Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dezyre
8. dub 2013

Ahoj holky, sice Vás dočítám celkem poctivě, ale poslední dny už jsou pro mě jakýsi náročný, takže jen nakukuju a nereaguju, ale dnes se jdu po delší době pochlubit Staníkovýma pokrokama 🙂 Pěkně mu nabíhá volání na kamarády - těžší jména mu moc nejdou - Adámku, Lukášku - to vyřvává "Tůůů", ale má ještě kamarádku Kristýnku, na kterou volají Kiki, tak to mu jde krásně, to volá pořád "Kiki" 😀 Jinak místo "tati" se naučil potvůrka volat Táándo (taťka se jmenuje Standa) 😅 No ale přeučujeme ho to, takže musí volat "tati", taťka na "Tááándo" neslyší, ale kolikrát mě to ujede a začnu se smát, což Staníka nabudí a pořád to vyřvává 😀 Porozumění se rapidně zlepšuje - ale zjišťuju, že má taky celkem problém občas s předložkama, takže se na to snažíme zaměřovat. Jeden den hledal policejní auto (poznám to tak, že chodí a dělá hu-u-u-u a tak se ho ptám "Co hledáš Staníku? Policejní auto?" Staník odpoví "to" (jo)). NO jak tak hledal to auto tak mu říkám, že ho má v kuchyni na stole, no a on ho vehementně hledal pod stolem 😅 Tak jsem mu zdůraznila, že není POD stolem, ale NA stole, nahoře a ukázala prstem, tak se dovtípil.. 😔 No ale alespoň vím, kde má ještě mezery. Je to opravdu lepší, když alespoň takhle reaguje a snaží se, protože se líp poznává co mu nejde 😅

sicinka
8. dub 2013

@lenajsek držím palce a nakonec má být zítra krásně tak si pak užijte i nějaký ten výlet 🙂

sicinka
8. dub 2013

@kajiszek @sisstin holky já mám ve čtvrtek gymnastiku ve školce a zrovna tenhle jsem ji rušila jelikož mám důležitou pracovní schůzku a nevím kdy skončím ☹ takže se tímto omlouvám, ráda bych vás viděla, ale zrovna tenhle termín si nezařídím. Ale mohli by jsme vymyslet nějakej sraz o tom žádná, já bych byla pro i nějakou organizaci bych zajistila.

sicinka
8. dub 2013

Jo a musím se taky trochu pochlubit u nás řeč stagnuje, místo proč používá COOO? a přeučit mu to zatím nejde. Ale dneska ujel prvních 20 m na kole. Zatím mu děla problém brzda dozadu, takže přestane šlapat, zabere brzda a leží. Ale asi 10 se mu to povedlo a krásně kus jel. Myslím že do konce týdne už bude jezdit v pohodě sám i s rozjetím 🙂

dezyre
8. dub 2013

@sisstin Ahoj. Prosimtě doporučila by si mě nějakou aplikaci pro Staníka na Ipad??? Vůbec nevím čím a kde začít 😅 Třeba něco co děti baví, tak nějak přiměřeně k jeho úrovni. Holky v jiné diskuzi si dost chválí tu Předškolní brašničku, ale když jsem se tak dívala co tam je, tak mě připadnou některé věci jako počítání a logické řady atd. ještě úplně mimo mísu 😅

dukie
8. dub 2013

@sisstin No ale i tak je to náramný pokrok, ne? 🙂 Máte za sebou obrovský kus cesty a určitě to nakonec zvládnete vypilovat. 🙂

dukie
8. dub 2013

@sicinka Nemysli si, občas se taky trošku vnitřně hroutím, většinou proto, že je mi ho líto, že nemá ty možnosti co ostatní děti. A prostě nemá, protože díky té naší "řeči" (tedy psychologové mi tvrdí, že to souvisí... a podle mého to má logiku) má i některé nestandardní projevy, reakce... a potřeby, aby byl v klidu. Někdy to není snadné. Ale snažím se zopakovat si, že máme prostě handicapované dítě, svým způsobem, což mi pomáhá se s tím smířit a zase v klidu bojovat dál...

sicinka
8. dub 2013

@dezyre bud si najed do sekce EDU a vyber hry označené 2+ doporučuji aplikace od MyFirstAPP třeba vyhledej matrixmatch a přes výrobce pak najdeš ty ostatní - vždy jsou tam min dva úkoly zadarmo. Ze začátku měl u nás úspěch talking tom a jiné mluvící potvory opakují po dítěti co řekne takovým srandovním hlasem. Jo a taky aplikace TOCA (dej si to vyhledat je to takové starání se o příšerky, Dáda to miluje ani nevím proč). Výukové aplikace jsou dobře popsané na i-sen.cz, já si vždy stáhla vše co bylo popsané v článku pak zkoušela co ho bude bavit a hledala další podobné.

sicinka
8. dub 2013

@dezyre Předškolní brašnička je u nás nic moc.jen tam skládal ty puzzle, jen je výhoda že je to česky. Ale oni to dobře chápou i v angličtině, občas si říkám jestli tý angličtině rozumí nebo si to jen domýšlí.

dukie
8. dub 2013

@morav Á, tak to ano, to se známe. Já právě přemýšlela, která z maminek, které potkávám, je ta "vaše". 🙂 Ono je to těžké, máte pravdu. Ale zase se na to my maminky, které máme děti s potížemi "jen" s řečí, musíme dívat trošku s nadhledem. Komunikace je veliký problém, to si nemusíme nic namlouvat. Ale víte jak... mohlo by být daleko, daleko hůř... Takže musíme zabojovat a věřit, že bude lépe. A ono bude, ty naše dětičky jsou šikulkové. 🙂

sisstin
autor
8. dub 2013

Tak u nas bradnicka oba dily dobry,akorat to komplet cely udelal za hodinu 😅

sisstin
autor
8. dub 2013

@dezyre jinak stahni si komplet teachers pack od my first app,jak psala sicinka 😉

sicinka
8. dub 2013

@dukie my máme asi jen OVŘ a taky to není vždy růžové, ona pro něj ta komunikace pořád není samozřejmá a pokud je třeba něajký problém ve školce tak já z něj ty informace prostě nevypáčím. A i u nás ta nekomunikace způsobovala spousty podivností, které postupně mizí a já doufám že se jich časem zbaví všech 🙂 Nicméně zněl tvůj příspěvek o dost více optimisticky než ty před třičtvrtě rokem, tak jsem si říkala že je tu pár lidí které to třeba potěší povzbudí že prostě musí být líp 🙂

kajiszek
8. dub 2013

Já jsem stáhla demo Předškolní brašničky pro Vojtu, ale zase jsem to smazala, on ještě neumí čísla a písmena a bez toho se tam nehne. Nějak nevím, jestli ho to učit nebo ne...

sisstin
autor
8. dub 2013

@kajiszek tam neni vsechno na cisla a pismena

dezyre
8. dub 2013

Holky, teď jsem na to zběžně koukla a jsem asi debil, ale vůbec se v tom neorietuju ☹ Nevím co stáhnout.. Budu se muset podívat asi na ten i-sen, jak psala @sicinka a podle toho potom vybírat a stahovat. Dokonce mě i chvíli trvalo než jsem pochopila, kde mám hledat EDU 😅 😅 😅 áááále nakonec jsem se po chvíli přemýšlení dovtípila, že to mám hledat v tom ipadu a ne v noťasu 😅 Já se pak divím po kom Staník je 😀 😀 😀 😀
Jinak holky ještě .. jak fungují ty aplikace za peníze?? Jak se to kupuje a jak dlouho to jede?? To koupím a mám to prostě stažené na tak dlouho jak chci? Anebo je to jen na nějakou určitou dobu?

sisstin
autor
8. dub 2013

@dezyre neomezená doba do všech zařízení apple,co máš

sisstin
autor
8. dub 2013

@dezyre kupuje se to tak,že kliknes na buy:Dsamo mít vytvořené apple Id s platební kartou

sisstin
autor
8. dub 2013

@dezyre ja sem zitra hodim seznam tech aplikaci,az budu na compu 😉

dezyre
8. dub 2013

@sisstin tak to apple ID s platební kartou si budu muset asi ještě vytvořit.. se mnou to bude ještě boj 😅 😅

sisstin
autor
8. dub 2013

@dezyre no musis mit embosovanou kartu s povolenymi platbami do zahranici 😉

dezyre
8. dub 2013

@sisstin tak to mám obavu, že toto asi nemám 😖 Jinak se to zaplatit nedá??

sicinka
9. dub 2013

@dezyre pravděpodobně máš, embosobavaná znamená že má vystouplá čísla a nejde o platby do zahraničí, ale platby na internetu. Mimo jiné nevím jak je to možné já mám na applu zadanou neplatnou kartu a normálně mi free aplikace stahovat jdou - čekám kdy mě apple odhalí 🙂

sicinka
9. dub 2013

@dezyre jo a apple ID si nastavíš v settings je to tam přímo jako jedna položka.

hrusti
9. dub 2013

@lenajsek Leni, držíme palečky

ivular
9. dub 2013

@sisstin @kajiszek Holky já bych taky ráda dorazila, ale taky mi to nevyjde. Mládě má virózu a žádné hlídání nemám 😖
@lenajsek Taky samozřejmě držím palce!!

Btw. pro pobavení: párkrát jsem postřehla, že Jeník když viděl hodiny, tak řekl "kýta". Napřed jsem si říkala, že je to asi náhoda, že proč by hodiny nazýval kýtou a až dnes mi došlo, že vlastně asi říká "tik tak" 😀 😀 Tak snad to nezakřiknu, ale to by znamenalo, že máme další slovo, juchůůů 😎

speedygon
9. dub 2013

Tak 15.4. jdeme na psychologii a den na to na foniatrii, tak držte oěstičky, aby to fakt byl jen OVŘ. A přikládám jeden z mnoha výtvorů Leničky 🙂

hrusti
9. dub 2013

Kuk holky, já jsem pro udělat nějaký srazík. Můžeme klidně i tady u nás na Hájích. Je tady rodinné centrum, kde je možné si pronajmout herničku. Jen by nás muselo být víc, protože to myslím stojí 500 Kč v týdnu a 800 Kč o víkendu na celé odpoledne 😉

Jinak paní fyzioterapeutka je moc příjemná. Dala nám dva cviky. Prý by se mu tím měla zlepšit hrubá a poté i jemné motorika, koordinace. No uvidíme 🙂

hrusti
9. dub 2013

@speedygon To je malá šikovná. Honzík začal panáčky kreslit až ted 😉
Na tom prvním je prý maminky a na druhém Honzík s Kristýnkou 🙂

abbie
9. dub 2013

@hrusti super kresba, ja takto kreslim doteraz 😀 😀 😀