Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

bettyx
27. led 2012

@maccizpopovic no tak my jsme západ 🙂, takže pro náís je nejlepší dědina, divoká šárka -max. evropská

maccizpopovic
27. led 2012

@sisstin
v Praze je logo školek víc, některé mám na stránkých - Don Bosco je také církevní a je to MŠ a ZŠ logopedická v Bohnicích na sídlišti, pak je dobrá MŠ a ZŠ na Moskevské ulici (Vršovice), již zmiňovaná logopedická od Jedličkova ústavu na Pankráci a pak tam co chodil Matěj Horáčkova - tam je to směs zaměřují se především na děti s vadami zraku,ale mají i autistickou třídu a logopedické třídy ..... bohužel mám informace,že životnost školkyse odhaduje max. na 2 roky neb město nemá zájem o její další provozování a bohužel stojí na velmi lukrativním pozemku. Toto info mám přímo od ředitelky ústavu, takže to bude asi pravda.

Don Bosco dosahuje s dysfatiky výborných výsledků a název logopedická má přímo v hlavičce školy. Don Bosco je jinak síť církevních škol.

Směr Praha západ info nemám, protože jsem je vzhledem k dojezdovým vzdálennostem nehledala.

maccizpopovic
27. led 2012

@bettyx obrátila bych se na Centrum alternativní komunikace v Tyršově ulici, tam mají SPC pro děti s poruchami řeči a požádala bych je o radu . Jsou prý výborní, doporučila mi je i dr. Krejčířová a nebo na Foniatrickou kliniku v Praze, tam kromě toho, že vyšetří i výborně poradí.

maccizpopovic
27. led 2012

@bettyx jediná školka, kterou jsem našla vaším směrem je www.mslaudova.cz - nečetla jsem zpět, takže nevím zda jste o ní mluvily.

vevercaci
27. led 2012

@maccizpopovic O té Bratské škole jsem slyšela mnoho dobrého, hodně ji vyhledávají právě ti, co učí děti doma, to budete mít moc fajn 🙂

ygreen
27. led 2012

holky, taky hledám a nic nenacházím, nemáte info o dobré školce a později i základce směr praha 9? Don Bosco je pro mě zoufale daleko

romana
27. led 2012

@maccizpopovic ahoj, nevěděla bys, prosím Tě, o nějaké ZŠ s individuálním přístupem, menším kolektivem dětí, ... ideálně praha-východ (bydlíme v malešicích), ale klidně i centrum (pracuju na staroměstské). Ondra není adept pro logo školu (měl jen OVŘ, řeč se mu rychle rovná), ale má poruchu pozornosti a problémy se socializací. sice počítáme s odkladem, ale na zápis musíme jít už za rok. spc nám na můj vkus navrhuje školy příliš speciální. ne že bych byla nějak ambiciozní, ale opravdu si myslím, že i kdyby s asistentem, tak nějakou normální "přátelštější" základku by zvládnul. moc díky.

sisstin
autor
27. led 2012

@maccizpopovic tak to googlim, a u nás je Don Bosco jen nějaký středisko salesariánský mládeže či co..ne základní škola 😝

vevercaci
27. led 2012

Mám jednu otázku tak trochu mimo téma..dneska mi na kontrole na gynekologii byla potvrzená zvýšená funkce štítné žlázy, neměla jste to některá? Já si na jedný diskuzi na rodině přečetla, že v těhotenství to může mít vliv na VV mimina, vím tam o jedné mamince co má chlapečka skrz tu štítnici dost výrazně opožděnýho, tak teda doufám, že nakonec nebudu řešit ještě nějaké horší věci než OVŘ a ADHD ☹

sisstin
autor
27. led 2012

@vevercaci no já slyšela, že štítná žláza, ale u dětí, může právě způsobovat problémy s řečí a různé opoždění...ale jako přes matku na dítě o tom slyšim prvně 😕

vevercaci
27. led 2012

@sisstin já o tom teď čtu už několikátej článek a prej když se to neléčí, tak to má přímej vliv na psychickej vývoj plodu 😢 u Honzy mi vůbec testy na štítnici nedělali, takže těžko říct..

maccizpopovic
27. led 2012

@romana no já doporučuji tu Bratrskou ,ale ta je v Holešovicích - to máte z ruky (ale je to 100m od stanice metra Nádraží Holešovice) - opravdu malá ,příjemná škola

Dobré reference mám na speciálku na náměstí míru www.školazrak.cz ,ale to je od chlapečka, který měl velké adaptační problémy ve škole ,adhd. No jinak bohužel nevím.

maccizpopovic
27. led 2012

co se týká škol - pokud si dáte na seznamu základní školy/soukromé- vyjedou na Praze 9 asi tři, jsou to vesměs školy církevní ,ale inzerují přesně to co od školy požadujete .... otázka ,zda přijmou i dítě s problémy. Jen namátkou jsem se dívala na www.prorodinu.cz tam je MŠ i ZŠ a školné na základní škole je 1000,- kč/měsíc + družina 800,-kč

Ještě jsem si vzpoměla, že maminky ve školce chválily školu Integral ta je na Vinohradech www.skolaintegral.cz , ale bližší info nemám

jolinka
27. led 2012

@maccizpopovic tesim sa ze ste tak pokrocili... my mame len lahko zasiahnutu recepci, u Kati pojde do skoly az v sptember 2013, a dufam ze zvladne normalnu zs s mensim p[octom deti v triede.

romana
27. led 2012

@maccizpopovic moc díky, ty holešovice by nebyly asi tak strašné, s jedním přestupem je to max 30 minut a do práce mi odtam jezdí tramvaj asi 10 minut.
náměstí míru je úplně na cestě, to se určitě podívám.
o té škole integral jsem taky slyšela, tam je jenom hloupé, že začínají až od půl nebo dokonce od 9, to si nemám šanci v práci domluvit ☹

maccizpopovic
27. led 2012

@romana pokud by jsi uvažovala o Bratrské do budoucna, doporučuji ji navštívit už rok před předpokládaným nástupem do školy a zapsat se přímo tam. Mají hodně velký zájem, protože mají skvělou pověst. Matyáš už je tam rok zapsaný, i když jsem věděla,že bude mít odklad a bylo dobře, že jsem to udělala. Letos v prosinci na dni otevřených dveří mi paní ředitelka říkala, že už mají kapacitu prakticky naplněnou a zapisují již děti na příští rok - tedy odkladové děti. A to byl teprve den otevřených dveří né zápis.
Na zápisu jsem se potkala s maminkou, která přišla bez pozvánky na zápis a bylo jí řečeno, že jejich šance jsou minimální.
Jinak náboženství nevyučují,ani není podmínkou,aby děti nebo rodiče byli věřící. A při nástupu do školy mají přednost sourozenci stávajících žáků, to hodně ovlivňuje počet volných míst v první třídě.
Já osobně také uvažuji o tom, že mladšího brášku Matyáše dám do Bratrské - pokud tam budeme spokojení. On je dost napřed díky tomu,že pracuje s Matějem - ale Bratrská má i zkušenosti a program pro talentované děti.

romana
27. led 2012

@maccizpopovic ještě jednou moc díky. to by nám vycházelo akorát na příští rok, možná zkusím nějakou individuální schůzku v průběhu roku.

ygreen
27. led 2012

@maccizpopovic ta škola prorodinu.cz - kluk chodí do jejich školky a tedy zatím jeslí a právě to zda ho přijmou do školky v září závisí čistě na libovůli učitelky, zda se bude ochotná potýkat s nestandartním dítětem

a pokud by se mi podařilo kluka dostat do školky Don Bosco, doporučovala by jsi mi abych ho tam dala i do školy, nebo je lepší ta bratrská? I když zatím brzy.

maccizpopovic
27. led 2012

@ygreen no já osobně pokud by byla možnost dát Matěje do Don Bosca neváhala bych ani minutu. Nečetla jsem zpět ,tak nevím jaký má synek problém,ale přece jenom jsou logopedická škola a ohlasy na ně jsou vesměs pozitivní. Pokud bych váhala domluvila bych se v Centru alternativní komunikace v Tyršově ulici na konzultaci v jejich SPC.
Bratrská škola je běžná škola, jen jsou ochotní se angažovat i u problematických dětí - já ji volila i z důvodu možnosti domácí školy. Což u mne není statečnost, jak psala sisstin, ale nutnost - zatím nedokáži odhadnout vývoj a minulý rok měl Matěj náběh na ADHD ( ve zpráve od dr. Krejčířové) a má silný problém s porozuměním, takže , ikdyž se zlepšuje, stále trvá otázka, zda zvládne školu - byť bude mít asistenta. Ona je to také otázka kvality učitele a asistenta, možná si lidsky nebo odborně nesedneme a co potom?
To ho radši budu učit doma než mu zničit život.
Já mám bohužel velmi špatné zkušenosti s odborníky - psychology, logopedy a pracovníky SPS a PPP. Tak si nedělám iluze o tom,že můžeme narazit.

maccizpopovic
27. led 2012

Ano pro Pražské není to Centrum alternativní komunikace a jejich SPC vůbec špatnou volbou, oni se starjí nejen o Dgn. a potřebné papíry pro integraci,ale nabízejí i další služby. Dokonce aktivně pomáhájí při integraci dětí do škol, tím že tam docházejí a zaučují pedagogy v práci s dítětem.
Mě je doporučovala nejen psycholožka, ale i logopedka na foniatrické klinice.
Já se k nim chystám objednat,až vyřídíme papíry na asistenta v SPC ve Štíbrově ul.

bettyx
28. led 2012

@maccizpopovic jo, ty znám, ale jsou to řepy... neni to jednoduchý -ono to vypadá že na tom asi nemám moc zájem, ale musim koukat i na to co je pro ty děti taky trochu pohodlný.. vystavovat Štěpu každý den stresům v narvaným buse asi není to nejlepší -vždycky se asi bojí páč strašně pláče když vystupujeme -dokud ho nedržim za ručičku, tak pláče -když jedeme sami, tak se držíme a je to fajn! .. takže jsem koukala co je bez přestupování, ale tam jsme nepochodili a když je tady ta ředitelka ochotná mu udělat individuální plán s tím že bude u té logopedky a ne u tý kačeny, tak to asi zkusíme.. už jsem tu spolužačku pozvala na čaj a vydoluju z ní veškerý informace! kdyby neměla vadu řeči a hlídala si venku děti, tak to neřešim, ale znám Štěpu jaký je teverný, takže on! jak ho znám by jí zdrhnul -to zase když jdeme ven, tak on se někde zasekne na něčem co ho zajímá (klasika), nebo si tam odběhne a ani moc nekouká kde zrovna jsme.. ale kdo ví -třeba se bude držet stádečka.. uvidíme -buď to bude fungovat nebo ne.. pokud ne, tak se to vyřeší jinak krajním řešením.. ale moc děkuju!!! 😅

sisstin
autor
28. led 2012

Brý den,

já su nachcípaná jak svina 😠

@bettyx a vy už teda nějakou psycholožku máte? Můžu ti doporučit tuhle, vezme vás hned, do tří let dělá soukromě a od tří na psychiatrii v Krči a tuším i na Vinohradech 😉 http://www.detsky-klinicky-psycholog.cz/ Je to žačka Krejčířové, takže je fakt poměrně dobrá...určitě na předních příčkách, co se týče výběru tady v CR 😉

poslala jsem tam pár holek, i @vevercaci a byly spokojené 😉

co se týče té školky, tak fakt při OVR nebo expresivní by neměla být běžná třída problém, jen teda by ta paní učitelka měla být vstřícnější a taky o to víc budete muset makat doma, když nebude mít tu logo péči ve školce 😉

sisstin
autor
28. led 2012

@bettyx na foniatrii se objednej do Žitné ulice, jsou tam poměrně profíci a to jako asi hned, protože jako všude jsou tam čekací doby 😉 máš obrovskou výhodu, že jste z Prahy..těch možností je hodně a nemusíte dojíždět stovky km ....

nicole_1
28. led 2012

Tak Tedík to zvládl bezvadně a vše je ok 😵
A když už jsme se tu bavili o montessori, nemáte někdo zkušenost s Daltonskou školou, je to prý něco podobného a tu máme kousek od bydliště?

vevercaci
28. led 2012

@nicole_1 Myslíš tu na Jánské a nebo máš na mysli ještě jinou? Já jen vím, že Dalton nemá tak propracované pomůcky..konkrétně tahle školka má kapacitu jen 25 dětí a berou přednostně ty děti, co mají bydliště v Brně střed..jen pro info, my byli jen tak cvičně na zápisu na Kotlářské a tam budou brát 30 dětí /kapacitu mají kolem 100/ a přihlásilo se 118dětí 😅
Nějak jsem přehlídla, s čím Tedík vlastně byl?

vevercaci
28. led 2012

@nicole_1 zkus si o tom vyhledat něco na Rodině, je tam napsáno, že Daltonský školy si na Dalton v Brně akorát tak hrají dvě hodiny týdně..a vzhledem k tomu, že to píše Perdita, celkem bych tomu věřila, ona má fakt hodně velkej přehled 😒

vevercaci
28. led 2012

@nicole_1 Kdyžtak jí napiš, má mail pod nickem, já se s ní taky radila ohledně školek a dost mi s výběrem pomohla 🙂

nicole_1
28. led 2012

@vevercaci já myslím, tak celkově, spíš než o školku, tak o školu, ve slatině je nějaká základka s alternativní vyúkou a daltonskou vyúkou, našla jsem právě školy kde je daltonská výuka jen 2hod. týdně,což je nic...školek jsem moc nenašla, vím, že v kohoutkách je nějaká, tam má v plánu dát kamarádka holčičku

Tedík byl v nemocnici s ušima, tvořil se mu tam hlen a kvůli tomu špatně slyšel

vevercaci
28. led 2012

@nicole_1 Tak fajn, že to dobře zvládl 🙂 Ona tam píše o těch školách o všech, zajímala se o ně pro svoje dítko a prý údajně žádná ta Daltonská škola v Brně nemá v podstatě s Daltonem nic společnýho..že se sice na DOD tak prezentují, ale když se ptala těch dětí, tak ty věci, co tam ukazovali prý dělali prvně. Jak říkám, klidně jí napiš, ona ti určitě řekne víc, já o tom moc nevím 🙂

nicole_1
28. led 2012

@vevercaci a montessori školy, třeba to sluníčko jsou dobré?