Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
20. črc 2011

@sisstin tak hysterák že jsme si dali něco do huby co on nejí známe 😀

tin007
20. črc 2011

dakujem za tip na hrad od smartu, boli sme sa pozriet v obchode s hrami a didaktickymi pomockami a hoci sme s hradom "trenovali" tak sme zobrali auticko, ktore sa sklada na rovnakom principe, maly je z neho nadseny. nekupovala som ho preto, ze by som na nom pozorovala nejake "nestandardne" diagnozy (ci ako to popisat), ale kvoli dalsiemu rozvoju. mimochodom o auticko (a jeho skladanie) sa skoro "pobili" mm so synom 😀 mm si to chcel vyskusat a maly mu daval iniciativne zly dielik 😅

jolinka
20. črc 2011

@sisstin tata sa evidentne vyzna v resetovani 😀 😀 😀

sisstin
autor
20. črc 2011

@jolinka Joli, jako já jsem byla mrtvá...jsem se musela tlemit za rohem 😅 😅 😅 😅

@tin007 tak hodně úspěchů ve skládání, u nás zatím nif mof 😅

smardik
20. črc 2011

@sisstin 😀 😀 😀 😀 tygr válí. ale zase jsi mě pobavila, mám blbou náladu rozbila jsem foták ☹

sisstin
autor
21. črc 2011

Brý den,

tak my prosím měli zresetování situace i v noci 😲 😅 jsem si hned vzpomněla na @jolinka 😅 😅 😅 večer šel Tygr spát, a nesl si pití a měl ho tam už málo, tak říkám mámě, at mu donese ještě nový. No a v noci se probudil asi o půl jedný, že má žízeň..tak jsem mu dala to pití, který dopil a chtěl ještě, takže jsem mu rozdělala to nový (má toho Aqua Jupíka ve flašce s nácuckou). No a najednou hysterák, že prostě mu to musí donýst babi to pití (si to asi pamatoval z večera), a nepřestal ječet, dokud fakt máma nevylezla z ložnice..neodnesla to pití do skříně a zase ho jako nepřinesla 😝 no já nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet 😝 pak se samozřejmě půl noci mlel, furt vzdychal, seděl, něco do mě hustil...takže jsem dneska opravdu hodně svěží 😝 😅 😅

ygreen
21. črc 2011

Ahoj
no já zase zvažuju jak to má Tobík s tím sluchem. Včera přišel manža k večeru a asi tak 6 metrů od Tobíka a přinesl nějaká dřeva, pes na něj skákal a Tobík u telky a vůbec ho nezaregistroval. Jako otázkou je zda ho neignoroval, ale zase jak jsem řekla, Tobí, hele táta, tak se otočil a utíkal ho obejmout.

Chjo, to vyšetření sluchu ve spánku máme až 31.8.

sisstin
autor
21. črc 2011

@ygreen tak třeba byl jen do tý telky zažranej 😉

holky, to je mega vopruz to počasí...my dneska už udělali všechno možný, co jsme měli doma...ale jak se nedá jít ven, tak to je teda děs...zejtra jdeme ke kámošce zas na klouzačku, tak snad nebude nějaká hysterická scéna zas... 😝 a večer přijede MP 😝 😀

smardik
21. črc 2011

@ygreen u nás se to taky občas stává, jak je Tom do něčeho zažraný tak můžu mluvit,řvát a nic ale přitom vím že slyší.

máme dneska 3 malé úspěchy: Tomík zvládl tu dřevěnou vkládačku-sice máme jen se 3 zvířátky ale i tak je to super, řekne slovo HAM když vidí jídlo-zatím si ještě nedokáže říct když má hlad ale vidí jídlo a řekne ham, i třeba v letáku pozná jídlo 🙂 a umí si sundat tepláčky

ygreen
21. črc 2011

@smardik a co dělá Tomík když má hlad?

My pořád děláme ty karty od logo na ty zvukomalebný slova, nebo jak se to jmenuje, ale nic moc, pořád opakuje jen ty co umí - nene, né, á a tak

smardik
21. črc 2011

@ygreen když má hlad stojí před ledničkou a ukazuje na ni, popřípadě ukáže na flašku ve které mívá mlíko

my děláme kartičky taky ty od siss a nevím co si myslet, minulý týden mu to šlo a ted 2dny hrůza, dělá u toho cipoviny, řeknu mu podej mi psa a on mi podá balon, říká bababa a prostě nepodá, dělá blbiny. fakt u něj někdy nevím jestli mi nerozumí jako že nechápe nebo tak dělá blbosti

ygreen
22. črc 2011

@smardik to samé je u nás, nedokážu poznat co neví a co ví a nechce ukázat

smardik
22. črc 2011

@ygreen tak nějak fakt někdy-no spíš dost často nevím jestli to fakt nechápe nebo se mu nechce.

dost ted bojujem z televizí jak ho dřív nic nebavilo ted by před ní nejraději seděl furt což teda fakt ne, takže jak ji vypnu velký řev ale má smůlu

sisstin
autor
22. črc 2011

Brý den,

tak u nás to bylo tak, že jsem fakt poznala, co ví a co neví..páč schválně to nikdy nedělal, že by jako neukázal nebo tak 😉 no teď to dělá, ale to prostě buď řekne rovnou, že ne...nebo se vytlemuje, kouká mi do očí atd., takže vidím, že to dělá schválně 😀 ale dřív, když fakt málo rozuměl, tak to rozhodně schválně nedělal...to pak bylo i vidět, jakou z toho má radost, že něco ví a může mi to ukázat (donést, přinést atd.). No ale Tygr je fakt v tomhle spolupracující, je možný, že některý děti to fakt dělají schválně 😉

tady opět hnus, za chvíli jdeme za kámoškou na tu klouzačku, stavím se v Mekáčovi pro oběd...a běda, jak to nebude jíst 😝 to je stejně paradox, jiný děti maj Mekáče za odměnu a my to máme pomalu za trest a ještě mu to musím nutit, aby něco snědl 😝 jinak včerejší strava u nás , ráno jogurt, přes den tři Brumíci, a večer asi pět lžiček hovězí polívky...no fakt úžasný 😨 😅 😅 😅

smardik
22. črc 2011

@sisstin já to nepoznám, ale asi to bude díky tomu jaký Tom je, jak něco nechce prostě dělá blbiny, dívá se na to a nic i když vím že to zvládá-takže u věcí co jsme dělali to poznám ale u nových věcí ne. Třeba včera měl tři obrázky-balon, psa a vlak a říkám mu podej mi mašinku a on nic, dá mi balon a řekne bababa, on prostě nechce a tak dělat nebude- tady to vím že ty věci pozná ale u jiných obrázkůp mám fakt problém.

smardik
22. črc 2011

občas zjištuju že jsem totálně nechápavá. Tom byl v obyváku a ukazoval mi že mám jít do pokojíku tak já tam jdu a on ukazuje někam ke stěne, nechápu to a odcházím, Tom se rozčiluje a ukazuje mi na stůl v obyváku a pak naštva zas na stěnu v dětském pokoji. No a v tu ránu mi to svitlo on chce at mu přinesu židličku z dětského do obyváku (má ji totiž u stěny. no ale mě to nedocvaklo normálně si židli nosí sám), prostě nechápavá maminka

minulý víkend zas nechápal chlap venku musela jsem to přeložit-venku pršelo takže kaluže, Tom jede na motorce přes trávu a ukazuje na kola,jede dál a tam je kaluž, vjede do ní a ukazuje tatínkovi na kaluž a rozčiluje se že nechápe - manžel mu říká jo máš motorku. No v překladu to znamená Tomášek měl špinavou motorku tak jel do kaluže aby ji očistil a chtěl od tatínka at mu řekne že má čisté kola

sisstin
autor
22. črc 2011

@smardik no to je právě to, takhle pak vznikaj ty krizový situace 😒 😉

smardik
22. črc 2011

@sisstin vím ta motorka mi fakt došla hned-jsem s ním furt ale nedivím se chlapovi že absolutně nevěděl o co se jedná když s ním chodí na procházky málo ale s tou židlí jsem fakt nevěděla, židle se do obyváku bere jen na svačinu a to si ji nosí sám takže jsem to nepochopila. No pozlobil se a dobrý, hlavně že jsem pochopila

ale fakt cizí člověk musí mít dost problém, hlídala mi ho kamarádka -ještě v době kdy ani naukazoval ale měl už přes 2 roky a říká on něco chtěl a já nevěděla proč, hodinu řval a my nosili jednu věc za druhou hodinu, po hodině zjistili co chce-ale přiznám se už nevím co to bylo

sisstin
autor
22. črc 2011

@smardik já už jsem fakt unavená, dneska zas tři hysteráky...jeden udělal u kámošky, než jsme šli domů...jeho fakt něco nastartuje a pak už fakt řve kvůli každý kravině...jako upřímně ho mám momentálně plný zuby 😠

cmilka
22. črc 2011

@smardik, @ygreen u nás je to to isté, tiež niekedy neviem, ci filip nerozumie, co mu hovorim, alebo sa mu nechce... 😒 niekedy poviem, napr. podaj auto a on ani sa na obrázky nepozrie a podá mi prvý, ktorý mu príde pod ruku... 😠 je naozaj fakt ťažké rozlíšiť, čo vie, chápe a čo nie, kedy sa mu proste nechce...
@sisstin my máme skôr opačný problém- Filip má cca 13 kg, je dosť chudý, ale on naopak poje toho dosť veľa, v jednom kuse niečo prežúva 🙂

cmilka
22. črc 2011

@sisstin tie hysáky sú fakt zničujúce, ráno najneskôr o 9,00 máme prvý za sebou a ja mám chuť dobrovoľne sa prihlásiť na psychiatriu.. 😠 😠 a vyčerpávajú aj Filipa, lebo po takom dlhšom hysáku si stále musí ľahnúť a normálne oddýchnuť... vtedy je trochu kľud 😝

sisstin
autor
22. črc 2011

@cmilka no hele, Tygr taky po tom hysteráku vždycky odpočívá 😅 😅 😅 😅 to je fakt síla 😅 😅 😅

cmilka
22. črc 2011

@sisstin ako mi povedala jedna psychologička- ich frustračná nádoba je z toho, že sa nevedia vyjadriť stále skoro plná a stačí nepatrný podnet, aby vybuchli, tie deti si proste nevedia ako "vyprázdniť" frustračné nádoby ("normálne" deti si to vybijú hraním, behaním, spievaním, kecaním...) ale už aj moja "frustračná nádoba" je stále plná a tiež už vybuchujem na deti za každú kravinu... ☹

smardik
22. črc 2011

@cmilka jo přesně to samé u nás a vím jistě že to auto zvládne,kočku taky. Jenže jak to pak dělá u jiných obrázk třeba sluníčko,kytka pak už to prostě nevím. Má problém třeba s klíčema, kartáčkem jak jsem psala-když řeknu najdi kartáček, klíče neví co má dělat. ale když ukážu kartáček tak jde do koupelny čistit zuby, jak ukážu klíče jde a ukáže kde je máme a pak na dveře že se s nimi odemyká. no a takových věcí je víc

sisstin
autor
22. črc 2011

@cmilka no tak napsala fakt přesně...páč moje frustrační nádoba už přetekla v poslední době 😅 😅 😅 taky už po něm křičím kvůli každý blbosti 😒 to je takovej začarovanej kruh, člověk si říká, že už druhej den to ustojí a bude v pohodě...a pak přijde nějakej mega hysterák...a už mi jde z hlavy zas pára..já jsem taky cholerik, takže já a Tygr je teď dost třeskutá kombinace 😒

cmilka
22. črc 2011

@sisstin presne... večer, ked spia a sú nádherní ako anjelici, tak si nadávam a sama sebe sľubujem, že na druhý deň nevybuchnem... ved pre nich to musí byť strašné, sú práve vo veku, ked chcú všetko komentovať, lepšie sa socializujú a nikto im nerozumie... musí to byť fakt nrozné.. 😠 ale potom príde ráno a výbuch, lebo som nezatvorila dvere, tak ako on chcel a už predychávam... 😔 😔 😔 aj ja som totiž skôr cholerik 😖
@smardik áno, tie veci s kartáčkem a klíčem sú situačné, má ich "odžité", ich význam pozná práve z daných situácií, z kontextov...my sme tieto veci veľa trénovali s fotkami, máme aj fotky rôznych činností, napr.poviem "kde leje", "kde čese, strihá" a pod., nemôžem povedať kde dedko leje džús, lebo by to našiel podľa dedka a podľa džúsu... dobre sa to robí, ked sa mu chce, čo je však málokedy... 😖

sisstin
autor
22. črc 2011

@cmilka ehm ...tak ted zrovna hysterák, že si nutně musí oblíct zelenou košili, u který si umí rozepnout knoflíky..a měl na sobě fialovou, jsem mu to sundávala a on furt "eená Íá (zelená Péta), no než jsem pochopila, co to je...tak zas jekot...dotáhnul mě teda k tý skříni a ukázal tu košili...a ted jsem se ho musela 50 otázkama ptát, co s tím chtěl dělat..páč odpovídal jenom "jo" nebo "ne"...než jsme se dobrali k výsledku 😝

susik77
22. črc 2011

@sisstin - aj verca byla takova 🙂 presne jak pisete, mela nizkou frustracni hladinu , napr. ji padla na podlahu rukavicka a byla scena na celou bytovku 😝 ted asi uz dozrala a zklidnila se. sice jsou hysaky ale mnohem min 😉
ona taky potrebovala zklidnit-museli jsme ji vzit do naruce a obejmout a dlouho se z toho vzdy vzpamatovavala ☹

ygreen
22. črc 2011

tak zasetakhle Tobiáš hysterický není, navíc ho stačí okřiknout "chceš na zadeků a zvednout se a už prchá 😀

sisstin
autor
22. črc 2011

@ygreen no Tygr taky nebyl donedávna..stačilo zvýšit hlas...a teď? 😅 😅 😅 😅