Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sicinka
18. bře 2014

@peggy722 hele a jak to probíhá oni ti dají přihlášku, vezmou si od tebe nějaké údaje nebo jak to je? Já tam četla že budou chtít vidět občanku a tak. Já myslela že si ty školky obejdu vezmu si přihlášky a pak se rozhodnu...

hrusti
18. bře 2014

@sicinka V každé školce je to trošku asi jinak, ale třeba minulý rok ode mně chtěli vyplnit žádost, kde uvedeš adresu, jméno dítěte a myslím i rodičů. A domů jsem dostala evidenční list, který musíš mít vyplněný od doktorky (zdravotní stav, očkování, alergie). Tu občanku ani vidět nechtěli. A ten evidenční list jsem pak odevzdávala v termínu pro odevzdání přihlášek. A kamarádka myslím říkala, že oni si jen poznamenali jméno a oba papíry (žádost a evidenční list) dostali domů🙂

peggy722
18. bře 2014

@sicinka Tu přihlášku tam vyplňuješ rovnou, teda pokud chceš a dostaneš pořadový číslo a pak dodáš potvrzení od doktora. Což my tam máme od loňska, tak nemusíme. Tak jsem si říkala, že se tam zajdeme odpoledne podívat, tak se tam třeba uvidíme 🙂 . Tak pokud uvidíš holčičku v zelený čepičce s motýlem, co se na každýho tváří jako sup, tak to je na Eliška 😀 .

sicinka
18. bře 2014

NO takže moje teorie že si obejdu 3-4 školky a pak se rozmyslím padá 🙂 No nic no tak já se tam kouknu, ale když se nebudu rvát o přihlášku tak mě jí snad nutít nebudou. Já dítě sebou neberu, jinak by se tam tak tvářili oba. @hrusti a ty to uděláš jak teď se zapíšeš a zítra uvidíš co řekne Krejčířová, to máš zrovna docela nešikovný co.

hrusti
18. bře 2014

@sicinka Zápisy jsou ještě zítra. Takže uvidím, co zítra řekne Kr. a podle toho bysme se tam zastavili zítra dopoledne po cestě od ní 😉 Já už jsem na nervy, takže dneska budeme radši v klidu doma 🙂
A školky myslím obějít můžeš, jen tam pak prostě neodevzdáš ty papíry. Nebo jim normálně řekni, že se jdeš mrknout ještě jinam a že nejsi rozhodnutá 😉

sicinka
18. bře 2014

@hrusti aby pak na mě nekoukali divně 🙂 zítra držím palce.

peggy722
18. bře 2014

@sicinka Proč by měli koukat divně. Teda jediná školka, kde by na tebe koukali jak na mimozemšťana, by byla Drabíkovka. Já tam asi ani přihlášku dávat nebudu, ta ředitelka je mi tak nesympatická a hlavně se mi ta školka ani moc nelíbí. Pro nás by připadala v úvahu ještě Jažlovická, jenomže tam mi vadí, že předškoláky pak lifrujou Ke Kateřinkám, což už by pro nás bylo hodně daleko. A přehlašovat jí na jeden rok někam jinam se mi nechce. No asi se dám na modlení 😖 neb nic jinýho mi nezbývá. Tak nějak to prostě dopadne.

sicinka
18. bře 2014

@peggy722 tak jsem se byla kouknout v Sulanského, ale hlásíme se do Benátek, mě to popravdě neoslovilo. Navrch to bylo hned vyplnit všechny papíry atd, tak jsem poděkovala a asi jako jediná odešla. Ale tedy bylo tam strašně lidí jsem koukala a hlásili tam i hodně maličká děti, tak třeba šance bude 🙂

christianac
19. bře 2014

Ahoj holky, je tady ještě maminka, teď si nevzpomenu na přezdívku (moc se omlouvám), ale psaly jsme si tady, že taky zažádali o příspěvek na péči, tak jsem se chtěla zeptat, jestli jim jej schválili?
Klidně do zpráv a děkuji

peggy722
19. bře 2014

@sicinka Tak školky vapadají všechny stejně, dobrou školku dělají učitelky a ty jsou tam skvělý. 🙂
Máš pravdu, že mrňat tam bylo fakt hodně, tak letos by teoreticky těch míst mělo být víc, ale zase záleží na tom, kolik přijde předškoláků a taky nemá ještě úplně vyjasněný ty odklady. Ono se některý roky stává, že ty předškoláci odejdou skoro všichni do školy a pak těch míst je víc a některý roky je odkladů hodně. To bylo asi loni, takže letos je to asi lepší.

hrusti
19. bře 2014

Kuk. Tak uz jsme doma od Krejčiřové. Honzík byl šikovný. Nicméně dle toho co říkala, tak nerovnoměrný vývoj trvá. V těch konstrukčních věcech je na úrovni cca 7 let. V řeči se zlepšil. Grafo nevím, to nijak myslim nekomentovala a dozvím se to až ze zprávy. Nicméně největší problém je sociální nevyzrálost - to je na úrovni cca 3,5 let ☹ ☹ ☹
Řešila jsem s ní i školku. Doporučuje bud soukromou nebo státní s menším kolektivem a individuálnějším přístupem. Byla jsem se ptát i v Sulanského, ale ředitelka říkala, že bude brát předškoláky, tříleťáky prý vůbec a navíc my školku máme. Moje podmínka je, že budou s Kristýnou chodit do stejné školky. Pro Honzíka to bude asi trošku jistota a pro mně to bude pohodlnější 😝 Takže ho nejspíš nechám ve stávající školce a budu to muset nějak opatrně pořešit s paní učitelkou.
Jinak k tomu, co s ním dělala. Na začátku měl skládat dle předlohy. Měl žluté čtverečky, červené čtverečky a čtverečky napůl červené a žluté a musel z toho postavit obrazce dle předlohy. Ke konci mi to přišlo už dost těžké a navíc v té předloze neměl vodící mřížku a ty barvy se jakoby prolínaly. Potom musel doplňovat do obrázku chybějící kousek - vždy dle situace na obrázku. Potom klasické doplňování a protiklady (maminka je paní, tatínek je ...., co bys udělala, kdybys měl žízeň). Pak mu dávala slova a měl k tomu říct, co k tomu patří nebo co to je (hůl, odpočinek, klobouk, kaluž atd.) Pak měl dokreslit panáčka a nakreslit svůj obrázek. Na konci mu ukazovala takové divné rozpité obrázky a on měl říkat, co tam vidí. Což byl pro něj problém, protože vlastně každá odpověď je správná🙂

peggy722
19. bře 2014

@hrusti Já jsem si to myslela, že ti řekne, že ti Kristýnku nevezme. Ono ani minulej rok prostě tříleťáky nebrali.
Já sama nevím jestli se na Elu dostane, protože včera tam byly samý děti narozený v květnu, červnu a Ele ty čtyři budou až v říjnu. Takže je to taky trochu nejistý. Já právě bych taky byla ráda, kdyby Ela mohla chodit do jedný školky od začátku do konce a ne jí třeba po roce lifrovat někam jinam. Ona ty změny nemá moc ráda. I včera bylo vidět, že to bude stejně pro ní šok. V Šalounce už je zvyklá a tohle bude něco jinýho, navíc tu bude mnohem dýl. Ona asi ty změny nebude mít ráda nikdy, je takovej typ.

sicinka
19. bře 2014

@peggy722 no to já samozřejmě chápu 🙂 já si tam povídala s učitelkama o režimu dne, složení kolektivu a pro nás by to nebylo - já ho chci dát do klasické předškolní třídy. Ředitelka mi říkala že mi nemůže slíbit přijetí ani u předškoláka, že je tam opravdu hrozně moc dětí a neví jak to bude a já nechci další rok jezdit na Žižkov 🙂. Navíc se mi hodně líbila lidsky učitelka v Benátkách a bude mít příští rok tu předškolní třídu, takže to asi rozhodlo. Buď ráda aspoň máš o kandidáta mít. Jinak ředitelka z Benátek mi říkala že výsledky letos budou až někdy začátkem května že jak umožnili víc přihlášek tak se budou opakovaně scházet a řešit kam s kým 🙂 Takže jistota veškerá žádná ještě další měsíc.

sicinka
19. bře 2014

@hrusti tak Dáda je taky sociálně nevyzrálej, jak moc nevím, ale vždycky začne něco řešit co mu dřív bylo ukradený a dojde mi že to není povaha nebo výchova, že prostě má ty věci opožděné tak o půl roku až rok určitě. Byly to třeba vánoce narozeniny, kdo je s kým kamarád, kde sedí ve školce a tak. No a gratuluji k pěknému výsledku, sociálno dožene postupně věkem, ale třeba inteligenci prostě nezvýšíš, takže bych za to bylo ráda 🙂 já se pořád chystám že ho někam zase vezmu zkouknout, ale zatím se mi do toho nechce.

peggy722
19. bře 2014

@sicinka Tak Dáda je už starší, tak už potřebuje něco jinýho. Pro vás by byla Drabice nebo Jažlovická, ty mají předškoláky zvlášť. Což zase moc nevyhovuje mně a Ele. S těma výsledkama je to fakt děs. Ale já fakt asi budu dávat jenom jdnu přihlášku, protože v Drabíkovce mi jí ta ředitelka vyřadí, jakmile zjistí, že jsme se hlásily v Sulanským. HOlt to vsadím na jednu kartu a snad to vyjde a nebudu jezdit někam do přes půl sídliště.

hrusti
19. bře 2014

@sicinka Já si myslím, že právě s tím souvisí to jeho chování jak jsem tady nedávno řešila. Holt ted trosku omezíme ty logo aktivity a budeme se víc socializovat 😀 😀 😀 Takže kdo chce přijet na návštěvu, tak může 😀 😀 😀
Za 2 měsíce se vracím do práce, takže ono už toho času na ty logopedické aktivity nebude. Ke Kr. jdeme ještě v zimě kvůli zápisům, tak uvidíme, co nám řekne. Jestli se do zimy zase trosku posune.

ottic
19. bře 2014

@krystalka dáváš mi sílu, zrovna jsem mluvila s logopedem, ten zase začal zminovat, zda není vojta autista....ja myslela, ze toto uz mame z krku a uz je to tu zas.....přitom nikdo jinej to v nem nevidi, jen on. A to proto, že vojta nechce spolupracovat a vzteka se tam, vali po zemi a sundava si ponožky .-(.
Ach jo, jdu to opet rozdychat ☹.

peggy722
19. bře 2014

@hrusti No my bysme klidně přišly, ale teda nevím nevím, co by ho naučila Eliška 😀 .

giraafje
19. bře 2014

Ahoj holky, po nějaké době zase zdravím. Koukám, že školky jsou teď aktuální téma. My jsme to zkoušeli loni do státní, ale úplně bez šance, byli jsme 34. pod čarou, haha. Ale od ledna se tady kousek rozšiřovala jiná školka, tak jsme to zkusili a vyšlo to. Je to integrační školka, 16 dětí ve třídě, učitelky skvělé, ale haluz to teda byla úplně totální. Příští rok mě to bude čekat s mladším, jenomže ten je říjnovej a ty podzimní děti nikde moc nechtějí 😖

Jinak na Vikyho se včera byla ve školce podívat paní psycholožka z PPP, strašně příjemná paní, přišla mi stejně dobrá jako dr. Junková. Tak ta taky říkala, že PAS ani ADHD určitě nemá (potvrdila to, co víme už od dr. Junkové) a spíš nám dala rady, jak ho rozvíjet. Říkala, že to dopoledne ve školce je úplné maximum, že je to pro něho hodně náročné skrz tu řeč a že víc už by nedal. Tak bude prostě zatím chodit jenom dopoledne, zatím to není problém. Taky říkala, že kdyby se ta řeč neposunovala a spíš to stagnovalo, tak by doporučovala ještě i foniatrii, že třeba může mít problém rozlišovat nějaké hlásky a to pak ten vývoj řeči komplikuje.

@peggy722: ty jsi psala, že jste byli na foniatrii někde na Spořilově, že? A psala jsi, že dobrý, ne?

No, včera překvapil dvěma novými slovíčky : kompot a zábradlí 🙂

peggy722
19. bře 2014

@giraafje Jo byly jsme na Spořilově u doktora Fišera. Není špatnej, Elča s ním celkem i spolupracovala. Akorát na to měření musíme ještě jednou, protože měla zalehlý uši od rýmy.

giraafje
19. bře 2014

@ottic No, Viky se taky na logopedii vztekal (i s házením o zem) a spolupracoval tak střídavě 😖 A autista není, to nám vyloučily 2 psycholožky.
Vy to máte taky od psychologa vyloučené, ne? Ale chápu, že to zase hlodá.

Když Viky přidá nové slovíčko, tak si na Tebe vzpomenu, jak jsi psala, že Vojta přidal mezi 3. a 3,5 roku jenom 4 slovíčka. U Vikyho to jde teda rychleji, ale on nemá VD, takže se to nedá srovnávat. Každopádně vám moc držím palce, ať už se to konečně zlomí.

giraafje
19. bře 2014

@peggy722 díky moc, tak to si musím napsat.

peggy722
19. bře 2014

@giraafje Tak to Ela naopak u obou logopedek spolupracovala naprosto ukázkově. Zubaři leze sama a dobrovolně do křesla. Akorát nemá ráda, když se jí naše doktorka kouká do krku.

hrusti
19. bře 2014
krystalka
19. bře 2014

Holky, tak my budeme mít od září doma prvňáčka 🙂, ve třídě jen 10 dětí a půjde s ním i kamarád, co je s ním teď ve třídě ve školce, plus dva další, co s ním chodili loni, tam jsou teď v první třídě....Paní ředitelka skvělá, dojezdová vzdálenost v pohodě...co víc si přát 🙂 . Takže pomalu budeme vybírat aktovku 🙂

mvmk
19. bře 2014

Ahoj holky, hlasim se po delsi dobe, byla jsem v Cechach, nakoupila jsem si krasne hracky, 😉 vzdycky najdu skvele smartovky, ktere tady bohuzel skoro vubec nejsou k dostani 😝 Jsem Rada, ze jsem stihla alespon to, pac jsem potom zbytek dovolene prolezela na infekcnim s norovirem, jsem skoro chcipla 😝
Mala je na Tom tak nejak porad stejne 🙄 uz jsme skoro u konce s prvnim balenim fosfoser Memory, dalsi ale asi uz davat nebudu, protoze ja osobne zadnou uzasnou zmenu nepozoruji, az na to ze je trochu vic zurivejsi 😅 Mluvi porad stejne blbe 😖 Dnes jsme zacaly naostro se skolkou, bylo to utrpeni, rozloucila jsem se s ni a predala pani ucitelce, vriskala jako by ji chteli vrazdit, pani ucitelka ji drzela nasilim, fakt horor, uklidnila se asi po 10 min, coz jsem byla docela Rada, pac nevim co bych delala kdyby jecela delsi dobu 😢 Ale dnes vecer mi vehementne domlouvala, ze musime jit nakoupit ted vecer, protoze nechce abych sla nakupovat rano az ona bude ve skolce, pac tam musim byt s ni 😅

mvmk
19. bře 2014

@hrusti ty skvrny to je docela radost ze? Co tam jako mel videt, to je skoro ulitlejsi nez ty testy co jsme tu absolvovaly s moji malou 😅

krystalka
19. bře 2014

@hrusti
@mvmk
Tak ty skvrny schválně zkusím ukázat Jiříkovi, jak jsem na to tak koukala, tak tipuju, že nejspíš u několika obrázků mi řekne, že je to jako netopýr a u jednoho určitě, že je tam mořský koníci 😀

mvmk
19. bře 2014

@krystalka ja to asi take zkusim vytisknout co na to mala, a dam to i malemu 😉 ja osobne bych asi neprosla, nejak zjistuji, ze mi ke stari ubyva fantazie 😅

mvmk
19. bře 2014

Jo dnes jsem se hrozne moc nasmala s moji malinkou, tatinek ji nedovolil troubit v aute a vyndal ji trochu nesetrne ven. Ona uz se totiz dost neprijemne umi prosazovat 😅 a mala na nej vyhltila veskery repertoar jejich nadavek, Papa jsi bebe, fuj, hloupa a smrdis 😀 😀