Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

paolin
30. říj 2011

OK. Tak já jí zkusím napsat.

sisstin
autor
30. říj 2011

@paolin no třeba by tě vzala už ted a nemusíš čekat do úterý, to už je asi šumák 😕

sisstin
autor
30. říj 2011

@paolin jsem zvědavá, jak tam bude A. spolupracovat...páč tam spolupracujou fakt všichni, nevím, jak to dělá ona 😅 😅

paolin
30. říj 2011

@sisstin no to já taky 😀 no ona to má asi z hůry dáno 🙂

adamkofjo
30. říj 2011

sisstin, prosim ta nafotila by si mi to , budes taka zlata????

sisstin
autor
30. říj 2011

@paolin u nás je nejhorší v poslední době, že Tygr ty ostatní lidi "škádlí", že třeba něco schválně udělá blbě...a pak kouká a tlemí se, a čeká na reakci 😝 třeba jede s tím knoflíkem od Logica a jede blbě, a u toho říká "sem ne, sem taky ne " a je to hrozná prdel 😝 tak se trošku bojim, aby toto nezkoušel na Kr., tak ale zas ona předpokládám, že to pozná 😅 😅 a bude si umět to dítě usměrnit 😝

sisstin
autor
30. říj 2011

@adamkofjo jj, ale musím ti to pak poslat mailem nebo tak nějak...páč ono se tohle publikovat veřejně nesmí 😝 ještě donedávna jsem tady měla to album s Logicem, a jedna holčina mě upozornila, že by mohly být obrovské problémy s autorskými právy, takže si na tohle už dávám bacha 😉

paolin
30. říj 2011

@sisstin neboj, ona to pochopí 😉 Vítek v tomhle věku měl druhé období vzdoru a to spočívalo práve ve zviditelňování se pomocí provokace 😉 Tak jsem část nějak splácala, dám do přečít MM a valím hlídat děti 😉

adamkofjo
30. říj 2011

dobre jasne rozumiem, moj email je petriskova.eva@zoznam.sk este raz dakujem velmi pekne za ochotu pozerala som si tu stranku co tam je hovorene o autistic.detickach velmi zaujimave , nasla som tam nove napady pre pracu s Filipkom

dalea
30. říj 2011

@susik77 Ahoj,prosim Ta Veru ma problem s abstraktnymi pojmami,mozes mi blizsie napisat,ci Vam k tomu Krejcirova nieco poradila? 😉 Teraz,ked je uz Lea ako-tak v norme,vidno u nej prave to,ze ma problem s tymi abstrakt. slovami 😝 Vravim jej medzi recou-Mam pravdu? A ona-Kde? 😠 😝 Boli sme na cintorine a bolo s nami este jedno dievcatko 4-rocne a hovori Lei-Pozri,kolko je tu umelych kvietkov,milion. A Lea-Ano,to sa vola milion 😅 Chcela sadnut na hrob a dievcatko jej vravi,nemozes,aj ja mam zakaz. A Lea zase-Kde je zakaz? 🤐 Ale inac uz sa sprava ako ine deti v jej veku,s tymto dievcatkom sa vidia iba raz do roka,ale cele doobedu sa spolu pekne same hrali,v pohode sa rozpravali,tak dufam,ze to ten AS u nas nebude 😝 😅

dadlenka
30. říj 2011

@sisstin jé to máme taky, to dělání věcí schválně špatně, staví puzzle, skládačku atd a schválně to dá špatně a říká - ne ne, nepačí, tády pačí... a strašně se směje, nebo mu říkám nedělej to a on se na mě dívá, směje se a udělá to a čeká, co já na to🙂 jinak se už chystám na mejl drKr. 😉 mám tam stručně popsat proč chceme vyšetření a pár věcí o Kryštofovi(věk, slova, hraní atd.) nebo ne? Dík za rady🙂

sisstin
autor
30. říj 2011

@adamkofjo a Filipkovi je už kolik? On ještě nechodí do školy vid? Zvažujete nějakou speci školu, nebo běžnou základku? Jak on je na tom ted v porozumění? 😕

sisstin
autor
30. říj 2011

@dadlenka zatím bych jen napsala termín s tím, že je zřejmě teda asi opožděný a blbě mluví...a pak před vyšetřením asi týden podrobně 😉

sisstin
autor
30. říj 2011

tak Kr. je v práci, právě mi odepsala 😉

adamkofjo
30. říj 2011

Filipko mal v septembri 5 rokov, tak zatial chodime do spec. skolky, a budeme este dalsi rok , kedze mu vychadzaju zle roky, potom uvidime ci mu dame odklad, a pravdepodobne by mal nastupit do spec. skoly tu u nas v okrese ale ak pan Boh da a bude sa posuvat dopredu takym tepmom ako doteraz tak by mohol zvladnut aj klasicku zakladku s asistentom, ale to sa musime velmi snazit a oto sa aj budem usilovat najblizsie dva roky dopracovat sa k tomu, lebo podla logopedicky aj uciteliek v skolke je Filipko na tom intelektualne velmi dobre, jeho v podstate brzdi len ta jeho neschopnost vyjadrovat sa a pouzivat slovicka ktore aj ked pozna a vie ich pekne zopakovat ale nevie ich este sam pekne zopakovat bud ich zkomoli alebo sa vsemozne snazi nam to povedat inak, ked nevie ako to povedat bud to napodobni gestom a tak, ale podla psychologicky ak sa snim bude pracovat a to on ma velku chut ucit sa nove veci a hlavne sa nevzdava aj ked mu nieco nejde, zaujimaju ho nove veci, a chce sa ucit je zvedavy a to je len dobre lebo vela deti sa po par neuspechoch vzdava a nemaju taku vytrvalost , nevedia sa tak sustredit na dlhsiu dobu, a mi dokazeme doma pracovat 3/4 hodinku ked k logopedii priratam aj logico tak aj dlhsie, a to nezvladaju ani niektore zdrave deti, niekedy mam pocit ze ho az pretazujem, lebo ma v skolke vela logopedie a pracuje na sebe v podstate stale aj ked sa vonku hrame , pytam sa ho na farby, tvary, skusame vpravo a vlavo , v pojmoch nad, medzi sa este straca, dokonca uz chape aj kedy je vykend, takze porozumenie sa u nas ohromne zlepsilo a tym sa nam dari aj viac sa sustredit, lepsie sa nam doma uci a co je najhlavnejsie uz sa ani tolko nejeduje a neni taky nervozny, ale tiez to prislo len tak asi 4 mesiace dozadu, takze by som povedala ze to je aj tym ze dozrel....

sisstin
autor
30. říj 2011

@adamkofjo tak to je super, dala bych odklad...a v těch necelých 8letech už podle mě bude skoro ok, a zvládne normoš základku 😉 tam je nejdůležitější, že ta neverbální inteligence a kognitivní schopnosti jsou naprosto v normě 😉 ono se to ještě hodně pohne za ty dva roky 🙂

adamkofjo
30. říj 2011

to by som si priala najviac na svete, ale zaroven sa toho aj najviac obavam ci to zvladne, lebo teraz mi chodi starsi do prveho rocnika a poviem ti niekdy sa pri tych ulohach davaju pozastavim ci mi toto zvladne Filipko, ale hadam sa to bude uberat len dobrym smerom a za tie dva roky to vsetko dozenieme , chcela by som mu robit asistenta ale uvidim vela bude zalezat aj na riaditelke skoly tu u nas , a vraj podla noveho zakona dietatu nemoze robit asistenta rod. prislusnik, no neviem co je na tom pravdy. ozaj a uz davnejsie si mi pisala ze vy nemate v logico tu Dopravnu vychovu, u nas to tiez neni davno je to Novinka tak asi preto, ale robi s nou len starsi Adamko lebo pre Filipa je to dost tazke , Piccolo este nemame ale ma ho Filipkou spoluziak zo skolky tak mame slubene ze nam ho predaju ....

sisstin
autor
30. říj 2011

@adamkofjo a logo základka u vás není? 😕

adamkofjo
30. říj 2011

je ale je to velmi daleko skoro 50 km a to si neviem predstavit ako by sme tam cestovali , ked uz teraz je to dost narocne ked vozim Filipka do Prievidze a to je len 25 km od nas, mesacne prejazdim tych 100 eur, a zas na internat ho nechcem davat, a potom tu mame zakladnu skolu pre autistov ktora je spojena aj s triedami pre deticky s poruchami reci, idu tam v podstate vsetky deticky od nas zo skolky maju triedy rozdelene do troch stupnov podla schopnosti deti, takze aj taka je moznost, ale hovorim najlepsie by bolo keby sa dostal do klasickej zakladny ale to je este daleko mame na to rozhodnutie este vela casu

sisstin
autor
30. říj 2011

@adamkofjo my ji právě taky máme ve vedlejším městě a to dojíždění je pro mě nemožný. Takže stejně jako ty doufám, že zvládne normoš základku, popř. s asistentem. Ale kluci mají ještě fakt čas to vypilovat 😉

hanistepa
30. říj 2011

Jo, děvčata, tak my už máme první problémy s odčítáním... ☹ Nic moc teda...☹

sisstin
autor
31. říj 2011

Bré ráno,

tak Tygr už je ve školce, tudíž za říjen nechyběl ani jeden den. Tak snad to s tou nemocností nebude tak hrozný 😕

@hanistepa ježiš, tak začínaj, nemusí umět Hanička všechno hned 😉

dadlenka
31. říj 2011

@hanistepa to má problémy i náš Dan a ten problém s řečí nemá🙂 používá prsty, nebo to děláme na jabkách(naštěstí počítají jenom do 5, takže jabka stačí), ještě mu dělá problém když v příkladu je jedno číslo, znamínko a výsledek a má doplnit druhé číslo, aby to vyšlo, první dva úkoly jsem pěnila, teď už to umí😉

sisstin
autor
31. říj 2011

@dadlenka tak s tím doplňováním druhého čísla má problém víc dětí 😉

sisstin
autor
31. říj 2011

tady jsou ty Hádanky Dráčka Fráčka, na jedné straně hádanka - na druhé odpověď. Za každou správnou odpověd dostane dítě jeden dílek do puzzle. Vyhrává ten, kdo má složený obrázek první 😉

paolin
31. říj 2011

ahoj holky! tak my dnes standardní pondělek = s pláčem. uvidíme, uvidíme..
jinak ráno psala Krejčíová, termín 2.3. Tak ho bereme, kdyžtak se zruší kdyby něco..

sisstin
autor
31. říj 2011

@paolin chudák Ada, no on si zas zvykne...Tygr se jako obvykle těšil a běžel přede mnou 3 metry 😅 😅 ale ta naše školka (třída) je asi fakt výjimečná. Chodí tam chlapeček, který předtím chodil do normoš třídy a každej den řval a nechtěl tam chodit, a teď řve, že je víkend a chce do školky 😅 😅 😅 😅 jinak termín super, to bude mít Ada tak okolo 3,9roku, to už je na komplet diagnozu 😉

paolin
31. říj 2011

@sisstin teda u vás jsou samé pozitivní zprávy! to je supr 😵
no on Áda až tak moc nechodí. máme hodně běhání po doktorech nebo je nemocný..tak chodí většinou tak 3 dny v týdnu a to je málo. musíme přitvrdit 😉 v PPP říkali, hlavně držte chlapečka zdravého, ať do školky chodí! jinak začal říkal slovesa - studí, pálí, hají, hačí.. a začal mi říkat mami místo mámo 😵 hodně slov už zopakuje - třeba králíček nebo autobus, což se zlepšil. tak 3 týdny zpátky to nezvládl. pořád si tedy ztěžuje na to motání palice 😕

paolin
31. říj 2011

já jsem na skok v práci tu něco dodělat a pak budu více méně doma. MM jede pryč. musím ještě sehnat Zoobles maminku s miminkem, nebo se z toho Adam zblázní. strašně ji chce 😀