Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

hrusti
19. říj 2012

@sisstin Nevíš, kdo tam bude místo ní? Taky budu objednávat Honzíka na kontrolu, jestli nás objedná ještě někdy na jaře 😉

sisstin
autor
19. říj 2012

@hrusti to ví @dadlenka mně to jméno vůbec nic neříká 😕

dajamka
19. říj 2012

Ahoj, můžu se zeptat, zda vaše děti v logopedických třídách mají Ind. vzdělávací plán? My máme SPC "nakázáno" ho zpracovat, ve školce mě poslali do ....., že oni nemusí SPC poslouchat, není to jejich nadřízený orgán.
Moc to teda nechápu. 😖

sisstin
autor
19. říj 2012

@dajamka my jako máme,ale bylo to vloni a tři věty,moc se to tam neřeší. To teda v práci se to řeší hodně,i každý den,ale jsou tam děti s různým postižením.

sisstin
autor
19. říj 2012

Jinak holky,Kr.do žádného důchodu nejde,Katka ji psala,a jenom trošku omezí ambulanci,ale jinak normálně zůstává.

sisstin
autor
19. říj 2012

@dajamka jinak nevím, zda to být musí nebo ne...a SPC taky netuším, jaké má pravomoce... třeba u nás ve školce prý zprávu z SPC mít musí kvůli inspekci, že kdyby tam nebyla, tak mají problém.. i když už tam bylo těch SPC několik a s žádným spokojeným nejsou, já jsem byla vloni hrubě nespokojená a letos má být zas nějaké jiné. Je to vyloženě fakt proto, že školka to vyžaduje (prý je na to zákon), jinak by jsme ho nepotřebovali a jestli, tak já budu směřovat do toho SPC pro vady řeči v Praze, tam fakt vědí, o co gou 😉

sisstin
autor
19. říj 2012

@dajamka jinak v tom plánu vloni bylo fakt pár vět, že jako se mají zaměřit na jeho komunikační dovednosti a reedukaci dysfázie a zapracovat na motorice, a to bylo asi fakt tak vše... 😕 od tý doby to nikdo neřešil. V práci máme každý týden přesně rozvrhnuté, co má mít každé dítě v tom týdenním IVP...furt se to tam někam zapisuje a celkově tam je fakt hoooodně papírování a lpí se na tom...

dajamka
20. říj 2012

Sistin, díky. Já právě válčím s logo školkou a SPC je můj záchránce. IVP školka odmítla dělat, SPC do školky nezve, nechce. A táák by tam potřebovali někoho, kdo dysfázií rozumí.
V životě dítě s dysfázií neviděli, absolutně neví co s tím, zpochybňují dg. Krejčířové.
Dítě je největší rušič třídy, malý grázlík. A to už je teďka tak šikovné dítě než před rokem, dvěmi. Chodí do školky třetím rokem, teď jsme na popud SPC vyměnili speciální MŠ za logo MŠ.
A děs.

krystalka
20. říj 2012

Ahoj holky, mám pro vás další tip na dárek - jak jinak, opět pro vláčkomaniaky 🙂 http://www.popron.cz/sada-her-vlaky/s-616529/?b... - tomu se fakt nedalo odolat... 🙂

hrusti
20. říj 2012

@sisstin To jsou pozitivní zprávy. Snad nás tedy ještě párkrát Kr. vyšetří 😉

nellygray
21. říj 2012

@dajamka to je hrůza s tou školkou. 😠 To by mě nenapadlo, že takhle může vypadat speciální péče. Můžeš prosím napsat, o jakou školku jde?

dajamka
21. říj 2012

Jsme na malém městě, tak asi není nutné psát, o jakou školku jde.
Jsem zoufalá, vím, že to mají těžké, ale i takové děti jsou, nejenom děti s lehkým logo problémem.
Pracují tam učitelky s běžným vzděláním, čekala jsem logo asistentky nebo spec. pedagogy.
Ještě k těm IVP - podle SPC ho mají ve školce vypracovat, je to na papíře z SPC pro tneto školní rok, ale mě začali tvrdit, že je to jen na žádost rodiče??? a že je to zbytečné, nemusí SPC poslechnout, a kdeže jsem přišla na to, že to má být do konce září.

sisstin
autor
21. říj 2012

@dajamka ve speci školce,což logo třída je,to Ivp být musí

nellygray
21. říj 2012

@dajamka to chápu, že to nechceš ventilovat.

sisstin
autor
22. říj 2012

Čau holky, tak Tygr má dneska narozeniny, a jsme doma, páč jsme nemocní oba 😝 jinak v sobotu byla oslava v Dětským klubíku, a bylo to fakt super...byl to i takovej malej sraz nestandardů 🙂

sisstin
autor
22. říj 2012

holky, a ještě sem přidám.... tohle je "moje" holčička a maminka potřebuje víčka od Petek, které pak může vyměnit za peníze, které použije na Justýnku - hipoška, reha, lázně atd. 😉 Kdo by měl zájem, tak mi písněte do IP, dám vám adresu na zaslání víček 😉

krystalka
22. říj 2012

@sisstin - ahoj, tak Péťovi přejeme všechno nejlepší, je to velký šikula a má skvělou maminku 🙂 . A hlavně se oba brzy uzdravte! 🙂 . P.S. A ten dort je fakt super 🙂

krystalka
22. říj 2012

@sisstin - jéé, to je krásná rošťanda 🙂 , moc ráda bych pomohla, ale bohužel u nás se těch víček nashromáždí jen několik málo za měsíc, tak nevím, jestli by to pomohlo....

sisstin
autor
22. říj 2012

@krystalka je jich potřeba hodně, ale tak každé pomůže, poslední den je 31. května 😉

lenajsek
22. říj 2012

@sisstin Teri, taky přeji Tygrovi všechno nej nej nej k narozeninám!!! 😉

lenajsek
22. říj 2012

A víčka, my PET skoro nekupujeme, ale na FB jsem viděla číslo účtu, tak bych poslala penízky... jinak je Justýnka moc pěkná holčička 🙂

hrusti
22. říj 2012

@sisstin Tygrovi všechno nejlepší k narozeninám. Brzy se oba uzdravte!!!
My zkusíme sbírat víčka a až něco nastřádáme, tak písnu 😉

ined77
22. říj 2012

@sisstin ...tygrovi vše nej nej nej k narozeninkám! 😵

margareta76
22. říj 2012

@sisstin: Gratulujeme a prajeme vsetko najlepsie 😵 Aj moji dvaja synovia su oktobrovy - řijnovy 😵 (dufam, ze som to dobre napisala 🙂

sicinka
22. říj 2012

@sisstin také přeji Tygrovi vše nejlepší, měli jste krásný dort. Jen k tém víčkum - když vezmu cenu pošty, kterou za to poslání člověk zaplatí vyplatí se to ještě? Já pokud to bude na někoho konkrétního, tak ráda přispěji napřímo 🙂

bocianka123
22. říj 2012

@sisstin gratulujem Tygrovi k dnešným narodeniná, hlavne teraz skoré uzdravenie a veľa úspešných terapií a pokrokov 😉 . Môj starší syn je tiež oktobrový...

abbie
24. říj 2012

Ahojte, nejako to tu mrzne ako prichadza zima 😀
Maly stale nerozprava a mne uz z toho zacina mierne preskakovat, uz sa mi aj sniva, ze nieco povedal 😅
Stale myslim na to, ci bude rozpravat, kedy, bude rozpravat funkcne ... no hruza 😖
Akurat vie povedat nie a ked nieco chce, tak mama ...

sisstin
autor
24. říj 2012

@abbie já ted nějak nemám, co psát...Tygr je nemocnej, tak toho moc neděláme, spíš jen Logico a nějaký hry. Až budu zdravá, tak udělám recenze na ty nový smartovky, co máme 😉

krystalka
24. říj 2012

@abbie - taky teď nějak nemáme nic moc nového, Jiřík se tedy pořád zlepšuje, už hodně naskakuje ta gramatika a i docela výslovnost, ve školce je spokojený a moc ho tam všichni chválí, jsem fakt moc spokojená i s tou logopedkou, co ho letos má, je skvělá 🙂 . A nechala jsem ho taky otestovat psycholožkou z našeho SPC ve školce, vypadala fajn, včera si ho vzala, když byly děti venku, dneska si ho prý taky na chvilku vezme, tak uvidíme, co mi pak řekne, ale paní učitelka mi dneska ráno říkala, že ho prý moc chválila.... Jo, vlastně jednu novinku bychom měli - Jiřík před pár dny přišel s tím, že by rád ve školce zkusil spinkat, je tam teď vlastně jediný, kdo chodí po obědě....i jeho největší kamarádka tam spí, tak to chce taky zkusit 🙂 . On sice už dávno nespí, ale on si neumí ani doma chvilku odpočinout, pořád někde poletuje, je akční a pak je poslední dobou večer úplně vyřízený a nastávají různé vztekací scény apod. Takže si myslím, že ten odpočinek ve školce by mu docela prospěl, nasvačí se tam a kolem 15 h si ho vyzvednu a můžeme jít rovnou někam ven, nebo něco podnikat....Jinak, ve školce jim po obědě prý čtou pohádku, pak jim pustí nějakou pohádku na CD, nebo relaxační hudbu, kdo usne tak usne... a ke konci toho odpočinku si ty, co nespí, můžou vzít třeba knížku nebo něco, ale nesmí rušit ostatní....tak uvidíme, jak se mu to bude zamlouvat....u nás to není nutnost, takže kdyžtak ho zase budu brát po obědě, ale chceme to aspoň zkusit, jestli mu to bude vyhovovat 😉 . Jinak zatím jsem ho nechávala doma jen minulý týden 2 dny se slabou rýmou, ale už je zase v pohodě, tak doufám, že to vydrží co nejdéle 😉

hrusti
24. říj 2012

U nás taky nic nového. My jsme už 3. týden doma. Nejdřív měl atb Honzík, ted malá. Zítra má poslední dávku, tak už se těším, až se půjdeme ven provětrat. Je to náročné jim vymýšlet nějakou aktivitu, nic je nebaví, oba jsou otrávení a vymýšlí blbosti 😒 Honzík ted vůbec nechce trénovat logo cvičení. Jediné, co chce hrát je MiniLuk a skládat Zámecké schody 🙂