Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
14. bře 2011

jinak @kacici @andreabe holky, ozvěte se 🙂

dana19
14. bře 2011

@sisstin Takže kam bych měla jít nejdřív? Dívala jsem se na ty stránky a je tam logopedie,foniatrie i neurologie...i psycholog.

sisstin
autor
14. bře 2011

@dana19 v tom Logu by vám na týdenním pobytu udělali všechna vyšetření. Ale nevím, jak jste na tom finančně, vyjde to na 4-6tis. 😒 pokud by to nepřicházelo v úvahu, tak se objednej asi nejdříve na tu neurologii 😉

dana19
14. bře 2011

@sisstin No ty bláho...to je pálka teda...a je ten pobyt by byl pro celkovou diagnostiku nutný? a nevíš jak dlouhé jsou čekací lhůty na tu neurologii?

sisstin
autor
14. bře 2011

@dana19 v Brně bych šla asi do fakultky na neurologii, ale i tam myslím dělají ty týdenní pobyty, zkus si to zjistit 😉 to bys měla v rámci pojištovny 😉

sisstin
autor
14. bře 2011

@dana19 mně ten týdení pobyt přijde dobrý v tom, že prostě si to dítě "odbyde" v jednom kuse, a netaháš ho všude někde. Navíc na jednom pracovišti spolu ty odborníci komunikují a spolupracují 😉

dana19
14. bře 2011

@sisstin V tomhle je to dobrý určitě...budu o tom přemýšlet...i když mě ta částka příjde hodně přemrštěná...nejdříve zkusím tu neurologii...musím se taky poradit s manželem,i on uznal,že bych s ním měla jít k doktorovi.

sisstin
autor
14. bře 2011

@dana19 právě normálně v tý nemocnici bys to měla zadarmo...sice to není takovej komfort jako v Logu ( samostatnej pokoj, TV, DVD a nevím co), ale odborníci jsou tam taky dobří 😉

dana19
14. bře 2011

@sisstin Jo aha...já myslela,že se za to platí i v normální nemocnici(nepřekvapilo by mě to 😀 ) a musím na to mít nějaké doporučení? Bude to asi v dětské nemocnici že?zkusím teda něco pohledat...

sisstin
autor
14. bře 2011

@dana19 tam se platí jenom ten regulační poplatek, a doporučení musíš mít od pediatričky 😉 kdyby ti ho nechtěla dát, trvej na tom 😉

dana19
14. bře 2011

@sisstin Tak fajn,zítra razím k dětské doktorce...stejně malej bude asi nachlazenej(má teplotu) takže jí to rovnou řeknu...snad nebude problém,nebo na ni pošlu manžela...ještě sem se chtěla zeptat jestli je normální,že když má Kája radost,že začne vyskakovat na nožkách a třepat ručkama...

sisstin
autor
14. bře 2011

@dana19 nechci děsit, ale třepání ručkama je typické pro autismus...stejně jako chození po špičkách, či tahání lidí za ruku k věcem, které chtějí 😉

netvrdím, že je chlapeček autista, ale určitě bych už tomu věnovala zvýšenou pozornost i pro to, že neukazuje prstem 😉

sisstin
autor
14. bře 2011

@dana19 mrkni na tohle: http://www.autismus.cz/index.php?option=com_con...

samozřejmě dítě nemusí mít naprosto všechny ty znaky, čím víc jich má, tím víc je ten autismus silnější ... pokud bys ho tam našla ve více znacích, je určitě dobré to začít nějak více řešit a věnovat se tomu...

dana19
14. bře 2011

@sisstin Panebože... co to vlastně autismus je? on ještě strašně rád bouchá dveřma,točí kolečkama...rád dělá věci třeba 5krát po sobě...(třeba vařila myšička kašičku-já jemu teda)

sisstin
autor
14. bře 2011

@dana19 stereotypie jsou opět typické..dvouleté dítě už má nápodobovou hru - krmí panenku, hraje si v kuchynce, na doktora atd. Napodobuje, co vidí - gesta, činnosti atd. 😉

Ale taky to může znamenat, že je chlapeček "jen" opožděný ve vývoji, a prostě se chová jako třeba 15m dítě, to musí poznat ten psycholog, o co jde...to já ti takhle přes net neřeknu bohužel 😉

dana19
14. bře 2011

@sisstin Má většinu těchhle znaků....co mám panebože dělat? může takové dítě vést normální život?

sisstin
autor
14. bře 2011

@dana19 hlavně ted nezačni hysterčit, i když vím, že to jde asi těžko.... 😉 běž za tou pediatričkou, objednej vás do té fakultky. Napiš do té Rané péče, jedna odnož funguje právě přímo pod tou Aplou, která se věnuje autistům. Přijedou k vám domů, a zhodnotí to, popř. ti řeknou, co a jak dál 😉 na nějaký prognozy do budoucna se vyprdni, to ti ted nikdo neřekne...

jsi skvělá máma, intuice tě nezklamala, chlapečkův stav řešíš a víc momentálně udělat nemůžeš 🙂

jolinka
14. bře 2011

no sisstin ... pozrela som ten odkaz, co si treba vsimnut v rannom veku, tak z tych 34 znakov ak som dobre ratala sme nemali u Kati iba 5...[ a to hyperaktivitu, radenie predmetov, trepotanie rukami, chodenie po spickach a fascinaciu urcitymi detailami] nastastie ale Kati nie je autistka, i ked urcita svojraznost jej ostava ale to uz sa s tym da zit 🙂

sisstin
autor
14. bře 2011

@jolinka jj, to je právě to, co píšu... 😉 určitý auti rysy mají všechny děti, je to normální vývojová etapa..ale právě vývojem to mizí 😉 takže dítě může být "jenom" opožděné a nemusí být hned autista.... pokud ale ty znaky přetrvávají i po třetím roce života a je jich tolik, že to dítě nefunguje normálně..tak pak to je autismus 😉

jolinka
14. bře 2011

no nic .. my dnes mame doma lazaret, chora som ja od vikendu, Misko od rana grogy plus 2x nabeh na febrilne krce, a na obed prisiel manzel s dievcatami zo skolky, volala mu ucitelka ze Johi ma teploty, a pred chvilou Kati zahlasila ze je jej zle a toci sa jej hlava... 😒

sisstin
autor
14. bře 2011

@jolinka Tygr před tím druhým rokem taky nějaký měl - neukazování prstem, nedělání těch hříček, nenapodoboval, málo reagoval na mluvenou řeč, ač slyšel...a bylo to jenom opožděným vývojem 😉

jolinka
14. bře 2011

neviem ci s tym mate skusenosti, Misovi sa rano triasla lyzica v ruke tak som mu hned dala diazepam a kym mu zabral normalne hovoril z cesty ☹ , brblal nemohol sa vyslovit, slova co bezne krasne rozprava, ako by sa zajakaval... Uz sme boli 2x na EEG a zakazdym ciste. Ach, zase starosti, nemam toho dost... 😒

sisstin
autor
14. bře 2011

@jolinka on měl febrilky????

jolinka
14. bře 2011

no zatial taky poriadny len jeden, pred rokom a bol fakt hnusny,,, pena z ust, rukami a nohami divoko maval na pol metra, chrcal, oci stlpkom, nevedela som ho prebrat.
Ja spim stale s nim v posteli, lebo on sa predtym zacne triast a este nema teplotu, ani rano nemal vobec teplotu, len sa mi zdalo ze podozrivo dlho spi 14 hodin v kuse. Hnem mu dam lieky len co spozorujem ze s nim trasie. Teraz mu to ale prvy krat ovplyvnilo rec... ☹

sisstin
autor
14. bře 2011

@jolinka to by to EEG asi fakt chtělo, jestli tam nejsou epi ložiška...panebože, s těma děckama to je furt něco 🙄 🙄 🙄 🙄

jolinka
14. bře 2011

my sme ale na EEG 2x boli, naposledy v novembri a ze ok, ziadna epi aktivita.

jolinka
14. bře 2011

a to som sa z neho tesila, a aj tesim aky je zdravucky, ako krasne rozprava. Dnes mi hovori. Mamka daj si okuliare, aby ti nebolo zima ocka 🙂
krasne vyslovuje, slovna zasoba cca 600 slov, gramatika ukazkova na taky vek,

sisstin
autor
14. bře 2011

@jolinka ty brdo, to je Miško ale fakt super v té řeči 😀 😀 😀 😀 😀 a jak je jinak, těhule? 😀 😀 😀 😀 😀

jolinka
14. bře 2011

noooo, uz sme sa aj zacali tesit.... po pociatocnom soku

sisstin
autor
14. bře 2011

@jolinka aha, takže to nebylo až tak plánované 😅 😅 😅 to bude první nové miminko této diskuze 😀