Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

susik77
1. srp 2011

@sisstin - a vysvetlovala si mu to? 😎

sisstin
autor
1. srp 2011

@susik77 to ne...tak on se na to jako ani neptal, při jeho expresi 😉 prostě ví, že jednou za čas mi teče krev a dává se tam tampon....ale jako, že by věděl o tom víc, to fakt ne 😉 on se mě zatím nějak zeptat nemůže...no nicméně to nějak neřeší, prostě to bere, jak to je...až se nák bude umět zeptat, tak mu to normálně řeknu...s tímhle problém nemám 😉

susik77
1. srp 2011

ja ted resim ty oslavy veru a teri. uvazuji jaka vyzoba bude decka nejvic bavit. nechci do toho moc investovat. budeme jen u nas v byte. 4 deti - holky 4 a 5 let, teri 2 roky, synovec taky 2 roky. zatim uvazuji o tech party kloboucky, balonky, konfety. Co myslite? co by mohlo deti jeste bavit?

susik77
1. srp 2011

@sisstin - jasne...ja jsem zati vysvetlovala Veru jen ze byla pred narozenin v brisku a ze potom ji vybrali v porodnici-jsme se divali aj na fotky z porodnice 🙂

anarae
1. srp 2011

@sisstin to už je po vztekání tohle, už je jen dohra to vztekání je se sebemlácením ,měkousáním,škrábáním,prostě garda to nestíhám nahrávat,protože vyloženě krotím dravou zvěř 😀 .......tohle je naprostá dohra po hodině křiku ,řevu a agrese.Pak už je jen takhle neštastnej a vyřízenej 😢
vzala sem si booka na nohy a sedím u něj.ještě popotahuje ve spaní a klepe nohou,ale už je klidnější 😉
moc se nelíbí jak jakoby padá když už je po všem.Ani na gauč nedošel a musela sem ho nosit protože by se plazil...musím hoky nějak zpacifikovat,si na jeho rekace za ty "prázdniny u babí" nějak odvykly.Navíc maža dneska musel do práce nečekaně takže všechno se vším ..
Jako malík ty holčičí věci neřeší kolikrát si vydyndá na spaní noční košili se žižalama a ví že je holek.To,že nechce slipy byl jen spouštěč

sisstin
autor
1. srp 2011

@susik77 no to je právě dobrý u těch dětí, co už se umí zeptat...tak jim to můžeš nějak říct...no ale Tygr se těžko zeptá, tak nevím, co mu mám říkat 😖

ygreen
1. srp 2011

nevím zda to uvidíte - videjko natočené před hodinkou u Boříka - tak takhle Tobík žvatlá u pohádek,a le většinou mluví víc nahlas a hejká, ale tohle DVD neviděl hrozně dlouho tak bylo vidět jak to žere 🙂
http://www.facebook.com/video/video.php?v=24961...

sisstin
autor
1. srp 2011

@anarae no ony ty hysáky fakt vyčerpávaj fyzicky 😒

susik77
1. srp 2011

@sisstin - jj, strasne se mi libi u veru jak ted zacala rikat: rozumiem 🙂 tak mam aspon trochu dobry pocit, doufam ze aspon neco teda 😎

ygreen
1. srp 2011

dokonce je tam vidět i že tančí 😉

anarae
1. srp 2011

@sisstin m to povídej já sem zralá na sprchu jak sem zpocená a lepím a co teprv ten náš malík 😀 já se snažím aby se takhle nezvtekal,jenže někdy prostě neudělám nic a jede to samo.Jo jinak k tamponum,já je nepoužívám...mám z nich teploty.....malík taky nějak nebere tyhle věci....takže když k nám přijede teta IRMA(ano ano ono krvácení) tak malík je prohodí : "neboí to?" a nebo "ééé máma ma píny ...."

sisstin
autor
1. srp 2011

@susik77 já právě ani nevím, jestli rozumí nějak těm čteným pohádkám..páč to nemám, jak zjistit..max. se můžu nějak zeptat na něco, aby byla jasná jednoslovná odpověd...no ale tak nějak vím prd..takže on to sice poslouchá, ale jestli z toho něco má...to fakt nevim 😅 jinak v Logicu umí přiřadit ke Sněhurce trpaslíka, ke Karkulce Vlka atd, ale to ho spíš podezřívám, že jsem ho to prostě naučila, že si to pamatuje, že to tak patří...ale těžce pochybuju, že to jako ví z pohádky 😝

ygreen
1. srp 2011

@sisstin tobiáš 100% přiřadí k perníkové chaloupce mařenku s jeníčkem a nechápu jak to ví, páč jí doma vůbec nemáme. prostě to viděl jednou spojené a pamatuje si to.

ygreen
1. srp 2011

podle mě je to čtení fajn kvůli intonaci a těčkách, čárkách,a pod.

sisstin
autor
1. srp 2011

@ygreen no Tygra do tří let vůbec čtený text nezajímal, prostě po pár větách čtení z knížky odcházel...teď už ho to docela baví...vydrží poměrně dlouho, ale právě já si nemám jak "ověřit", jestli ten děj pobírá nebo ne...ale tak předpokládám, že při expresivní dysfázce jo 😉

ygreen
1. srp 2011

to videjko jsem dala i na fb

ygreen
1. srp 2011

@sisstin tob v posteli vydrží, co z toho má, nevím

sisstin
autor
1. srp 2011

@ygreen no tak Tygr, dokud nerozuměl...tak nějaký čtení neexistovalo....pak postupně se to lepšilo, ve třech letech už dokázal poslouchat poměrně dlouhý čtený text...ale třeba ve 2letech nevydržel ani deset vteřin 😅

anarae
1. srp 2011

@sisstin my čtení začali "provozovat" až ted a to jen díky zvukovým knížkám.Než jsme sehnali zvukovky ,tak malík knížky sice prohlížel,ale jak sem zasedla k němu ,že mu to i přečtu zahodil knížku a byl v trapu.U těch zvukovek mačká čudlíky podle toho co čtem🙂
tady mají těch knížek hafec: http://www.knihy-pro-deti.cz/Knihy-se-zvuky/

my máme i potom říkanky jako jede jede mašinka a když sem já sloužil...to fakt hodně zabralo,aby si prohlížel a jakoby četl se mnou.Já přečtu vetu a když je v ní to slovo co vydává onen zvuk smákčne tlačítko.Tak vím že to čtení i sleduje:o)

sisstin
autor
1. srp 2011

@anarae knížky jsou krásný, ale Tygra by tohle nebavilo...to jsou jenom takový říkanky, a to má na háku...on když už, tak fakt poslouchá pohádku..má rád pohádky O Tomášovi, nebo O poštákovi Patovi...nebo ty Burákovy povídačky, prostě nejvíc to, co má rád i v televizi. Docela dával i klasický pohádky, který jsou upravený pro malý děti (nejsou tam ty archaismy a tak). Ale nějaký čtení říkanek a mačkání zvuků, to fakt ne 😉

sisstin
autor
1. srp 2011

jinak, co mě sere..jak v Tomášovi, tak v Patovi...u Pata to je tak, že ty první díly..tam ty jména byly přeložený do češtiny a v těch nových už je maj anglicky..a u Tomáše ze začátku právě anglicky, a pak je přeložili do češtiny, takže James je Jindra atd., a Tygr v tom pak má bordel 😅

susik77
1. srp 2011

@sisstin - to teri spis rikanky, ona se vubec nevi soustredit na pohadky...veru uz ano...
mm dela s veru ted takovou improvizaci-ukazuji si obrazky v pohadce a veru vymysli pribeh 😉

susik77
1. srp 2011

jinak velmi bavi obe holky teletubbies 😎

smardik
1. srp 2011

u nás se pohádky zatím nečtou zkoušela jsem to ale Tomík nechce, ale jsem ráda že vzal ty knížky. co začal ukazovat tak opravdu vydrží i půl hodiny v kuse u knížek-ne u jedné to ne, prostřídáme jich asi pět ale ukazuje co mu mám říct já, některé obrázky i zas ukáže on když je po něm chci 🙂, knížky chce sám od sebe stojí pod poličkou kde je máme a ukazuje na ně. fakt co ukazuje rozkvetl

no říkala jsem manželovi co jsme tady probírali a reakce ☹ vic na FB v diskusi, tady to psát nechci když to může číst každý, zas vše všichni vědět nemusí

susik77
1. srp 2011

@smardik - na FB je diskuse? kde?

smardik
1. srp 2011

@susik77 http://www.facebook.com/groups/129577013799496/...

já to tam dala kvůli toho srazu že to bude přehlenější a neztratí se to tak jako tady

susik77
2. srp 2011

Ahoj holky, pokracuji v diskusi🙂 Prave jsme se vratili z Tesca, koupila jsem Verce pracku, po ktere touzila strasne dlouho 🙂 K narozkam-ma za 2 tydny. Tak uz ji pouziva 😀
Dnes se zlepsilo pocasi, asi pujdem ven, sviti ted slunicko 🙂 Jeste jsem koupila pro Vercu 2 teplaky- maji ted v Tescu super akci - byly zlevnene z 400 kc na 290 dvojbaleni. A mikinku-srdickovou 🙂 A pro sebe svetrik-uz do prace.

jolinka
2. srp 2011

Ahojte no ja som dnes otestovala Miska z Logico primo, 2x po 3 listy aj to bol problem udrzat pozornost...ako vobec sa nechytal ako to hovorila sisstin, ze kuknem a logicky viem co robit... 😉 vsetko som mu musela vysvetlovat pomahat a i tak vela suvislosti nechapal, trebars ani nechapal ze veci z praveho kraja musi priradovat k lavej casti strany.

Trebars priradil hrusku k jablku, salku ku tanieru, macku ku psovi ... ale takym stylom...Aha tu je hruska, hladaj kde je este ovocie, hladaj kde je druhe zvieratko, tu na tejto strane... Postel ku skrini ze to je nabytok to mu nedochadzalo...
Tiez ulozit hracky na policu, tak stylom...Tu je knizka, na ktorej polici su knizky? kam tam dame knizku....atd a tak so vsetkymi listami co sme skusili, niektore nula bodov, .... tak mozno stvrtina az tretina s mojou pomocou, bez mojej pomoci asi nic...

jolinka
2. srp 2011

a pritom on reci aj pojmom pekne rozumie, trebars nasiel ku sladkemu cukriku ze kysly citron {ked som ho vyzvala ze hladaj co je kysle}, ku tucnej postave chudu...
Ta logika u 2,5 az 3 rocnych deti asi nie je este tak rozvinuta aby chapali take abstraktne priradovanie aj keby v praxi tie veci poznali.

sisstin
autor
2. srp 2011

@jolinka Joli, ono to je fakt dělané až od 3let..mladší děti to zpravidla fakt nedávaj...ten půl rok je obrovský rozdíl 😉