Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
27. srp 2011

@smardik ja som tieto otazky zkusala na kati na 4 r a 5 mes.a nic... 😠

az niekedy v maji to chapala na 4 a tristvrt .... ale to uz komplet vsetko

smardik
27. srp 2011

@jolinka uvidíme kdy to pochopí, zatím fakt ne. já to jen zas po nějaké době zkoušela a výsledek pořád stejný, ale to je jedno pokroky dělá a je to můj šikulka 🙂

fuj tady je pořád 30 stupnů, kluci šli už spát 🙂

deina
27. srp 2011

@sisstin, fuha, tak ten ATEC test mi u Miska (mozno AS) vysiel nad 40 bodov. Najviac bodov stratil vo stvrtej sekcii, na otazkach ako "malo je", "omedzena dieta", "hyperaktivita" (ked nespi, je strasne hyperaktivny, inak nie), "citlivy na zvuky" (velmi, jeho otec je rovnako citlivy), "rezim"... veci, o ktorych (okrem toho rezimu, ale uz to nie je unho vazny problem, uz je ovela volnejsi, dala som to ako maly problem) by som si ani nebola myslela, zeby mohli suvisiet s autizmom.

U Matka (mladsi, ten nerozprava) som dnes skusala porozumenie a on naozaj krasne rozumie, myslim si, ze primerane k veku. Urcite porozumie beznej hovorovej reci. Povedala som mu asi taku vetu, ze "Matko, ak chces vodicku, pod do kuchyne a ja ti napustim cerstvu." a on prisiel aj so svojou flaskou (ani som sa nanho nepozerala, ked som mu to hovorila, on bol v obyvacke a ja v kuchyni). A potom som mu este dala takto par viet a vsetkemu porozumel, posluchol. Dnes bol celkovo tak extremne zlaty, velmi mile dieta to je. Nebyt toho nerozpravania, pride mi ako uplne bezne dieta, priatelske, spolocenske, usmiate...

ygreen
27. srp 2011

já mám pocit, že Tobís by na otázku - čím se čistí zuby, z čeho se pije odpověděl dobře, páč má v slovní zásobě zažitá slova jako zuby, pití, apod. Ale jinak nevím.

my teď přijeli z pohotovosti, tobimu se vyrazila ošklivá vyrážka v loketních a podkoleních jamkách, za ušima děsně a na čele pod vlasy. Tak jsme hodili Theu k sousedům a jeli. No jen alergický exantém, tak zyrtec a tekutej pudr. No jsem ráda, že to není infekční.

ygreen
27. srp 2011

@smardik 30 stupňů - já teď byla venku ve svetru a jeansech, tady je 13 st venku.

sisstin
autor
28. srp 2011

@deina ten jak jsem psala, je to třeba brát s rezervou...pokud má dítě jinou diagnozu (např. vadu řeči, nebo třeba MR atd.), tak je ten test zkreslený a může vyjít falešně pozitivní 😉 ale jako, pokud nějaké podezření je...tak to asi výpovědní hodnotu má...ti vyšlo 40, to je lehčí symptomatika..to by fakt odpovídalo na AS 😉 jinak u mladšího je to podle mě fakt zatím v pohodě, to vyšetření sluchu bych ještě odložila 😉

@jolinka Joli, a nebylo to tím, že ses Kati nikdy takhle neptala? 😉 Když to už pak chápala hned, podle mě zas neměla to porozumění tak špatný, aby nevěděla otázky pro 2,5roku starý děti. To bylo spíš fakt tím, že tu otázku nikdy tak položenou neměla...a pak už to hned chápala 😉 jasně, že standartní děti to chápou, i když se jich na to nikdo neptá takhle..to jo..ale zas u Kati to podle mě tímhle bylo 😉

@ygreen no to dítě sice může mít v pasivní slovní zásobě, ale nerozumí slovům jako "čím" "čistí" "z čeho" atd. 😉

jinak tady je docela slušně, jako ochladilo se ...to jo..ale je krásně slunečno, a bude tak okolo 22 stupnů...no nicméně, mně je nějak dost blbě....snad to přejde, zrovna, když má jít Tygr do školky sakra 😔

sisstin
autor
28. srp 2011

holky, tak jsem z prdele mrkla, co bude ve školce za jídelníček 😝 já ho teda nechám ten čtvrtek a pátek určitě jenom na hodinu, půjde domů před tou svačinou, ale ukázka 😅 😅

čtvrtek:
Houska, pomazánka drůbeží, jablko, čaj
Polévka vývar s kapánín
Pečený králík na česneku, těstoviny, čaj
Chléb, máslo, rajče, čaj

pátek:
Rohlík, pomazánkové máslo, jablko, čaj
Polévka s cizrnou
Bramborový guláš, chléb, čaj
Chléb, máslo, plátek sýra, čaj

tak mě dostal zejména králík na česneku a cizrnová polívka...holky moje, fakt si neumím představit, že by tam Tygr někdy něco mohl jíst 😅 😅 😅

sisstin
autor
28. srp 2011

jinak ted nám začne zase častějc logopedie, 2x týdne a jednou za 14dní psycholožka...tak to bude už docela nabitý s tou školkou... 😕 já teda plánuju začít zase chodit hodně do fitka, dopoledne, když teda bude Tygr (doufám) v té školce...ale asi už jako nebude moc času chodit ven nebo tak...to asi o víkendu, odpoledne budeme určitě pracovat a právě jezdit na logo a na tu terapii 😕

blížej se narozky, v plánu mám teda komplet ten celej Miniluk a ty Hádanky Dráčka Fráčka..máma zas chce kupovat nějaký bejkárny, já fakt nevim, jak ji mám vysvětlit, že si s tím stejně Tygr hrát nebude. To je to samý, jako když objednala to příslušenství k Zhu Zhu pets (měli jsme doma jen toho křečka), stálo to těžký prachy a Tygr si toho stejně ani nevšimne, jeho prostě takový věci absolutně nezajímaj 😕

magimary
28. srp 2011

prepáčte, že sem vtrhnem, ale chcela som len, že @sisstin , ten jedálniček by som nejedla ANI JA (!) 😨 😅 , nieto deti... 😅 🤐
a ešte môžem sa spýtať, kde sa dá objednať ten MiniLuk? 😕
včera som to zazrela u Járu a Moniky a celkom ma to zaujalo 😕

už zase ideeeem 😅
môžeš mi odpovedať v autíkoch, aby som "nekazila" vzduch aj tam aj tam 😅 😉 😀
ďakujeeeem moc!

brisalek
28. srp 2011

pardon, ze se vam sem pletu, ale nechapu co se vam na tom jidelnicku nelibi...chteli byste snad hamburger k obedu a kindervejce na svacinu??? 😀 nebo naopak kaviar k svacine a k obedu lososa??? 😖

sisstin
autor
28. srp 2011

@brisalek no tady jde o to, že hodně "našich" dětí má obrovské problémy s jídlem, odmítá teplou stravu...a jí strašně málo věcí....takže jako králík na česneku trošku scifi 😉 nejde o to složení z pohledu výživy nebo tak 😉

brisalek
28. srp 2011

myslim, ze kdyz uvidi, jak jedi ostatni deti a ze nic jineho proste nedostanou ....mozna se budete divit jak budou dlabat...to byl presne pripad meho synovce...a nebo se pak doma vrhnou na vse co uvidi, jak dorazi ze skolky🙂

sisstin
autor
28. srp 2011

@brisalek no syn nejí třeba tři a víc dní NIC, jemu to je prostě jedno..nemá pocit hladu..nejí ani sladkosti atd., 😉 tyhle děti s vadami řeči (a jinými poruchami komunikace) mají s jídlem dost často šílené problémy, patří to celkem často k diagnoze 😉

syn nejí ani doma nic 😉 má skoro čtyři roky a váží ani ne 13kg 😉 prostě tohle téma je o nestandartních dětech...není to jako u dětí "normálních", kde třeba zabírá to, že ostatní děti jedí atd.... jako samozřejmě bych byla ráda, trošku v to doufám, ale spíš jsem realistická 😉

susik77
28. srp 2011

@sisstin - fakt otresny jidelnicek 😝
ja jsem dnes zas nedopla Veru nove dziny 😝 resim opacny problem, od zitra nekupuji zadne sladkosti, krome ovoce a ovocnych jogurtu uz nechci mit nic sladke doma!

Ale mame aj nove pokroky- Dnes se me Verca zeptala: Mami, das mi prosim dve rajcinky? Uz zaciname pouzivat cislovky 😵 Supeeer 😵

Ted sme oslavovali 2. narozeniny Terezky, nejvecsi radost mela z velkeho mice - medvidek Pu🙂 Ona uz krasne haze mic aj chyta. A z hlubsiho porozumeni Teri uz ted chape co je to ticho. 🙂

sisstin
autor
28. srp 2011

@susik77 no vy a @dalea problémy s jídlem fakt nemáte 😝 vám to přeju, ale jasně, že každej extrém je blbej..a všeho s mírou 😉 já do Tygra fakt nedostanu ani zmrzlinu, perník, bonbon...nic 😝 už nejí ani čokoládu, kterou dřív občas do pusy dal... u nás jedině ze "sladkého" ty tic-tacy...to jako může, čím pálivější, tím lepší 😝

jinak Veru super, to za chvíli z toho fakt budete venku 🙂 a Terezku ani nekomentuju, ta bude fakt hodně napřed 🙂

sisstin
autor
28. srp 2011

jo holky, kdyby někdo chtěl ty piktoramy (i třeba ze šmíráků), tak tady je zdarma ke stažení Picto Selektor, je tam toho strašně moc, našla jsem to u Moniky (jak jinak 😅 😅 😅 )

http://www.pecsforall.com/pictoselector/index_e...

juliska182
28. srp 2011

ahojte kočky,

@sisstin vlani keď začal Riško chodiť už každý deň na 4h, tak som sa dohodla so škôlkou a nosila mu desitu, u nás to boli teda presnidávky, nič iné nejedol, a svačinku mi zabalili vždy do krabičky, ktorú som si nosila, a obed zjedol ako kedy, zo začiatku veľmi málo, a skutočne nikdy to nebolo tak, že keď videl ostatné deti jesť, tak začal aj on, to je blbosť a iba mítus, je pravda, že keď iné dieťa povie fuj na niečo, tak potom to aj ostatné nechcú, ale naopak to nefunguje 😉, brávala som ho domov, vždy po obede, a doma sa dojedol, postupne sme zaraďovali nové jedlá, ktoré jedol, a ja som sa snažila čo to uvariť s ich jedálnička a dochutiť podľa nás. Ale teda trvalo to celý rok, a keďže teraz cez prázdniny, sme vo vývoji zaznamenali veľký bum, tak aj v strave je to omnoho omnoho lepšie. Pečivo to ešte nie je, takže svačinky ešte jesť nebude, ale už ani nosiť mu nebudem, už ani ku koncu šk. roka som mu nenosila, je mi jasné, že niekedy asi nebude jesť vôbec, keďže ale teraz ideme už aj spať, tak uvidím, keby to malo byť dáko veľmi zlé s tou stravou, tak by som ho nechala opäť na 4h, čo by bol síce pre mňa problém - pracovný, ale nájdem dáke riešenie, ale myslím, si ako ho pozorujem, že už by to mohol zvládnuť postupne. Ja viem, že sa bojíš, aj ja som sa veľmi bála, aby nebol hladný a následne na to unavený a nervózny, ale šlo to pomaličky.

smardik
28. srp 2011

ahojky, a k tomu jídlo: oběd nula bodů, ani nezkusil co je ale večer jsme grilovali a to masa snědl hromadu takže tak. škoda že nemůžu být mucha a vidět jak v těch jeslích jí, že by na něj fakt fungovalo to že děti jí?

já přemýšlím co Tomovi k narozkám, dostala jsem ted nějaké peníze tak bych mu něco koupila ale nevím co: at ho to baví a je to něco na jeho rozvoj, nemáte tip? potěší ho garáže to vím, ale to moc na rozvoj není

sisstin
autor
28. srp 2011

@juliska182 ahojky 🙂 to jako mně nejde o to, že by měl hlad 😉 to on nejí ani doma dopoledne 😉 ráno se nasnídá (jogurt a Brumík 😝 ) a další jídlo do něj dostanu nejdřív okolo jedný odpoledne 😉 mně jde o to, abych tam každej den neposlouchala zděšené učitelky, že on NIC nejí...páč on fakt dopoledne NIC nejí 😝 v tom je asi Riško podle toho, co píšeš jiný...že on jako jí, ty svoje jídla..ale Tygr fakt dopo nejí 😉 no někdy nejí celej den 😝 já vim, že hodně dětí v tý logo třídě jí špatně...ale se obávám, že takovýho exota jako je Tygra, tam ohledně jídla ještě neměli 😝

@smardik tý jo, tak představa , že by Tygr jedl maso je pro mě opět sci-fi.. on jí jenom mletý, když už 😝 jinak mně se hrozně líbí tohle, ale nevím, jestli by to Tomášek zatím chápal..je to od dvou let..
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=43948651&tab=7

smardik
28. srp 2011

@sisstin Tomík maso jí - dneska jedl, grilované kuřecí a snědl ho celkem dost, měl to s chlebem takže něco teplého snědl, i ovoce dneska snědl-maliny, jablko takže jsem spokojená s jídlem, jdu na to mrknout

smardik
28. srp 2011

@sisstin o tom uvažuju ale nevím nevím, mám strach že to chápat nebude, no ale zas jak to nevyzkouším tak to nezjistím že

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik tak kdyžtak pro Honzíka za chvíli 😉

smardik
28. srp 2011

@sisstin asi jo, Honzíka to baví. fakt je že Honzík si ted nějak nehraje-on nechce "normální" hračky, on chce vkládat tvary, stavět věže, prohlížet knížky, prostě to co dělám s Tomem že Tom musí tak ho to baví. Jako na jednu stranu je to super ale na druhou na houby protože potřebuju něco udělat doma je to na houby prootže mě u toho chce

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik no to máš jak já s Tygrem, taky mě u všeho chce...ale jako docela pokrok, ve čtvrtek jsem dělala tu střechu asi 45minut a nechal mě, hrál si vedle s vláčkodráhou..to ještě nedávno neexistovalo 😝

smardik
28. srp 2011

@sisstin no jo u vás to je jiné, víš jak tygr to dělat musí ale Hanys ne, může si hrát i s normál hračkama ale on chce fakt vkládačky, ukazovat zvířatka, mozaiku, knížky, obrázky apod. oni jsou fakt úplně jiní

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik no tak Tygr si taky může hrát s "normálníma" hračkama, jenže bohužel jeho to těžce nebaví...až na ty vláčky 😝 😅

smardik
28. srp 2011

@sisstin Hanyho to bavili dokud jsem nedělala něco s Tomem a teda i s ním jinak to nešlo, to přišel na to že jsou i takové věci a chce jen to

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik tak jako, on by moji přítomnost vyžadoval i u těch vláčků...takže je to tak nějak jedno, s čím by si hrál...ale v poslední době už vydrží být třeba vedle v místnosti sám...jako jde mě zkontrolovat, nebo spolu mluvíme přes zed..ale dobrý... nedávno by nebyl sám v pokoji ani vteřinu.. už se mnou ani moc nechodí na záchod 😝

smardik
28. srp 2011

@sisstin no tak on si naštěstí hraje i sám ale bývalo to daleko lepší a sám je když musí a předtím se řádně povzteká. Má ted pořádně vztekací období, vším hází - dneska jsem nevydržela a dostal po holé prdeli

koukala jsem na fotkách že máte vláčkodráhu, jakou to máte? zvažuju ji pro kluky asi na vánoce tak at už se začnu dívat a kupovat

sisstin
autor
28. srp 2011

@smardik čéče, značku nevím...je to nějaká no name, není to ani Maxim atd., ale když si zadáš na MMB vláčkodráha, tak ti určitě vyjede...je to myslim 120 kusů a v tý době stála 999...jako s tím si Tygr vyhraje fakt hodně, v podstatě skoro jediná "normální" hračka, co ho baví 😉