Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

abbie
4. pro 2013

@krystalka no myslim, ze oni si ho platili, niekomu proste dali plny plat 😒 ani pri adhd ti nikto asistenta neodklepne, musi ti ho skola povolit a ty si ho zacvakas sama ...

saurian
4. pro 2013

baby ja si aj tak myslim ze stastie na ucitelku je velmi dolezite.. si pamatam ked som chodila ja do skoly doniesla som aj 17 ci 19 poznamok za den, uplne za vsetko, som mala proste problem tam obsediet - potrebovala som sa aspon vybehat, dodnes mam s tym problem teraz ako chodim do skoly nevydrzim tam sediet musim sa aspon ist poprechadzat.... a bracho uz ked chodil ten mal fajn ucitelku, a ta proste povedala aj na rodicku ze "... a ked palko uz druhykrat obehne triedu tak si trocha zacvicime..." a bez poznamok.

sisstin
autor
4. pro 2013

@abbie pedagogickýho asistenta si neplatíš, toho musí zacálovat kraj na určitej počet hodin 😉

sisstin
autor
4. pro 2013

holky, já jsem marná, bych se měla učit a psát semínárky, když už jsem doma...a místo toho zas čučim, co bych si objednala za make-up a stíny 😅 😅 😅 😅

saurian
4. pro 2013

@sisstin
to sme na tom rovnako, mne konecne deti po chorobe boli v skolkach, ja sa mam ucit na statnice a miesto toho drapim na nete... 😀 😀 😀

sisstin
autor
4. pro 2013

@saurian to je mor tohle, jsem si všechno čtení a referáry atd. nechala na prosinec, že jako bude volno, tak jsem na sebe zvědavá, jak na tom budu průběžně pracovat, haha 😅

abbie
4. pro 2013

@sisstin no to ano, ale jedine, ak mas na neho narok a uznaju ti ho ... ak neuznaju, tak si ho musis zacvakat sama a s expr. VD, ci adhd ho tazko odsuhlasia, podla nich to nie su dg., ktore potrebuju asistenta

krystalka
4. pro 2013

@abbie - my máme k Junkové přijít ještě za rok, tak uvidíme, jak na tom Jiřík bude....jinak v té naší vybrané škole mi paní ředitelka říkala, že letos mají v první třídě dokonce i asistenta pedagoga, že o něj požádali, protože mají víc dětí, než v předešlých letech....tak možná si to paní ředitelka nějak dokázala vyjednat....oni jsou sice normální státní základka, ale působí trochu alternativněji - jako že mají do 3.třídy slovní hodnocení, nemají klasické zvonění, ale dva delší bloky, rozdělené půlhodinovou přestávkou, ty bloky si využívají podle uvážení učitelek a potřeb dětí, ráno začínají o půl deváté apod....a je tam jen první stupeň a od každého ročníku jen 2 třídy, takže žádný velký kolos, ale příjemná atmosféra, kde se všichni znají....ale není to naše spádová, takže nevím, jestli to vyjde, byli jsme se tam i podívat, Jiříkovi se tam líbilo, tedy až na ten hluk 😉

ritusuk
4. pro 2013

ahojte maminky,idem si k vam po radu.mam dvojcata,maju 2r.a 3m. Nasim problemom je,ze nerozpravaju.Nasa pediatricka (s ktorou sme inak spokojni) za tym vidi 3 faktory: su predcasniatka (narodene na prelome 31/32tt),su to dvojcata a vychovavame ich troma jazykmi (slovensky primarne plus madarsky a anglicky).U Samka berie do uvahy aj to,ze je chlapec.Takze mame pockat do 3r.a vraj to pojde.Rozumeju nam,chapu pokyny,ale su (az na par slabik-ma,ba,ty,ja) uplne neme.Absolutne netusim ako im pomoct,rozhodli sme sa hovorit na ne jednym jazykom,kratko,vystizne a hlavne,trochu ich potrapit,kedze mam zlozvyk necakat kym sa vyjadria,ale vyhoviet im okamzite.privitam akykolvek nazor,radu,podobnu skusenost.co si vsimat a comu sa vyhnut.dakujem.

sisstin
autor
4. pro 2013

@abbie tady v CR ani moc nejde, aby si člověk AP platil, páč není k dítěti, ale k pedagogovi. 😉

sisstin
autor
4. pro 2013

jinak my chystáme workshop pro AP, co se týče vývojové dysfázie, tak jsem zvědavá, jaká bude účast 😝

sisstin
autor
4. pro 2013

ha, tak Tygr umí polykat prášky, hurá 😀

abbie
4. pro 2013

@sisstin u vas neexistuje asistent priamo k dietatu?

krystalka
4. pro 2013

@abbie - existuje, ale to je potom osobní asistent, jestli se nepletu.... to je něco jiného, než asistent pedagoga...osobního asistenta si musíš plně hradit a může ho dělat i třeba rodič, i když to není zrovna ideální, ale myslím, že to jde....

janulm
5. pro 2013

@sisstin Mám dcerku, které byla diagnostikována "část" vývojové disfázie, bylo mi totiž vysvětleno, že to je opravdu hodně široká škála, co všechno je pro disfázika typické, tak my, že máme ten úsek. Máme opožděnou motoriku-hrubou,jemná je na super úrovni, řeč je na 5letou hodně opožděná-tak na úrovni 2,5 -3 letých...Super zkušenosti s klinickou logopedkou-existuje spousta různých pomůcek, vše nám vysvětlila, jak máme s dcerou pracovat.Obeznámili jsme je s tím i ve školce, aby s tím dokázali pracovat-nechala jsem si přímo od logopedky sepsat papír, aby měla ředitelka klid...je to prostě běh na dlouhou trať...joa zajímavý poznatek byl, že nám Dr. řekl, že to nemá souvislost s její inteligencí...Člověk musí tyhle děti brát takové, jací jsou a najít si k nim cestičku, aby spolu dokázali příjemně žít a komunikovat...a o tom to celé je :D a jestli půjde do školy s odkladem, jestli bude dysgrafik a bla bla bla....to už ukáže všechno čas, nechci a nebudu se tím zbytečně dopředu nervovat.Je super vidět ty děti, jak samy mají radost ze svých pokroků a nemizí jim úsměv z tvářiček.

sisstin
autor
5. pro 2013

@abbie primo k diteti je asistent osobni a ten proste nepomaha s ucivem, ale treba s tim, ze diteti pomuze na zachod atd, ve skole je pro deti fyzicky postizene. 😉

abbie
5. pro 2013

Dnešná posledná veta v posteli "Príde Mikuláš a donese jablkového Brumíka" 😀

krystalka
6. pro 2013

Tak Jiřík se běžel dneska ráno podívat, co mu Mikuláš nechal za oknem - a jak tak vytahuje ty dobrůtky z punčochy, tak vyndá i jednu bramboru....a já mu povídám "no, to máš asi za to, že do nás někdy boucháš a strkáš"....a Jiřík na to "jéé, já mám rád brambory, můžeme si z ní udělat třeba bramborák!"...ehm, tak nic no.... 😀 😀

cairka
6. pro 2013

@krystalka , 😀 , u nás to malo onakvejší priebeh 😅 kopírujem môj status :

A nás už navštívil Mikuláš 🙂 A malý Polepetko sa nezaprel 😀 😅 Figliar Mikuláš im dal do jednej mikulášskej čižmičky len 3 zemiaky, ale hneď za ňou, pekne viditeľné, mali veľký sáčok žiadajúcejších prekvapení. No ale Klaudinka nakukla len do prvej čižmičky a spustila hysterický rev, ja som sa pokúšala ju ukľudniť tým, že pozrieme do tej druhej tašky a Vaneska jej len sucho oznámila, že " Veď to daj do chladničky" . Nejako sa podarilo ju utíšiť, odniesla zemiaky aj s tou čižmou do chladničky a tešila sa z ostatného, zdalo sa, že už aj zabudla. Prvýkrát som sa divila, keď sme išli do kuchyne a ona sa otočila k chladničke s výhražným :"Ty jeden Mikuláš!!!" , ale pochopila som čo sa deje, až keď som chcela ísť do ľadničky a ona ustrašene, že "Nie, tam je Mikuláš!" 😀 😀 😀 Moje zlaté nechápe abstraktným pojmom a keďže sme sa o balíčkoch bavili ako o "Mikuláši" , tak si tam zosobnila postavu Mikuláša 😅 Ale nie každý sa môže pochváliť, že má Mikuláša v chladničke 😀

Mimochodom ešte to malo potom dohru, že sa zas začla panicky báť, až tak, že odmietala prejsť okolo chladničky 🙄 Ale ráno už je dobre, len teda stále, keď v rádiu spomenú Mikuláša, tak si posťažuje, že jej dal zemiaky 😅 Ale včera mala celkovo zlý deň, prvýkrát dala najavo, že jej vadí iba prítomnosť cudzieho človeka, v autobuse sa postavila teta vedľa nás (ono Dia zvykne sadať ku oknu, ani neviem, prečo včera sadla k uličke), ale teda tá pani nemala nijakú snahu ju kontaktovať, ani sa jej dotknúť ani nič a ona aj tak ostala úplne jak v tranze len z toho, že tam stojí. Pritom dovtedy rečnila veselo, takže úplne jasne to malo súvis s tým, že stojí pri nej...

mvmk
6. pro 2013

Moje si ocividne jeste nedokazala s abstraktni postavou Mikulasi nic pocit 😅 Tesila se ale, ze dostala cokoladu, myslim, ze ji bylo jedno kdo to prinesl, hlavne ze se muze nacpat 😀
Dnes jsme jeste meli prvni hodinu ergo. Pani ve strednich letech, privitala malou se sirokym usmevem, a sametovym hlasem. Mala hned od prvni chvile v ni nasla zalibeni 🙂 , malovala prsty, michala barvy jak vztekla 😀 Zezacatku se stitila do barev sahnout, ale pochvilce uz bylo vse OK. Obtiskovala dlane, potom chtela obtisknout i chodidlo, pani erg. byla nadsena z toho napadu, coz jsem vzhledem k snehove vanici zatrhla, pac tam nebylo moc teplo 😝 Na konec si jeste udelala koralky z lipa, a okusovala je celou jizdu az domu. 😉

ivular
6. pro 2013

@krystalka Prosím pěkně, neporadila bys mi - jakožto autorita přes autobusy 😉 nějaký větší kousek s otvíratelnými dveřmi? A příp. kde jej koupit - jestli vlítnout někam v Praze do hračkářství nebo objednat spíš přes net? Moc díky 😉 Jeník je v busech teprve začátečník - i když nadšený 😉

krystalka
6. pro 2013

@ivular - my kupujeme tyhle http://www.pompo.cz/autobus-city-express/pD 331... , jsou super, otevírací dveře vydrží fakt hodně, vlastně se nám u žádného exempláře ještě neporouchaly, většinou odejde ten kloub, ale to hlavně proto, že Jiřík to dost vehementně "láme" do zatáček 😉 , už jsme jich měli nejmíň 5, jinak ještě jedna praktická rada - když odejde ten kloub, tak se prostě odtrhne, ten kousek plastu, co spojuje tu přední a zadní část se upiluje a nalepíte tam zadní část třeba z kartonu, namalujete okno apod. a bude sloužit ještě hoooodně dlouho jako klasický krátký autobus - má to totiž šikovně udělané, že 2 nápravy ze 3 jsou v té přední části....máme tady takové krátké už 3 😀 ...jo a ta zbylá zadní část se dá použít třeba jako přívěs (karavan) za nějaké jiné autíčko 😀 ....no, já vím, my jsme trochu praštění....už máme taky jeden červený schovaný pod stromeček, momentálně je tu v provozu jen jeden dlouhý...jo a Jiřík chce vždycky zásadně ty červené, protože vypadají jako ty, co tu v Praze jezdí 😉

krystalka
6. pro 2013

@ivular - a kdyby jste náhodou sháněli i tramvaj, tak ta samá značka dělá tuhle http://www.kamilka.cz/index.php?main_page=produ... - máme jí doma už dva roky a zatím je jako nová...akorát jí teď nikde nemůžu najít skladem...kdyžtak zkus ještě vygooglit 🙂

krystalka
6. pro 2013

@ivular - a s tím autobusem - my ho většinou kupovali v hračkářstvích Pompo, ale ne všude ho mívají a letos jsme na něj nikde nemohli natrefit, tak jsme ho objednávali na www.tomtex.cz , mají i osobní odběr v Praze....

hrusti
8. pro 2013

@ivular My kupujeme jako @krystalka dopravní prostředky od zn. Dickie. Řekla bych, že jsou odolné a vydrží. Já jsem je kupovala v Bambuli a myslím, že ted mají tramvaj i autobus, ale nevím od jaké značky, ve vánočním katalogu 😉
http://www.bambule.cz/tramvaj/d-70437/
http://www.bambule.cz/autobus-na-setrvacnik-143...
Jinak dobré jsou ještě od zn. Siku, ty jsou kovové a menší, ale u nás taky frčí 🙂

sisstin
autor
8. pro 2013

holky, já mám zas rýmu 🤐 asi povalim na alergo nebo nevím, týden po dobrání ATB mi zas teče z nosu 😕

krystalka
8. pro 2013

@hrusti - koukala jsem na ty odkazy na Bambuli, vypadá to podobně, jako ty od Dickie, akorát jsou jednou tak drahé...

mvmk
9. pro 2013

@sisstin hele a nechces vyzkouset bronchowaxom, ja byla taky na tom jak ty a me to vzdy opravdu postavilo na nohy. 😉 na podzim 3 baleni a prosla jsem bez infekce az do jara 😉

strociatka
9. pro 2013

uff baby, mali sme poradnu na Hrdlickovej, maju v starostlivosti aj deti s NKS a tak vzali aj nas na diagnostiku, im mala vychadza na zmiesanu VD aj expesivnu aj receptivnu. Tak som zas v depkach.. Vobec neviem, co bude dalej, co mam robit a hlavne, kde hladate silu? Energiu to vsetko zvladat? Mam dve deti a som na ich vychovu uplne sama. Tak mam obcas pocit, ze uz cochvila vyhorim..

zuzao
9. pro 2013

No tak na Hrdličkovej sú teda také odborníčky, že hádam aj naša susedka Štubirková je lepšia. Som šťastná, že moju malú tam ohodnotili na "ťažkú mentálnu retardáciu" (do 3 minút boli s výsledkom hotoví) a nedali nám šancu tam nastúpiť. Škrtám so svojho zoznamu ďalšiu inštitúciu s pseudo odborníkmi. 😝