Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
6. kvě 2010

děti se učí dělat všechno nápodobou( oblíkat, jíst atd.)...ale autíci právě tu nápodou nemají, nebo jen hodně slabou, proto jsou ty kartičky...aby při každým úkonu věděli, co a jak...oni si tyhle věci většinou nefixují( pokud to třeba není Aperger nebo lehký auti).

Jinak některý ty strukturovaný úkoly nejsou špatný ( barvy, tvary atd.), ale zas bych to prostě u malých dětí pojala jinou formou než sezení u stolečku, větší děti už to asi zvládají dobře 😉 ale co jsem viděla v speci školkách pro autíky, to byla fakt jedna velká struktura...a nepřijde mi to moc dobrý...vůbec se tam děti nerozvíjejí jiným směrem...je to jenom o tom, zařadit je do běžnýho života...aby byli jako stroje... 😒 co nejvíc funkční, ale na tu emotivní a jinou stránku se podle mě úplně zapomíná 😒

simalex
6. kvě 2010

vím, vím. Alexek tomu rozumí, jen by ho to pak třeba přes ty kartičky bavilo, jak jsem psala. Jen myšlenka...

sisstin
autor
6. kvě 2010

Simčo, tak zkusit to můžeš 😉 🙂 my ty kartičky využíváme spíš na to, abych ukazoval a rozvíje to porozumění....máme ovoce, tak se ho ptám, kde je jablíčko, banán, meloun a bla bla bla 😝 na to je to fajn...ale že bych to hodlala používat v běžným životě, tak to asi ne....je to asi dobrý u těch dětí s těžší dysfázií, kdy to porozumění je fakt slabý... 😉 což není ani Tygrův, ani Alexkův případ 🙂

evaje
6. kvě 2010

Simčo, ta kineziologie je odblokovávání negativních jevů. Dělá se různým způsobem a ta naše probíhá tak, že musí Matyho odblokovat přes jinou osobu, protože on ještě dost nemluví. Tak to dělá přezemě. Uvede mě do stavu "jiného vědomí" Není to hypnoza, jsem plně při smyslech, jen takový ten pocit, jako když usínáš a ptá se na minulost. Maty musí být přítomný.Nevím jak to dělá ,ale vždycky udá datum, do kterého mě v myšlenkách vrátí a ptá se co vidím, no a já ji říkám co vidím, jak se cítím a tak. Ona se ptá a já odpovídám co skuteně vidíma nebo co mě v tu chvíli napadne. Jako první u nás procházela porod a můžu říct, že tak intenzivní pocit, jsem skutečně zažila jen u porodu.Navíc jsem poznala bolest, kterou cítil Maty, tlak na hlavu a jako by mě někdo držel za nohy a nemohla jsem ven. No můžu říct, že pro mimča je porod fakt mazec. Ale na konci prožitku smaže negativní věci a projdeme pak celou situaci tak jak by měla být, aby se mě líbila a aby byla pozitivní. Musím říct, že je to vážně náročné a měla jsem pocit, že si to vymýšlím a když jsem s ní o tom mluvila, tak mě řekla, že v tom stavu ve kterém jsem mě napadají právě jen věci, které jsem v té minulosti prožila a nebo nějaký náš příbuzný a s náma se táhnou. A kdybych je neprožila, tak by mě nenapadly. Pravda je, že další sezení jsem se dostala do minulosti, kde jsem měla pocákaný důležity papír inkoustem z kalamáře a učitelka po mě řvala jak se to stalo a já zarputile mlčela. Venku mě pak děti zahnali do lesa a shodily do jámy,kde mě nikdo nemohl najít a já se strašně bála a říkala si, že teď už opravdu nikomu nic neřeknu, protože tam umřu . Proto prý Maty nemluvil, byl zařeklý, že už nikdy nikomu nic neřekne.Tak to odblokovala a on začal sem tam odpovídat, když jsme se ptali a vyzvali ho.
Pak jsem měla v minulosti neúmyslně způsobyt smrt své nevěrné manželky(byla jsem muž), kterou jsem miloval. Lidé z vesnice i rodina do mě hustili , co že se stalo a já mlčel a zařekl se, že je zbytečné cokoliv vysvětlovat. Ona toto udala za důvod, proč Maty nechce mluvit, že by to bylo zbytečné. Ale od té doby opravdu přestal mít zábrany, cokoliv i když blbě, říct.
Tak nevím 😅
Každé sezení stojí 700,- a je co 6 týdnů. Je to mazec, ale vážně mám pocit, že to funguje.
Teď už jsme tam strašně dlouho nebyli, Maty se od té doby co má snahu mluvit strašně zlepšil a i my rozumíme jeho dotazům a požadavkům, ale mluví nesprávně a tak si říkám, že tam ještě zajdeme.
Mimo jiné odblokovala mou dys( teď nevím jaká to je, když je porucha čtení), protože mohla souviset s tou Matyho ne jen geneticky. A na mě to teda perfektně zabralo. No čumím jak puk, protože jsem s tím bojovala už od základky, že?A stačilo tak málo. Ale bylo to jen lehká porucha, i tak mě 3 ze čtení kazila výzo. ☹ Ale to byla jiná doba.
Jejda, jsem toho ale napsala, to budete mít čtení na celý víkend 😉

evaje
6. kvě 2010

Jinak jak jste tu psaly, že kluky musíte nějak dokopat k dané věci, tak mám pocit, že už jsem profik ve vymýšlení fíglů, aby se Maty náhodou nešprajcl, že to zrovna dělat nechce. Můj chlap se to stále nenaučil, je do všeho strašně hrrr a těží z jejich perfektního vstahu. Ale když je Maty unavený, tak se často šprajcuje a tehdy musím nastupovat s fíglem já. Bokonce už nás donutil i koupit novou sprchovou hlavici, protože se nechtěl sprchovat a večer co večer brečel, že ho to bolí. Teď chodí do sprchy šťastný jak blecha 😀 Ale ten druhý i když je doufám v poho, tak dnes taky předvedl scénu podobnou Alexkovi. Lehl v dešti na chodníku, já v jedné ruce odrážedlo, v druhé deštník a on nechtěl jít. Ale u něj zabral ten kolemjdoucí, co si ho chtěl vzít domů. Malej vytřeštil kkadla a mazal jak nymydlenej. Už jsem nemusela říct ani půl slova. A to bude asi ten rozdíl mezi těma našema " nestandartníma" 😉

evaje
6. kvě 2010

koukám, že začínám blábolit, tak jdu spát, jen jsem se chtěla ještě zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s Brněnskou Logo klinikou?
http://www.moje-klinika.cz/logopedie
Pokud jo,tak by mě fakt zajímala.
Tak a teď už opravdu dobrou noc

mon25
7. kvě 2010

Siss, ja som to popisala velmi zjednodusene, ze za odmenu nieco maly urobil 😉 a o sedeni za stolcekom nemoze byt rec 😵
ale u nas a asi aj u Andy, kt. tiez chodi do Andreasu je / bol problem aj s ocnym kontaktom a ukazovanim, takze ona ked chce nadviazat ocny kontakt, tak mu nieco ponukne, napr. potom ako urobi nejaku ulohu, ale musi sa pozriet do oci a prip. ukazat co chce. A to je tazke, pretoze u nich to nie je prirodzene ako napr. u Tygra, ale musia sa to naucit, sami od seba proste o to akoby nemaju zaujem.
Vy uz ste v dalsom leveli 🙂
Pochopila som to cele tak, ze najprv ocny kontakt, potom ukazovanie, potom porozumenie a nakoniec rec.
Takze ked zvladneme prve 2 kroky uz mozeme chodit aj na normalnu logopediu, kde ta vyuka uz prebieha ako u Vas.

mon25
7. kvě 2010

A co je najdolezitejsie, treba najst to, co tie deti zaujima a bavi a cez tieto cinnosti, ktore su pre ne zaujimave sa da docielit nejaka spolupraca, alebo plnenie prikazu. Jednoduchy priklad - ked sa maly vycika a poviem mu natiahni si teplaky, tak si ich proste nenatiahne ani za 10 kg balik lentiliek. Ale ked mu poviem, ze sa musi vyzliect a potom ide do vane, tak sa snazi vyzliekat a nic za to nedostane, len to ze ide do vane, lebo sa rad kupe. 😵

mon25
7. kvě 2010

Siss, a este k tomu son rise 😨 to je fakt sila 😖. To musis byt denne s dietatom v nejakej specialne upravenej miestnosti, najlepsie 10-12 hodin denne a snazit sa preniknut do jeho sveta asi tak, ze ked dieta len tak sedi a kyve sa z boka na bok, ty sa tiez kyvas z boka na bok, ked vstane a zacne poskakovat, Ty tiez poskakujes a pod. Hlavne na to treba nejake specialne skolenie, viem, ze to prebiehalo v Londyne, stoji to okolo 100 tis., + ubytovanie, tlmocnik....... 😎

sisstin
autor
7. kvě 2010

Dobré ráno 🙂

mon: no zaplatit si ten kurz je asi masakr, navíc nevěřim, že je to totálně zázračná metoda 😝 niceméně některý prvky jsou fakt zajímavý a vím, že je používají i terapeutky RP. Někde popisovali totálně auti chlapečka, který nejevil zájem o nikoho..přišla terapeutka, a asi hodinu s ním jen tak ležela na zemi, pak taky mávala rukama jako on...a světe div se, ten chlapeček si s ní začal posílat balon!!! 😝 Ono to asi chce nějakou rozumnou míru(poměr) mezi tou strukturou a troškou toho alternativa. Ale zřejmě oficiální pedagogické instituce, jako je ten Andreas a další, jedou zejména na strukturu. Ta RP je neziskovka, a oni se nebrání právě ani tomu aleternativnu 🙂 JInak to ukazování, zajímalo by mě, kde je ta míra, kde je to ještě přirozené a kde už se musí pomoct, fakt netušim 😕 Tygr začal ukazovat fakt až po druhým roce, což je tak o rok až o rok a čtvrt déle, než je standartní věk pro začátky ukazování. Ale nijak jsme ho to neučili, prostě to začal dělat sám. Je pravda, že on sdílel tu pozornost i předtím, ale pouze očním kontaktem a zvukem...jak začal ukazovat, tak začal sdílet tu pozornost neustále- asi je to jednodušší. Oční kontakt měl vždycky v pořádku, to jsem neřešila. I když, před cizími lidimi se ze začátky dost stydí. Od Krejčířová máme ve zprávě navazuje oční kontakt bez problémů, z RP máme navazuje oční kontakt s examinací až po delší době- stydí se.

Já fakt nevím, jak ta terapie v Andreasu probíhá u vás..jenom jsem četla, jak to tam probíhá u auti dětí a to je fakt jen struktura a struktura, i za cenu křiku a nucení 😅 mně se to nelíbí. I když zase maminka SFA chlapečka si to tam pochvaluje, ono asi záleží taky, jak je ten auti těžký..u některých dětí se opravdu musí eliminovat nevhodné chování atd. a tam to asi jinak, než strukturou nepůjde 😔 já si to spíš myslela na vás a na Andrejku, že vaši kluci autismus nemají diagnostikovaný a už okamžitě jedou ve struktuře ( tak jsem to pochopila, že sedí za stolem a plní úlohy). Jinak jsou moc šikovní, že to zvládají. Já jsem si na 99% přesvědčená, že pokud by se nesnažila terapeutka s Tygrem navázat kontakt, a pak si hrát...že by nespolupracoval....jsem to viděla u té Krejčířové, ta taky jede vyšetření pomocí úkolů bez předchozího navázání kontaktu ( ono to ani jinak nejde, to by musela mít na vyšetření půl dne), a Tygr se tam choval fakt otřesně, takhle jsem ho nikdy nezažila. Skoro všechno negoval, takže u nás takovouhle cestou ta terapie určitě nepůjde...u nás to musí být vždy nenásilně a formou hry...to sezení za stolečkem předpokládám zvládne, až bude větší( 4-5let).

Evčo, ta kineziologie je stejně věc 😕 jako spousta lidí si to nesmírně pochvaluje...já bych z toho asi měla strach...a fakt velký 😔

No nic, pro dnešek se loučím. Jdeme do RP do herny, pak na poštu( konečně mi přišly ty knížky, hurááá 😵 a večer jdu s kamarádkou do kina na Mamas a Papas 😵 a HLAVNĚ, zítra jedou naši s Tygrem k babičce přes noc...takže totálně free víkend 😀 nákupy, papání, drinky a tak...takže se neskutečně těšim

Užijte si víkend, páčko 🙂

vojtisek2007
7. kvě 2010

Ahoj holky,

u nás nového nic, tak jenom dočítám, jak popisujete ty postupy u těch auti dětí, jsem úplně mimo...netuším ani trochu vo co gou....jasně že vím co ja autismus, ale jak se s dětmi pracuje, nebo ty hranice jestli už je nebo není, netuším, ani nemám odvahu v tomhle směru něco pátrat nebo hledat.....

Jenom jsem chtěla k té kinezilogii - byla jsem na jednom sezení s Honzíkem, když nastoupil do druhý třídy - přestupoval ze školy na školu, protože jsme se stěhovali a začal mít neskutečný problémy....a tohle mi doporučila moje teta - říkala metoda ONE BRAIN (myslím tak nějak) - (dělá reiky a aleter.medicínu a tak...) sezení bylo asi hodinu, přitom spíš pracovala se mnou, než s Honzou a ve finále mi řekla, že za všechny honzovy bloky můžu já, doporučila mi nějaký Bachovy esence - absolutně netuším co to je....a až se já vyrovnám s tím, že mám děti, jeho blok automaticky odezní....to jsem byla už těhotná s Vojtou, seděla jsem tam jak blbka, s břichem a s tím, že mi někdo říká, že se mám vyrovnat s tím že mám děti....nechtěla teda žádný peníze, že za první sezení si nic nebere a měi jsme přijít, až po mém "přeléčení" bachovýma esencema....víckrát mě tam nikdo neviděl....ale to co píše EVAJE zní zajímavě....asi odbornější kinezioložka 😉

mon25
7. kvě 2010

Siss, Andreas je tiez neziskovka 😉 Ja to proste vidim tak, ze sa ta pedagogicka snazi to dieta nakopnut k spolupraci, niekedy to ide s krikom, niekedy samo, ale dolezite je, aby tam len tak nesedel a nepozeral do blba, ale my sme boli len 1x zatial, viac vie Andy....
Hlavne si uzi vikend. Pa 😵 😵 😵

darrka
7. kvě 2010

Ahojte dievcata, 🙂 🙂 🙂

mon, andrea - som rada, ze ste sa dostali k Eskimo.mne ho doniesl manz a to som ho spucovala, lebo som nechcela dalsi sirup pre maleho, ale tobolky, a teraz som rada. Len ma zaujima, preco sa to fakt detom nedava povinne, ked kedysi to povinne bolo. Omega 3 a 6mastne kyseliny, ktore vyrazne podporuju rozvoj mozgu u deti (ale i u dosp), su v beznej strave obsiahnute minimalne, najviac v rybach a tie dnesne deti podla mna nekonzumuju viac ako kedysi. Aby ich dostavali dostatok, museli by mat ryby aspon 3x tyzdenne, com myslim u maloktorych dnesnych deti funguje. A som presvedcena o tom, ze kedysi vobec nebolo tolko deti s roznymi dys...

sis, sim, mon - Nas Samko funguje asi ako Tygr. Motivovat, motivovat a najma chvalit, objimat, stiskat... Ono vela ma zdedenych takych chlapskych vlastnosti (vidim to na manz). Ked proste o nieco nema zaujem, nepohnete s nim. ALe zasa na druhej strane, ked maleho pochvalim, aky je fesak, ako to dokazal, na tvari vycari usmev a spokojnost (muzska jesitnost). System karticky u nas nefunguje. Skusala som to asi s tromi a Samka viac zaujimali obrazky, celkovo ma rad obrazky v knizkach, casopisoch, letakoch..., ako to, co na nich bolo. Skor ho to odvadzalo, ako motivovalo. Ked chce pit, vezme si flasu, ked je hladny, vezme si nieco v kuchyni, alebo ma hladnymi ocami vyhlada, ked chce ist vonku, sadne si k oknu, aelbo strngoce klucami pri dverach, ked chce umyvat zubky, vezme si kefku. A osobne som proti motivacii sladkostami, alebo akymikolvek odmenami. bezny zivot tak nefunguje. Od zaciatku sme s manz maleho ucili, ze posluchat, nieco urobit, nove sa naucit sa ma preto, lebo je to dobre, pekne, ma sa to. A hoci to maly nechapal uplne, nikdy sa nenaucil cakat, ze ked nieco urobi, nieco dostane. u deti je to dvojsecna zbran, hoci chapem, ze u aut. to moze fungovat. A aj to ma presviedca o tom, ze nas syn aut. nebude.

andreabe
7. kvě 2010

ahojte, ledva stiham citat 😉
siss: v strukture mas pravdu, je predovsetkym urcena pre autikov. Ale zaroven je urcena aj pre deti s rozn,komunikacnymi, prip.aj mentalnymi poruchami.Cielom je naucit deti to,co by na svoj vek mali zvladat a keby napr.u nas sli na to tak, ze sa budu s malym len hrajkat, tak doteraz nevie spravne vkladat tvary,navliekat,davat obrazok na rovnaky obrazok, skladat puzzle..
na neho skratka zabralo to, ze sedel za stolcekom a plnil ulohy 😉
Rozdiel medzi autikom a neautikom,s ktorym sa takto pracuje je ten, ze autik si splni a hotovo, je stastny, ked pracuje sam atd..A neuatik ked urobi nejaku ulohu, tak sa pozrie na dr a caka na pochvalu, zacne vyskat, raduje sa, ze to urobil spravne, ze ho chvalime 😵 Takto reaguje totiz Lukasko, vyska, ked nieco spravne urobi 😀 A ked ho posadi sameho (je tam taky stolcek oproti stene, kde je uplne v kute sam, tak skoro vzdy musi dr prist a sadnut si k nemu,sameho ho to skratka nebavi. Dr. mi vravela, ze ked tam posadi autika, tak je nastastnejsi na svete, ze moze byt sam, ze ho nikto neotravuje 😵
Takze z tohto pohladu ja strukturu odporucam, ak ale deti maju tieto motoricke a ine veci zvladnute a je to len o reci, tak potom je treba volit inu formu, to je fakt 😉
Ale ako pise mon, my mame podobny problem, lebo Lukasko mal odjakziva vyberovy ocny kontakt a museli sme ho vytrenovat. A aj to ukazovanie som ho musela naucit, neslo to samo, ako napr. u Tygra😉
darrka:inak tie obrazky su hlavne na to, aby nastupilo porozumenie, aby sa deti naucili spajat si veci😉 Ak Samko nevie zvukom ani gestom naznacit, ze je smedny, co by urobil napr, niekde na navsteve, kde by nebola k dispozicii ziadna flasa ani pohar a bol by tam niekto cudzi. Ako mu naznaci, aby to aj pochopil, ze chce pit? Takto mi to vysvetl,dr, ze ak bude mat so sebou stale obrazok s pitim, tak ho moze vzdy pouzit a pouzit ho zatial namiesto reci, ktoru tym vraj vobec nepozastavi😵
Ja samozrejme uz tie obrazky tiez nenosim, kedze maly pekne ukaze prstom na pohar, ked chce pit,tak uz na tom tak nebazirujem,ako kedysi, ale je skor o mojej lenivosti (alebo vycerpanosti😅 )

Porozumenie zatial u nas nic moc, klinicky logoped mi odporucil knizku Obrazkovy slovnik pre 0-99 rokov, dnes mi prisla, tak sa tesim, budem na nej trenovat slovnu zasobu, velmi sa mi ta kniha pacila, na kazdej strane nejaky obrazok, napr auto, dom, ucho, oko....

My mame inak totalny regres, este sa mi to nestalo, doteraz bol maly len dobry a siel dopredu a tieto dni je umrncany,strasne na mna naviazany, slabsie reaguje, aj v andrease prestal pocuvat, dr,si ho musi vziat na kolena, aby plnil ulohy, niekedy vrieska a neviem preco,zacinaju mu vadit zvuky, napr.mu vcera vadil pes, lebo stekal, potom si na to zvykol, dokonca ho krmil a hladkal a po hodine mu zase zacal vadit, vrieskal na kazdy stekot, normalne som musela odist z navstevy..
Takze som celu noc nespala a opet rozmyslam o aut..
A je mi uplne jasne, ze pokial sa nestane do sept.zazrak, tak ina ako speci skolka u nas nepripada do uvahy 🤐

Za posledne dni len jeden minipokrok, maly sa naucil posielat pusy a zacal fukat (akoby do bublifuku) .Okrem toho vsak katastrofa 😔

No pekne som sa rozpisala 😅

jolinka
7. kvě 2010

Caute baby

darrka... uplny suhlas s tebou co sa tyka vychovy, ja sa tiez akosi neviem stotoznit s vychovou typu Cukor a bic.

Inak v tom mi sisstin Tygr pripomenul Kati, to je absolutne nepodplatitelne decko. Vyhrazky a odmeny na nu neplatia, ale ked si na nieco zvykne ako na bezne pravidlo, spravidla to bez problemov dodrziava. Nam ale velmi pomaha, ze ma Katika surodencov, Ked si Johanka a Misko umyvaju zuby tak jasne ze musi aj ona 🙂 Tak ked chcem aby nieco robila tak na to nahovorim starsiu dceru a casto to funguje.

Ozaj chcem sa spytat, aky mate nazor na bilingvalnu vychovu u takychto deti. Jo, asi prekrutite oci, ze je predsa dost starosti aby hovorili v matercine. Manzel hovori s detmi od narodenia po madarsky, Johanka plynule hovori v oboch jazykoch, Kati vie povedat asi 15 madar. slov a rozumie jednoduchym vyrazom typu Pod sem, ideme umyt ruky a tak... Johi chodi do madarskej skolky a ja sa bojim keby sme tam dali aj Kati ci by ju to nepretazilo.

Jol

sisstin
autor
8. kvě 2010

jolinka: jak jsme byli u Krejčířové, tak zjistila, že ex je Slovák a hned se ptala, jak na něj mluvíme...tak jsem řekla, že výhradně česky.. 😉 a ona mi řekla, že u těchlech dětí bilingvální výchova nepřichází v úvahu, že se na ně musí mluvit jedním jazykem 😉 že až teprve zvládnout 100% svůj rodný jazyk, tak můžou pomalu najet na cizí 😉

jinak s režimem my taky nemáme problémy, on je hrozně režimový - všechno uklízí na své místo, dělá to, co se má 😅 😅 ale jak píše joli, prostě na něho nějaké odměny vůbec neplatí 😝

vojtisek2007
10. kvě 2010

Ahoj všem,

hlásíme velký úspěch s kolem...Vojta šlape o stošest, včera dojel tak cca 1,5km za tátou do práce a pak totéž zpět...ale ujíždí mi a na povel nezastaví 😠 ....takže jsem si slušně zaběhala s Elinou v náručí 😀 😀 😀 no tak kila půjdou konečně dolu 😵

ma.minka
10. kvě 2010

ahojky maminky jsem tu poprvé a potřebovala bych pomoc mám syna má dvacet měsíců v šesti měs nám zjistili hyperaktivitu nějak se to dalo ale před pár měsíci si začal sám ubližovat začal dostávat záchvaty vsteku mlátil hlavou do země škrabal si obličej trhal si vlasy byli jsme u doktorky tam nás odeslala na vyšetření mozku a následně na psychiatrii hodně se uklidnil poté jenže před týdnem to začalo znovu jenže je to horší v noci nespí jen tři až čtyři hodiny celé noci propláče dusí se vztekem kolikrát rudne až modrá má křeče nikoho a nic nechce vůbec nereaguje ty záchvaty jsou delší jak hodinu pak se na chvilku uklidní a za pár minut to začne znovu kope okolo sebe jsme poslání znovu na vyšetření mozku a znova na psychiatrii je to děs dělá to i přes den je strašně zlej sevším mlátí a kdo se okolo něj nachomejtne tak hned ho začne mlátit kopat no katastrofa vůbec si nevím rady prosím poradte nemáte někdo stímhle zkušenosti ☹

evaje
10. kvě 2010

Ahojky,
vojtisek je šikula. Náš Maty má 4,5 roku a ještě nešlape. Odrážedlo je No1, ale šlapátka nechce ani vidět. Ani za cenu, že dožene kamarády. Je takové povahy, že ho nedokáže k aktivitě vyhecovat nic. Oravdu jsem za celou dobu nedošla na to, čím ho motivovat. Celé jeho vyrůstání je o tom až on sám chce. 😅
taky ta kinez. je jasné, že každá má nějakou metodu a na každého funguje něco jiného, ale ta vaše byla dost divná 😖 . Fakt si myslím, že pokud jsi třeba ještě vnitřně nebyla srovnaná s dětmi, což je docela možné, mě taky občas ser.., že mě převrátili život o 180°, ale však to ti právě měla pomoct překonat, pokud to byl blok, který malému vadil. No asi to byla nějaká baba 😠
Já si myslím, že rozumově se s dětmi člověk srovná celkem rychle, ale to vnitřní trvá fakt dlouho. Protože stále přichází nové a nové překvapující situace. Já jsem se srovnala s Matym rychle, spadli jsme do sra.. už při porodu , ale takové to, že už ho máme na furt, mě došlo až když jsem zjistila, že musím denodeně vařit. A to mě fakt vyděsilo. Já totiž strašně nerada vařím
😝 A teď to musím každý den. Že by taky blok??? 😕
Jinak se holky držte, protože ty pomalé úspěchy které ti nači cipísci předvádí jsou krásné 😉

evaje
10. kvě 2010

ma. minka a co vám tenkrát zjistili na té psychiarii a na vyšetření mozku. Jaké vám dělali? Já s tím zkušenosti nemám, i když druhý syn je sem tam agresivní, ale to je takový ten klasika vzdor a vzteká se jen když něco chce( a chce něco furt 😅 ). Ale to je normální. To co popisuješ už vypadá fakt nezdravě. Mikoláš se nám vnoci budil vzteky a nebyl k utišení. Taky jsem z toho šílela a tak jsme zašli k dr. a po 14 dnech jsme na ušním zjistili, že má zánět středouší. Jenže to měl i mírnou rýmu. Pichli ho a měl klid. Ale to byl asi taky jiný případ i když neměl teploty ani se netahal za uši, prostě nic. Tak jsem neporadila a navíc sem tahám obyč děcké virozky. Pardon. 😖

andreabe
10. kvě 2010

ma.minka: ahoj, tiez s tym nemam ziadne skusenosti, napada ma iba nejaka medikamentozna liecba, ale nadopovat si dieta nejakymi oblbovakmi nie je tiez nic moc,sama by som do toho nesla 😒
Skusila si sedaliu?Ine ma nic nenapada.. 🤐

darrka
10. kvě 2010

Ahojte, dievcata, 🙂
tak som prisla nacerpat a trocha pookriet.
Pred chvilou som prisla so Samkom zo skolky a ucitelka bola cela nestastna, ako bol dnes hrozny, ako si s nim nevie rady. Pokasliava (bol z toho nervozny), obed mu nedali, lebo oni za nim behat nebudu, ked si nechce sadnut, takze uz bol taky hladny, ze nevidel na oci. Takeho ho taham domov 2 km peso. unaveneho, hladneho, casto aj od rana neprebaleneho... Ucitelky stve, ze nechce spolupracovat. Jednoducho, v tej chvili, ked oni chcu napr. aby ukladal kocky, Samko ani nahodou. este stale presadzuje manipulacnu hru, rad s nimi tancuje, cvici (hoci po svojom), deti priam vyhladava, hoci sa s nimi nevie hrat, ale chce byt pri nich. Prestal vsak trhat papieriky (uz len vynimocne), kocky vie rozkladat a pomaly zacina skladat, lepsie pocuva, lepsie reaguje na pokyny, "vzteky" takmer uplne vymizli...

darrka
10. kvě 2010

Ucitelke vsak darmo vysvetlujem, ze unho to jednoducho funguje tak, ze ked chce, tak to ide. Tiez si myslim, ze v jeho veku su mnohe veci este limitovane, napr. pocuvat "cudziu osobu" na slovo, hoci on sa snazi. Nesadi jej nanho diagnoza ani ADHD (hoci napr. je stale v pohybe), ani aut, dokonca uplne ani dysf. Ocny kontakt v skolke odmieta, teda na deti pozrie, ucitelky nie, doma s tym nemame problem. Vcera vecer napr. mi 6x za sebou ukazal prstom, kde mam nos, pusu, zubky, oci... TOTO nehrozilo, dlho, dlho. Zrazu chcel. Bola som jak vyjavena...
ja viem, ze u tych nasich deti je to jak na hojdacke, raz hore, raz dole... Ale momentalne je mi z toho nanic. Normalne rozmyslam, ci ma zmysel, aby do skolky chodil. Koncom mesiaca bude mat tri roky, do skolky chodi 4. mesiac, je v integr. triede s asistentom.
Sorry, ze som sa tu tak vystazovala, ale dnes je mi fakt do placu.
Drzte sa aspon vy a bojujte! 🙂

vojtisek2007
10. kvě 2010

evaje - když on ho nejvíc motivuje starší brácha- má kolo, šlape....tak chce taky...no má to i obrácené stránky - brácha má mobil, chce ho taky 😀 museli jsme najít takovou skořápku starou, hlavně že z ní "lezou" zvuky....takže s motivací problém nemáme, ale taky třeba neudělá "nic" za odměnu - to můžu naslibovat pytel lentilek a když nechce, tak nechce....teď si odmítá čistit zuby, už si 4tý den a nehnu s ním....a to ve středu jdeme k zubákovi na preventivku, tak jsem zvědavá co bude 😝

darr - tak to je nejaká "divoká" školka - já myslela, že chodí do normální, tam bych chování učitelky pochopila, ale ve spešl školce by snad na tohle měli být připravený, a Samkovi se tam líbí ?

ma.minka - tak vojta taky bývá agervisní - nejvíc vůči Elišce, ale bereme to tak, že jí prostě neumí říct co po ní chce nebo co nechce, tak jí třeba z 5ti centimetrů zakřičí do obličeje,nebo jí dokrve kousne....sám sobě neubližuje...a co vám lékaři řekli ???

darrka
10. kvě 2010

Vojt - prave ze Samko tam chce chodit. Je to pren silna motivacia, staci ze poviem, ze sa ide do skolky, deti ho cakaju a uz je von z postielky. Place, ked je vikend a nemoze tam ist.
inak ohladne tej agresie, mame rocnu dceru a bali sme sa, ako bude Sam reagovat, a je uplne v pohode. Hoci obcas maval vzteky, ked sa chcel vyjadrit, na nu nesiahol. Neublizuje jej, dava pozor, ked je na gauci,aby jej neublizil... Neprejavuje jej lasku tak, aby ju pusinkoval, ale velmi dba, aby sa jej nic nestalo. A ked odo mna nieco chce a vidi, ze mam malu na rukach, pocka, alebo ide za tatinom... Tak sa z toho tesim..., ze nemusim este aj v tom hladat nieco abnormal.
Na tu agresivitu som citala, ze pomaha rybi tuk, nam to pomohlo + ine pripravky.

vojtisek2007
10. kvě 2010

darr - tak to je dobře, že Samkovi se tam líbí...kdyby tam chodil s pláčem, nebo tam nechtěl, asi bych se na školku vyprdla, ale takhle...chce to asi si pořádně promluvit s učitelkou, aby pochopila, že to se Samkem nebude jako s ostatními dětmi

sisstin
autor
10. kvě 2010

čau holky, tak já měla super víkend..naši byli s Tygrem u tý prababičky, tak dávám pár fotek...snažil se už i dávat schody 😝 zbytek v albu 🙂

mamina: tak to netuším, co poradit..s agresí nemám vůbec žádné zkušenosti, tohle se nás zatím naprosto vyhýbá 😉

vojtisek2007
11. kvě 2010

Tery - takže sis odpočala ??? To ti upřímně závidím.... 😀 😀 😀 A co film - dobrý ?Chceme na něj jít se ségrou taky....

Jinak kupujeme sedačky na kolo pro děti, a´t můžeme začít výleti.....nemáte někdo nějakou zkušenost ? Absolutně netuším podle čeho vybírat, dočetla jsem se, že jsou snad i polohovací 😕 a teď babo raď.

andreabe
11. kvě 2010

siss: maly je zlatunky 😉 po schodoch siel zatial za rucicky? Na fotke vyzera v pohode, zachvilu zacne aj sam, uvidis, mozno by mu to slo, keby ste mali schody v baraku 😉

sisstin
autor
11. kvě 2010

čau holky 🙂

tak u nás pokrok, Tygr venku chodil za ruku...sice tahal on mě, a ne já jeho.....ale stejně úspěch, doted se nikdy za ruku nechytil 😕 jo, a dokonce před barákem chtěl ven z kočáru a ten kousek doběhl a za ruce dal i ty schody 😀