Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

mvmk
1. únor 2013

@kajiszek jo jsem ti jeste chtela rict, ze jsem koukla na to co jsi natacela, jako mala je uplne uzasna, treba bude nadprumerne inteligentni 😉 , jako moje mala by se na to nechytala jeste ani ted, ona neni moc ten elektronickej typ, manzel ma na Iphonu taky nejaky blbinky ale to ji vubec nebere ona je takova ta klasicka panenkova holcicka. Kocarek plenky a cepicky na to ji uzije 😀

hrusti
1. únor 2013

@kajiszek Koukla jsem na ty videla, malá je šikovná. To je úplně něco jiného než to 1. video. Jen mně napadlo, že by bylo možné dobré na malou nemluvit ve zdrobnělinách ... místo domeček říkat dům, stromeček... strom atd. Aspon tedy můžu říct za nás, že jednak na syna jsou ty zdrobněliny dlouhé ( a pak z dlouhých slov říká tak první dvě slabiky a ostatní nějak zapatlá) a jak jsou tam písmena s háčkama (č, š atd.), tak se mu to blbě vyslovuje 😉 Ale je to jen takový nápad 😉

JInak Honzík dneska dostal atb. Od soboty měl horečky, chrlá jak tuberák. Doufám, že se dáme příští týden do kupy páč 11.2. máme Kr.

sisstin
autor
1. únor 2013

@mvmk tak přímo já ne, spadá to pod SPC pro vady řeči 😉

kajiszek
1. únor 2013

@sisstin My zatím nemáme diagnózu, i když já si jsem poměrně jistá, že to ta dysfázie bude, takže bych i ráda přijela, ale ono přes 300km za jeden den na otočku je fakt dost 😒 Jsem schválně koukala, kolik to do Pardubek mám, a ukazuje mi to 155km. Já teda řídím ráda, ale tohle už je fakt dost štreka no 😒

@mvmk No můžu říct, že ty logický úkoly mě fakt hrozně moc uklidňujou, jako v tom smyslu, že jí to myslí a nemá třeba vyloženě nějaký mentální postižení. I na ty různý gesta a věci kolem sebe reaguje adekvátně, tzn. nesu boty, ona zvedne jednu nohu, pak druhou, našpulím rty, dá mi pusu a já nevím co všechno, nesu kalhoty a ona se mě chytne a souká nohy do kalhot, čepici si zkouší dát na hlavu, i když jí to nejde... Takže si říkám, že úplnej mimoň jako není, ale... Jinak ty oanenky a kočárky, to u nás fakt nefrčí, teďka mám v plánu ji nějak víc začít učit s těma panenkama, tzn. dát napít, nakrmit, uložit, dát pusinku, přikrejt atd... Ale ona na tohle fakt moc není, tak uvidíme. Jednou se mi podařilo ji přesvědčit, aby tý panence dala napít a pohladila ji, ale to byla velká výjimka, obvykle jak ty panenky vidí, tak zdrhá 😀 Každopádně prostě ta inteligence je fajn, ale trochu se bojím, aby byla nějak použitelná v normoš životě...

mvmk
1. únor 2013

@sisstin a zucastnit se muze kdo chce nebo jen ten kdo je oficialnim pacientem 😅

mvmk
1. únor 2013

@kajiszek no mala je v tom od zacatku super, hru ona ma fakt dobrou, ale co se tyce te socialni interakce, tak tam uz je to hruza, ona deti opravdu nemusi, ona je ma rada jen kdyz ji nechaji napokoji ☹ ☹

sisstin
autor
1. únor 2013

@kajiszek no jezdí holky třeba i z Karviné do Prahy, takže záleží na prioritách no 😉

@mvmk může, kdo chce, stačí se přihlásit na ten email 😉

kajiszek
1. únor 2013

@sisstin Já to nadhodím manželovi, ale tak nevidím to, musela bych jet sama... Uvidíme. A můžu se zeptat, jak to setkání probíhá? Je to nějak organizovaný nebo spíš takovej pokec mezi rodičema? Co se týče přednášky o dysfaticích a škole, tak to je pro nás ještě hodně daleko, ale i tak by mě to určitě zajímalo.

sisstin
autor
1. únor 2013

@kajiszek první bude ta přednáška, pak má pí. Laudová připravené něco o vývoji řeči a reedukaci dysfázie, pak se bude trošku ještě řešit to občanské sdružení a pak je volná diskuze a výměna zkušeností. Jinak sem není problém dojet i vlakem, jsme železniční uzel 😉

kajiszek
1. únor 2013

@sisstin Kdyby to záleželo jen na mě, tak řeknu, že jedu... Jenže u nás je tohle prostě hroznej problém... Můj manžel je velkej introvert a nejradši sedí doma na zadku, takže jeho tam podle mě nedostanu... Jako občas ho osvítí duch svatej a kejvne na něco, čemu bych vůbec nevěřila, ale spíš ne... A když pojedu sama, tak si zase vyslechnu cosi o tisícovce za benzín a tom, že ještě přeci žádnou diagnózu nemá a bla bla... My se běžně doma hádáme o každej výlet, protože jednou je moc zima, jednou moc horko, pak zase tohle je moc daleko a tohle je blízko, tak proč pojedeme ráno, když stačí jet v jedenáct... Jako co se týče všeho ostatního, tak je můj chlap v pohodě, stará se o děti, pomáhá, pohlídá, když někam chci jít, peníze vydělává a celkově se ani nehádáme, pokud nepřijde na přestřes nějakej výlet nebo nedej bože dovolená... Takže on uslyší jen fakta - tzn. 300km na otočku, drahej benzín, děti budou v autě zlobivý a protivný... Takže mi z toho vyjde pokecej si na netu, kvůli tomu nemusíš jezdit 300km... Ale tak třeba se stane zázrak...

kajiszek
1. únor 2013

@sisstin No a vlakem jsem jela naposled asi před 10 lety 🤐 🤐 To už ani neumím 😀 😀 😀 Ale tak zatím neházím flintu do žita, dám vědět a kdyžtak pošlu přihlášku. Kdyby třeba jel někdo z Prahy a mohla jsem ho nabrat, tak by to možná taky nebylo marný 😉

sisstin
autor
1. únor 2013

@kajiszek no je mi to jasný, pro MM jsou taky různé výlety atd. zbytečný, takže chápu 😉

sisstin
autor
1. únor 2013

Perception preschool - no ta krátkodobá pamět nic moc 😝

https://www.youtube.com/watch?v=G1HJnZXLnYU
kajiszek
1. únor 2013

@hrusti Určo máš pravdu, já si to taky už říkala, že bych asi měla říkat ty slova kratší. Někdy to i říkám, ale pak zase zblbnu a zdrobňuju. Ono i tím, jak Vojta zdrbňuje, tak to mám nějak zazžitý a blbnu.

@sisstin No u nás je to fakt katastrofa, po osmi letech společného soužití je mi už prostě předem jasný, jaká bude reakce 😒 Ale třeba se mi ho nějak podaří utáhnout. Já bych samozřejmě radši jela s ním než sama, ale fakt si myslím, že to neprojde. Já jsem zase naopak dost cestovatel, takže trochu trpím 😀

Jdu spát, vzala jsem si Ibalgin, mám příšernej bolehlav 😖 To je to moje věčný ponocování 🙄

ivular
1. únor 2013

@sicinka To víš, že to neberu tak, že na malém něco hledá. Spíš mám pocit, že to s ním moc neumí, a tak špatně identifikuje jeho reakce 😉 Ale na druhou stranu, ono vyšetřit to naše mládě, to rozhodně žádný med není. Bohužel jsme vedeni hned na několika odděleních, Jeník už těch vyšetření absolvoval nepočítaně (jen těch kanyl co mu zaváděli!), takže potenciální nebezpečí rozpozná rychle 😔
Ale jak jsem psala, určitě ten sluch nechám vyšetřit.
Mimochodem, holky nevíte, mám chtít žádanku na ORL nebo foniatrii? A jak se vyšetřují takoví dvouletí, nekomunikující a nespolupracující prckové? 😕

abbie
1. únor 2013

@sisstin to je rychlost v tom videu 😀 😀 cislo 5 zije

sisstin
autor
1. únor 2013

@ivular jenom mu kouknout do nosu, pusy a uší..a pak se dělaji ty otoakustické emise, do uší se dají sluchátka a snímají se reakce, jako nic to není, ale dítě by mělo být v klidu, což bývá někdy problém, takže se to dělá i ve spánku 😉

sisstin
autor
1. únor 2013

@abbie nj, on chce vše strašně rychle,a pak to na pamět nedává, páč si to ani neprohlídne že 😝

ivular
1. únor 2013

@mvmk Hm, tak tohle už jsem věci, do kterých moc nevidím 😒 Když jsem se tehdy zajímala, co že to je ta hraniční hypotonie, neuroložka prohodila jen tak na okraj, jako že to má každé druhé dítko, kdyby ho někdo vyšetřil a něco ve smyslu, že se to může změnit. Tak jsem to možná na základě toho jejího tónu brala až moc na lehkou váhu - že to opravdu žádný problém není, že z toho děti "vyrostou" - nebo aspoň ti, kteří tu hypotonii mají slabší 😕
A malá tedy nějak později lezla, chodila apod.? To by pak opravdu dávalo smysl, že má slabší i tu tvářičku 😔 Jeník byl v té hrubé motorice vesměs tabulkový - lezl někdy od 8. měsíce, chodil samostatně od 14. měsíce. Vždy mně připadal spíš šikovnější, jakože moc nepadal a tak..
Uf, furt má člověk nějaké brouky v hlavě, že? 😠

sisstin
autor
1. únor 2013

@ivular no já když jsem se podívala asi po sto letech do zprávy z neuro (necelé dva roky), tak tam měl taky hraniční hypotonii psanou,ale slovně se Dr. o tom ani nezmínila. Jinak ten motorický vývoj měl opožděnější, ale furt v rámci normy ( sed 9.měsíc, lezl 10.měsíc, stoj 12. měsíc, stoj bez držení 14.měsíc, samostatná chůze začátek 16.měsíce)

abbie
1. únor 2013

baby, rozhodla som sa teda pre iPad 😅 vase deti sa hned naucili tahat prstom po tablete? este by ma zaujimalo, ze ci ma Apple aj neplatene aplikacie a aka je max. cena platenych? ja sa neviem dostat do toho ich marketu

sisstin
autor
1. únor 2013

@abbie to si musíš stáhnout do compu itunes 😉 jinak hodně jich je free, a ty placený jsou většinou max. do 3Eéček, spíš do dvou 😉 a prstem umí hned, ono je to intuitivní, umí to i roční prcek 😉 oni nejsou ještě tak zblblý myší a klávesnicí. Jako Tygr už na PC dělal dva roky, takže jsem mu musela říct, jak to má dělat, ale to bylo hned...ti malý prckové vědí okamžitě 😉

kajiszek
1. únor 2013

@abbie Neli se to naučila druhý den. První den na ten prst strašně tlačila a nechápala, která bije, pak druhej den se naučila to puzzle, že přestala tak tlačit, třetí to přiřazování. Teďka jí to už sepne většinou hned.

lenajsek
1. únor 2013

Holky ahoj, přijela jsem z Brna z velkého UZ, tak už máme potvrzeno, že budeme mít druhého kluka, tak se těším, ale zároveň trošku bojím co v budoucnu bude, ale pevně doufám, že to bude v pořádku, nebo lepší, než u Lukina... 🙂
Zítra vás dočtu, dneska už nemám energii...

@mvmk Krejčířová bude objednávat nový pacienty až toho 1/4, ona myslím dřív fakt nový pacienty nebere... ale zkus jí napsat, ale pochybuju, že by vás ještě někam teď šupla... má toho fakt hodně.

@desyre Tak se domluvíme na tu Husovu určitě, jen vymyslet termín... 😉 Pro nás lepší dopoledne, co u vás? Příští týden máde volno kdy, nebo ten další? Snad budeme zdraví...

Pěkný večer holky!

dezyre
1. únor 2013

@lenajsek Ahoj, gratuluju k chlapečkovi 🙂 Nám je to v podstatě jedno, protože Staník přes den nespí, bohužel je trochu problém v tom, že pozdě vstává, ale dnes třeba vstal už před devátou 😀 😀 Ale zas mě nebude dělat problém ho vzbudit ;) Příští týden mám kromě středy taky volnej ;)

bocianka123
1. únor 2013

@abbie napísala som ti IP, dúfam, že to stihneš ešte do zajtra do 9 hod. prečítať a tvoj malý sa rýchlo naučí "dotyk" na iPad - môj to už ovláda , teda u logopedičky mu to išlo jedna radosť. 😉
@lenajsek gratulujem ku chlapčekovi 😉 a uvidíš, mysli pozitívne a všetko bude ako má byť 😉 . ja mám tiež dvoch synov - a u nás je to naopak - starší je v poriadku a mladší má problém... takže u vás to môže byť naopak - ak má starší problém, tak mladší bude v poriadku . 😉

marrka
1. únor 2013

ahoj holky nemáte někdo odkaz na to kde bych našla voks obrázky

kajiszek
2. únor 2013

@lenajsek Gratuluji k chlapečkovi 😉 Určitě bude v pořádku, člověk nesmí myslet na to, že by něco nebylo ok 😉

sisstin
autor
2. únor 2013

tak já jsem taky asi v Jiříkově vidění, se ptám Tygra, kolik má měsíc dní a on "některej má 30 a některej 31, ale některej je krátkej a má jenom 28, to je únor, já jsem to viděl v kalendáři." 😲 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
2. únor 2013

holky, mega super aplikace na pasivní slovní zásobu a porozumění - Poznej obrázky, něco je i free, jde i na Androidy 😉