Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ined77
12. pro 2010

@sisstin 🙂 ....ani u nás čtení nehrozí..jako zkouším to vždycky čas od času, ale bez šance.hned mi to bere, chce si listovat a po chvilce to zahodí...pokud rovnou nenaškubne nějakou stránku 😠 😅 .
obrázkové knížky ho baví..zvířata, auta, věci barvy a pod..ale čtené ho prostě nezajímá..asi na to má ještě čas.
a dívat se vydrží jak kdy..jak už to zná, tak u toho musí ''pracovat'', matýnek tak nějak vůbec na té prdce moc neposedí 😅 .ale co jsem zůstala čučet...vydržel se dívat asi 45 minut na jáchyme hoď ho do stroje 😅 .
mašinka tomáš u nás taky jednu dobu frčela, ale teď kukne na jeden díl a odejde 😝 .takže buď ty auta, pak ještě hurvínek, fík a v poslední době krtek.
20 minut klidu je fajn 😀 .

sisstin
autor
12. pro 2010

tak holky, zejtra jdeme k Dr., na tohle jako fakt nemám nervy 🤐

teď jsem ho donutila, aby se vyčůral..postavila jsem ho do vany a pustila vodu...ale měl úplně hysterický záchvaty, celej se klepal..co já vim, jestli ho to nebolí nebo tak..on řve pak už furt, a neřekne mi, co ho bolí a co mu je..takže smůla 😔

ined77
12. pro 2010

@sisstin ...no a nebolí ho pipík? 😕 nemá to tam třeba nějak zarudlé nebo tak? 😨
proč by jinak tak vyváděl u čůrání?

sisstin
autor
12. pro 2010

@ined77 no právě, že s tím nemá nic...to je prostě dle mýho opět psychickej blok 😉 4dny chodil na nočník normálně, relativně i úspěšně..a pak najednou zlom, řev a už tam nechtěl....ale nechce se počůrat ani do plíny, takže to prostě silou vůle drží 😉 dokud mu to ten močák prostě nepustí( třeba po 12hodinách).

Pak, když už čůrá, tak neřve...on řve, páč se mu chce a drží to 😉 no jako pochybuju, že se to u Dr. vyřeší, ale chci mít jistotu, že teda nemá zánět, tak tam s tou močí půjdeme.

Krejčířová mi v pátek napsala, ať to nehrotím a dám mu zpátky plínu, že na to má nárok..jenže to jsem ještě nevěděla, že to nebude chtít pustit ani do tý plíny 😒 nekadil taky už xdní 😠

ined77
12. pro 2010

@sisstin ...aha 😒 .
tak mu zkus tu plenku prostě dát a nechat ho tak.říct mu jen ať čurká zase tam a víc si toho nevšímat..třeba se tomu přestane věnovat...chuďátko malé..je to děs...pořád něco že ☹ .

sisstin
autor
12. pro 2010

@ined77 no já mu právě už v pátek plínu dala, pořád mu opakuju, že to tam může pustit, že se nic neděje atd....ale prostě ne, nepustí to tam, drží ze všech sil....budil se i v noci 😠 😠

ined77
12. pro 2010

@sisstin ty jo,tak to je fakt děs ☹ .
a třeba zkusit....ty se vyčurkáš a dostaneš něco?nechytil by se? 😨
no jestli se budí i v noci, tak to je fakt na houby ☹ .

sisstin
autor
12. pro 2010

@ined77 já už jsem zkoušela všechno ☹ já nevím, co se mu v tý hlavě zas odehrává...on se vždycky něčeho lekne např.( nejaký kraviny pro nás, pro něj zřejmě ne..) a má blok... my s těma úzkostma bojujeme od narození, máme to i ve zprávě od Kr., že má povahově dané vyšší sklony k úzkostným reakcím 😖

já jsem se o tom s ní bavila, a říkala, že medikamentozně řešit jenom v tom případě, kdy by to už bylo nějak neúnosný, což v jeho případě zatím není...že je to furt v normě 😒 a stejně, cpát malý dítě nějakejma psychofarmakama, to fakt ne 😖

dulkagabulka
12. pro 2010

@dalea my sme mali štastie na užasne učitelky, ktore to s nim vedeli...tiez mi vraveli,že ho treba zamestnavat 🙂
ja som ho kvoli tomu,že mal take dobre učitelky, ktore ho mali rady a našli si k nemu cestu, ani nedala do bližšej školky, ked som mohla.. 🙂 ..až na to,že sme sem tam museli zaplatit napriklad roztireskane lehátko, po ktorom skákal, alebo rozbitu lampu atd 🙂 to bolo v školke ok...v tom teda, že nikdy nebol agresivny na ine deti, nestrkal, nebil sa, skor si to veci a hračky odniesli, tu jeho živost...

ale nedam dopustit na homeopatiu, aj ta nam pomohla

PS: hviezdičkovanie pomahalo aj nam 😀 držim ti palce

ined77
12. pro 2010

@sisstin ..no léky fakt ne, pokud to nebude nevyhnutelné.
ach jo..no tak snad se mu to v hlavičce zklidní brzy a bude to zase v pořádku ☹ .

sisstin
autor
12. pro 2010

@ined77 přitom by už mohl normálně chodit na záchod, když to umí zadržet ( a to i tak, že v noci), tak už to dle mýho ovládá naprosto normálně 😕 takže by se mohl 3x za den normálně vyčurat a bylo by 😕 no ale jak říkám, my nemůžeme mít nic normálně...se vším je problém jako hrom 😒

ined77
12. pro 2010

@sisstin ..no to mě taky překvapilo..že i v noci.to by fakt mohl být už naprosto bez plenek 😕 .
čert ví co ho vylekalo ☹ .
tak snad to nebude dlouho trvat a bude zase vše v pohodě. třeba jen potřebuje více času na srovnání se s novou dovedností 🙂 .
držím vám moc palce! 😵

miriamc
12. pro 2010

@dalea Neviem nie som odborník na autizmus ale mne chovanie Vašej dcérky ktoré ste popisovali v školke príde skôr ako ADHD podľa čoho Vám stanovili diagnozu AS?

dalea
12. pro 2010

@miriamc My nemame zatial stanovenu ziadnu diagnozu,len podozrenie,ak mas cas,skus si precitat moje skorsie prispevky 🙂 Nas najvacsi problem bol a este v malej miere je nejaka formy komunikacnej poruchy a nerovnomerny vyvin 😉

sisstin
autor
12. pro 2010

@ined77 no asi jo, ale radši tam s tou močí skočíme, pro sichr 😉

@miriamc ona Lea měla i problémy s komunikací, nepoužívala ano- ne, neuměla vést dialog atd., ale hodně se to zlepšuje...tuším, že oni mají podezření, nic diagnostikovaného nemají....mně to právě na ten AS sedí jakože hodně 😉 ony holčičky jsou soc. přizpůsobivější, takže to AS samozřejmě nebude nijak silné 😉

dalea
12. pro 2010

@dulkagabulka O homeopatii vela neviem,vies mi poradit,kde by som mala zacat?Treba zajst za nejakym homeopatom,alebo len hladat pripravky na urcity problem? Nechcem jej davat nieco,co nepoznam 😕

ined77
12. pro 2010

@sisstin ...jj, taky bych tam šla...pro klid duše 😉 .
no mně se vrátili domů kluci, malý totálně promočené ledové nožky, prý pořád skákal do kaluže a nedal si říct 🙄 .a to má kašel a rýmu....chjo 😖 .
tak jdu rodinovat, pá 😅

dulkagabulka
12. pro 2010

@dalea isto treba ist za skusenym homeopatom..my sme boli v BA na Šustekovej ulici u MUDr. Černej...je to detská lekárka ...sice sme k nej dost dlho čakali a museli cestovat, ale stalo to za to 🙂) 🙂

dalea
12. pro 2010

@dulkagabulka Dakujem,no skusim sa poinformovat o niekom,kto je blizsie,ja som totiz az z dalekeho vychodu 😉 😅

daska58
12. pro 2010

@sisstin tak si ma dojala.... 🙂

daska58
12. pro 2010

prosííím nepíšete sem tolko vela, ja to nemám čas sledovať a je to pre mna tak doležité. 😉 ideme na diagnostiku ku známej psychiatričke, tak som zvedavá.pa

mon25
12. pro 2010

@dalea , skus Dr. Petrociho z Popradu, je to vyborny homeopat, ak to mas blizsie tam 😵

dalea
13. pro 2010

@mon25 Ja mam aj do Popradu este hodne cez 100km,mne by snad bolo blizsie na Ukrajinu 😝 😀 😀 V stredu ma Lea v skolke Vianocnu besiedku,tak dufam,ze sa mi podari vymenit smenu 😕 Snad spravim nejake dalsie fotky a pridam aj sem 😉 Zajtra ideme na logo,tak som zvedava,co tam budeme robit 🙂

vojtisek2007
13. pro 2010

Ahoj holky, zdravím, kde jste všechny 🙂

@sisstin jeli jste nakonec s tou močí, jak to dopadlo ???

sisstin
autor
13. pro 2010

čau holky,

@vojtisek2007 nejeli, od rána už úplně v pohodě, sice teda chodí čůrat jenom do vany...ale je úplně bez plín, ani jednou se nepočůral, normálně to hlásí ( říká ččččč a drží se mezi nohama)...takže dneska už fakt pohoda. Tak jenom doufám, že ho časem překecám, aby čůral na záchodě...páč jako fakt nevim, jak by jsme to dělali, kdy jsme chtěli na delší dobu z domu 😕 on to prostě už do té plíny nepustí 😕 i ráno měl plínu úplně suchou 😕

jinak mi přišlo to Povím ti, mami a fakt super...Tygra hrozně bavilo hledat ty kartičky podle barev a tvarů, a pak jsme si o tom krásně povídali, fakt ho to bavilo...to jsem docela čuměla, takže doporučuju 😵 😵

a přišla mi konečně moje crosska Tomy Hilfiger 😀 a pan Brambora 😀

vojtisek2007
13. pro 2010

@sisstin jéééé no tak hurá, že už to aspon nezadržuje...na tak do vany nebo do záchodu - to je hodně podobný, tak třeba na to přejdete rychle....

dalea
14. pro 2010

@sisstin Tak drzim palce,nech to pekne pokracuje 😀 My sme sa teraz vratili z loga,pekne spolupracovala,logopedicka ju pochvalila,ze je velmi sikovna 😎 Ale vsimli sme si,ze jej dnes vadil zvoniaci telefon vo vedlajsej ambulancii.Nikto tam nebol,takze vyzvanal celu dobu s malymi prestavkami a Lei to dost vadilo 😕 Vyrusovalo ju to,zacala aj vstavat zo stolicky,chytala si uska a bola taka nesvoja,chcela,aby ho logopedicka isla zodvihnut 😠 Takze je to asi dalsi auti rys 😝 Len ma to zarazilo,pretoze doteraz nemala so zvukmi ziadne problemy 😕 Logo vravela,ze ju to moze vyrusit iba v niektorych situaciach,tak snad sa to nebude castejsie opakovat 🙄 A robili sme tam nadradene pojmy-nabytok,ovocie,zelenina,oblecenie....Potom protiklady-studeny,horuci,tazky,lahky...A este take,ze komu co patri-ockovi noviny,chlapcovi aktovka,mamke kabelka a pod. Trosku mala problem s ulohou,co nepatri medzi ostatne predmety v rade,napr. ananas medzi zvieratka,ale nakoniec pochopila,co od nej chceme 😉 A logopedicka si s nou aj pekne pokecala o Mikulasovi,darcekoch a tak,vravela,ze v komunikacii je velky pokrok 🙂 Este sme robili aj predlozky,ale tie jej uz idu vyborne 🙂

sisstin
autor
14. pro 2010

Čau holky,

tak u nás čůrání asi dobrý...v noci se vzbudil na jedno chcandění do vany 😝 a normálně ráno plína suchá, přes den mu ji už ani nedávám...říká si v pohodě a nehody nejsou, ven jsem mu ji taky nedala a dobrý 😎 ted teda akorát vyřeši to, aby začal čůrat na záchodě 😝 😝 😝

my byli v Rané péči, dneska měl volno...jenom si tam hrál a my si povídali. Byla tam i 5,5roku stará holčička se selektivním mutismem, no ta neřekla ani pfň..ale byla hroooozně roztomilá 😵 😵 a Tygrovi se líbila...a taky poprvý v životě mluvil více než jiné dítě 😅 😅 😅

ale jako začal opakovat jako ďas...sice u některých slov to chce hoooooodně velkou představivost, co to asi říká...ale jako dobrý...fakt ted mele furt 😵 😵 😵 😵 a aktivně používá ahoj a sněží 🙂

dostali jsme spoustu puzzlíků, hraček a půjčila jsem si i to Logico Primo- téma ve školce, nic jinýho tam neměli, tak jsem zvědavá 😕 takže budu přidávat zas fotky, co děláme novýho 😉

@dalea tý jo, tak to je super 😵 😵 Lea je fakt strašně moc šikovná 😵 😵 a s tím zvoněním telefonu, to vůbec nemusí být auti rys...Tygr má třeba taky prostě posunutou tu hranici zvuků...slyší každý šustnutí...a ten telefon by mu taky vadil, taky by upozorňoval, že se má zvednout 😉

simalex
14. pro 2010

@sisstin
jste mi připomněly, že Alexek má zase neskutečně vyvinutý čich - plno vůní mu strašně vadí a cítí všechno (na metr cítí, že jsem jedla čokoládu). Úplně šílené - já na to taky trochu trpím, některé vůně naprosto nesnáším a je mi z nich zle, ale až takhle čich rozhodně vyvinutý nemám.

Jinak já se už strašně těším na vánoční svátky, že nebudu muset ráno s Alexkem do školky. To je hrůza. 😠 Nejdřív, že nevstane, pak že nepůjde do školky, pak že se neobleče a pak že nepůjde na trolejbus. Já už z toho šílím. Vůbec nevím, jak to mám ráno dělat - vzbudím ho dřív a pak požaduje pohádku a nakonec se stejně kvůli nějaké hlouposti naštve a nechce odejít z domu. Vzbudím ho tak tak (ať nemá moc prostoru vymýšlet) a pak to pomalu nestíháme, viz výše. Už z toho šedivím. Takový nehezký začátek dne... 🙄

simalex
14. pro 2010

@sisstin
siss, včera jsem mluvila se známou, která dělá dětskou ergoterapii. Je to ale trochu jiné, protože učí základní sebeobsluze třeba děti s lehkou DMO a závažnějšími poruchami, než máme my.