Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
10. lis 2011

@smardik ktovie, nakolko to je vyznamne...

i ja som citala, ze to striedave prekladanie ruk a noh je komplexny pohyb ktory pomaha pre rozvoj mozgu celkove, takisto poloha na brusku posiluje chrbticu a krk a tiez stimulacia nartov na nozkach a ruk ma nejaky vyznam... samozrejme ak ma dieta nejakym sposobom narusene centrum reci tak ani toto nepomoze stopercentne.

Ja som z Johi od 2 mes. cvicila vojtovku, mala poskodeny mozog nedostatkom kyslika pri porode, a tam nam stale zdoraznovali ten vyznam lezenia, vacsina cviceni co sme mali bola na stimulaciu tych reflexnych pohybov na lezenie.

deina
10. lis 2011

@liluvie, o logopedickych skolkach neviem ani tu, nevidela som ziadnu. Ale maju integrovane skolky, napr aj to nase Kinderzentrum ma vlastnu Montessori skolku a skolu, kam chodia rozne deti - aj tie s problemami, aj tie bez problemov. Este neviem, ci dam Matka do skolky, neviem, ci by to tam zvladol... 3 roky bude mat koncom septembra. A potom vacsina skolok aj ma vyclenenych zopar miest pre deti, ktore maju nejaky problem, vacsinou tak 2-3 miesta v mensich skolkach. Aj to by mohlo byt fajn. Ale ak teda ozaj bude nejaka dysfazia, asi ho do skolky nedam, nech ho ta nemcina nepletie. My sa chceme vratit na SR o take 2 roky.

deina
10. lis 2011

Tak nam dnes volali z toho centra a poobede sa ideme ukazat, som zvedava, co sa terapiu nam vymyslia. 🙂 Konecne sa hadam niekam pohneme.

dadlenka
10. lis 2011

Tak kuličkodráha má další proměnu, předtím to byla sekačka na trávu, teď to Kryštof obrátil vzhůru nohama a je z toho strom - ta tyčka je eň(kmen) a nahoře ten talíř ití- listí. Ta jeho fantazie mi dává naději, že se nás ten autismus snad týkat nebude..i když jsem už smířená snad se vším🙂

ygreen
10. lis 2011

čau holky
Tobiáš už docela hezky opakuje - jdou mu hezky slova jako pití, hají, titi(čiči), a tak dále. Thea je na tom podobně, takže se budou rozmlouvat spolu 😉

A Tobís umí odpovídat správně na otázky které začínají Chceš? Jídlo, hají, pití, pohádku. Odpovídá už z 99% správně podle toho co chce. A docela to porozumění na běžné věci hezky jde dopředu.

Tož tak u nás.

dadlenka
10. lis 2011

@ygreen to hodně usnadňuje komunikaci🙂 Kryštof si vybírá tak, že odpovídá ne- když se trefím ,hodí úsměv🙂 v dobrém závidím ten souhlas🙂

sisstin
autor
10. lis 2011

holky, tam s "jo" (vo) nějak problém neměli, začal to říkat normálně ve stejnou dobu s "ne"...v podstatě hned po citoslovcích to byla první slova 😕

ygreen
10. lis 2011

mě logo vysvětlovala že ne je jednoduchý, ale ano už je dvouslabičný a těžší. A celkově ne je takové zábavnější 😀 😀

ygreen
10. lis 2011

já mám prostě jen obrovskou radost, že Tobík chápe Chceš? A umí odpovědět správně 🙂 🙂

sisstin
autor
10. lis 2011

@ygreen no Tygr říká "jo" 😅 😅 😅 😅

dadlenka
10. lis 2011

@ygreen já tě plně chápu a mám radost s váma🙂 a ne je velmi zajímavé slovo🙂 Kryštof používá i trojitý zápor- nenene i s příslušnou intonací🙂

smardik
10. lis 2011

@ygreen super šikulka

u nás nic nového v tom co umí, ale není už taková cíta,vezme do ruky koblih,šáteček a v pohodě ho jí 🙂

paolin
10. lis 2011

ahoj holky!
u nás bylo "aha" a "ne", "jo" říká až zhruba měsíc. jinak dle logo má Adam výborný neverbální projev a velký potenciál 🙂 stále tedy úzkostný, zase u ní šeptal a dával si ruku přes pusu.
jsme dnes byli na alergo a Adam má ve zprávě napsaný klidný. jsem se nasmáli 😀 po vyšetření tam lítal, jak utržený z řetězu a pak byl 5ti minutový šílený řev při odběrech. musel ho přeprat MM a 2 sestřičky. nebyli mu schopní natáhnout pokrčenou ruku. ale jinak je klidný 😀 😀

sisstin
autor
10. lis 2011

@paolin no Ada má tu neverbální komunikaci fakt super 😉 oni jsou dost často úzkostní právě proto, že se neumí dobře verbálně vyjádřit 😖 i když Tygr čím víc mluví, tím víc je takovej odrzlejší...už jako reaguje i na úplně cizí lidi, když se ho na něco ptaj...to dřív nic, čučel do země...no že už mu pak ty lidi nerozuměj, to je věc druhá 😅 😅

paolin
10. lis 2011

@sisstin Adam už taky lépe snáží cizí lidi, hlavně děti. na ty byl dříve vysazený. i se hodně zklidnil. jít s ním třeba k doktorce už není tak šílený, jako dřív. to jsem byla vždy spocená až na prdce, co zase bude 😝 nervy z toho tedy mám pořád, ale to už je asi o zvyku 😀 😀 včera teda řádili venku na prolízce. pak došel malý chlapeček s babičkou a když byl Adam na klouzačce, tak lezl po žebříkú za ním nahoru. Adam na něj začal dolů plivat..babička, že to se přeci nedělá. tak prsknul i na ni 😔 jsem se mohla hambou propadnout ☹ on teď hrozné prská a hraje si se slinami a fakt nevím, co to jako má být 😝 zítra jde o 14ti dnech do školky. pomaže a hotovo 😉

sisstin
autor
10. lis 2011

doufám, že mi zas nestopnou ikonku 😅 😅 😅

paolin
10. lis 2011

@sisstin ikona moc pěkná 😵 by byli blbí ti to stopnout

sisstin
autor
10. lis 2011

@paolin no jsem tam z profilu, to se tuším zas nesmí 😅 😅 😅 já mám fakt strašně málo fotek, kde bych byla ksichtem přímo do fotáku 😝 😅

sisstin
autor
10. lis 2011

tak tahle by mohla už fakt stačit 😅 😅 😅

ygreen
10. lis 2011

u nás je to teď tak 50 na 50 kdy Tobís odpoví normálně nebo zaječí néééé a vzteká se 😉

sisstin
autor
11. lis 2011

Bré ráno,

tak Tygrovi se po tom Sinupretu spustila fakt mega rýma, naštěstí už umí smrkat, tak už to z něj konečně leze ven 😝

sisstin
autor
11. lis 2011

@martinka264 jsem zapomněla reagovat 😉 ono u 2,5letého dítěte je ta stručná komunikace ještě v pohodě...jak píšeš, že svítí a ona řekne jenom "svítí, brýle"...no ale u 4letýho už je to jaksi problém 😉 ale píšeš, že holčička třeba i používá předložku "v"....to je taky celkem slušný. Tygr používá jedinou předložku "do" (do ii - do školky :D), ale on to má naučené jenom v tomhle spojení, už by neřekl, že se jde třeba "do krámu", to prostě jenom "Íá dida ámu" - Péta jde s dědou do krámu 😝

prostě jasně je vidět, že to není jenom o tom, že by patlal nebo tak..ale že tam je totálně narušená celá ta struktura řeči 😉

dadlenka
11. lis 2011

@sisstin tak hlavně ať to jde všechno ven.. a nezapomeňte mazat nos, kluci měli za chvilku odřený ať jsem používala jakékoliv kapesníky. Jinak na prevenci nám pomáhá preventan, ale jestli by to Tygr jedl

sisstin
autor
11. lis 2011

@dadlenka já koupim ten Imunoglukan 😉 kapičky a sirupy už celkem zvládá sníst v pohodě, nedal by nějaký prášky nebo něco cucacího 😉

paolin
11. lis 2011

@sisstin Sinupred je supr. Adam dostal na té alergo Aerius, že ho má mít pravidelně a nějaký tejchák na ty jeho kašle. tak uvidíme 🙂 děti jsou ve školce, já jsem vyřídila pár pracovních drobností a valím uklízet 🙂

sisstin
autor
11. lis 2011

a hádejte, komu přišly botičky a jsou mu!!!! 😀 😀 😀

paolin
11. lis 2011

@sisstin Péťovi? 😀 😀 😉
pěkné 🙂

sisstin
autor
11. lis 2011

dneska přijede snoubenec 😀 😅 , tak jdu patlat Bebe střechu, aby neřek 😅 😅 😅

dalea
11. lis 2011

My sme dnes boli na kontrolu u pedopsychiatra a on ma akurat dnes dovolenku 🙄 Zastupovala ho mlada doktorka z oddelenia,ale kedze Leu nepozna a ona neberie ziadne lieky,len chodi na pozorovanie,tak nic z toho 🙄 Ale aspon mi povedala,podla toho,aka je Lea teraz,ze ona u nej nic zavazne nevidi 😉 Chvilu spolu kecali 😅 No a objednali sme sa znovu o mesiac 😝 Zbytocna cesta a to som este na PN,tak som riskovala,ze mi pride kontrola 😠

ygreen
11. lis 2011

my ndes na logopedii, Tobča mc nespolupracoval, příště musí jít už jedině sám. Dostali jsme domu sešit s dopravníma prostředkama, je jich tam asi 40. Takže se budeme učit a příště něco jiného. Začínáme vyloženě cíleně makat na pasivní slovní zásobě.