protoze nechce chytat, kdyz ji hodime, ze to neumi, tak ji chceme motivovat 🙂

susik77
23. črc 2011

@sisstin - myslis, ze kdyz jsem dala Terezku ted v 22.5 mes. zaock. MMR 1.davku, tak by ji to uz snad nemelo vyvolat zadny regres? Ona je sikovna od malinka, tak doufam, ze jsem ji to tim ockovanim nepokazila 😝

ygreen
23. črc 2011

@susik77 já chápu že tě to MMR straší, mě s Theou taky,a le dát ji musíme a já prostě věřím tomu, že pokud to v dítěti je a nevyvolala by to MMR tak třeba nějaký stres, nemoc apod. Ale taky mám v plánu dát jí tu MMR až později, tak ve 2 letech.

kinsli
23. črc 2011

@ygreen Tak jsem se na to koukala a už to asi zrušili 🙂 Do 1 roku to bylo když jsem se na to koukala ( to byla ještě Kačka malá. Te0d jsem jen našla do 100 cm, zdarma, tak snad ok, a není to omezeno věkem 🙂
Jinak hotel je mastnej takjy jsem už na něj jednou koukala 🙂 Pokud Vám to ale platí zaměstnavatel, tak Ti to může být jedno 🙂

kinsli
23. črc 2011

@sisstin Vezmi tygra na výlet do HK, vezmi ho na vláček, u Tyršova mostu + cca 5 min. chůze máš vláček co projíždí HK. Urřitě bude nadšený a ocení to více než mekáč 🙂 A dráž Tě to rozhodně nevyjde. Oboje pro Vás dva za 110,-

evcaaaaaa
23. črc 2011

Ahoj
@ygreen no reakci tezko rict po Hexe ji mel horsi ale jestli mel horecku bezprostredne to nevim pac jsem mu dala panadol ale vim ze po hexe ji mel i pres leky a ted ne očkovany byl v poprve na MMR v 16 mesicich a podruhe ted v cervnu a to bylo v poho ale kdy presne prestal mluvit nevim nedokazu si to vybavit pac jsem si toho vsimla postupem casu takze nevim kdy presne prisel ten zlom co se tyce porodu byl CS ve spinalu maly mel apgar 10-10-10 bez zloutenky bez kriseni takze porod pohodovy

@sisstin diky tve radky me celkem uklidnily momentalne ses pro me jakoby svetlo na konci tunelu opravdu diky ja to ted beru tak ze malej je v poradku ale v hloubi duse to hloda a hloda a hloda a proto se pripravuji na to ze tam proste neco bude a pokud ano budu radeji prekvapena a stasna nez vydivocena jeste jednou diky

evcaaaaaa
23. črc 2011

a proto se pripravuji na to ze tam proste neco bude a pokud NE budu radeji prekvapena a stasna nez vydivocena jeste jednou diky

evcaaaaaa
23. črc 2011

A jeste jeden dotaz jaky mate nazor na Nootropil uvazuji ze se na to poptam lekarky hodne lidi s tim ma az rekla bych zazracne pokroky prej ten lekk nejak prokrvuje mozek a tim padem lepe pracuje a nejakej utrejch to taky nebude pac je to volne prodejne

hanistepa
24. črc 2011

Ahojda, asi mě klepne, napsala jsem dlouhý příspěvek a smazal se mi, tak jen ve stručnosti už, asi mě klepne ☹
Hanička už nám zase koktá ☹ ☹ ☹ , občas tato koktací vlna přijde (asi 3x během 2 let) a trvá asi 14 dní až 3 týdny, jsem z toho strašně nešťastná a pevně věřím, že to zase odejde, je to hrůůza ☹
Po Štěpovi včera vystartoval matčin (do té doby hodný) pes, nevím zda ho Š. nějak otravoval, byť jsem byla asi jen 10 m od něj, ale najednou po něm skočil, tak jsem tam běžela - a je tedy podrápaný v obličeji, ale ještě teď se klepu...A matka místo aby běžela se podívat na Š., tak byla při psovi, že ho asi Š musel něčím naštvat...!!!!!
No ještě týden tam musí děti být, Š. už se toho psa ani nedotkne, pak jsem jim zaplatila soukromou školku na 2 týdny, pak se uvidí...

@evcaaaaaa Evčo, nevím, jak u jiných, ale Hančí brala Nootropil asi 4 měsíce a nepřinesl nám to nic (ani +, ani -)
@kinsli Kinsli, ty jsi taky z HK? Nějak se neorientuju, jak staré máš dítko? My jsme na té mašince byli asi před 14 dny a bylo to fakt úúúžasné (i pro mě🙂), jela jsem taky kvůli Štěpikovi, aby nespadl nebo nechtěl vystoupit za jízdy🙂

@ygreen Taky si myslím, že velkej spouštěč je špatnej porod, Haničku jsem porodit nemohla, šla po 16 hodinách kleštěma!! ☹ , Štěpán ze mě vypadl ani nevím jak (doma do prázdné vany🙂) a mluví od 9 měsíců a vše mu jde...

Holky, kdo tu psal o těch 23 tisících na tři dny? To je za co, proboha?? 🙂

hanistepa
24. črc 2011

A Nootropil je volně prodejný? To slyším poprvé....

sisstin
autor
24. črc 2011

Bré ráno,

@kinsli čau paní 🙂 jsem trošku nepochopila tu připomínku, že by to Tygr ocenil víc jak Mekáče 😅 my to nemáme jako nějakou zábavu či co, ale jelikož chees je jedno ze dvou teplých jídel, které je ochotný pozřít, tak prostě když jsme ve městě, tak tam jdeme 😕 a utratíme 20Kč, žádné happy mealy a podobné kraviny se nás netýkaj. Prostě sní ten chees, já mám odškrtnuto, že za den aspon něco snědl a tím to hasne 😝 jinak díky za tipa s vláčkem, určitě se půjdeme podívat 🙂

@evcaaaaaa tak je možný, že malej třeba bude mít expresivní dysfázii, ale to se ted v čerstvých dvou letech fakt jako nepozná 😉 holt budeš muset trošku vyčkat, aspoň toho půl roku, jestli ten vývoj řeči půjde nebo nepůjde dopředu 😉 pokud fakt jinak rozumí a celkově není nějak opožděný, tak bych se fakt nebála. Jsou děti, co začnou mluvit kousek před třetím rokem (jinak jsou teda v normě), a pak ta expanze slovní zásoby je fakt obrovská a šlo jenom o opožděný vývoj řeči 😉 Jinak, jak píše @hanistepa Tygr bral asi čtvrt roku Geratam (taky Nootropikum), a u nás výsledky žádné ani do + ani do - 😉 Volne prodejné to sice je, ale neurolog by měl určit dávkování, to bych si rozhodně doma neriskla, a podle letáčku to nepoznáš, páč všude je napsáno, že je to pro děti nejdřív od 6let 😉

@hanistepa čuuuus voleeeeeeee 😀 😀 😀 😀 to by jsme někdy na ten vláček mohly jít s klukama, ale momentálně je Tygr vzteklina obecná, takže se mi moc nechce nic podobného riskovat 😝