Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jhoki
29. bře 2015

@josefina79 Já jsem to vydržela do 37. týdne, ale tvrdlo mi břicho od 29. t., už jsem byla "nachystaná". Po těch všech vyšetřovačkách se na nic nepřišlo, snad špatná slizniční imunita. Měla jsem taky císaře, protože malá byla konec pánevní. Si tak někdy říkám, že se chci ještě jednou narodit, jako chlap. 🙂

peggy722
30. bře 2015

@josefina79
@jhoki
Můj manžel si zase myslel, že hrozně řeším, že Ela nemluví. Ona se rozmluví a pořádně mu to docvaklo až u tý psycholožky. Že jsem nemluvila do větru a že ten problém fakt má. Je zajímavý, že ho Ela vytáčí mnohem víc než mně. 😝 Oni to chlapi mají prostě jinak.
Musím říct, že po týdnu od odstranění mandle mluví daleko líp. Je jí pěkně rozumnět. Jsem zvědavá, co na ní řeknou paní učitelky ve školce.

josefina79
30. bře 2015

@peggy722 já si myslím, že to je částečně tím, že nemají to srovnání s ostatními dětmi. A taky že jsou pohodlní to řešit. A jako "obvykle" - nechtějí si přiznat problem.
Gratuluji ke zlepšení v mluvě!

peggy722
30. bře 2015

@josefina79 Tak ona už mluví celkem slušně. V poslední době byla strašná ta výslovnost, jak se jí mandle zhoršila. Teď už se začíná zlepšovat i v těch sykavkách. Třeba ž už říká celkem dobře, tak ještě s, c, š, č. Neumí ř, r naskakuje jenom občas, ale to fakt neřeším. Na to má dost času. Akorát jí ta narkoza zase slušně rozhodila. Příšerně se vzteká, ale fakt příšerně. Včera jí babi chtěla ostříhat, no to byl horor. Nakonec se teda ostříhat nechala, ale toho přemlouvání. Ještě že máme tak šikovnou babičku, protože kadeřnice by nás poslala do háje. A co prováděla v sobotu večer, když se měla jít koupat. To si zase sousedi užili. Já jsem s tou vymknutou nohou ještě doma, tak si užívám pár hodin klidu, protože je ve školce.

jhoki
30. bře 2015

Dneska jsem měla opět krmící krizi. Vyřešilo to červené víno a bonboniéra Tatina. Stane se asi ze mě tlustá alkoholička. ☹

josefina79
30. bře 2015

@jhoki vítej v klubu. Já už jsem na nejlepší cestě stát se tlustou alkoholičkou. Můžeme se pak sejít v nějakém ústavu 🙂.

josefina79
30. bře 2015

@jhoki a jak vlastně probíhla krize? Co dělala tvoje potvůrka nežravá?

jhoki
30. bře 2015

@josefina79 Začlo to tím, že nechtěla do židličky, nepodařilo se mi jí tam dostat. Tak jsem jí krmila ve stoje, stála na židli a dělala mi revizi na kuchyňské lince, po lokty v hrnci s čajem. Bublalo to ve mě, ale podařilo se mi do ní dostat polívku. Maso ovšem nešlo, požvýkala a vyplivla a to jsem vařila dva druhy obědu. Už asi vařit nebudu, nebaví mě to. Pak se prospala a jak viděla, že já jím, vyjedla mi suché brambory, poslední roznimrala co celém obýváku. Permanentně to u nás vypadá jako u chro chro. Asi se fakt potkáme v nějaké léčebně, nakoupíme si sladké a víno a budeme si léčit nervy.

josefina79
30. bře 2015

@jhoki tady to je taky jako v chlévě. Zase jsem byla odvážná, dala mu chleba na kousání. 5% chleba skončilo v puse, 95% chleba po celém byte.

barbarucha
30. bře 2015

@jhoki
@josefina79 Tak takovéhle dlouhodobé krize jsem měla něco přes rok. Ale udělám vám exkurz do stavu, který na vás čeká (tipuju za 3-5 měsíců):
Dítě jí, kouše a spořádá dostatečné množství toho, co mu předkládáte. Bordel je pořád, ale vzhledem k situaci už se nad ním dá mávnout rukou 😎 Výbuchy frustrace u jídla jsou už jenom zřídkavé. Nabraly jste dostatek energie k pomýšlení na nějakou další zajímavou životní náplň a protože každý den už 2 měsíce cvičíte, můžete se ládovat dobrotama bez výčitek svědomí. Alkohol slouží k příjemným večerům, nikoli k utápění skepse.
To je skutečný výhled do budoucnosti, nikoli fantazie, fakt to přijde, jen vydržet!

barbarucha
30. bře 2015

@josefina79 No když se Mudři tolik sekli s početím poprvé, tak to je důkaz, že to jde a že to zase půjde. Podaří se to, vůbec o tom nepochybuju 🙂
U nás to taky nebyla procházka parkem. Syna jsme vyráběli 8 let, o 2 těhotenství jsme přišli. Nechci vidět ty nervy, až se budeme pokoušet o sourozence 😎

barbarucha
30. bře 2015

@jhoki Taky jsem měla rizikové těhu a musela hodně ležet nebo sedět a taky řeším, jak tohle bude probíhat s křepčícím prckem okolo.. Kdo mu jako uvaří, když mi bude špatně? Já první 4 měsíce zvracela, jen když si manžel něco skromně ohříval, aby neumřel hlady. Vařit nešlo ani omylem. 😀

janoulek25
30. bře 2015

Ahoj, taky mám doma pořádného nejedlíka, Anetka(27 m) má dny kdy kromě UM sní jen jogurt a půlku chleba s máslem, dostat do ní normální oběd je poslední dobou nad lidské síly.... . S jídlem bojujeme dá se říct od narození, ale co dělá ted tak už je extrém.

jhoki
30. bře 2015

@barbarucha Já jsem otěhotnět neměla problém, otřela jsem se o trenky a bylo to. Ovšem první dítě jsem rodila ve 24. týdnu se špatným koncem. Veru je z druhého těhu narozená v 37.t. Miliony vyšetření, nikdo na nic prokazatelného nepřišel. Chci druhé dítě, už jsem dost za zenitem, bude mi letos 35 a moc si to neumím představit krmení, lítání za ní a být těhu. Nevím, jestli jí prostě nechat tak, vyhladovět do extrému, nevím.

jhoki
30. bře 2015

@janoulek25 Vítej v klubu, máme tady na MK i skupinu mamin, co mají doma nejedlíky. Přeji pevné nervy a snad se to co nejdříve změní, vím jaké to je. Matky žravých dětí tě nepochopí.

jhoki
30. bře 2015

@josefina79 Dá si sáhnout do pusy? Mě radila Kejíková dávat jí jídlo do boku pusy, tam, kde rostou pětky zuby a oni se to naučí kousat.

josefina79
30. bře 2015

@jhoki no, právě že moc nenechá. Mám takový fígl, že mám jídlo na lžičce, lžičku přiblížím k puse a z té lžičky mu to tam šoupnu prstem. Netrefím se samo primo na stoličky, ale lepší než nic.
Že bych mu to tam dala pouze prstama, to nehrozí :(.
Akorát on tam pak zpracuje pouze měkké věci - hroznové vino, mandarinka, banán, brambora. Ale třeba jablko I nakrájené na kousky, to už plive ven. 😠
Ale chodíme ještě na jednu logopedii, kde právě mne učí cviky na ostranění té hypersensitivity pusy - pakárna největší :(. Tak třeba se to postupně nějak zlomí.

josefina79
30. bře 2015

@jhoki jééé, pls. pošli mi pozvánku na tu skupinu. Budu to mít jako terapii.

Holky, František už ukáže na sebe, když se zeptám, kde je František. Juchuchuůůůů

barbarucha
30. bře 2015

@jhoki Nestěžuj si 😉 mě je 38 😝

josefina79
30. bře 2015

@barbarucha hm, je mi 35 a před 3 roky mi řekli, že mám hormonální profil jako v 45 😝

jhoki
30. bře 2015

@josefina79 Poslala jsem Ti tu pozvánku, občas tam kuknu, jestli někdo něco nevymyslel na rychlou a efektivní léčbu nejedlictví. A učila jsi Františka, jak dělají zvířátka? To děti většinou baví a je do jednoduché, pač to jsou jednoduché slova, búúú, méééé. 🙂 Veru mi moc lžičky jíst nechce, asi už má vypěstované trauma, radši jí dát něco do ruky nebo do pusy. Taky jsem zjistila, že ovládá lžičku sama, ale jídlo nezájem. Najedla by se v poho sama, kdyby chtěla.

jhoki
30. bře 2015

@barbarucha Tak to jsme všechny za zenitem. 😀 Neber to jako urážku.

jhoki
30. bře 2015

@josefina79 Já mám vše ok a takové problémy, ještě jdu v dubnu na magnetickou rezonanci, ale nemyslím, že by na něco přišli.

barbarucha
30. bře 2015

@jhoki Já myslím, že naše velká chvíle ještě teprve přijde 😎

jhoki
30. bře 2015

@barbarucha To zní dobře! Budu si to pamatovat. 😉

josefina79
30. bře 2015

@jhoki neboj neberu. Z tohodle už si můžu jenom dělat srandu. Když mám sraz s kámoškama, "co spolu chodíme na IVF" 🙂, tak hlásím manželovi, že jdu na sraz neplodných 🙂

janahus
30. bře 2015

@peggy722 dneska došli říkanky, jako predstavovala sem si to jinak, ale je to fakt zaujalo ho to,dokonce se snažil říct Ája... 🙂

janahus
30. bře 2015

holky tak je den blbec i u nas ☹ takze k obedu 20 lzicek polivky, coz jde, rano rohlik, vecer 100g Paula, tot vse...myslite, ze mam nejak resit to ze mi nechce jist namazany chleba? mam to zkusit nasilim ?

janahus
30. bře 2015

@josefina79 gratuluju Fanousek dela pokroky ze dne na den 🙂 ja sem asi naivní, aleTobik se po tom rybím oleji, jako by víc rozmlouva, uz umíme jak dela vlk, sice místo auuuuuuuuuuu, rika babuuuuuu, ale i tak dobry 😉

josefina79
30. bře 2015

@jhoki on se od nového roku docela rozmluvil. Teď jsem to počítala, má cca 25 "slov" - samo včetně zvířátek. Pak umí takové věci jako haji, hop, ham, pipi (pití), titi (svítí), není, lála (šála), bupí (boty) atp. Většinu slov přidal během měsíce, ale teď se zase zdokonaluje v jiných věcech a je vidět, že mu naskakuje pasivní slovní zásoba.
Pro mne je teď největší oříšek to jídlo, jinak si myslím, že už je téměř na úrovni vrstevníků. Jasně, nekrmí se (ale když chce, tak to umí, jde spíš o vztah k jídlu), je na plenách (ale to do 2 let absolutně neřeším a I poté začnu lážo plážo).
Hrubou motoriku má výbornou, hodně se I zlepšil v jemné (kreslení ho nebaví, ale třeba duplo skládá bravurně).