Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dalea
22. dub 2011

@sisstin Aj ja gratulujem,tiger je sikovny 😉 A s tou skolkou to krasne dozenie 😀

argousek
22. dub 2011

@sisstin Tak ještě jednou gratulujeme, Tygr je šikovníček šikovnej 😉 My tu prostorovou představivost, taky musíme trénovat, přesně jak píšeš, když skládáme puzle, jaký máme doma a už to zná, tak složí v pohodě a když by dostal nový, tak na to kouká, jako osel a neví ☹ Jinak s tou školkou super, my už máme sehnanýho asistenta, zatím ho teda nemáme schválenýho, snad to teda dopadne, i když v tomhle státě se šetří už fakt na všem, tak aby jsme nebyli překvapený. Jinak jsme sehnali takovou mladou holčinu, která se stará o svýho dědu, kterej je slepej a tak by jí to vyhovovalo, že je to na 4hodiny. Já jsem doufala, že dostaneme někoho m.adýho a ochotnýho, kdo třeba půjde s Adámkem na klouzačku atd a nebude ho jen z lavičky okřikovat ať neleze tam a tam. Tak uvidíme, jak si sednou. Jinak Adámek už se docela rozpovídal, není to teda, že by nám vymluvil díru do hlavy, ale už pěkně poví, všechno, co chce. Ne všechno tedy rozumíme 😀 😀 😀
@eleonora můžu se zeptat, jak jste sehnali tu ergoterapii??

sisstin
autor
22. dub 2011

@argousek no to puzzle ale zrovna myslím prostorová představivost není, ona to neřešila vůbec 😉 to jsem spíš psala v té souvislosti, že ono to doma někdy vypadá, že je fakt napřed...ale realita je taková, že to má prostě naučený a když dostane ukol na podobné bázi, který nezná...tak to prostě neumí 😉

ta prostorová představivost je právě ta stavba kostek podle předlohy, složení tvarů atd., to fakt nedal skoro vůbec 😉 ona teda jako ani moc nezkouší, jestli jo nebo ne...jakmile to prostě nejde hned, tak to sbalí a jde na něco jiného..já bych to s ním doma udělala, ale třeba by to trvalo deset minut 😉

hanatka
22. dub 2011

@sisstin no super!!! Tygr je šikula šikovná, je na něm vidět, že má tu dysfázku lehčí 🙂
Ty půlený tvary jsou těžký, Radeček se u toho taky zapotil, ale nakonec složil i čtverec, i kruh i trojúhelník, ale trvalo mu to poměrně dlouho, furt pokukoval po tý psycholožce a říkal jí, že to nejde 😀

hanatka
22. dub 2011

@sisstin hele nechcete jet s náma v květnu znovu? Aby měla Krejčířová rozptýlení po Radečkovi, páč ten tak spolupracovat určitě nebude 😀

sisstin
autor
22. dub 2011

@hanatka no ona právě Kr. nečeká...jak něco nejde hned, tak to sbalí a čus 😀 já jako myslím, že by to složil, kdybych mu říkala jak, a měl by na to víc času 😝 ale Kr. si ví, proč to tak dělá 😉 a furt myslím, že tam R. spolupracovat stejně bude 😝

jo, jinak ještě k pozornosti...tu má prej kolísavou...ono celkově se mi zdálo, že teda dneska nespolupracoval až tak dobře...třeba se ho ptala, který kolečko je velký (malý), tak tohle zvládal v pohodě už když jsme tam byli ve třech letech..no dneska píchnul prstem do toho velkýho i malýho...prostě celkově se mi zdálo, že tam dělá pěkný bejkárny 😝

když navlíkal ty korále, tak se u toho asi dvě minuty v kuse chechtal...no jsem z něj měla dost 😅 😅 uvidíme, co bude ve zprávě...se mě ptala, jestli ji vůbec chci 😝 😅

hanatka
22. dub 2011

@sisstin tak tohle přesně dělá malej taky, malý velký rozliší v pohodě, kolikrát přijde k nějakýmu obrázku a řekne třeba malý mrak, velký mrak, ale u tý psycholožky prostě mávnul rukou bez rozmyslu, prostě se mu nechtělo, přitom bezpečně vím, že to rozlišit umí.

hanatka
22. dub 2011

Tý jo a jestli mu Krejčířová hned sebere něco, co ho bude bavit, tak se jí tam vztekne 😀

sisstin
autor
22. dub 2011

@hanatka tak ona ho tam nenechá nějak vyvztekat si myslim 😉 ona to hodně odhadne, jak to dítě bude reagovat... 😉 Tygra třeba bavilo hodně to zrakový rozlišování, tak mu pak dala taky něco navíc...ale zas Tygr se moc nevzteká takhle, ona to ví.... ale myslím, že u těch temperamentnějších dětí to dělá trošku jinak 😉

eleonora
22. dub 2011

@argousek nas na ni doporucili v demosthenu kam chodime 😉

anarae
22. dub 2011

@sisstin ooo gratulka veliká tygr je prostě pašák 😉

argousek
23. dub 2011

@eleonora já jsem zas tak často nechodím, tak tady všechny neznám, jaký máte problém? A co to je ten demosthen?

eleonora
23. dub 2011

@argousek to je tady místní v Ústí nad Labem centrum pro dětičky. Mají školku, logopedii, ergoterapii......

sisstin
autor
23. dub 2011

@eleonora ta ergoterapie mě zajímá už delší dobu 😉 u nás by měla být v Dětském integračním centru Lentilka, máme to poměrně kousek, tak se asi půjdu zeptat 😕 co tam s ním všechno trénují? Sebeobsluhu, grafomotoriku a tak? 😕

jolinka
23. dub 2011

caute dnes len na sekundu, mam vela prace... 🙂
jak ste spominali tie polene tvary. K. minule vystrihla z maleho stvorceka papiera cik cak korunu ako pre princeznu chvilu sa s tym hrala... potom si vsimla na zemi tu zvysnu cast, prilozila k sebe a prisla ku mne a pyta sa Co jeto ? Ja jej vravim 2 koruny a ona na to. Nie, to je stvorec... 🙂 tak si uz uvedomuje ze tvary sa moze zlozit -rozlozit z viac casti... pred mesiacom z casopisu podobnu ulohu nevedela.
Jo, a stale teraz radi do radu zvieratka, hracky a pyta sa, kto je posledny, kto prvy, kto je druhy..

sisstin
autor
23. dub 2011

@jolinka tak to je K. šikovná 🙂 ty jednoduché tvary by teda měly zvládat už 3,5leté děti...no Tygr to jako fakt neuměl vůbec... 😝

andreabe
23. dub 2011

@sisstin ahoooj, tak to je super sprava 😉 sa nedivim, ze sa Kr. nechce ani spravu pisat, ked je maly v podstate uz standardny 😀 😀 😀
Ja som vo stvrtok pisala Kr.,ale ci mi odpisala, zistim az v utorok, dovtedy sa na prac.mail nedostanem 😝
Inak co si popisovala, by maly celkom dal, okrem puzzle a asi by navliekol iba vecsie goralky. A samo ze porozumenie, to by bolo nula bodov asi.. 😝
No a gratulujem ku skolke!!! 😉

dalea
23. dub 2011

Jeeezis,baby,keby ste vedeli,co sa nam dnes stalo😅 Daniel pustal rano Lejke rozpravky z youtube a potom mala prisla k nam do obyvacky,chcela skladat kocky a zrazu vravy-Do pi_i,kde mam tu kocku,do pi_i,kde sa mi stratila a takto to pokracovalo v kazdej vete 😲 Normalne sme s manzelom onemeli,zacali sme rozmyslat,kde to len mohla pocut 😨 Najprv som ju ignorovala,potom som jej povedala,nech hovori do prčic,do frasa,do pekla a pod.,ze je to krajsie,ale ona hned vedela,ze sa nam nieco nepaci a naschval pouzivala to svoje do pi_i 🤐 Tak potom som si povedala,ze sa jej opytam,kto tak rozpraval a ona na to,ze Pat a Mat 😅 V tej chvili som nevedela,ci jej mam verit,tak som bezala za synom,ze co jej to pustil,a on na to,ze pata a mata,kde aj rozpravaju,ale on to s nou nepozeral,vzdy odbehol a ked to skoncilo,tak jej isiel pustit dalsi diel 😠 Tak som vam to normalne nasla,rozpravka bola sice original,ale ten komentar,to boli same vulgarne nadavky,ja som zvedava,co bude v skolke,kedze na nu sa lepi kazde nove slovo a s radostou ho pouziva 😅 Neviem,ci sa smiat,alebo plakat 😠 😝

argousek
23. dub 2011

@dalea povedené jsou ty dětičky, že 😉 Budete si také muset už dávat pozor, co říkáte 😀

Adámek pravidelně v zimě zase říkal, když se ho někdo ptal na počasí nebo jak bylo venku, tak říkal "nahovno 🙄 A to stačilo, že jednou manžel někomu říkal, že "cesta byla nahovno" jako že bylo zasněženo a on se toho hned chytil 😅

dalea
23. dub 2011

@argousek No tak od nas taketo nieco nepochyti,myslim take az moc vulgarne 😅 Skor tie,ktore som jej navrhla ako alternativu,ale to mi az tak nevadi,aj to" na hovno" neni az take hrozne v tomto veku 😀 Ale v tej rozpravke to bolo fakt natvrdo,sama ku_va,ko_ot,mam obavy,co z nej este vylezie v najlizsich hodinach 🤐 Viem si predstavit s akym zaujmom tie rozpravky sledovala,tolko novych slov,urcite ju to inspirovalo 😠

sisstin
autor
23. dub 2011

@dalea vím, že to asi není vtipný...ale já se tady řechtám 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

dalea
23. dub 2011

@sisstin No tak Ti pekne dakujem 😀 Prave vstala,tak som zvedava,ci este nejake to nove slovko pouzije 😝 A jej je tazke to aj vysvetlit,nie preto,ze by tomu neporozumela,ze sa to nesmie,ona prave naopak tomu rozumie az velmi dobre a zabava sa na tom ako ma moze vytacat 😠 Ked som sa jej to snazila rano vysvetlit,tak mi na to pekne povedala,ze dievcatka nesmu rozpravat do pi_i,iba chlapy v krcme 😅 Neviem,odkial to ma,v krcme v zivote nebola 🤐

sisstin
autor
23. dub 2011

@dalea hele, u nás je to stejný...Tygr říká do piče, do prdele atd., akorát mu to není naštěstí rozumět 😅 😅 😅 ale taky moc dobře ví, že se to nemá...a tím víc to říká, a tlemí se tomu 😅 😅 😅

sisstin
autor
23. dub 2011

jinak, mimo téma děvčata..dneska jsem se byla fotit do exteriéru...na hradě..a tam byl takovej výklenek......a prostě jsem byla nastavená tak, že mi bylo vidět mezi nohy z určitýho úhlu...takže tam 5 chlapů a všichni čuměli..no já bych se v prdeli viděla nejradši 😅 😅 😅 😅

jsem si musela koupit Lambrusco pak, tak ho ted sosám 😅 😅 😅 😅

dalea
23. dub 2011

@sisstin Tak to je dobreee,chlapy mali raj 😀 😀 Ideme vonku,je kraaasne,vecer sa ozvem,pa..

sisstin
autor
23. dub 2011

@dalea jako naštěstí jen gatky 😅 😅 😅 ale fotky budou asi hezký docela..jenom jsem musela mít brejle..strašně svítilo, to bych se jenom křenila do fotáku.... já jsem mega nefotogenická, takže od kamarádky si občas nechám udělat lepší fotky...jinak na klasických momentkách vypadám jak blb 😝 😅

sisstin
autor
23. dub 2011

takhle Tygr ráno odfrčel 😀 😀 😀 ....to je taková pohoda, mít tři dny pro sebe 😀 😀 😀 mně se teda už zejtra bude stejskat...ale dneska...supeeeeeeeeer 😀 😀 😀 😀

eleonora
23. dub 2011

@sisstin tak zatím jenom s Martínkem dělala různý cvičení takže vyzkoušela jestli umí udržet rovnováhu, poznat tvary měl přes ruce daný ručník- dala mu něco do ruky a on to musel poznat, používat obě dvě ruce při vyndavání koliků z podložky i je musel barevně roztřídit, pak trenovali pohyb ruky po obrazku....
no a ted pri dalsim sezeni uz budou delat spravny uchop tuzky pri psani a kresleni

sisstin
autor
23. dub 2011

holky..tak malá ochutnávka 🤐 😅 😅 😅 😅

jolinka
23. dub 2011

@sisstin fotky super, tisko zavidim... kedy uz ja budem vyzerat jak clovek? ☹

Kati do p..i zacala uz ako daco cez 3 roky, krpana jedna, ine hovorit nevedela ale toto chytila raz dva. Vtedy som ale bola prvy krat vdacna za jej zlu vyslovnost 😉
a teraz mi uz drzo povie, Mozem tak hovorit aj tato tak hovori... 🙄 nastastie to nie je casto a ona nema v povahe sa predvadzat a hovorit to natruc, skor opakuje situacie ked to aj dospelym vyleti.