Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

lenajsek
26. bře 2012

@smardik Tak to moc gratuluju k dalším pokrokům a zprávě, paráda, jen tak dál! A super, že Tomíkovi ty jesličky tak svědčí, to je dobře, že se mu tam líbí a je mezi dětmi jako ryba ve vodě... 😉
My jsme takoví stydlíni, když jdeme mezi děti, tak sice nepláče, ale ani se nějak nezapojuje zatím, že by si s někmý hrál, není vůbec průbojnej, takže když mu někdo sebere hračku, nebo ho předběhne, tak stojí a kouká, co se děje... nesmí se ho nikdo dotknout, to jsou slzičky jako hrachy... ale zase na druhou stranu, lepší, jak kdyby byl až moc průbojnej a děti třeba bil... 😝 😝

Jak jste tady psaly o Montessori kroužcích, tak to by bylo něco pro nás, ale je to pro nás docela z ruky, kdyby bylo něco v centru Brna, tak jo, ale než bysme se ze Slavkova dostali do Brna někam na okraj, tak to je blbý, navíc by to bylo proježděných peněz... 😝
Sice do Brna jezdíme, ale ne nějak pravidelně, cca jednou za 14 dní...
A u nás ve Slavkově je prý taky školka s logopedickou třídou, musím zjistit podrobnosti, jestli už není pozdě na přihlášku...
Hlavně, já bych ho tam asi nedávala hned na celej den, pořád vlastně nevím, jestli školku jo, nebo ještě rok počkat... 😖 Myslím, že do září se to nějak výrazně s tou řečí nepohne...

@mandelinka1 Tak to máme podobně, já jsu taky taková otevřená, jako malá jsem se s každým kamarádila, mezi dětma jsem byla ve svým živlu, ale malej je úplnej opak, stydlín, nechce dělat nic organizovaně, nejlépe, kdyby tam byl sám, sám si dělal co chtěl a nikdo ho do ničeho nenutil, nesahal na něj a aby tam nebylo moc dětí kolem.. on je bude pozorovat, ale moc se zatím nezapojuje...
Navíc není zvyklej být někde beze mně, takže na tom musíme taky zapracovat, rodina se k nějakému častějšímu hlídání moc nemá.. 😝 😝 😝
A já se dívala, že je telefon do nemocnice, tak předpokládám, že by mě na Jahnovou přepojili telefonicky.. kdyby ne, písnu mail.

@nicole_1 @mandelinka1 Holky, vy jste přímo z Brna? A kde bydlíte? Já bydlela celý život v Bystrcu, doteď tam bydlí moje mamka, manžel je z Černých Polí a teď bydlíme ve Slavkově, už 7 let.

@sisstin Teri a kolik máte v té logo třídě dětí? To je dobře, že je tam Tygr spokojenej a že si tam bez Tebe zvykl... snad to tak jednou bude i u nás.. a je asi něco na tom, že dítě, u kterýho se nečeká nic významnýho, co se tady té sociální oblasti týče, tak mile překvapí a naopak.. tak je to se vším... 🙂

sisstin
autor
26. bře 2012

@lenajsek je jich tam 15 😉

smardik
26. bře 2012

@lenajsek Tomík by měl jít do logo školky od září-máme ústně slíbené že ho vezmou tak snad jo, budu doufat a ve třídě by jich mělo být 14 a 3 učitelky

helulicek
27. bře 2012

Ahojte holky, tak jsme včera byli na logo vyšetření. Tak máme OVŘ, taky hodně dělají mandličky, tak jak psala @miawa. Další vyšetření zatím nemusíme absolvovat. Na mandličky jdeme v polovině dubna, tak jsem zvědavá jak pak pokročíme...
Byly nám doporučeny B vitamíny na koncentraci. Malej totiž chvíli neposedí, u ničeho moc nevydrží, doma je to sice lepší, ale stejně žádná sláva... Máte nějaký tip na ty vitamínky???
Taky začínám trochu řešit narozky, chci koupit hlavně edukativní hračky, zaujaly mě hry od Mindoku. Co ten Záhadný hrad? píšou od tří let, je to fakt pro tříleťáky nebo spíš trošku starší děti? Nebo jinej tip? Taky jsem tu zahlídla, že jste psaly o "autíčkách", myslím, že @sisstin ale nevím podle čeho to na netu hledat a jestli je to též pro mladší děti než je Tygr??

@lenajsek zdravím, vidím, že Lukášek má pokroky, ikdyž asi jen malé, ale aspoň něco. Držím palečky. Jinak školku Montessori má jedna moje kamarádka, na Hybešce v Brně. Můžu ti hodit odkaz na její stránky. jen teda myslím, že cenově nepatří mezi nejlevnější, ale zas ne mezi nejdražší...tak kdybys chtěla 😉 Ve Slavkově je v které školce logo třída? vím jen že v Karolínce se víc věnují dětem s logo problémy..

sisstin
autor
27. bře 2012

@helulicek ten Hrad tříleták určitě zvládne, nebo mu můžeš koupit Den a noc, to je od dvou let. Ty "autíčka" jsou Trucky 3, ale nejdou zatím moc sehnat a fakt je to docela náročné. V české verzi je tam sice psané od 3let, ale v originále od 4 a i tak myslím, že je to celkem těžké. Tygr udělá tak první tři, a zbytek dělá podle nápovědy a i tak mu to dá docela motoricky zabrat to tam nastrkat.

Ale třeba ty Piráti jsou psaný od 5, a to ted zvládá tu první úroven v pohodě...

sicinka
27. bře 2012

@helulicek já o B uvažovala, ale nepovedlo se mi ho najit v nějaké přijatelné formě (tekutá nebo přášek) on mi tabletu nesní. Jinak já jdu znovu objednat EYE Q jelikož nám došlo říkala jsem si, že zkusím jestli něco dělá a zase se začal v noci budit s řevem, je to 6 dní co nedávám poslední 3 jsou prořvané. Možná je to náhoda, ale to se radši se vyspím
🙂

helulicek
27. bře 2012

@sisstin díky, tak hrad koupíme 😀 Na ten Den a noc jsem se dívala tak letmo na netu, ale nějak nevím co se s tím dá vše dělat 😕 tam je nějaká variabilita toho skládání??

@sicinka díky za tip!! Hele a na tu koncentraci zabírají? My teda v noci spíme dobře, ale mohl by spát dýl 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
27. bře 2012

@helulicek to je podobný jako u hradu, máš tam předlohy, podle kterých to skládáš...nejdřív jsou barevné, takže to dítě dává jen podle toho, jak je to namalované a pak černobíle, takže už musíš přijít na to, jaký kousek tam bude 😉 to je u všech her od Smartu stejný, máš tam knížečku se zadáním ...48úkolů...a je to po 12 členěný..Starter, Junior, Expert a Master 😉

hakanka
27. bře 2012

Ahoj, prosím, prosím, nemáte někdo odkaz na prvky na hřiště, které rozvíjí jemnou motoriku (nějaká provlékadla, tabule apod.)? Skládám velké naděje v Sisstin, ta má přehled o všem 🙂.

helulicek
27. bře 2012

@sisstin díky za info 😉 já si říkala, že to bude něco asi na tom principu jako hrad, ale přišlo mi to takový jednoduchý či co 😀 a ono to asi taková brnkačka nebude co 😉

sisstin
autor
27. bře 2012

@helulicek já to na živo nikdy neviděla, vlastně na tom veletrhu, ale moc jsem si to neporohlížela...od výrobce je psané 2-5let, takže pro tříletáka podle mě furt v pohodě 😉

@hakanka něco měli na www.chytrehracky.cz ale spíš to mívají na těch webech určených pro školky, a tam já moc nebrouzdám 😉

hakanka
27. bře 2012

@sisstin Díky, krásné věci 🙂

sicinka
27. bře 2012

@helulicek našla jsem B complex v kapkách anebo B6 a B12 taky samostatně v kapkach zatím jsem vzala ten Bcomplex, jelikož tam je všechno. Dávkování je na 3 roky myslím 10 kapek, vitamíny B se myslím předávkovat nedá. Jinak to eye Q je rybí tuk to není vitamín B a tam se dává první měsíc 15 ml pak 5 ml. Ale zkus co doporučili vám a uvidíš. Já těď zkusím dávat oboje EYEQ i B-komplex jelikož měl afty a jak není moc žravej tak zrovna B mu musí, tak jako tak chybět.

filmuska_01
27. bře 2012

@helulicek ahoj my ich nemam ale
kamaratka hovorila za tie tienove su pomerne narocne,aj predskolak ma nad cim rozmyslat.

helulicek
27. bře 2012

@sicinka nám právě nedopourčila nic, prý se mám zeptat v lékárně....tak jsem si řekla, že se optám ještě tady 😉 Moc díky, ještě kouknu na net, ale asi teda půjdeme do toho b-komplexu. Malej taky není žádnej jedlík, tak snad se mu spraví i ta chuť k jídlu...Díky moc.

hrusti
27. bře 2012

@helulicek My bereme ted Haliborange. Jsou to kapsle nebo sirup s rybím tukem a mají přichut pomeranče. Ale nevidím žádné obrovské pokroky. Malý se sice rozmlouvá, ale těžko říct, jak by na tom byl bez toho rybího tuku. Má to prý podpořit i soustředění, koncentraci a učení 😉

helulicek
27. bře 2012

@hrusti na to jsem se právě dívala, zkusím se asi zeptat na rybí tuk i béčko v lékárně a uvidím... Jak dlouho ho berete??
holky, moc vám děkuji za tipy 🙂

hrusti
27. bře 2012

@helulicek Nevím přesně, tak 2 měsíce odhadem. U nás si to lékárnice chválila, prý to jedli i její děti. Malý mi tedy ten sirup moc nechtěl, tak jsem zkusila ty kapsle a ty baští. Ono je to jako měkčí bonbon vevnitř s pomerančovou šťávou. Tak pak písni, co ti v lékárně poradili 😉

nicole_1
27. bře 2012

@sicinka a to eye Q je co? no Tedík taky není moc velkej jedlík a dneska z toho začínám mít zase depku, opět na oběd suchý brambory 😠 a ten B-complex je na co dobrej?

deina
27. bře 2012

@smardik, teda Tomik urobil uzasny pokrok, taka som rada, gratulujem. Nedavno som citala tu spravu, co ste mali naposledy (od Krejcirovej tusim) a ani nevies, ako sa to dobre cita, taka nadej, ze mozno raz aj nas maly bude taky sikovny. 🙂

My sme mali ist zajtra na nejake dalsie pozorovanie - tu v DE sme sa este poriadne k terapii nedostali, najprv sme vyplnovali kadejake prihlasky, potom kadejake testy na vylucenie autizmu a teraz sme boli minulu stredu na pozorovani (normalne si tam ta pedagogicka specialna sadla, vzala si papier a robila si poznamky, kym ho sledovala, ako sa hra) - ale nepojde to, Misko mi ochorel. Avsak buduci tyzden by mala ta pedagogicka prist k nam, ze sa porozpravame a potom uz hadam prejdeme aj priamo k nejakej terapii, mali by sme robit cosi na jemnu motoriku a pozornost.

nicole_1
27. bře 2012

@sicinka ten B-complex v kapkách jsi sehnala na netu nebo v lékárně? jestli na netu tak mi prosím pošli odkaz,dík 🙂

sicinka
27. bře 2012

@hrusti @nicole_1 @helulicek tedy žádnej vekej průzkum jsem nedelala, tak k tomu co jsme vyzkoušeli Haliborange kaple Dáda tak před 5 měsíci nebyl schopen polknout rozkousl to víckrát nechtěl - pašovala jsem do jídla. U nás efekt žádnej, naopak v noci se budil s příšerným řevem nešel ani vzbudit ani utišit, po vysazení to zmizelo. Co jsem četla obsahuje to umělá sladila a barviva a některé dítě je prostě nesnese (Honzíkovi to evidentně nic nedělá). Eye Q je upravený rybí tuk má mít velké množství těch správných kyselin. Tam nějaký účinek vidím rozhodně lépe spí 🙂 jestli měl vliv na rozmluvení netuším. Takže za mě je lepsí volba, ale v počátečním dávkování vyjde na cca 400 Kč na 20 dní a to dávkování by mělo trvat 3 měsíce (ne 1 jak jsem si blbě myslela), dále určitě v něm nejsou sladidila sice nesmrdí ale chutná jako tuk z ryby, podle mě ho kkaždé dítko nesní, mají i kapsle ale ty my nedáme. No a o vitamínu B jsem taky četla ale nějak jsem na něj apoměla, teď jste tu i o něm psali, tekutá forma stojí asi 90 Kč kape se pod jazyk já ji budu zase cpát do mlíka. Měla by zlepšit chut k jídlu a mít vliv na schopnost soustředění. Jinak všechno jsou to doplnky stravy, takže by neměli ničemu uškodit, ale zase neudělají zázrak s dysfazii nebo autismem. Jinak já kupuji tyhle doplnky na pilulky24 ale jen proto že mají osobní vydej kousek od prace a nemusim platit postovne. Jinak B komplex i tekuty budou mít v každé lekarne v nejhorsim ho objednaji.

nicole_1
27. bře 2012

@sicinka
@hrusti
ten Haliborange obsahuje umělý sladidla?! to snad ne, uměl.sladidla by vůbec děti neměli mít, niči mozk.bunky, při dlouhodobým užívání se ztrácí chut a mimo to je to trašnej humus, takže takový věci, kde je napsaný bez cukru nebo light by děti určitě neměli konzumovat, radši jim dát klas.cukr než ten umělej....no my vyzkoušíme B-komplex, já chci spíš vitamíny, protože moc nejí, to jetli to bude mít vliv na mluvu je mi jedno

sicinka
27. bře 2012

@nicole_1 no jve složení je mannitol, sorbitol a sukralóza ale kolik ho tam je netuším ono zase pak by jsi nesmela dat ani zelatinovyho medvidka. Ja na to narazila až když jsem to hledala nějaké zkušenosti protože mu vadil. Ale nechci paušalizovat nám nevyhoval někomu může. Jinak já beru B kvuli pleti a mám po něm vždycky hlad akorat ja to nepotrebuji 🙂

sisstin
autor
27. bře 2012

já dneska objednala tohle, dle zadání se staví z ohebných kostek 2D a 3D, takže pro všechny děti, které mají se stavěním z kostek problém jako my 😝 je to sice psané od 6let, ale @miawa to zná, a prý pro 4letýho ty první úrovně v poho...

nelaja
27. bře 2012

Ahojte, na SK mame s komplexom Bvitaminov sirup PIKOVIT IQ, je to ryby tuk, obsahuje omegamastne kys. Mojej dcere chuti, ma broskynovu prichut a jedno balenie na cca 3 tyzdne stoji okolo 3,5 Eura.
Asi sem k vam budem castejsie nakukat, po druhom vysetreni u Dr. Janosikovej vyzerame na specificky naruseny vyvoj reci, diagnozu samozrejme vzhladom na vek (2 roky, 3 mesiace) nemame uzatvorenu. Moj subjektivny pocit je, ze mame viac narusenu recepciu ako expresiu. Mala hovori asi 130 slov, sice strasne patlavo a negramaticky, zacina spajat dve slova, ale porozumenie nemame dobre. Uvidime ako to pojde dalej, pracujem s nou doma, chodime na logopediu a ostatne ukaze cas.
Sisstin - nevies mi poradit nejaku dobru knihu o narusenom vyvoji reci? dik.

sisstin
autor
28. bře 2012

@nelaja http://obchod.portal.cz/produkt/diagnostika-nar... jinak na diskuzi máme děti, které mluví a mají mírně narušenou recepci a od Krejčířové jsou bez diagnozy 😉 záleží, jak moc je to porozumění narušené..tuším do 6měsíců od normy je to furt stav, kdy se o dysfázii nemluví 😕

sicinka
28. bře 2012

@sisstin kostky vypadaji dobre, ale my jsme na tohle jeste maly. Dádu začalo teď bavit stavět kostky podle předloh, ale nejvíce když mu je nafotím 🙂 to pak staví jak das, akorát ten barevnej toner v práci za chvíli dojde. Já o víkendu koupila na burze uplně nové zvukové pexeso za 110 Kč, takže jsem byla nadšená. Zatím to tedy nehrejeme jako pexeso, ale přiřazujeme co k sobě patří, ale moc se mi to líbí 🙂 Je to 16 kostoček které různě řachtají a stejné jsou označeny stejnou barvou.

sisstin
autor
28. bře 2012

@sicinka jj, to zvukový pexeso je super na sluchový rozlišování 🙂 já si chci koupit laminovačku kvůli tomu chlapečkovi, a začnu doma taky něco vyrábět... 😕

sicinka
28. bře 2012

@sisstin já to nelaminuju, ale tisknu rovnou na čtvrtku, neboť nejsem schopna se dokopat do makra a koupit laminovačku. Záleží jakou má motoriku, Dádovi ta čtvrtka stačí a asi bych to stejně nealminovala dělala jsem těch vzorů hodně. jinak největší sranda je pak vychytat velikost tisku (pokud dělas fotky) aby to plus minus sedelo. Ted chci zkusit mu nafotit maly obrazky a stavet 3D( tedy ne na předlohu) jsem zvědavá - ale myslím že mu to ještě nepujde 🙂