Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

janoulek25
10. dub 2015

Naše Anetka je taky ten samý případ, negativistická až na půdu, všechno musí být podle jejího, snažím se být důsledná ve výchově, určit jí hranice, ale je to hrozně těžký, někdy prostě nevydržím a povolím a to je asi chyba.

josefina79
10. dub 2015

Mne ted hodne pobavila svagrova, co ma 2.5 roku holcicku, plynne mluvi ve vetach, sezere, co vidi, chodila pred 12 m, donedavna, kam ji postavili, tam ji nasli. Ted je to pry priserne, nastoupilo obdobi vzdoru. Pry se vydrzi vztekat AZ 15 minut. Frantiskuv osobak je 1 hodina 45 min.

janoulek25
10. dub 2015

Tak se musím pochlubit, že Anetka spapala celý chleba s marmeládou a dokonce si ho sama držela v ruce, to je na ni výkon.

barbarucha
10. dub 2015

@josefina79 My ze zajíce používáme karty s obrázky, na které přikládáme tytéž obrázky. (Ve skutečnosti jsou ty samostytné obrázky stejně velké, jako ty na kartách, ne jako na fotce). Karta má z jedné strany reálně namalované obrázky a z druhé strany stínové obrázky. S tím teprve začínáme, ještě je to na prcka těžké. Pak se dá použít ten kartón, ze kterého se původně obrázky vyloupaly a můžou se tam vkládat jako do vkládačky (na nás taky ještě těžké). Pak je k tomu hmatový pytlík, kam se můžou tvary (obrázky) dát a dítě může hádat (někdy v budoucnu) a ještě je k tomu sáček figurek jako na člověče a dá se to pojmout jako hra pro víc lidí, ale k tomu máme ještě dlouhou cestu. Já jsem zatím nadšená z toho, že obrázky přikládá a učí se co je co.

schellongova
10. dub 2015

Zajíc v pytli je super nám ho doporučila logopedka nejraději vkládá ty obrázky do kartonu a pojmenovává je nebo názorně ukáže např že klobouk přece na hlavu atd. Ted začíná venku komentovat co a jak připisuju to tomu sirupu co dávám.Dnes jsme navštívily levné knihy a koupily pár nových kousků začal mít chut číst knížky vždy s nákou příjde se slovy pecíst pohádku 🙂

roniii
10. dub 2015

@josefina79 achjo, to je mi líto. Děláš co můžeš a ještě k tomu řešit tátu.To je pak podpora rodiny 😖 .Kdybych nechodila tady na MK, tak bych asi vedla stejné řeči, protože pokud nemáš nikoho v okolí, nemůžeš ani tušit, že děti mohou mít takové problémy.Zvláštní je, že táta to nechce pochopit i když s vámi byl u Kejíkové. Asi bys neměla nervy na to, nechat Frantu na den jemu, ať si to zkusí?

Že jsi se rozbrečela plně chápu.Však vzpomeň na mě před třemi týdny po psychologii. 😒 Dávají nám děťátka zabrat.

Králíka asi také pořídím.Líbí se mi.

josefina79
10. dub 2015

@schellongova co dáváte za syrup?
Díky všem za info k Zajícovi 🙂, vypadá to na super dárek.
@janoulek25 - chleba s marmeládou. Moc gratuluji. Snad se toho take dožiju 🙂

josefina79
10. dub 2015

@roniii já bych nervy měla, ale on by si ho nevzal a nebo ho strčil babičce. On vždycky vede řeči, co BY ON, ale skutek utek. Když jsem mu ho párkrát nechala na pár hodin - šla na kefe s kámoškou nebo se nechat ostříhat, když jsem přišla, našla jsem ubrečeného Františka a nasr... otce, Strčil mi ho hned ve dveřích se slovy "Celou dobu řval. Udělej s ním něco." Takže tak, no ... co Ti mám říkat.

janoulek25
10. dub 2015

@josefina79 Neboj, o tom vůbec nepochybuji. 🙂 U nás to taky trvalo dlouho, než se rozjedla trochu víc kousky, prostě některým dětem to trvá dýl.

roniii
10. dub 2015

@josefina79
Nebudu srovnávat svoje problémy s tchýní s tvými s tátou, jen mi hodně pomohlo na čas omezit kontakt.Jsem víc v klidu, nenervuji se, že mi zase bude valit něco do hlavy.

Zajíc objednán 😀

peggy722
10. dub 2015

@josefina79 Cha 15 minut, co bych za to dala. Elu když to chytlo, ona se nevztekala třeba dvě hodiny v kuse. Ale probrala se ze spaní a jela v modu co 15 minut scéna a hysterák až do večera a mezitím tak pětiminutový přestávky. Teď se vzteká taky, ale zase jinak. Hrozně nás sekýruje co máme a nemáme dělat a když jí neposlechnem, tak scéna jako hrom.

Zajíc je super, vůbec Granna má dobrý věci. Třeba Hádanky dráčka Fráčka jsou taky dobrý, hromada hezkejch kartiček. Dobrý výukový věci dělá i Alexander. Třeba tohle http://www.zbozi.cz/#!/vyrobek/alexander-tvary-..., ale mají toho hodně.

josefina79
10. dub 2015

@peggy722 no taky hezký, taky ... Kde se to v těch dětech bere, co???
Dneska jsem ho reguléřně seřezala, vběhl do silnice, tam skákal a smál se mi. Několikrát jsem na něj volala, nic. Pak už jelo auto, strhla jsem ho na chodník a dostal přes plínu. Pozorovala mne nějaká důchodkyně a kroutila hlavou.
Už si teda moc nevím rady, no :(

peggy722
10. dub 2015

@josefina79 Tohle mi Ela dělala taky, vůbec nechtěla chodit přes přechod za ruku. Vždycky mi zdrhla. A já už jsem to tu psala, jak straně vyváděla na popeláře nebo když tu sekali trávu, tak to byla fakt schopná mi vlítnou pod auto, jak začala trojčit, aby byla od nich co nejdál. Ale podle toho, co mi říkala ta psycholožka, tak hodně věcí u ní souvisí s tou dysfázií. Ono když ty děti mají mizerný porozumnění, tak ty scény jsou pak normální, protože oni jsou vtom našem světě naprosto ztracený. Oni nerozumí a nikdo nerozumí jim, je to začarovanej kruh. Chce to vydržet, protože se to postupem času opravdu zlepšuje, podle toho jak jim ten mozek dozrává. Ela je v tomhle taky pozadu. Už by se takhle vztekat neměla, ale jedna je to asi povahou a jednak je prostě sociálně ještě trochu pozadu.

josefina79
10. dub 2015

@peggy722 díky. Je fajn vědět, že v tom člověk není sám, ale samozřejmě to nikomu nepřeju.
Vy jste byli u Kamily W?
U F. to je asi tou nedonošeností, pomalejší dozrávání, něco určitě bude povahou....
Uvidím, jak se to bude vyvíjet. Radila Vám psycholožka něco zajímavého? Tedy kromě "vydržet"? 😝

houpacikonik
10. dub 2015

dnes jsme na procházce viděli popeláře. Není nad řádný hysterák na ulici. Dělali hluk a to byl dst velký problém. Taky kolem projela motorka, štěkal pes za plotem, samý lepší zvuky. A kluk se bojí, třepe se, buď se zasekne nebo zdrhá. Před 2 měsící vše v pohodě a pak tohle. něco se zlepšuje, něco se horší. Ani mixér doma pustit nemůžu. Ach jo, kdy bude přijatelně?

peggy722
10. dub 2015

@josefina79 Ne byly jsme u Novákový. Radila nám těm scénám předcházet, jenomže ne vždycky to jde. U ní je to daný i lehkou poruchou pozornosti, tudíž se snadno unaví a když je unavená, tak je to mnohem horší. Proto taky v poledne dost často usne. Když neusne, tak mi tu pak odpadá ve čtyři, pět odpoledne a to je pak katastrofa. Ať usne nebo se jí snažím udržet třeba do sedmi, výsledek je tentýž, protivný nesnesitelný dítě.
Taky je fakt strašně žárlivá na starší a neskutečně soutěživá. Je schopná závodit, kdo bude dřív na záchodě 🙄 . A když vyhraje Lucka, tak řve, kope a mlátí do dveří. Běda jak by se Lucka šla umejt dřív než ona, taky většinou scéna. když o tom tak uvažuju, tak nám Ela neuvěřitelně diriguje život. Na dovolený jsme s ní ještě nikde nebyli, protože by nám to nestálo za to. A přitom ve školce se chová naprosto normálně, v životě by si tam něco podobnýho nedovolila a venku to taky moc nedělá.

peggy722
10. dub 2015

@houpacikonik Ze zoufalství si někdy s manželem děláme srandu, že normálně tu bude až vypadnou obě z domu 😝 . Je to trochu šibeniční humor. Ale tady si člověk aspoň může postěžovat.

josefina79
10. dub 2015

@schellongova co je to to DMG a kdo Vám to doporučil, prosím?

josefina79
10. dub 2015

@peggy722 jo, jo, máš pravdu. Přijde mi, že všude kolem jsou super-matky super-dětí co mají hlavně "super-rady" 🙂

peggy722
10. dub 2015

@josefina79 No tak tady mi to spíš nikdo nevěří, protože jako rapl se chová jenom doma. Já to moc neřeším, ať si každej myslí co chce.

jhoki
10. dub 2015

@josefina79 Oteplilo se a vidím, že naše dítka chtějí matkám uhnat mrtvici. Taky jsem měla "venkovní zážitky". Nechce už být vůbec v kočárku, za ruku chodit jí omezuje. Takže jí naháním, ona nahání všechny psy, co potká, posbírá kdejaký binec co najde, kaluž je úžasná zábava, lidi se na mě dívají jak na exota. Samozřejmě jíst nemá čas a pak byla tak zbitá, že snědla pár lžiček polívky, musela jsem jí dát spát a spala 3 hodiny. Pak zase ven a stejný scénář, hysterický záchvat, jak jsem se snažila jí dát do kočárku, vůbec jí nevadilo, že mě kope.

schellongova
11. dub 2015

Dmg sirup jsem našla na strance fcb děti s dysfazii maminky to chvalili je to potravinový doplněk tak jsem mu ho koupila bere ho měsíc a přijde mi že pomáhá. Vic mluví. Jinak Vám nezávidím ty vzteklé výstupy. Honzík se naštěstí nevzteka venku chodi za ruku nebo se drží kočárku. Popeláře miluje když vyváží volá paři a musime jit koukat ven 🙂 zvuky mu nevadi. V podstate až na to mluvení a srani do slipu je moc hodný dítě. Není problém s ním kamkoliv jit, dovolené v pohodě i jsme zvládli bulharsko letecky. Včera jsme byly celý den po nákupech vše ok u mekace sdělil že ham tak jsme šli na nugetky a byl spokojený 🙂

janahus
11. dub 2015

holky, dýl jsem tu nebyla, to je teda dost stres u všech z nás...jako jak psala @josefina79 děti s dysfazii, že jsou ztracení ve světě, já si totiž kolikrát říkám, že mi někdy vůbec nerozumí, snažit se ho ted neco ucit je taky nadlidský výkon, @janoulek25 gratuluji ke chlebu s dzemem, fakt zavidim, ale preju, s Anetkou je to taky boj, dala sem mu do ruky lepivy bombon, hysterie nejvetsi... Jinak u nás nastavit hranice, nadlidsky vykon...jedine pozitivum za poslední dobu, staví z kostek vlak, za sebou
@barbarucha dekuji za tip na Zajíce
mimochodem vaha sla opet dolu, chytla sem vcera zachvat breceni....

janoulek25
11. dub 2015

@janahus Vidíš aspoň nějaká radost se našla, ty naše děti nás rády zkouší co vydržíme, ale my se nedáme 🙂, jinak mě napadlo, Anetka má třeba ráda písmenka, tak když jí udělám písmenkovou polívku, ráda je z ní vydělává, tak třeba jestli by se to malýmu taky nelíbilo. Ona je jinak taky docela háklivka na to, co vezme do ruky, ale když se jí něco líbí, překoná to.

josefina79
12. dub 2015

@roniii co choroba? Je už u Vás líp?

U nás dnes k obědu koprovka. František se tak z půlky sám nakrmil, zbytek jsem ho dofutrovala já. Tak jsem měla radost.
Pak mne taky hryznul do břicha tak, že jsem se neudržela a normálně ho seřezala, teda dostal 3x přes plínu (ale dost, byla jsem v ráži) a šoupla za dveře. Asi minutu tam brečel, no měly byste ho vidět, jak se třásl, když jsem si ho šla vyzvednout. Bylo mi ho pak chůdátka líto, jenže já už ho čtvrt roku učím, že maminka se nekouše a on mi málem prohryzl břicho, bože to byla bolest.
Já už fakt nevím jak na něj. Ať dělám co dělám, je to bez efektu. O výchově nemůže být řeč. Připadám si dost neschopně ... a když jsem mu dala přes zadek, tak se mi na 5 sekund ulevilo a pak jsem z toho celé odpoledne špatná :(

ladida.l
12. dub 2015

králíka jsme měli taky, ale Tomáš ho jedl, je to z takového kartonu. Jinka přiřazovat to uměl.

janoulek25
12. dub 2015

@josefina79 U nás na kousání pomohla taktika, že jsem jí kousla taky, a potom to pochopila naštěstí, že když mě bude kousat já ji kousnu taky.

janahus
12. dub 2015

@janoulek mam stejnou taktiku jak ty, my mame ted obdobi, kdy me strasne taha za vlasy, musela sem taky zakrocit, protoze to boli, ale melo to efekt, ted me spis hladi 😉 , ale dobre mi z toho taky nebylo...
@josefina79 vitej do klubu kdy nejaky hranice neplati, kamaradka mi pujcila knizku Výchova nevýchovou, ale nevím, jak moc by mu to prospelo, zase nechat ho uplne, meli by jsme asi po baraku 🙂 i kdyz takhle je to na palici, vim jak ti je,super ze se ti rozjedl sam lzickou 😉
holky muzete s vasimi detmi do supermarketu? my ani omylem...za tyden chcem zkusit zoo Olomouc, tak uvidime, ale myslim ze bude problem dostat ho do brany....já se jen bojím, aby tu stredne tezkou vyvojovou retardaci nekdy dohnal
@barbarucha tento tyden prijde socialka na setreni skrz prispevek, tak ti pisnu jak to probehlo...

josefina79
12. dub 2015

@janahus asi se ptám blbě, ale proč nemůžete do supermarketu? Co myslíš, že by nezvládl na ZOO?

Výchova nevýchovou, jo??? No tak to ani omylem.... To by se u nás fakt neujalo.... resp. Františkovi by to vyhovovalo, ale já to nebudu riskovat ani omylem.

OK, příště ho zkusím kousnout 🙂