Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

barbarucha
31. bře 2015

@janoulek25 Taky jsem dnes smažila rybu. Koulela jsem na prcka očima a hypnotizovala ho: "volně lovený halibut kilo za 420,- zkus to vyplivnout a bude ze mě příšera!!!" 😀 😀 😀

janoulek25
31. bře 2015

@barbarucha Snažila jsem se právě tomu řevu vyhnout, doufala že ji to přejde, ona už víckrát měla takové kratší období (třeba týden) že moc nejedla a pila převážně mlíko, pak se jí přepilo a jedla relativně normálně. Tak jsem si původně myslela, že to i ted bude tak, ale je to právě horší a trvá to už 3 týdny, řve dokud jí to mlíko nedám. Tak budu muset vydržet. Snad to dám 🙂. Hlavně, aby ty krve byly v pořádku a byla to opravdu jen její paličatost.

janoulek25
31. bře 2015

@barbarucha A spapal tu rybu? 😀

barbarucha
31. bře 2015

@janoulek25 Právě, když si zvykne, že mámu řevem zlomí, jsou to pak strašné scény. Když teď vydržíš (nebo odjeď 😉 ), ušetříš si spoustu nervů v budoucnu.

Krevňák z prstu? Určitě je to celý krevňák? Nám z prstu brali jen hemoglobin (podezření na nedostatek železa). Ale byla to chyba, protože nízký hemoglobin může působit i něco jiného, což tak u nás bylo. Hemoglobin tak nízký, že to bylo na transfůzi, z toho odvozeno, že má málo Fe, tak jsme ho týden rvali železem, z čehož akorát furt zvracel chudák a po týdnu z řádného odběru jsme zjistili, že anémii nemá nedostatkem Fe, ale brutálním deficitem B12, okamžitě na JIP a už to jelo.
Ještě se na to zeptej, pokud by chtěli brát jen ten hemoglobin, řekni si radši o normální odběr na krevňák. Můžeš si tím ušetřit nesprávné diagnózy.

Spapal rybu, je to můj bobeček hodnej 🙂

janoulek25
31. bře 2015

No to je šikula, jj je to KO celý, je to na té žádance zaškrtnutý, ona je to celkem novinka, dělají to hlavně miminkům, ale jsou ochotní i dvouletýmu dítěti. Tak jsem zvědavá. Jinak já bych osobně taky chtěla spíš z té žíly, a aby jí hned vzala ještě raději třeba i jaterní testy, ale doktorka nechtěla, tak uvidíme. Já jí raději dávám B-komplex v kapkách, když nejí teď moc pestrou stravu tak doufám, že snad béčka má. NO vidíš, jakého máš šikulu.

josefina79
31. bře 2015
peggy722
31. bře 2015

@barbarucha Podle mně tím myslela normální kostky. Stavět věže a pod. Ohrádku pro zvířátka. Já jsem napřed koupila na MMB haldu použitejch kostek, něco málo jsme měli novýho. Jednu dobu dávali k plenkám v DM postavičku nebo zvířátko a pak jsem koupila takovou malou zologickou. Tak s tím si hrála docela dlouho, jo a chce to velkou podložku.

barbarucha
31. bře 2015

@josefina79 To vypadá dobře a staví z toho malej něco?

barbarucha
31. bře 2015

@janoulek25 No, o jaterní testy bych si taky řekla. U nás tehdy byly úplně strašlivé 😖

josefina79
31. bře 2015

@barbarucha no tak NĚCO jo, ale co to je, to nikdo neví. Prostě takové jakoby věže (samo, mu musíme pomáhat se stabilitou, aby to drželo). Teď je začal I rozebírat.
Přijde mi to docela dobrý a cenově je to asi někde jinde než DUPLO. A hlavně to dostal od babi, tak nemáme důvod nic dalšího shánět 🙂.

barbarucha
31. bře 2015

@josefina79 Tak asi juknu do bazaru 🙂 Mě to duplo přijde, že jde montovat dost ztuha. Malej si ani vevrzne 😲

barbarucha
31. bře 2015

A hlásím pokroky:
Koza dělá MÉ
a Fáfa dneska sám od sebe 2x postavil Otíka! (Dávám mu jen 1 hlavu, 1 ruce a 1 nohy, aby ho to nemátlo.) Taková maličkost, ale my to dřeme už od předvánoc. Tak mám strašnou radost 🙂

janoulek25
31. bře 2015

@barbarucha Asi budu muset, protože přijde mi i taková unavenější než bývala, ani nějak moc nechodí a většinou si hraje v posteli a dělá takový klidný věci. Jinak tvůj malý je šikula. To Anetka by toho medvídka teda rozhodně nesložila. By maximálně chtěla at to složím já. Jinak k tomu duplu, my máte toto, je teda dost drahý, dostala ho na vánoce, ale hodně si s tím vyhraje, a přijde mi, že tohle nejde ani nějak stuha, naopak se to celkem boří,když se postaví vyšší věž. https://www.feedo.cz/obchod/hracky/lego-duplo/l...,
a tuto stavebnici objevila na logopedii a taky si s ní vyhrála: http://www.detskyraj.cz/hracky/woody-stavebnice...

janahus
31. bře 2015

@barbarucha super, ten medvidek je dost tezky, maji s tim problem deti ve skolce 😉 my zase dreme na vlacku, vkladani kostek za sebe, ted ho okouzlily ty Rikanky pro rozvoj reci a je to mazec, konecne jde videt, ze ho to bavi...tu stavebnici v kybliku mame, do toho vika hazime tvary a bavi ho to 😉 super ze ti snedl tu rybu, je to sikula

roniii
31. bře 2015

@barbarucha bezva, že tak pěkně staví....taková maličkosta a jakou to udělá radost 😀

zvířátek se asi zbavovat nebudu 😎 , odpoledne jsme je vytáhli a dobu si hráli s krávama....snažila jsem vybrat hodně realistická zvířata, protože na co jsem narazila, tak to byla bída ovci nerozeznáš od krávy, prase s hnusnýma červenýma očima a ceckama až na zem 😖

Duplo bych ti doporučila, kostičky jdou celkem snadno skládat i rozkládat.Cena je tedy závratná, ale loni jsem zadala cel široké rodině, že chci pro kluky jen lego, takže jsme dostali hromadu krabiče a poskládala se z toho slušná bedna.Kluci si s tím hrají často.Máme i jsou levnější stavebnici, ale nejde z toho tolik postavit jdou blbě skládat do sebe,Fanta to zvládne, Štěpa ne.Duplo jsem dneska taky stavěli, nejdřív mu to nešlo, ale pak postavil komín a zase ho rozebral.

janahus
31. bře 2015

@roniii a kde jsi ty zvirata koupila, koukala sem v draciku a hola bida,jak pises vubec se to nepodoba realu 😠 o cene ani nemluve

janahus
31. bře 2015

holky zitra se chystam na poradnou prasarnu, dam do misky bílý jogurt a dam mu tam plastovy balonek, ktery miuje, ostatnich 80 schovam a reknu at meto poda, potrebuju, aby do toho sahl...a nestitil se toho jidla tak, dneska zas nervy, ze spadla brambora na jidelni zidlicku 😒

barbarucha
31. bře 2015

@janahus Tak o vláčku (kostky za sebe) si můžeme nechat zdát 😖 U nás kostky = pouze a jenom komín 😲
Zkoušela jsem už x-krát jezdit kostkama jako vláčkem, hučet u toho, ale jen se vztekal a rozházel to.
Říkanky mám objednané 🙂 ale trochu se bojím, že tu knížku roztrhá, asi nemá tuhé listy, co? U nás papír stále muchly muchly 😎

peggy722
31. bře 2015

Duplo se fakt dá sehnat použitý a moc to na něm nepoznáš. Já takhle kupovala kostky, domeček pro panenky. Ale ten jsem kupovala hlavně proto, že tam bylo několik podložek na stavění. A nestálo to moc. Pak dostala od bráchy ještě jeden dům a fakt si s ním vyhrála. Teď už jedeme v normálním legu. Takže já doporučuju spíš to Lego, fakt se to vyplatí.
Medvěda jsme měly taky, ale Elu to moc nebavilo. Měla radši ty vkládací puzzle. My teď jedeme v kartičkách všeho druhu 😀 . Ještě jsem objevila u naší logopedky tuhle hru http://logopediehrou.cz/produkt/rozhybej-svuj-j.... Tam je tolik kartiček, že jí z toho půjdou oči šejdrem. 😀

barbarucha
31. bře 2015

@janoulek25 Jestli je unavená, tak fakt BACHA. U nás to takhle začalo. Malej furt jen seděl a byl smutnej, když měl kousek ulézt, začal brečet (to bylo v době, kdy už uměl obcházet, ale neměl na to sílu). Pak začal víc a víc spát a šel úplně do háje.
Nechci tě strašit, ale nechala bych udělat detailní krevňák a jaterní testy co nejdřív to půjde. Určitě se nenech odbýt. Já si budu možná do smrti vyčítat, že jsem se nechala všema pořád uklidňovat a nedupala jsem do vyšetřování o hodně dřív.
Pozoruješ změnu nálady? Jestli se třeba v poslední době míň směje, atd.

Jinak tu dřevěnou stavebnici jsme dostali od babi k Vánocům. Dneska z toho stavěl komíny. Akorát jsem naštvaná, že to má ve víku špatnou vkládačku (půlka tvarů jde vhodit do všech možných děr, takže podle toho se tvary nenaučí).

barbarucha
31. bře 2015

@peggy722 Jaký je rozdíl mezi duplem a normoš legem?
Já jsem začátečník 😎

peggy722
31. bře 2015

@barbarucha Tuhý listy nemá, ale tak si to okopíruj, je to černobílý tak je to jedno.

@janahus Jsem ráda, že se mu ty říkanky líbí, snad mu to nadšení vydrží.

peggy722
31. bře 2015

@barbarucha Normoš lego jsou maličký kostičky, duplo velký.

janahus
31. bře 2015

@barbarucha ne je to brož.vazba měkká.já se toho taky lekla,ale tam jsou jednoduché věty.malej je úplně paf.pak napis a není to barevný ale fakt dobře udělaný

janahus
31. bře 2015

@peggy722 i kdyby mu to nevydrželo aji chvilka stačí.moc děkuji.a jak u vás mouka? dobrý?

peggy722
31. bře 2015

@janahus Mouku jsem nezkoušela, ale asi by jí to bavilo, ale mně by nebavil ten úklid 😀 , zvlášť když se tu belhám jak stará babka o berlích.

roniii
31. bře 2015

@janahus doufám, že si to pamatuju dobře....pěkná zvířátka měli v Pompu, tam jsem koupila ovci a psa, měli tam i spoustu dalších v pytlíčkách, ale protože to byl první krám, tak jsem je nebrala...ovce a pes dohromady za 90, pak jsem šla do Dráčka(nebo dráčik), tak jsem se hrabala dobu, koupila jsem menší zvířata safari(slon, žirafa, tygr, lev, hroch) za 99 a jednu krabici s domácími (celkem 8ks).Ta byla teda mastná 400, ale jsem ráda, že jsem nevzala levnější, protože vypadají opravdu jako živá.Jsou i těžší. Jinak mají všude nějakou drahou značku pidiminy zvíře stojí 100, tak to jsem odmítla.Ještě bych potřebovala sehnat kočku, ta nám chybí.

@peggy722 tuhle logohru máme doma, je fajn, ale pro mého nemluviče naprosto k nepoužití, hraju ji s tím starším

@barbarucha duplo má velké kostky, takže je pro děti už asi od 18m, normální lego je asi až od 5 let

klid, Štěpán zase nestaví komíny, nesnáší to, za to vlak mu jde 😝

jhoki
31. bře 2015

@barbarucha Můžu se zeptat, jak to, že měl deficit B12? Pokud vím, tak to mívají děti výhradně kojené, pokud maminy jsou vegetariánky. Jo, mojí malé nikdo nikdy krvák neudělal a to dělám na hematolce. Myslí si, že jsem hysterka.

barbarucha
31. bře 2015

@jhoki Nikdo neví. Kojený byl a vegetariánka nejsem, malému žádnou metabolickou vadu nenašli. Ještě jdu na gastro já, jestli ji nemám. Nepřešel na příkrmy až do 18m - jen na kojení, tak už to asi nestačilo. Nervy v kýblu a horor a následky kdoví do kdy.. Dle Mudrů je to totálně raritní případ, takže to nikdo nepředpokládal, nepoznal. Furt se to bagatelizovalo, svádělo na zuby, atd. Už na to nechci ani vzpomínat, bojím se, že mě to bude strašit do smrti 😔

jhoki
31. bře 2015

@barbarucha Promiň, nechtěla jsem ti to připomínat. Jen mě to překvapilo, z toho co vím ze své práce.