Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
1. srp 2013

@sicinka no takhle s jedním nebo málo dětma už je to celkem dobrý...ale prostě jak je někde velká kumulace dětí, a ted ho někdo někam třeba nepustí, předběhne atd, tak on to nedává 😝

mvmk
1. srp 2013

@sisstin mala ma taky hruzu z vody, ale ted v nedeli jsem ji tam proste soupla a hotovo, chvilku vriskala ale potom ji to preslo 😀

sisstin
autor
1. srp 2013

@mvmk on se nebojí vody si myslim, protože třeba ve vaně si potápí i hlavu, když jsme byli v těch Jeseníkách, tak stříkal tak, že byl mokrej od hlavy až k patě. Ale on se prostě NESVLÍKNE, to je podle mě kámen úrazu...a asi ještě něco, ale prostě mi neřekne co 😝

hrusti
1. srp 2013

@sisstin
@sicinka my bysme se klidne pridali, pokud budeme v Praze.

@sisstin ale v metru a ve vlaku uz byl v pohode, ne? Jinak tablet by mohl Honzik hrat 24 hod denne, ale to jsem mu zatrhla, takze ho ma jen za odmenu za cviceni neo cviceni.

sisstin
autor
1. srp 2013

@hrusti jo, pak už byl právě úplně v pohodě...on byl vyloženě rozhozenej tam tou situací, že nic nešlo dle jeho představ 😝

sicinka
1. srp 2013

@hrusti nebo kdyby jste si chtěli někdy přijít zaplavat tak nás máte za rohem jen se musíme domluvit kdy abych vzala Dádu sebou do práce. Máme tu vnitřní bazén s protiproudem a slanou vodou. dáda ted miluje to že plave po protiproudu a ono ho to veze díky tomu jsem odbourala jeho obavy a konečně plave pěnových pomůcek 🙂

krystalka
1. srp 2013

@sisstin - u nás už se to "vyřizování s dětmi" trochu lepší, posledně na dopravním hřišti setřel nějakého kluka, že jel na červenou, nebo když mu třeba někdo něco bourá, nebo kazí, co on udělal, tak už je schopný se ozvat "to mi nedělej" apod.
Nebo ho na tom hřišti minule zastavil nějaký kluk a jako mu dával pokutu. Jiřík mu plácl na nastavenou ruku, jako že mu platí, ale pak se rozjel za mnou a že už tam nechce jezdit. Tak jsem mu řekla, že ten kluk přece není doopravdy policajt, ale jen jako a že to hřiště je pro všechny, tak že se přece nenechá od něj vyhodit. Chvíli pak jezdil obezřetně, aby se tomu klukovi vyhýbal, ale po chvíli mi hlásil, že kluk jel na červenou, tak mu říkám, no vidíš, tak ti nemá co dávat pokuty....a pak kluk jel kolem Jiříka a něco na něj zase pokřikoval a slyšela jsem jak Jiřík mu říká "ty nejsi policajt!" Fakt v tom sociálnu poslední dobou udělal skok obrovský....ještě kdyby ta koncentrace byla lepší a to kreslení a byla bych celkem spokojená 😉 ...dokonce i ta výslovnost se mu tak nějak postupně sama upravuje, aniž bychom to nějak moc trénovali (no vlastně logopedii jsme od začátku prázdnin nedělali vůbec 😝 ).

sicinka
1. srp 2013

@krystalka tak děkuji za potvrzení jinak mi jsme akční ted ho vozím 3 týdny ze strancic na prosek takže skrz celou prahu na to dopravní hriste se taky chystám akorát pořád nemám čas. Ještě chci na výstavu Vykýře a pak ´je něco jako lanové centru pro děti u turnova, akorát nevím kde vzít čas, ale fakt dekuji za další podněty. Jinak se sportem má chlapec smůlu ted bude dělat gymnastiku a až trochu vyroste tak si vybere sám :- )

hrusti
1. srp 2013

@sisstin no honzik mi jeste dneska povida o osklivem chlapeckovi u pumpy :-P jinak krokodyl frci i u nas. Kolikrat me fakt prekvapi, jak to dokaze rychle vyresit. Na druhou stranu me mrzi, ze nema vubec obecny prehled. Zajima se jen o ty dopravni prostredky.a zbytek je mu sumak. No ale nesmim byt moc narocna. Jsem rada, ze uz konecne trochu mluvi

krystalka
1. srp 2013

@sicinka - na té výstavě Vikýře play byl Jiřík v červnu se školkou a bylo to prý moc pěkné, ale myslela jsem, že už skončila...možná to prodloužili, už jsem to pak nesledovala... Jinak my na ten festival sportů se asi půjdeme podívat jen tak, aby viděl, jak ty sporty vůbec vypadají, docela ho tyhle věci zajímají, tak to aspoň uvidí v reálu. Zatím ho přímo na nějaký sport nechci dávat, od září ho dám ve školce na takový všestranný sportovní kroužek a na dramaťáček - je to přímo ve školce a zadarmo - dělají to paní učitelky a prý moc dobře 🙂 . Ale myslím, že i později budeme ty zájmové aktivity směřovat k pohybu, protože nějaké výtvarné, modelářské a podobné kroužky pro něj fakt nebudou....s tím by jim tam seknul po pár minutách, že to moc dlouho trvá a že mu to nejde a šel by pryč 😉

sisstin
autor
1. srp 2013

@krystalka no on by si nic vyřídit neuměl ani bez VD, se obávám, prostě je taková povaha, já byla jako dítě to samý....no a s VD je to ještě horší 😝

ivular
1. srp 2013

@hrusti Red-tulip je právě až od 4 let☹ A to je to kam chodíte a co tak pomáhá?
@sicinka Jojo, já vím, že i to, že nemluví ho sociálně brzdí.. Čistě náhodou, nevíš o dobrém logopedovi nebo fyziterapeutovi pro batolata v Praze?
@mvmk Takže jdete na rezonanci? to je dobře! Jako to vyšetřování samozřejmě příjemné není, ale zase pro klid duše to fakt stojí! Ta lumbálka - u dítěte zkušenost nemám, ale máma na to chodí co chvíli.

mvmk
1. srp 2013

@ivular hm, zdrovna ted jsem to resila po telefonu s detskym, ze tu lumbalku nechci a on me do toho tlaci 😝 , ono kdyz si prectes vedlejsi ucinky a nebo rizika, tak je ti fakt hrozne

hrusti
1. srp 2013

@krystalka Mirakulum mame taky v planu a asi dinopark a zoo.v Plzni. Uvidime, co do konce prazdnin stihneme.

@sicinka Dekujeme za pozvani. Mozna bysme.toho nekdy vyuzili az budeme v Praze. Ja jsem pres prazdniny s detma hodne u nasich nebo na chaloupce a tady bazen mame. Sice jen takovy ten gumak, ale na cakani to staci🙂

krystalka
1. srp 2013

@sisstin - tak to Jiřík by si hlavu pod vodu nedal ani náhodou....stačí občas mytí vlasů, to si musí pevně držet na očích ručník, aby mu tam nenateklo...ale jinak mu voda nevadí a po zahradě lítá úplně nahatý a do bazénku skáče s rozběhem, ale má jen ten malý nafukovací, do většího bazénu jsme s ním ještě nikam nešli, ale já moc koupací nejsem...třeba na dovolené jsme se vždycky vyráchali v řece a to mi na osvěžení stačilo, Jiřík by tam pro změnu zase vydržel stát hodiny po kolena ve vodě a házet kolem sebe kameny do vody a dělat gejzíry 😀

sicinka
1. srp 2013

@hrusti já myslela kdyby jste byli v Praze a nudili se 🙂 Dáda ted neskutečně prahne po jiných dětech ale tak jako dvě tři školka už je moc , tak opět ječí....

sisstin
autor
1. srp 2013

@hrusti @sicinka Ten Mirakulum vypadá super, ale ted o prázdninách to zas bude morda 😔

@krystalka no u nás jsou furt takový úlety, jako že si venku nesundá kalhoty, boty atd, protože se to prostě nedělá atd. Jak je něco jinak, co se běžně nedělá, tak pokud se do takový situace nedostane víckrát, tak prostě okamžitě stres a úzkost 😝

krystalka
1. srp 2013

@hrusti - v dinoparku a v ZOO v Plzni jsme byli loni 🙂 . Celou cestu jsme v autě poslouchali "tak kdy už budou ty draci, já chci ty draky"....dinopark se mu líbil moc, ZOO jsme jen tak proběhli, protože jeho ty zvířátka zrovna moc neberou a zase jsme prošli ještě zpátky do toho dinoparku...tam jsme strávili zbytek času, než jsme jeli domů 🙂 . Letos se možná chystáme na ten dinopark tady v Praze...

krystalka
1. srp 2013

@sisstin - jo jo, to znám, já letos považovala za obrovský úspěch, že Jiřík odchodil celou dovolenou v sandálech bez ponožek 😀

sisstin
autor
1. srp 2013

my jsme byli v Adru před 14 dněma, to ho baví...jenže, musí se neustále jít, u ničeho se nedá zastavit...on měl v hlavě jen ty schody.... prostě já si nic s ním neužiju pořádně. Zoo to samý, to tam prostě proletíme, u ničeho se nechce zastavit 😝

sicinka
1. srp 2013

@mvmk možná se zeptej na co mají podezření a zda to nejde udělat i jinak než lumbálkou. Ale bohužel jsou nemoci u kterých to bez ní nejde -> co počkat jestli se něco najde ted a v nejhorším ji udělat v druhém kole. Budu držet palce - zkušenosti namám abych poradila.

hrusti
1. srp 2013

@sicinka jinak Honzik zacal na jare chodit do DDM JM na kolektivni cviceni a byl nadseny. Od zari bychom chteli chodit znovu.

sisstin
autor
1. srp 2013

@mvmk a tou lumbálkou chtěj zjištovat co? Se ti jako nedivim, že se ti do toho nechce 🤐

sisstin
autor
1. srp 2013

no jako nějaký atrakce atd, nehrozí, na to by v životě nešel....docela jsem čuměla, že šel v Gutovce na tu opičí dráhu, jako za mé asistence, ale šel.... 😝

sicinka
1. srp 2013

@ivular jen pro dospělé ale to znáš určitě taky, tohle jsem naštěstí nepotřebovala. Tomu mému sebevrahovy není radno zlepšovat motoriku... A co vůbec u vás koukám že jste asi zase v Praze tak jsem zvědavá?

mvmk
1. srp 2013

@sicinka chteji vyloucit naruseny Transfer zukru do mozku, ale myslim ze je to hloupost, chteji vyuzit narkozy aby vse bylo pri jednom a mohlo se opravdu vse vyloucit 😝 aby ji nemusely ukladat do narkozy znovu. Opravdu nevim jak to resit.

ivular
1. srp 2013

@mvmk Máš pravdu, že na netu je uvedeno vedlejších účinků a rizik hafo. Já jsem z toho byla taky vystresovaná a mamka to taktéž odmítala podstoupit. Můžu tě ale uklidnit, že realita je (aspoň u mé mamky) naprosto jiná. Dnes už se používají nějaké lepší jehly, u které je podstatně kratší ta doba, kdy se dotyčný nesmí hýbat. A nežádoucí účinky mamka naštěstí nikdy žádné neměla - a to věř, že citlivějšího člověka než je moje máma na jakékoliv medikamenty opravdu neznám. Jasně, že s Jeníkem by se mi do toho taky nechtělo, ale na druhou stranu už bych to brala úplně jinak, než co se píše na netu.

krystalka
1. srp 2013

@sisstin - no, Jiřík právě dřív o ty atrakce taky moc nestál, ale teď někde něco vidí a hned na to chce...když viděl na netu tu bobovou dráhu, tak okamžitě, že se tam chce svézt....nebo když tu byl takový dětský lunapark, tak tam byla nějaká atrakce, myslím Aqua zorbing - takové průhledné obrovské balóny, do kterých tě zavřou a kutálí se to s tebou po vodě - taky pořád hučel, že tam chce, ale to se mi nějak nezdálo bezpečné, tak jsem mu to rozmluvila....ale byly tam třeba taková plavidla na vodě, s volantem a pedálem...něco jako autíčka na autodromu, ale plavalo to po takovém velkém bazénu, tak tam šel a hrozně se mu to líbilo, nebo tam byla taková hodně mírná zmenšenina horské dráhy, tam jsme byli spolu a taky nadšení obrovský...ale jako pamatuju si i dobu, kdy kvůli němu musela obsluha zastavovat takový ten malý dětský vláček, protože se po jednom kole rozbrečel a chtěl ven 😉

hrusti
1. srp 2013

@ivular u nas ted ten posun zavisel asi na vic vecech. Zacali jsme chodit k pani Volemanove, na kolektivni cviceni a zamerila jsem se na cviceni pusinky a grafomotoriku. Bylo to vic veci najednou a nejsem schpna rict, co pomohlo nejvice. Nicmene pani Volemanova je.moc sympaticka, cviceni nas nijak nezatezuje a prijde mi to racionalni, takze budeme pokracovat dal a uvidime.

@krystalka my jsme.byli v dinoparku v plzni a v praze uz taky, ale honzik zrovna nedavno po reklame v televizi pronesl, ze by tam chtel jit. Tak si asi udelame vylet 🙂

sisstin
autor
1. srp 2013

@krystalka je pravda, že já jako dítě jsem taky nevlezla na nic a nevlezu doted...no, co bych po něm chtěla že 😅 😅 😅