Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
10. říj 2011

@ygreen u nás nic z toho není takže v tom příspěvku je to pro nás dobré, my přijdeme domů a Tom si sedne na zem a ukáže na boty, čepici, bundu že mám svlíknout, mýt ruce mu je myju já, on je stčí do vody-2prsty a je umytý, jen pak špínu utře do rukávu, sám si fakt svleče jen tepláky, rifle nehrozí

sisstin
autor
10. říj 2011

@smardik jj, napsat to může 😉 Tomík by měl ten největší stupeň, plná inkontinence 😉

ygreen
10. říj 2011

@smardik já být doktor tak to nenapíšu,a niž bych dítě poslala na nefro. To by si teoreticky mohla napsat každá matka co je líná posazovat dítě na nočník. Mě to pak pomalu přijde jako výsměch těm rodinám co mají doopravdy vážně nemocné děti.

Proč vlastně Tomášek nechodí na nočník? nechce?

sisstin
autor
10. říj 2011

@ygreen no nemyslím si, že by někdo byl "línej" posazovat dítě na nočník a byl by radši, že má pleny..sorry, tohle ni přišlo trošku mimo mísu 😉

smardik
10. říj 2011

@ygreen protože tam nechce sedět-doma, v jeslích jo, řve jak hysterka a ne ne. Tak já ti nevím, já si myslím že většina matek chce mít dítě bez plín co nejdřív protože to prostě peníze stojí do těch 3let celkem dost-pokud dítě snese jen pamparsky jako Tomík takže to se prodraží a málo kdo ví o možnosti at to po 3roce píše dr.. a zas když je ta možnost proč toho nevyužít

ygreen
10. říj 2011

Tak on by Tobiáš taky jen seděl u dveří a čekal, ale já ho vždy dotáhla k umyvadlu a tak dlouho s ním ty ruce myla, dokud to nebyl schopnej dělat sám. Mýdlo máme Dettol s elektr. senzorem, takže nemusí nic tlačit ani mačkat. A pořád mu na ruce koukám, jestli je má umyté dobře a málokdy a mokré rukávy až po lokty.
Spíš to beru tak že taky dost toho děti nedělají protože nechtějí né že nemůžou.

sisstin
autor
10. říj 2011

@smardik ale to by jste Pampersky neměli, měli by jste speciální zdravotnické pleny...to nejde na "drogérkové" plínky 😉

smardik
10. říj 2011

@sisstin tak třeba by mu už vyhovovali a mám v lékarně známou tak třeba by se to dalo nějak udělat 🙂

smardik
10. říj 2011

@ygreen tak Tom může ale prostě mu to pořád v té hlavičce neseplo. Mu taky nic nebrání aby sám jedl nebo se o to aspon snažil, ale on raději bude hlady než se snažit sám jíst

ygreen
10. říj 2011

@sisstin no né, to aninení mimo mísu, nemyslím tím @smardik ale prostě takové holky jsou, někdo nezkousne počůranou podlahu a tak raději po týdnu utírání kaluží z koberců a sedaček dají děcku zpět plíny. U nás na diskuzi taková taky byla. Ono je to pohodlnější čekat až dítě "uzraje" a za tři dny přejde na nočník. Ale nebavíms e o nestandartních dětech, ale normálních. A dokážu si představit že by leckdo chtěl příspěvek na plenky, třeba na noc. To mají leckdy 4leťáci, když v noci pijí.

sisstin
autor
10. říj 2011

@ygreen na noc se příspěvek nedává, musí to dítě být inkontinentní přes den 😉 na noc jsou plíny " v normálu" do pěti let 😉

dadlenka
10. říj 2011

Holky, zítra se půjdu na pracák zeptat jsem zvědavá, co mi řeknou, bohužel je to u nás aktuální☹ když tak písnu😉

ygreen
10. říj 2011

mě Tobiáš měsíc pochcával zem, pak tepláky a slipy a kadění mu docvaklo po 2 měsících sraní do kalhot a na zem. A to musí být člověk pořád na pozoru a chytat do nočníku.

sisstin
autor
10. říj 2011

@dadlenka no já jsem dopadla docela neslavně na pracáku 😉 teda respektive mi řekla baba, že mě jako nechá dobrat podporu, ale pak at se odhlásim a jdu do domácnosti 😉

smardik
10. říj 2011

@ygreen já utírala loužičky, bez řečí Toma převlíkala 14 dní a vrátili jsme se zpět k plínám, prostě vidím že na to ještě není zralý a nutit ho násilím nebudu, se mi akorát sekne. V jeslích čůrá do nočníku to je fakt, ale vím už jak to funguje-než děti přebalují dávají je sedět na nočník a někdy to vyjde, je třeba 6x na nočníku a vyčůrá se jednou, je to že se mu zrovna chce, ne že si tam řekne že chce čůrat

ono se to lehko říká když to někomu dítě pochopilo brzo. To je stejně jako s jeděním, kamarádka mi řekla nech ho hlady a on se bude snažit, jenže já ho znám líp avím že bude raději hlady, pár pokusů bylo ale vždy končí na jeho citlivosti

jolinka
10. říj 2011

@zzuzca mate super pokroky vidim 😉 🙂 v dacom je Kubko sikovnejsi ako moj "normal" Misko, to su rovnakeho veku. moj este len teraz zacal priradovat farby... teda skusam nanho Logico primo a uz dokaze k zltemu koliesku na obrazku najst zlty cudlik dole. 😉

@sisstin @smardik jak ste vraveli o tom jak vasi partneri chapu jak na tom su deti...tak ja som svojmu davnejsie vysvetlovala ze Kati menej rozumie reci a on zacudovane ze Vsak ona rozumie vsetko. bezny chlap si pod "rozumie vsetko" predstavuje ze dieta splni zakladne prikazy typu Pod sem, sadni si, chod si umyt ruky... 😒 😠
z toho pozostava drviva vacsina jeho konverzacie s detmi, take otazky sa pytat, ze Co svieti v noci na oblohe? by mu v zivote neprisli na um, opytat sa decka 😉 😖

ygreen
10. říj 2011

jj každej ať to dělá dle sebe, vím že to není někdy sranda, třeba s tím jedením to znám moc dobře

smardik
10. říj 2011

@jolinka jo jak píšeš, Tom rozumí pojd sem, donese si na požádání boty, jde si lehnout na přebalení, sednout na pokyn jde se jíst a proto je v pohodě, jen nemluví. Nevysvětlíš mu nic

jolinka
10. říj 2011

@smardik Kati zacala na nocnik na 2 roky a 11 mesiacov, este do 4,5 roka dost casto kakala do gati {akurat ze to bolo vecer takze v skolke o tom ani nevedeli 😒 }, ked ju chytila zapcha, stacilo zmenit prostredie alebo trosku menej vlakniny jest a uz to bolo o malych bobkoch 100x za den, samozrejme vsetko do gatiek 😠 😠 😠 chvalabohu uz polroka vsetko OK, a to je prosim pekne 5 rocna slecna...

smardik
10. říj 2011

@jolinka u nás zatím nočník jen v jeslích, Já to nijak nehrotím, znám ho dobře a vím že necením ničeho nedosáhnu, máme na to ještě skoro rok tak snad do toho září to zvládneme. ale máme toho dost co musíme za ten rok zvládnout

jolinka
10. říj 2011

@smardik tym chlapom nedochadza ze v tomto veku je to strasne malo, to pochopenie.

ako je pravda ze K. rozumela vo veku o cosi viac nez Tomik, teda asi na urovni toho co rozpravala, kratke opisy situacii.. motyl leti, havo papa, ide auto, presne na 3 roky povedala vetu Daj Miskovi auto... no ale take zazraky neboli bezne 😉 😉 😉

smardik
10. říj 2011

@jolinka tak to u nás nehrozí, on fakt rozumí to co máme doma denně-pojd papat, dones si botičky, pojd se přebalit, jdeme se koupat, ostatní fakt nic moc, 10 x to říkám různě, ukazuju atd., mluvení nic, auto je huuu, vlak ššš, pak má čiči, ahoj, ne, nechci přestal říkat ale místo toho zas vrtí hlavou

ygreen
10. říj 2011

@smardik na kolik měsíců má Tom porozumění?

smardik
10. říj 2011

@ygreen 18měsíců

jolinka
10. říj 2011

@smardik jo...u vas bude hlbsie zasiahnuta aj ta expresia, my sme len tak lahsie...
a v poslednom case aj to porozumenie jej islo velmi dopredu, uz vsetky tie veci co pred polrokom jej robili problem... predstavit sa, odpovede na otazky so zamenami, otazky S cim sa co robi...to vsetko uz v pohode. Uz len treba dotiahnut gramatiku a vyslovnost, to dufam uz pomoze hlavne logopedicka, ja neviem ako na to, co mam s nou robit.

Ideme zo skolky a to uz vyzera ako nejaky kviz 😉 , ja davam otazky... Ktore zvieratko je zelene, Ktore plava, Ktore je ryby...atd. a Kati s Miskom odpovedaju

smardik
10. říj 2011

@jolinka uvidíme, ono to půjde ale strašně pomalu, je to běh na dlouhou trat. ale my to zvládneme, pro mě je důležité to že Tomík má zájem komunikovat a snaží se, takže to je super 🙂 a trošku ho posunou i ty jesličky

jolinka
10. říj 2011

@smardik a take tie podmienene veci Tomik chape?

Pojdeme vonku, ked prestane prsat.
Ked zjes obed, potom bude cokoladka.
oblec si bundu, lebo je zima...
to K. chapala az pred 4tym rokom, i ked samozrejme to oneskorenie mohlo suvisiet aj so vzdorom, lebo vacsina tych podmienenych veci vyzaduje od dietata vyckat nejaky cas alebo sa niecoho vzdat,

ygreen
10. říj 2011

@smardik Tobiáš taky

ygreen
10. říj 2011

@jolinka To Tobís chápe podle mě jen tak, jakože - " Tobí prší, vidíš - ukážu - nemůžeme jít ven".

smardik
10. říj 2011

@jolinka ne to nechápe vůbec, rozbrečí se chce to hned, nechápe proč nejdeme ven nebo u babičky (teda prababičky)že mu ukáže čokoládku, pak se zeptá mě jestli může a sami si odpoví že až po obědě, má akorát zmatek v hlavičce proč ji ukázala a není a rozbrečí se