Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

janahus
28. dub 2015

@roniii a @barbarucha, ja z toho mela taky nervy, ale v klidu, ted mam spis vitr, aby sme neco dostali, detska dr. mi volala, ze zpravu pro ne napsala dost obsahlou a vsechny vysledky, tak uvidime....prece jen je to narocnejsi, nez u zdravych deti, vemte si cim si tady kazda prochazime....a nemuzeme vedet, kdy se to zlepsi....oni se teda u nas hlavne koukly na zpravu z psychologie...znama mi rikala, ze stredne tezka retardace je dost, co by clovek dal za to, aby byli zdravy a ne se doprosovat nejakych soc.prispevku ☹

sisstin
autor
29. dub 2015

@janahus jenze je rozdil mezi psychomotorickou retardaci a retardaci mentalni, posudkari slysi na to druhe 😉

roniii
29. dub 2015

@anlek on si nechal jen chvilinku, o půlce konvičky nemůže být vůbec řeč.Ono je to takový zvláštní pocit, takže se nedivím, že se ty děti brání.

@barbarucha budu držet pěsti na příští týden
Na ten nootropil jsem koukala, složení se mi moc nelíbí.Musím si to rozmyslet, uvidím, co vy 😀

Otevřít okno na noc, na to jsem neměla 😀 , ale my v noci netopíme, takže tu je chladno, ještě větrám, polohu na boku si našel sám, postel má permanentně zvednutou kvůli refluxu.

roniii
29. dub 2015

@janahus skvělé, doufám, že to k něčemu bude

@sisstin ti mám pocit že to ve zprávě od psycholožky nemá dělené, že je tam v závěru postě hranice retardace

sisstin
autor
29. dub 2015

@roniii ona do tri let se mentalni retardace nedava, pak uz lze, pokud jde o tezkou nebo stredne tezkou 😉 lehka by se mela diagnostikovat az tesne pred nastupem do skoly 😉 PM retardace nic byt nemusi, Tygr mel ve dvou a ctvrt lehkou a IQ ma spis lehce nadprumerny. Pokud tam nebude, ze jde o dite s tezkou nebo stredne tezkou MR, tak PMR nikdo neresi 😉

josefina79
29. dub 2015

Děvčata, tak abych toho svého bobíka pořád jenom nekritizovala.... Včera se naučil říkat Tuli (má takové to srandovní měkké L) a chodí, tulí se a říká Tuuuullllli 🙂.

roniii
29. dub 2015

@sisstin dík za vysvětlení

@josefina79 🙂

janahus
29. dub 2015

@sisstin, my mame napsane : mentalní vývoj odpovídá 19 měsíců, což je vyznamná podprumernost a stredne tezká retardace, motorika hruba: odpovida 15 mesicum, coz jsem obrecela....tak uvidime 😉

janoulek25
29. dub 2015

Tak dnes dobrá zpráva od ortopeda, zlepšily se nám naše vbočené paty a kolena. A i tu bederní lordozu mi potvrdil že se vyvíjí pěkně 🙂, takže aspon nemusíme cvičit, jsem se trochu bála kvůli těm patám.

josefina79
29. dub 2015

František dneska jede. Nechal se celý oběd nakrmit RUKOU. Pozorovat nás nezaujatý pozorovatel, tak nechápe. Moje dítě drží lžíci a spořádaně se krmí. Já vedle sedím na židli a cpu mu těstoviny do pusy rukou.
Asi se jdu opít, juchuchuuuuuuuuu.

katerina212
29. dub 2015

Milé maminky už jsem docela zoufalá. Mám syna v červenci tři roky.Už přes rok hysterické scény skoro u všeho(20min až hodinu poté nevydržím já) nic nezabírá na zadek, zrcadlení, ignorace, jiný pokoj -vždy přijde, studená voda, domluvy, vysvětlování.... Sám vůbec nejedl na záchod musí s někým z rodiny a držet mu pindu,nic si sám neoblékne, v autě řve až modrá, v bazénech též řev, obchodáky neexistuje, zkousne jen naše malé obchůdky, když může rozsvicí a zhasíná, otáčí knoflíkama u sporáku čudlíky u myčky...skoro nikam nechodíme vždy to dopadá hrozně...Nové oblečení, boty vždy s řevem,když má bundu musí být zapnutá atd.. v noci se často budí a ječí, pořád vyžaduje mléko jen z jedné lahve. lidi mi říkají že je rozmazlený nevychovaný spratek a že musím být více důsledná ale můžu být důsledná jak chci, tak jako když mi nerozumí a nebo nevnímá.... trochu více začal mluvit v březnu, spojuje dvě slova, ted jí jídlo sám(na talíři vše odděleno porazeno jednou maminkou) budu vděčná za jakoukoliv radu děkuji

janahus
29. dub 2015

@josefina79 supr moc gratuluji, je to pašák 🙂 jsou i dobry dny 🙂 a zaslouzis si je 😉

janahus
29. dub 2015

@katerina212 co psychologie ? mate za sebou, mozna bych zacala takhle, je syn donoseny nebo ne? prijde mi to v necem podobne, jak u nas, hlavne s tou sebeobsluhou, i s tema vyletama, my nezvladame ani nas obchod ve vesnici... 😒 co rika dr?

janahus
29. dub 2015

@janoulek25 super ze nemusite cvicit, a co je Jani bederni lardoza ? Mela Anetka nejake vlozky ?

katerina212
29. dub 2015

@janahus náš dr. mi ve dvouch leteh poradil at si udělám třetí, že ho nebudu pozorovat.( je mu přes 60)tak jsem to vzala do svých rukou, neurologii máme za sebou nic nenalezeno, dvakrát v SPC ale to asi nikam nepovede (psycholožka vyřkla autistické rysy) ale zatím nic moc...

katerina212
29. dub 2015

@janahus syn je donošený

janahus
29. dub 2015

@katerina212 jo to je fakt rada nad zlato, zkus treba psycholozku od @josefina79 zkratku ma K.W., prijde mi dost rozumna, sidlí nekde u Prahy, ona je s ni spokojena, my jsme byli u klinicke psychlozky v Hradci ve fakultce, byla taky fajn, víš, myslim, ze jiny nazor by pomohl, co skolka zvazujes ?

josefina79
29. dub 2015

@katerina212 ježiš, teda to je rada, to by jeden plakal. Já chápu, že existuje mnohem, mnohem víc dětí, co jsou rozmazlené, než dětí, co mají reálně nějakou diagnózu, ale kurnik, od toho je doktor, aby to poznal, ne.

Připomněla jsi mi, jak jsem si teď po svém celkem 11 IVF (František na 5 pokus, nyní 6 pokusů o druhé) udělala ráno test, jako již tradičně negativní. Večer mi jedna dobrá paní poradila, ať si uděláme druhý dítě, že pak náš syn začne být pohodovější a nebudeme ho tolik řešit atp.

Koukám, že jsi z MB, takže bych dr. požádala o doporučení k dětskému psychologovi a vyrazila směr hlavní město. Případně jít k dětskému psychologovi jako samoplátce.

josefina79
29. dub 2015

@katerina212 ta psycholožka ve SPC - ona je opravdu dětská psycholožka, co umí diagnostikovat tyhle děti kolem 3 let??? Takových je opravdu málo, ostatní to jen tak "střílí" od boku.

janoulek25
29. dub 2015

@janahus to je když je moc prohnutá páteř v bedrech dopředu a vytvoří to takový to vypouklý bříško. Vložky nám nepředepsal. Říkal že až případně ve třech letech. Řešíme ty patičky od jejích patnácti měsíců, ale jenom tím zatím, že nosí pevnou zdravotní obuv, masíruji ji nohy míčkem a doktor radil sed na turka, to prý má pomáhat na ty kolena x.

janahus
29. dub 2015

@katerina212 potrebujete hlavne diagnozu, abys vedela, jak s nim pracovat, jako rict autisticke rysy a nic dalsiho, to nic neresi...zvaz to, co ti psala @josefina79....hlavne, aby ti dal obvodni doporuceni, coz muze byt problem, ale bud neustupna, znam to z vlastni zkusenosti 😉

janoulek25
29. dub 2015

@janahus A jinak jestli máte podobný problém, tak ještě radí i na doma nenosit klasické papučky, ale třeba sandály, aby ta nožička byla v pevným. S tím je u nás ale ted problém, protože Anetka si je doma strhává z noh 🙂)

josefina79
29. dub 2015

@janoulek25 co Vám pomohlo na tu bederní lordózu? František má taky somálský bříško, ač jinak hubeňour .

katerina212
29. dub 2015

@josefina79 má to být dětská psycholožka ale syna viděla pět min. a prý že kouká do ocí a je to v pořádku takže mám pocit že si vše vymýšlím a neumím vychovat dítě(mám už dceru skoro 13)

katerina212
29. dub 2015

@janahus noto je ta potíž obvodák mi nic právě nechce napsat jen sem si vyřvala ORL, prý je na to ještě malý.....

josefina79
29. dub 2015

@katerina212 máš možnost dojet do Prahy?
Sem žádanku nepotřebuješ
http://www.detsky-klinicky-psycholog.cz/

katerina212
29. dub 2015

@josefina79 děkuji mrkla jsem na stránky a pošlu e mail na objednání. sice to bude s vypětím mých sil přežít cestu ale musíme zkusit vše.. 🙂

janoulek25
29. dub 2015

@josefina79 Upřímně úplně nevím, asi celkový posilování svalstva, hodně lezla, to je prý na posílení zad a svalstva veškerýho nejlepší, tak jsem s ní hodně při hraní lezla, že jsme se honily. Už nevím přesně kde jsem to četla, každopádně to byla nějaká odborná práce, a tam bylo, že myslím do dvou let je to vypouklé bříško v rámci normy, ale pro jistotu bych ho nechala skouknout ortopedem nebo fyzioterapeutem, aby to posoudil

peggy722
29. dub 2015

@katerina212 Tak to je fakt doktor na baterky. Naše mudra mi napsala všechno, co jsem chtěla. Naopak mně posílala, ať to řeším co nejdřív. Nemáš možnost ho změnit ? Na foniatrii ti taky žádanku nenapíše ?
A MB není zase tak daloko od Prahy. Za doktorama tu jezdí maminky i zvětší dálky. To zvládnete. A určitě se to vyplatí.

sisstin
autor
29. dub 2015

Holky, tak screening je za mnou, na to, že jsem už stará koza 😀 tak riziko Downa 1:1000, Edwardse 1: 20 000 a Pattau (můj největší strašák) 1: 8435, takže u všeho oproti populačnímu riziku k mýmu věku několikanásobně až několikatisícově menší riziko, takže zatím ok vše 😉