Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
15. srp 2012

@lenajsek Chytré pero ti klidně pošlu, u nás to žádnej velkej úspěch nemělo, ani mně se to moc nelíbí...ta firma PAAFAS nic pro mě 😝

sisstin
autor
15. srp 2012

@lenajsek teda ne, že by to bylo úplně špatný, ale mnohdy má i dospělej problém chápat, co tam máš dělat..jako to Logico se nám líbí 1000000x víc....

jinak přemýšlím, co s tím Primem, zda si to nechat a využívat třeba pro nějaký děti, nebo to prodat..nebo to dát do školky....my už děláme více méně jen s tím Piccolem 😕

margareta76
15. srp 2012

@sicinka: Ďakujem za značku vyzerá super 😵 A kedže uz mame lego Duplo kolajnice, vlacik... myslíš si, že keby dokúpim napríklad další vlacik od firmy Jixin tak mi to bude sedieť na kolajnice od lega?

margareta76
15. srp 2012

@sicinka: Teraz som našla na internete, že by to malo sedieť 😉

sicinka
15. srp 2012

@sisstin já nevím proč Dádovi se to pero hrozně líb,í ale pravdu máš v tom, že kolikát nevím co mám dělat on většinou jo. Logico ho prostě nějak nechytlo mě přijde že je zmlsaný z iphone a nelíbí se mu tahat ty čudlíky (jdou nám fakt docela ztuha). Takže ho dělá jen za nějakou odměnu, snad se to zlomí. Alá beru že logico je nadýl taky tomu odpovídá cena, já to první pero koupila za stovku 🙂

smardik
15. srp 2012

@sisstin kdybys to primo prodávala něco bych vzala na vánoce Tomovi, už to chápe, nezvládne všechny listy to ne ale v každém souboru je něco co zvládá a kamarádka ho má taky tak by taky možná něco brala

sisstin
autor
15. srp 2012

@sicinka ty čudle jdou každýmu ztuha ze začátku 😉

@smardik já už mám jen počítání od 4let, pak dva soubory od pěti, a ty madarský od jolinky... 😉

smardik
15. srp 2012

@sisstin hm tak nic to je na něj těžké ☹ ale kamarádka by to možná brala, učí ted malou počítat

filmuska_01
15. srp 2012

@lenajsek cau, u nas je oblubena tato hra, ak teda mate rady krtka 🙂

POJD SI HRAT to je ako clovece len obrazkove a potom este KRTKOVA ZAHRADKA to je fajn aj na rec, su tam predmety,tie sme pomenuvali a prikladali k vzoru a potom sa chodili zvieratka navsteovovat. Je to krasne prevedenie figurok, drevenne malovane.
http://www.martinus.sk/?uItem=28212
http://www.martinus.sk/?uItem=28203

sisstin
autor
15. srp 2012

holky, s Tygrem prostě ty stolní hry, který jsou pro víc lidí, hrát nejdou 😝 např. člověče, on pravidla zná, ale prostě si to bude dělat, jak chce on...a MUSÍ vyhrát, jinak by se asi poprděl 😝 hází kostkou několikrát po sobě, začíná na jiným puntíku, než je jeho barva atd. Prostě to dle pravidel hrát nebude. Přitom ty smartovky a vše, to hraje, jak se má...ale třeba karetní hry atd., nehrozí zatim 😝

filmuska_01
15. srp 2012

@sisstin
a nehrate ani pexeso ?
Dada tiez este nehra podla pravidiel,ale tieto hry su fajn aj tym prikladanim, vidiet tam aj tie rocne obdobia ako sastriedaju,ona sa s tym hra vacsinou situacne, ako s panacikmi ,ale to zalezi od zaujmu dietata samozrejme.

Iank samotne clovece je nezazivne a vzdy je plac ked sa prehra,tak to nerham ani so starsou.
Preto hram rada toto od HABA Ovocna zahradka, tu som tu tusim uz vychvalovala.

sisstin
autor
15. srp 2012

@filmuska_01 ty hry od Granny, to celkem zvládá ještě...pexeso tak pět minut, pak už s tím kraví..otáčí všechny obrázky atd. 😝 , na PC hraje pexeso normoš...

hrusti
15. srp 2012

@sisstin Stolni hry u nas tedy zatim taky moc nehrozi. Hrali jsme jen pexeso a presne, musi obratit vsechny karticky, aby hned nasbiral vsechny dvojice 😝 Ted dostal k svatku Krtka jako clovece, tak mam v planu to nekdy zkusit zahrat. Az bude prihodna konstalace a trosku se zklidni. Poslednich par dni dost zlobi a neposloucha. Vratili jsme se z chaty a je jak z divokych vajec 😝
@sicinka Diky za odkaz. To vypada fakt super. Ani jsem netusila, ze neco takoveho existuje a ze je to kompatibilni s Duplem.

sicinka
15. srp 2012

@hrusti mě nejvíc překvapilo vždycky otevřu velikou krabici dupla a tam dva malé pytlíčky. No a tady otevřu velikou krabici skoro dupla a ona je fakt plná 🙂 Ten vlak jinak jezdí sám houká a svítí takže jinej dárek na štědrý den neměl šanci. Až mi bylo mámy a ségry líto nakoupili mu toho tolik a já jim říkala nevydávejte vláček brzo nebo bude zle, ale neposlechly. Jinak ono to slavilo uspech prvni tydny pak se to jako vse okouká, ale kostky používá nadále. Obcas si vláček vyloví postaví, ale tak paf z toho není. NAkonec možná víc staví ty magformers, kterých si pod stromečkem ani nevšiml. Jo a ty my teda přijdou hodně předražený 🙂

sisstin
autor
15. srp 2012

@hrusti tak ty máš chlapečka ještě celkem malýho na ty hry 😉 ale co mám tak zkušenosti, tak právě ty děti s vadami řeči k nim dospívají déle, je to tou řečí prostě...třeba Tygr začal řešit výhru pár měsíců dozadu, do tý doby mu to bylo šumafuk...přitom výhru řeší děti okolo tří let. On má prostě díky tý řeči některý ty vývojový období fakt opožděný 😝

krystalka
15. srp 2012

@sisstin - no tak u nás je to s tím "člověče nezlob se" stejné, hraje si to jak ho napadne, sice se střídáme v házení kostkou, ale taky začíná, kde se mu zlíbí, nebo třeba přeskakuje až na další obrázek, než je ten nejbližší (máme tu obrázkovou verzi), hraje mojí figurkou apod. 😉 , u pexesa taky dělá blbinky, obrátí jednu kartičku, pak druhou a když neni stejná, tak obrací další, dokud nenajde tu jeho 😀 , výhru zatím moc neřeší, tedy samozřejmě chápe, že někdo z nás je první, ale když nevyhraje on, tak si z toho nic nedělá, jen okomentuje "mami první!" a tím to hasne 😉 , ale on to má tak se vším, i když se třeba honíme, nebo s někým závodí na odrážedle apod., tak když je první, tak má radost, ale když ne, tak si z toho nic nedělá, jako, že by mu to nějak vadilo, nebo se kvůli tomu vztekal, tak to zatím ne...

hrusti
16. srp 2012

@sicinka U nás jsou momentálně bitky o kostičky Duplo. Malá je bere synárotorovi a pak tady řvou oba dva. Tak přemýšlím, že jí možná k vánocům pořídíme nějakou tuhle skládačku a snad bude klid 😀 Snad 😀

@sisstin Jo to jo, on výhru zatím nijak nevnímá, aspon mi to tedy nepřijde, že by nějak soutěžil, aby vyhrál 😉
Jinak včera dorazila ta archa, Honzík k tomu hned sedl a chtěl hrát. Musí se u toho fakt soustředit, aby to poskládal správně. Jediné, co mi trošku vadí je, že to zadání je hrozně malé, mohlo by to výt větší. A pak ty zvířátka byse mohly dávat do nějakých důlků jako třeba věže ve schodech, aby byly jasně vidět ty mezery pro další zvířátka. H. si s tím během skládání párkrát nechtěne šoupnul a pak byl zmatený 😝

sisstin
autor
16. srp 2012

@hrusti pro ty tříletáky to musí být ještě náročný. Tygr už je u 35,a teprve teď to začíná být pro něj náročnější,ale taky mu bude pět už.

margareta76
16. srp 2012

Kupila som si laminovacku a neviem, co mam laminovat 😀 Co laminujete vy? Kde sa mozem inspirovat?

sisstin
autor
16. srp 2012

Tady je ta Tricky Tower, vyfotila jsem jen lehký zadání....prostě máte tam ukázaný, z kterých částí máte stavět a jak tam mají být nad sebou barvy 😉

margareta76
16. srp 2012

@sisstin: A ktora hra sa ti viac pozdava? Noemova Archa alebo Tricky Tower? Alebo sa to neda jednoznacne povedat a kazda ma nieco doseba.

lenajsek
16. srp 2012

Ahoj holky, dneska poprvé hodinová návštěva logopedky, chodíváme normálně jen na půl hodinky. Sice sem tam už neudržel pozornost a chtěl odcházet na chodbu, kde je plastový domeček, ale nakonec s jednou přestávkou na čurání vydržel a udělali jsme toho víc, jak za tu půl hodinku... tak přemýšlím, jestli bych se s logopedkou nedomluvila na celou hodinku třeba od října, možná by to pro nás bylo lepší... přece jen se trmácet busem a pak ještě šalinou do Brna kvůli půl hodině asi nemá do budoucna moc smysl...
Na jak dlouho chodí vaše děti k logopedům?

A moc díky za tipy na hračky, na ten Jixin jsem se už dívala, prodávají ho na MMB (zadám si vždycky název "jako duplo" a vyjela mi ta značka Jixin), ale myslím, že mají jen ty vláčky, nic jiného...?
Přemýšlím, jestli se dá dát ten Megabloks, ta prostřední velikost na Duplo... že bych to namixovala.

@sisstin Teri a jaké chytré pero máte? Mrkla bych se a třeba bych si ho od Tebe koupila... 😉
A s tím Logicem, já o něm taky uvažuji, určitě ho chci koupit, nemáme ani ten podklad ani listy, tak kdybys něco prodávala, třeba jen ten podklad, tak bych si ho asi taky od Tebe třeba koupila... 😉

Jinak u nás zatím hry Lukin moc nechápe, ale zkusím s ním hrát klasické pexeso, s jednoduchými obrázky, jen třeba 12 kartiček, nebo i 9, aby hledat dvě stejné, ale aby si je musel otáčet... zatím jsme měli pexeso jen na přiřazování dvou stejných obrázků k sobě normálně, když je viděl.

lenajsek
16. srp 2012

A tu Krtečkovu zahrádku bych chtěla vidět v reálu, vím že ji nějaká moje kamarádka má, tak zkusím zapátrat která a možná bych taky pořídila...

sisstin
autor
16. srp 2012

@margareta76 ta Noemova archa je asi lepší 😉 i když zas pro Tygra je lehčí, než tyhle věže...jsem se bála,aby nebyly až moc lehký a ne 😉

@lenajsek máme tu jedničku, tu dvojku jsme měli půjčenou z RP a ta je fakt příšerná už úplně 😝

krystalka
16. srp 2012

@lenajsek - ta Krtečkova zahrádka vypadá moc pěkně, my jsme ji teď podědili po bráchových holkách, je to prostorové a dá se to využít třeba i na hraní divadýlka apod. a ty figurky jsou krásně vyvedené, Jiřík si s nimi hraje i samostatně 😉

krystalka
16. srp 2012

@lenajsek - jinak, my jsme během školního roku chodili na logopedii jednou za 2 týdny, vždycky na hodinu, ale z toho si ho vždycky vzala na půl hodiny logopedka a na půl hodiny speciální pedagožka, co s ním dělala takové ty věci na celkový rozvoj, grafomotoriku, jemnou motoriku, foukání apod. Jednu dobu, ze začátku, tam s ním byly dokonce obě najednou a různě to propojovali, prý se jim to už osvědčilo a je fakt, že u Jiříka to taky fungovalo dobře 😉 .Chodili jsme do SPC co je v té speciální školce, kam bude Jiřík teď od září už pravidelně chodit. Teď přes léto tam nejsou, takže se snažíme hodně pracovat doma, no a od září uvidím, podle toho jak často si ho bude brát logopedka na individuální práci a taky jak bude Jiřík dělat pokroky... V červnu jsem se ptala, jestli si máme ještě hledat další logopedku, kam bychom chodili častěji a řekli mi, že uvidíme, jak to bude postupovat v té školce, oni mají v rámci dne i skupinové chvilky a bere si je podle potřeby logopedka ze třídy, tak vyčkám, jak se to bude vyvíjet, kdyžtak ještě někoho přidáme...ale zatím vidím, že jde pořád dopředu, tak snad to vydrží 🙂

sisstin
autor
16. srp 2012

uf, objednávka v oskole za 1300 😝

sisstin
autor
16. srp 2012

Holky,šestýho října je v Praze v SPC pro vady řeči setkání pro rodiče dysfatiku-bude tam přednáška atd. Já tam asi pojedu,nechcete jet taky někdo?

krystalka
16. srp 2012

@sisstin - je k tomu někde víc informací? Od kolika a kde přesně, vím, že jsem před časem na to SPC někde narazila, ale už si nepamatuju, kde to bylo....já teda mám bohužel ten víkend celý pracovní - pátek-neděle, ale budu o tom uvažovat...že bych si třeba přehodila směnu, kdyby to šlo....