Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
6. říj 2011

@leporelo díky moc

šli jsme na hravé učení asi po 2 týdnech a barvy nic, nesoustředí se, baví ho jezdit smyší a klikat, no dělal bejkárny, naštval mě. Ale to je fuk, zítra se ukáže.
Ale jinak je dnes vtipnej, pořád mi nosí mobil jakože mi někdo volá, sám volá, pak mi dává vizitky a děsně důležitě vždy oběma rukama a "náááá" a pak si jí vezme zpět a zase 😀

jolinka
6. říj 2011

@sisstin no to je smola 😠
asi pred tyzdnom som Katike z ruky vyberala 5 triesok z dlane {chytila nejake surove drevo} , 3 som vytiahla prstami, 2 medenym drotikom + dezinfekcia slivovicou 😉 ... no fakt drzala sa statocne, plakala ale ani necukla rukou a potom sa este aj podakovala, ze Dakujem ze ste mi vytiahli tlesku. 🙂 🙂

Dnes Logico naprv s obrovskym revom, lebo som chcela najprv s Miskom robit, tak Kati chytil zachvat skuposti a revu, ziapala ze neda, tak som to odlozila. Isla revat do spalne, po chvili prisla, ukludnili sme sa a pekne sme pracovali vsetci traja este Kati aj Miska ucila co ma ako robit, je velmi mila ked chce, len niekedy tomu predchadza cirkus... 😒

sisstin
autor
6. říj 2011

@jolinka no Tygr se fakt jehlou nenechá 😖 chtěla jsem mu to noumat ve spaní, ale hejbe se i tak...tak jsem mu to namazala ichtyolkou...ono je to fakt pidi, ale hysterka hned ječela, že nemůže chodit a jako děsně kulhal..ještě je možný, že na to do rána zapomene 😅 😅 😅

leporelo
6. říj 2011

@ygreen Já myslím, že to sociální zlepšení má daleko zásadnější význam, než to jestli v necelých 4 letech perfektně pozná barvy

ygreen
6. říj 2011

@leporelo 3,3 r. je to ještě píďa 😉 😉 😉 já vím,a proto jsem se tenhle týden s ním fakt skoro jen mazlila a mazlila jsem Tobíka s Theou a děti se psem a s tátoua tak nějak jsme ten týden před Krejčířovou promazlili a problbli 😀

dadlenka
6. říj 2011

@ygreen když bude sociálně ok, ta potřeba komunikace tu řeč hodně nastartuje, motivace je důležitá🙂

cmilka
6. říj 2011

@ygreen zajtra drzim palce, nech dobre dopadnete
dnes sme mali eeg- vsetko OK, primerane k veku
s Filipom sme dnes robili priradovanie, hladanie suvislosti (puzdro-okuliare, noz-vidlicka a pod.), islo mu to uplne v pohode....
skusali sme aj Logico- tak Filipovi stale musim pripominat, ze odpoved ma hladat na pravom okraji karticky 😝 , pohybovanie tymi farebnymi gombikmi mu celkom ide, urobili sme 3 listy Farby a tvary... ale musim mu stale vysvetlit, co mame hladat.... teda aby na tom pozrel a vedel, co ma robit, tak to teda nehrozi 🙄

ygreen
6. říj 2011

Tak Tobík zalehl, dali jsme po ordinaci společnou koupel, a teď chtěl abych při zpívání "když jsem já sloužil" tančila v rukou s velkou bílou chlupatou myší 😀 jak v blázinci, ale legrace. Doufám, že se hezky vspí a zítra bude mít fajn náladu;o)

jolinka
6. říj 2011

@cmilka no myslim ze je to ok, ja Katike tiez kratko vysvetlim aku suvislost hladame. ... nakoniec to Logico nema byt na to aby dieta mlcky presuvalo gombiky 😉 my to mame i na konverzaciu, naberanie novych pojmov, na zabavu a tak... takze pri tom vkuse kecame 😉 🙂 🙂 🙂

jolinka
6. říj 2011

@ygreen daco mi to pripomenulo... 😀
som si tiez casto tak pripadala.... dieta blazon, matka blazon, urobis hocico len nech ju to zaujme, vzdy lepsie ako vypnuty pohlad do prazdna

smardik
7. říj 2011

dobré ranko, tak mám Tomíka doma, vzbudil se a má teplotu, sice jen zvýšenou ale semtam zakašle a je ufnukaný, není úplně ve své kůži takže si ho nechávám doma, za každou cenu ho tam cpát nebudu. Ale nevypadá zle myslím že za víkend se dá do pohody a to jsem to zrovna včera řešila kdy mi něco přinese

sisstin
autor
7. říj 2011

Dobré ráno,

tak Tygr naštěstí na nohu do rána zapomněl 😅 😅 😅 konečně se vyspal podle mě pořádně, večer padnul a do rána se ani nehnul, což je u nás fakt výjimečný 😝 jinak zpráva z SPC furt není, prý už to ředitelka řeší..ale v SPC mají prej málo logopedů, takže nestíhačka. A v pondělí si maj donést děti bramboru 😅 😅 tak nevím, co budou vytvářet..asi tiskátka 😝

@jolinka @cmilka jo, Logico je v tomto super, že se u toho mluví a Tygr tam hodně popisuje a tak, to v klasický knížce pořád moc nehrozí 😝

@smardik tak at je Tomášek brzy fit, dneska ve školce byly jen dvě děti...asi ještě přijdou, ale ráno jich tam bývá víc...Tygr ZATÍM v pohodě, no já už zase smrkám a bůh ví jak mi teda není 😝

@ygreen tfuj tfuj tfuj, hodně štěstí, držím palce a pak hned napiš 🙂

smardik
7. říj 2011

@sisstin dík já myslím že bude, má jen zvýšenou a semtam zakašle, asi bych ho tam i dát mohla, ale když jsem doma nedám. Má čaj na kašel a udělám ještě tymiánvý sirup a za víkend je dobrý 🙂

@ygreen držíme oběma palečky, budeme čekat až napíšeš. Fakt jsem moc zvědavá jestli bude mít smíšenou jak Tomík, pořád mi přijdou každý úplně jiný

sisstin
autor
7. říj 2011

@smardik no se zvýšenou bych určitě nedávala 😉

smardik
7. říj 2011

@sisstin já taky ne, ted kouká na pohádky a pije čajík, polehává tak ho nechám a pak půjdeme aspon knížky prohlížet at něco uděláme. pro oběd zajede chlap, má dneska autoškolu tak tam skočí 🙂 aspon vyzkoušíme jak vaří 🙂 🙂

sisstin
autor
7. říj 2011

si ani nepřejte vědět, co tady už hodinu dělám...pařim The Sims na face 😔 😅 😅 😅 😅

sarael
7. říj 2011

Ahoj, chtěla bych vás moc poprosit o radu, případně nějaký tip, co dělat nebo na koho se obrátit.

Se svou 4-letou dcerou Elenkou momentálně obcházíme doktory, chceme se dopátrat k diagnose( ale k opravdové diagnose, né jen nějaké střelené od boku někým nevěrohodným). Jenomže zatím si všichni doktoři u kterých jsme byli protiřečí, psycholožka nám řekla, že u ní hraje roli buď dysfázie nebo mentální retardace, autismus prý určitě né.
Logopedka zase naopak řekla, že ona by autismus vůbec nevylučovala, ale jednalo by se prý o atypický autismus.

Psycholožka, která Elence měla určit diagnosu jí neuměla vůbec vyhodnotit, protože se absolutně nesoustředila, byla roztěkaná, nereagovala na její pokyny a vůbec nevěděla, jestli jí vlastně rozumí, co po ní chce.Dcera má totiž velké problémy v komunikaci, má bohatou slovní zásobu,ale neumí jí správně používat. Na otázky odpovídá stejnou otázkou, o sobě mluví ve 2. osobě, zkomoluje, špatně zkloňuje. My sami někdy vůbec nevíme, jestli nám vlastně rozumí. Na běžné otázky umí správně zareagovat, ale když je to něco nevšedního, tak už jen zopakuje otázku.

Takže máme jít zase k posouzení k dalšímu psychologovi, jenže jsem si našla recenze, že to taktéž není dobrý psycholog.

Čas ubíhá a my začínáme pochybovat, jeslti se vůbec někdy dopátráme k té opravdové diagnose. Chtěli bychom už s Elenkou začít pracovat tak, jak ona potřebuje, ať se může zlepšovat její další vývoj.

Jsme z Třince a byli bychom vám moc vděční za nějaký tip na dobrého odborníka a diagnostika, který má už zkušenosti a správně nám dceru vyhodnotí! Budeme rádi za nějaké tipy i z okolí( Karviná, Havířov, Ostrava atd..)

Moc díky!!!

sisstin
autor
7. říj 2011

@sarael tak velký odborník je Dr. Krejčířová z Krče, ted bude na začátku listopadu objednávat (dana.krejcirova@ftn.cz) ale čekačky tak 6-9měsíců. Nebo do Aply k Thorové (to by bylo možná i lepší), ale to samé, čekac lhůty 9-12 měsíců 😒

sarael
7. říj 2011

Aha, tak to je teda opravdu dost dlouho ☹ . A kde je ta Krče?? Nebo Apla, to je všechno někde poblíž nebo je to spíš Praha a tak?

smardik
7. říj 2011

@sarael já bych možná doporučila tu co jsme byli my- v Bohumíně, to tak daleko nemáme a malého nám otipovala správě-dysfázie, jen v září jsme byli u Krejčířové a potvrdila dysfázii a přidala typ-smíšená ale v tom Bohumíně mu dala diagnozu správnou, autismus kterého jsem se bála vyvrátila. čekali jsme 2měsíce, ale ptala se mě zda to spěchá tak kdybys řekla že jo třeba vás vezme dřív a můžete se ještě objednat ke Krejčířové at vám to potvrdí

sisstin
autor
7. říj 2011

@sarael to je všechno Praha..Krejčířové je v Krči, a Apla nevím přesně, kde sídlí..ale taky v Praze www.apla.cz

smardik
7. říj 2011

@sarael to je kontakt na tu s Bohumína http://www.psycholog-bohumin.cz/kontakt.html já byla spokojená

sisstin
autor
7. říj 2011

@sarael u vás mě napadá opravdu autismus, bud atyp nebo VFA..nebo právě receptivní dysfázie, kdy dítě sice mluví dobře, ale nerozumí...pak vznikají echolálie 😉 ale to je opravdu složité na diagnostiku, takže jak sama píšeš, každý si myslí bohužel něco jiného 😒

jak se holčička projevuje v kolektivu, jak si hraje a tak? 😉

sarael
7. říj 2011

Naše Elenka tam má právě více divných věcí, to není jen v komunikaci, ale to by bylo na dlouho. Právě na jednu psycholožku z Bohumína jsem už taky dostala doporučení, myslím, že to byla Pastuchová, je to ona?? Nám Ostrava ani Bohumín nevadí, to není tak daleko, ale přece jen Praha- do toho by se mnou manžel nešel, já sama se teprve učím jezdit autem, takže jsem ráda, když nás zaveze alespoň směr Ostrava... Je to škoda, jinak bych hned pádila klidně i do Prahy, na její správné diagnose mi opravdu dost záleží, halvně, abchom se už někam pohli a mohli začít nějak pracovat..

smardik
7. říj 2011

@sarael jo to je ona Pastuchová, my u ní byli a já jsem byla spokojená, malý hezky pracoval, závěr dala správný v Praze ho jen Krejčířová doplnila u tu smíšenou.

my do Prahy jeli vlakem a v pohodě

sisstin
autor
7. říj 2011

@sarael ještě zkus mezitím kontaktovat Ranou péči od Aply, paní by přijela k vám a zhodnotila, jestli se jí Elenka na PAS zdá nebo ne 😉 do Prahy se dá dojet vlakem nebo autobusem, určitě by vám dali takovou dobu, aby jste tam stihli dojet..popř. hodně holky si berou v Praze ubytování, přespí a tam a ke Krejčířové nebo do Aply jdou až druhý den 😉

sarael
7. říj 2011

Ještě tak před rokem to s ní vypadalo opravdu hodně bídně, na nic nereagovala, byla ve svém vlastním světě. Ale teď se mi zdá, že co jsem s ní začala probírat hodně věcí, jako např. vypracováváme si knížky pro předškolní věk, kreslíme, zkouším jí pořád, kde je nahoře dole, v pravo, vlevo, trénujeme paměť, dávám jí, ať mi udělá nějaké 3 úkony za sebou atd.., tak se mi zdá, že se opravdu zlepšuje i v té komunikaci. Najednou přijde ze školky a začne mi SAMA od sebe vyprávět, co ve školce dělali atd.., což ještě před 2 měsíci vůbec nebylo.. Ale všechno, co s ní trénuju, dělám jen podle svého uvážení, vůbec nevím, totiž, jak se s takovými dětmi pracuje, doteď mi to nikdo nebyl schopný říct, když vlastně ani nemáme diagnosu.

sarael
7. říj 2011

Já vím ,že bychom tam v pohodě dojely vlakem, to už mně taky napadlo, jenožme já mám ještě rok a půl starou holčičku a na konci prosince se mi narodí další dcera. Takže nevím, jak bych to všechno sama zvládla, když mi nemá kdo pohlídat děti, minimálně to malé mimčo bych musela brát sebou.

dalea
7. říj 2011

Ahojte,Lea si teraz nasla taku zabavku,ze splachuje veci do zachoda 😠 Minule celu sadu malych porcelanovych anjelikov, rozne hubky,handricky a to likviduje u mojej mami 😝 Ta jej povedala,ze ak to bude robit,tak ju nikto nebude lubit.Tak bola z toho taka nestastna cely den a vecer prisla za mojim bratom a vravy mu lutostivo-Ivko,aspon ty ma lubis? 😅 Smiesno mi z nej bolo 😅 😅

jolinka
7. říj 2011

@sarael to das, vsetko sa da naplanovat, ku Krejcirovej chodia az zo Slovenska 😉 miminko vacsinou prespi, ked by si ho vzala do vlaku v nejakom nosici, satke a tak.
Ja chodim tak s dcerou k logopedicke, sice je to v meste, ale prestupujeme a maly mi spi vo vaku kym ona s nou pracuje.
Kym by vas objednala to starsie by uz bolo cca 2 rocne, mohla by ti postrazit nejaka kamaratka alebo tak.