Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

krystalka
9. bře 2013

@mvmk - ale já jsem mezi Jiříkovým 3. a 4. rokem dělala úplně to samé! Knížek mám taky ještě doma spoustu a těch hodin na netu, to bych ani nespočetla..taky jsem pořád hledala nové informace, diagnózy....Trochu jsem se uklidnila až po tom 4. roce, kdy začal jít rychleji dopředu...no a teď pro změnu už zase začínám plašit se školou 😀 . Vy a většina tady vlastně řešíte teprve ty začátky, které my už máme naštěstí dávno za sebou, stejně jako Sisstin - Jiřík je tu hned po Tygrovi tuším nejstarší... 😉

mvmk
9. bře 2013

@krystalka ja bych si nekdy strasne prala stat se sipkovou ruzenkou 😀 😀 Ale pospala bych si tak jen 3-4 roky. 😀 😀

krystalka
9. bře 2013

@mvmk - jako náhradu, za ty pročtené noci? 😀

bocianka123
9. bře 2013

dievčatá, z čiech - @sisstin , @krystalka , @sicinka , @kajiszek @dezyre a ostatné - ako to máte s odmietnutím povinného očkovania u vás ?
vraj môžete byť ako rodičia pri odmietnutí povinného očkovania dieťaťa -môžete byť zbavení rodičovských práv - ale iba v prípade udeľovanie ne/súhlasu s povinným očkovaním u svojho dieťaťa - a vraj toto rozhodnutie urobí za vás nejaký úrad... alebo kto - mestský alebo aký - a príde komando aj s policajtami a dieťa vám odoberú, násilné povinne zaočkujú a potom vrátia - niečo podobné sa vraj chystá aj u nás - ale neviem do akej miery - chcú zbaviť rodiča rodičovských práv, vraj hrozia sociálkou a podobne - ako je to u vá s- naozaj vám násilne odoberajlú deti a očkujú? aj s policajným doporovodom ? lebo mne sa to zdá strašne neetické, nedemokratické, barbarské , to kde sme - ved žijeme v demokratickej spoločnosti... a hoci je niečo "povinné", ale rodič rozhoduje predsa o svojom dieťati a zároveň berie na seba všetku zodpovednosť za jeho konanie a činy... a potom následky po očkovaní znáša kto??? -ten ......... úrad, alebo polícia, alebo očkujúci lekár, alebo rodič???
môžete aj do IP...

mvmk
9. bře 2013

@bocianka123 to je nejaka sranda ne ???

krystalka
9. bře 2013

@bocianka123 - no, já vlastně nevím, my jsme zatím žádné očkování vyloženě neodmítali, jen posouvali termín...jediné, co Jiřík nemá vůbec, je TBC, protože jsme původně byli domluvení na odkladu, že to dáme ve 2 letech, no ale mezitím ho jako povinné zrušili, takže jsme ho už nedali vůbec. Jinak máme ale fakt jen ty povinné - hexu a MMR, nic navíc jsme nedávali, žádné pneumokoky, rotaviry apod., prostě jen to základní povinné. Ale o tom odebírání dětí a násilném očkování jsem od nikoho ve svém okolí neslyšela, většinou se maminky s doktorkou nějak rozumně dohodly, případně doktorku změnily...

bocianka123
9. bře 2013

@mvmk no sranda vraj to nie je ... to mám iba sprosstredkovane ... ale vraj je to prípad jednej rodiny v čechách... a nejaké zmeny sa chystajú aj u nás v tomto smere... ale to je teraz asi mimo témy, lebo následky po očkovaní môžu byť žiaľ veľmí vážne ... od rôznych porúch komunikácie, autizmus , až narušenie imunity , cukrovka, autoimunitné ochorenia a pdo.

abbie
9. bře 2013

@bocianka123 rodicov, ktori odmietaju ockovat je stale viac a viac a neviem si predstavit, ze by sa toto ujalo ... zobrat decko a nasilu ockovat 😅 to je skor namet na sci-fi ... ja by som nemala problem podat staznost na sud pre ludské prava v Strasburgu a urcite by som nebola jedina

margareta76
9. bře 2013

@luisiana12: My sme Tebokan brali chvíľu: 2-3 mesiace. Žiadna extra zmena. Nas recovy prejav je momentálne o dost lepší ako bol pred niekoľkými mesiacmi, ale osobne si myslím, ze to bude hlavne tým, ze je o rok starší (v máji bude mat 5 rokov) - CNS vyspelejsi a taktiez denno-denna práca (precvicovanie - jemna, hrubá motorika, logika...)

kajiszek
9. bře 2013

O tom očkování jsem nikdy neslyšela, většinou to prostě maminky osouvají, že je dítě nemocný, prostě pořád dokola, i když je jasný, že to je blbost atd... Násilný odebrání dítěte mi přijde taky jako sci-fi.

Jinak u nás se furt spí, volala jsem našim a taky blijou, jedinej Vojtík zatím ne, tak uvidíme. Jinak černej čaj je u nás nereálnej, nedostanu ho ani do jednoho dítěte, malá dělala strašný scény a ječela, jak kdybych ji vraždila, takže se mi zdá lepší jí dát tu malinovku, kterou tady pomaličku ucucává a už od rána vypila skoro celou flaštičku, než ji nechat úplně bez tekutin. Jinak polívku dávám druhej den, nemyslela jsem dneska, chtěla jsem si to připravit, ale je mi furt zle a nikam nejedu. Kdyžtak jí udělám tu mrkev s rýží. Já většinou dám prostě kuřecí vývar s mrkví a rýží, seberu z něj to mastný a úplně rozmixuju a dávám po pár lžičkách. Ale nevím, co by na to Nelí, ta ještě nikdy nezvracela, Votík dvakrát a vždycky to snědl a pomohlo mu to. Suchej rohlík jsem zkoušela, ale malá ho nechce, ona jako vůbec moc pečivo nejí...

krystalka
9. bře 2013

@kajiszek - tak moc přeju, ať je vám všem brzy líp a Vojtík se tomu vyhne...
Jinak s tím očkováním, já jsem se většinou v pohodě s doktorkou dohodla, že to trochu odložíme, ale byla s ní řeč, takže na nemoci jsem to svádět nemusela...teď mě to zrovna čeká v pondělí - jdeme na 5letou prohlídku, na které je přeočkování a chci to odsunout aspoň na léto. Stejně se ještě dává dohromady po té nosní mandli, měl jí zvětšenou dlouho, sama doktorka mi říkala, že se z toho ten lymfatický systém a celkově i organismus vzpamatovává třeba i několik měsíců, takže předpokládám, že tenhle argument vezme...

kajiszek
9. bře 2013

@krystalka U nás se nejdřív doktorka tvářila, že není k odkladu očkování důvod, ale nakonec jsme se dohodly, že až budeme mít všechna vyšetření, dřív ne. Tak uvidíme. Já jí to očko asi dám, ale ještě počkáme.

Jinak Nelí konečně vstala a ukusuje si pidikousíčky rohlíku a vypadá už líp a je bez teploty.

dezyre
9. bře 2013

Holky, co dáváte Pangamin.. Všimla jsem si, že se Staníkovi vyrazily na bříšku malý pupínky, vypadá to jako kopřivka, nebo tak když sníte něco kyselého. Jenže on nic takového neměl. Myslíte, že se může osypat z toho Pangaminu?

kajiszek
10. bře 2013

@dezyre Na netu jsem vyčetla, že vzácně se jako alergická reakce po vitaminu B může objevit kopřivka, takže možná i jo. Nelí teda neměla nic. Teďka máme s Pangaminem smůlu nevím, na jak dlouho. Nejdřív musíme dát dokupy zažívání 😖

Jinak Nelí odmítá tu rejži s mrkví i rohlík. Asi budu za blázna, ale udělala jsem jí trochu rýžový kaše Hami a tu snědla okamžitě a dala by si víc, ale radši jsem jí toho dala fakt maličko. Ona je prostě tak konzervativní v tom jídle, že jí furt dokolečka jen to svoje, co zná 😖 Včera z toho rohlíku večer snědla tak 1 cm čtvereční 😀

ivular
10. bře 2013

@dezyre @kajiszek Holky a nemají vaši prckové po tom Pangaminu průjem? Já jsem Jeníkovi zvýšila dávkování na dvě tablety denně a začal nějak průjmovat 😖 Náš Jeník má teda průjmy z kde čeho, ale říkám si, když dáváte čtyři tablety denně, jestli jste si taky nevšimly změny v trávení.
Jinak taky žádnou kopřivku nevidím.

dezyre
10. bře 2013

@kajiszek právěže mě bylo divný, že by měl z pangaminu kopřivku, když se v příbalovým letáku píše jak to léčí různé vyrážky a tak 😅 Uvidím dneska večer jak bude vypadat. Ráno už to měl téměř pryč..
@ivular Tak průjem naštěstí nepozoruju ... Staník je právě opak, spíš trpí na zácpy a na velkou chodí tak obden ..

lenajsek
10. bře 2013

@dezyre Ahojky, Staník byl fakt super, musíme to ještě někdy zopakovat, než porodíš... 😉 Můžem zkusit tu Purkyňovu, abyste se zase podívali jinam... 😉 Díky, bylo to moc fajn. Snad jste si pak dali nějakej dobrej oběd a v pohodě dojeli.
Lukin v buse neusnul, usnul až doma a spal přes hodinu a pak ještě odpoledne návštěva u kamošky, kde byly další dvě holky s dítkama, tak měl takovej akční pátek 🙂.
Jo a s tou holčičkou, taky jsem si to říkala úplně stejně, jako Ty... ale nedá se nic dělat, budeme mít taky dva kluky, snad nás ti prckové mile překvapí... 😉

Holky, už moc nedočítám, jsu především na FB, pořád doma řešíme Lukáškovo vztekání kvůli všemu, už jsu z toho fakt dost na prášky, úplně se kolikrát bojím, co předvede u Krejčířové v dubnu, u žse nám to krátí...
Jinak novýho nic moc, na logopedii pěkně pracuje, doma jak kdy, nový slova nemá, ale zlepšuje se trošku při nácviku zvukomalebných slov, ale je to pořád bída...

Ať jste zdraví a ať se dítkám daří, opatrujte se!

lenajsek
10. bře 2013

@lojzina Ahoj, jak jste dopadli u Jahnové? 😉

@desyre A moc držím palce na kontrolu k Jahnové, kdy máte vůbec jít?

krystalka
10. bře 2013

Holky, já poslední dobou nějak nevěřím vlastním uším 🙂 - zdá se, že Jiříkovi konečně naskakují zvratná slovesa - ráno mi povídá "maminko, neboj SE, to stihnem..., předtím zase "pospěšte SI".... jo a taky zřejmě konečně už i podmiňovací způsob - čekali jsme návštěvu a on slyšel venku auto, řítil se ze schodů a volal "že BY to byli oni?" 😅 . Pro někoho možná nic mimořádného, ale pro mne malý zázrak 🙂 . Takže až na nějaké to občasné "vejdlo se to tam" a "maminko, ty musíš řeknout..." už je ta gramatika prakticky normální 🙂

dezyre
10. bře 2013

@lenajsek Jo jo bylo to super. Nevím jestli to stihneme ještě před porodem 😖 K Jahnové jdeme se Staníkem 18.3. Ale teď jsem si vzpomněla. Ještě pořád nevím kde budu rodit a pokud se rozhodnu rodit na Obilňáku, tak tam budu jezdit na pásy, a to bychom se ještě mohli sejít. Jinak popravdě už se nějak přestávám cítit. Dnes jsem chvíli hrabala předzahrádku a chytají mě brutální bolesti zad.. jsem jak stařena 😀 😀 😀 Jinak jsme v pátek dojeli dobře, Staník usnul v autě, spal cca půl hodinky, jsem ho hned jak jsme přijeli domů vzbudili, protože přijela tchýně a že jede nakupovat a jestli chce Staník s ní, tak mě udělal pápá a odjeli a já jsem alespoň zrelaxovala. Jo a oběd jsme si dali dobrej, rýži a kuře, jen byl boj najít místo k sednutí, už mě chytala hrůza, že si tam nebudeme mít kde sednout.
Náhodou Lukášek byl super, vůbec se nevztekal 😅 😅 😅 😅

Holky nám asi naskakuje "jo" .. Občas když se Staníka na něco zeptám, jestli něco chce, tak řekne "to" (asi to znamená "jo", protože když jsem mu párkrát řekla, řekni "jo", tak řekl "to"). Tak uvidíme jak se rozjede. Jinak po pangaminu má alespoň chuť k jídlu. Už včera jsem žasla, že snědl celé kolečko knedle s králíkem na paprice, smetaně 😅

kajiszek
10. bře 2013

@ivular Tak u nás průjem moc nehrozí, Nelí je taky věčně zacpaná, takže kdyby ji to protáhlo, byla bych jedině ráda 😀 Ale kdepak, ona kadí hrozně tuhý bobky a většinou tak ob den, ne-li za tři dny a ten den, co kadí, tak vždycky na etapy, takže jsou to tři pleny... Budem už fakt muset zkusit to nočníkování, ale moc tomu nevěřím.

Jinak soused dneska dovezl kolo po jejich holčičce, tak jsem zvědavá, co na to Vojtík řekne. No samozřejmě jsem měla velký iluze, jak dostane 16ku rovnou bez koleček jako ostatní děti, ale pak jsem se jaksi vrátila do reality a přihlédla k jeho možnostem a dostane 12ku s kolečkama 😀 On ještě neumí ani šlapat, takže co se dá dělat. Moc tomu nevěřím, že na tom bude jezdit, ale tak zkusíme... Btw jak jsou na tom vaši prcci (ti větší hlavně) třeba s lyžema? My jsme to teda ještě nezkoušeli, ale jsem si na 200% jistá, že Vojtík by to letos nedal, když vím, jakej má ke všemu přístup. Někdy je mi tohle taky celkem líto, když člověk vidí ty dvouapůlletý děti na lyžích a na kole bez koleček... Já budu ráda, když se ve 4 letech dopracujem k tomu, aby se aspoň naučil šlapat na kole s kolečkama 😀 A to kdo ví jestli...

krystalka
10. bře 2013

kajiszek - my jsme pořizovali kolo 12ku někdy kolem 3,5 let, ale absolutně nepochopil šlapání, takže jezdil na koloodrážedle a před 4.rokem na koloběžce... až loni, kolem těch 4 let to šlapání konečně pochopil a to díky tomu, že jsme mu sehnali takovou tu větší tříkolku, co byla za nás, se šlapkami uprostřed, ne takové ty nesmysly se šlapkami na předním kolečku, na tom se totiž většinou moc šlapat ani nedá... Navíc u téhle se ty šlapky samy otáčejí, když jí táhneš, takže ho to trochu navedlo a pak už to pochopil. Teď už je mu tedy kolo 12ka prakticky malé, uvidím, letos jsme ho ještě nevytáhli...tříkolku už jo 🙂 a tu novou koloběžku. Počítám, že na kolo letos možná ještě ani nedojde... No a co se týká lyží, tak ty jsme ještě vůbec nezkoušeli a asi zatím ani nebudem - my s manželem ani jeden lyžovat neumíme, hory máme nejradši v létě na turistiku, stejně tak brusle jsem měla naposled někdy na základce, nějak nás ty zimní sporty moc nelákají, stačí nám boby a sáňky 🙂. A Jiřík se zatím taky ničeho nedožaduje, takže to zatím necháváme tak... ono ani to kolo nepovažujeme za nějak nezbytné, protože my kola nemáme, takže tyhle různá vozítka má prostě na svojí zábavu, já občas využívám jeho koloběžky a to mi stačí 🙂. Takže mne celkem netrápí kdy na tom kole začne jezdit, až bude sám chtít, tak si řekne 🙂

kajiszek
11. bře 2013

@krystalka A to já bych právě zase lyžovala a jezdila na kole hnedka s dětma 😀 Ale tak až to přijde, tak to bude no... Manžel ten zase nelyžuje a kolo nemá, takže nějaký rodinný výlety moc asi nehrozí, ale tak aspoň s tím Vojtíkem bych klidně jezdila... Tak snad se časem dočkám. Vojtík zatím fakt zarytě odmítá na čemkoliv šlapat, tak uvidíme, až to bude mít doma. Na kolo-odrážedle taky odmítal jezdit, dokud neměl svoje vlastní doma, tak třeba ho to kolo motivuje.

hrusti
11. bře 2013

@kajiszek Nebude pro něj ta 12ka malá? My jsme ted kupovali Honzíkovi 14ku s kolečkama. Jinak doma máme odrážedlo bez šlapek a velkou plastovou motorku 😉
Lyže jsme nezkoušeli. Sice jsme byli tento rok na horách, ale my s manželem nejsme moc velcí lyžaři a já jsem měla trošku strach, protože jsme měli těsně před vyšetření u Kr. Tak aby byl celý a zdravý 😉

kaja73
11. bře 2013

@kajiszek nepatrim sem do temy sice,ale skusim poradit co sa tyka slapania do pedalov-ja som malemu dala bicykel do izby k TV a pod pomocne kolieska som podlozila knihy a mal z toho stacionarny bicykel-za 5 minut pochopil slapanie. 🙂
Nechala som mu takto bicykel cca tyzden v izbe a potom vonku to uz slo uplne hladko a za 5 minut vonku uz aj bez pomocnych.
On jazdil na bicyklo odrazadle od 18m a slapat do pedalov nevedel vobec este v 2,5 roku a potom vdaka tejto malej finte sa vsetko naucil raketovou rychlostou-a ako 2,6 rocny uz slapel bez pomocnych.
Ale aj tak musim napisat ,ze teraz ma 3,3 roka ,ale bicykel nema v laske-je to tazke cudo a strider je lahunky 🙂 a tak stale vyhrava ten Strider-ale neriesim-hlavne nech ma radost z pohybu.
Bicyklovat sa uz vie tak snad dozreje aj psychicky casom na bicykel. 😉

krystalka
11. bře 2013

kajiszek - neboj, on to Vojtík taky časem zvládne, Jiřík právě taky strašně dlouho odmítal to šlapání i zkoušet, zkusil šlápnout jednou, zjistil, že mu to nejde a šel od toho...zkoušeli jsme všechno, co má šlapky, nezabral ani šlapací traktůrek, co jsme si půjčili, prostě nic....až ta tříkolka se mu zalíbila, musela jsem ho teda první den spíš tahat na provázku, aby se ty šlapky točily a navedlo ho to, ale pak se mu to zalíbilo a teď už nedočkavě zase tahal tříkolku z kůlny 🙂. Pak taky miluje na některých hřištích ty šlapací kolotoče - to má asi pocit důležitosti, že to sám roztočí a vozí ostatní děti 🙂. Ale tomu kolu stejně nijak zvlášť na chuť nepřišel....no ale říkám si, že každého to třeba zrovna bavit nemusí...šlapat umí a zbytek nechám na něm 🙂 - třeba si ho časem oblíbí a nebo ne a bude jezdit na něčem jiném - jak píše kaja, hlavně že má radost z pohybu 🙂

lenajsek
11. bře 2013

@dezyre Na Obilňáku by to bylo fajn se sejít, je tam fajn dětský hřiště a mám pak ségru s neteřinkou kousek od Kraví hory, tak kdyby to někdy vyšlo, mohli bychom se sejít a my bychom pak dojeli k ségře... jen nevím, jestli na monitor budeš chodit se Staníkem..? To asi ne, že... asi se tam dlouho čeká, aspoň já vždycky v Bohunicích čekala. Letos budu chodit na monitor ke své gyndr. na Pekařské, tak tohoto budu v nemocnici ušetřena, bylo to kolikrát nekonečný čekání.
Lukášek se jinak vzteká hlavně doma a hlavně, když po něm chce někdo, co on nechce, nebo co mu nejde... 😝
A ty záda, to se Ti nedivím, že Tě bolí, bříško už máš solidní, taky na tom budu postupně tak, jako Ty, mě už taky chytají, a bude hůř...

@krystalka super, gratulace! 😉
@kajiszek Lukin taky neumí šlapat, letos chci vytáhnout tříkolku, že by zkoušel nejdřív na ní, o kole si zatím můžeme nechat zdát, není moc šikovný na takovéto věci, ale já to nehrotím... a lyže už vůbec ne, ani já nelyžuju, tak to pro mě naní zas tak důležitý... 😉 hlavně, že parádně jezdí na kolo odrážedle, budem zkoušet třeba skok po jedné noze, míčové hry, postupně to šlapání, ale u nás jde všechno daleko pomaleji než u ostatních vrstevníků, tak to fakt neřeším... 😉

lenajsek
11. bře 2013

@dezyre Jo a už máte pro mimčo jméno, jsem se zapomněla zeptat? My ještě ne, s MM nějak není rozumná řeč, na ničem jsme se zatím neshodli ☹

lojzina
11. bře 2013

@lenajsek ahoj...chtela jsem ti psat,pak jsem zapomela.psala jsem i tady holkam,ale asi nedocitas ,ja taky ne,neni cas ☹ 😉 ...no,dobry,spolupracoval,rikalla ze se s nim i domluvila,pak jak jsme si sli pro vysledek tak rikala ze ma OVR,jinak vse,i porozumeni,odpovida veku.Auti rysy pry zadny-uf.poradila jak s nim jednat,resit spise domluvou,coz sme teda delali vzdycky,no...A jdem tam jeste za mesic a pak pry doporucuje logopedii...ale mysli si ze s eurco rozmluvi.Nemame pred nim mluvit o nem a resit ze nemluvi,moh by se sprajcnout...takze tak.i me spadl kamen ze srdce,jednu dobu se choval opravdu divne,na to me rekla ze se tak muze i projevovat obdobi vzdoru 😕 😕 😕 .a co u vas? 🙂

sicinka
11. bře 2013

@kajiszek Dáda sice ušlápnul kolo s kolečkama už loni, ale já mu ho cíleně nedala. Neměl na to hlavou na kole už pro mě znamená že se dostaneme někam do provozu a já nebudu riskovat že neposlechne. Včera jezdil dvě hodiny na kolo odrážedle, ale už čeká dle příkazu, po silnici je schopen jet za bílou čárou a tak. Takže hlava snad dohnala tělo a letos už kolo dostane. Včera mě jinak málem trefil šlak jelikož si vytáhnul koloodrážedlo na poměrně prudký kopec kde jsme sáňkovali a dolů jel vesele s nohama ve vzduchu, velmi rychle na velmi nerovném terénu, dole normálně zabrzdil a smál se co jako vyšiluju. Lyže měl dostat letos, ale mě odešel kotník takže až příští rok manžel by učení nedal.