Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
9. únor 2012

@sisstin ale to nebolo dobre ze som s Kati nikde v tom veku nesla...ono v tom je problem, ze vacsina rodicov sa najprv opyta pediatricky, ta im vacsinou povie nejaku blbinu typu...to je Ok, nevyzera na autistu autista by sa spraval inak...pricom pediatra je ten posledny clovek na diagnostiku. Ja som tiez bola hlupa, pediatra mi nic nehovori, tak to asi bude OK... oni o tom co vedia, nikdy sa ma nespytala na ukazovanie, ocny kontakt, zdielanie...neviem ci jej vobec daco hovoria take pojmy. v ordinacii 80 perc. deti bud mlci alebo reve...takze Kati neposobila nijak odlisne 😉 😉 🤐

Kati v tom pocte slov a vetach este bola niekde na spodnej norme, v 3 rokoch som povedala ze spaja slova...takze ok, je to dobre...na nejake spravanie, to sa ta nespyta, ani na to nie je cas.

abbie
9. únor 2012

@abbie a ta matka za to aj prd dostane

abbie
9. únor 2012

@jolinka ved presne toto, pediatra moze robit asi kazdy mam pocit, staci ma kvalifikovanu sestru na odbery 😀 .. des ... ani mna sa nikdy neopytala ci robi to alebo hento ... jedine ci sa pretaca, stvornozkuje, ale socializacia 0 bodov ... za toto by som vazdila

sisstin
autor
9. únor 2012

@abbie no třeba v Ba ty terapie jsou, určitě i v Praze..ale na tom aby člověk finančně vykrvácel 😉

@jolinka no já kdybych to nezačla řešit sama, tak se taky nic neděje. A hele, vaše pediatra ted už jako ví, co má Kati za problém nebo to tam vůbec neřešíš? 😕

jolinka
9. únor 2012

@sisstin keby sa mi nieco teraz nezdalo, s nejakym deckom...tak uz vyhladam poriadneho odbornika a vcas...lebo nie vzdy to moze dopadnut tak dobre ako s Kati, a potom by som si velmi vycitala ze neznalost presnej diagnozy by mohla sposobit problemy s dietatom.

no vcil uz som mudra ze ?? 😝 😝

jolinka
9. únor 2012

@sisstin ani mi ju nespominaj....Kati sa s nou teraz porozprava, podebati, da sa vysetrit...takze pre nu dieta total v poriadku. Jedine co ju zaujima...kedy uz dame zaockovat matyho aby mala poriadok v papieroch... 😒

sisstin
autor
9. únor 2012

@jolinka nj, vy vlastně nemáte žádný zprávy od doktorů, takže ona fakt netuší. No ani bych to neřešila, ono to k ničemu stejně není.... 😝 Jinak já už se snažím hledat si pediatra, který zkousne, že prostě očkovat nechci 😝 ale nevím, zda se mi to podaří 😝

jolinka
9. únor 2012

@sisstin a poviem ti o nejakych poruchach reci v style ze dieta nerozumie.. nema ani tucha, fakt, toto oni nestuduju ani nemaju zaujem, ale co sa cudujeme ked o tom nevedia ani logopedi ani psychologovia...coby teda mali...
{este tak by mozno chapala expresku, ze dieta nerozprava dobre}

sisstin
autor
9. únor 2012

@jolinka no je to pravda..psala to i @dadlenka že v tom jejich SPC nebo i stacíku ani netuší, že existuje nějaká porucha porozumění...ono jim stačí, když dítě splní "podej, přines atd." Ale jak má dítě rozumět, to nemaj ani tucha....no je to fakt zvláštní, hodně...právě mě to zaráží u těch psychologů a logopedů... 😕

sisstin
autor
9. únor 2012

@jolinka to je stejný, jak když jsme byli u pediatry, to měl Tygr dva roky. A já ji říkám, že nerozumí...a ona na mě, a rozumí třeba "podej mi ruku?" Tak to říkám, že jo....zas jako Tygr nebyl úplně mimon, že by nerozuměl vůbec nic...a ona "no, tak to je v pořádku, rozumí" a tím to pro ni zhaslo 😝

jolinka
9. únor 2012

@sisstin ale Maty sa zda byt Ok, hrkuta, intonuje, otoci sa na meno aj na hocijaku vetu ci smiech, pozrie sa ked mu nieco ukazujem, pomaly zacina lozit.. 🙂

sisstin
autor
9. únor 2012

@jolinka no u vás to nevypadá, že by jste to měli na nějakým genetickým podkladu. To spíš asi prostě náhoda, že to Kati zrovna švihlo, nebo třeba ten úraz hlavy 😕

jolinka
9. únor 2012

@sisstin no my sme obaja ja i muz, rozpravali skoro a pekne, mm ma i talent na cudzie jazyky, Johi to po nom chytla. a aj Misko vyzera byt zrucny na rec , co sa tyka vyjadrovania, len sykavky este nevie.

sisstin
autor
9. únor 2012

@jolinka a to jsem si říkala, že když nááááááááááhodou druhý, tak to nebude s MP....no, takže sakra 😅 😅 😅 😅 😅

jolinka
9. únor 2012

@sisstin no K. by na 2 roky ruku nepodala, a uz vobec nie nejakej cudzej zenskej 😕 ...no ale vies, u lekara sa kopec normos deti hanbi, visi na matke, alebo reve...tak toto dr. neriesi.

sisstin
autor
9. únor 2012

@jolinka no ona to myslela tak, jestli to jako rozumí on mně, když mu to řeknu 😉 u Dr. na mně jenom visel, hlavu zavrtanou v mým krku 😅 😅 😅 on jako v těch dvou letech zas jako rozuměl..ale prostě jak mimino no: dej, podej, hačí, hají, křupka, pití apod. 😉 No Krejčířová to odhadla přesně 😉

jolinka
9. únor 2012

@sisstin a co tak spermobanka??? 😀 😀 😀 😀 Podmienka...ovladanie min. 3 cudzich jazykov

dualcore
9. únor 2012

@sisstin neviem ja viem len to co nam povedala a to bolo ze jej to na genetike potvrdili.viem ze dlho trvalo kym robili vsetky testy ale ja sa tomu nerozumiem.vraj to ma ale ziskane.Dnes ma na logopedii pekne nastvali.vraj mi maleho nevysetria az po dovrseni 3r. tak pojdem skusit ten institu detskej reci ci aspon tam nas zoberu.

sisstin
autor
9. únor 2012

@dualcore no klasika, logoped, co nechce brát pod tři roky 😝 ale v tom Institutu vás určitě vezmou 😉

abbie
9. únor 2012

@jolinka
@sisstin inak ja som tak vcera rozmyslala nad detmi, ktore neukazuju ... to akoze fakt na nic nevystrci ruku? na nic sa neopyta e?alebo hm? nad nicim sa necuduje?

jolinka
9. únor 2012

@sisstin Kati bude na bud. rok uz predskolacka, takze s nou pojdem na otestovanie, sk. zrelosti bud tam kde som bola s Johi alebo v tom DIC kde chodime na logo, tam pracuju aj s detmi s poruchami ucenie, ale neviem ci aj diagnostika, alebo len terapie...sa musim najblizsie opytat.

sisstin
autor
9. únor 2012

@abbie no syn prostě neukazoval...je to tak, jak píšeš...on tak nějak nic nepotřeboval...když chtěl vzít, tak přišel ke mně a natáhnul ruce...ale jinak si celej den u něčeho seděl a bohatě si vystačil sám, ani jsem nevěděla, že ho mám...on prostě nic nechtěl a nepotřeboval 😉

abbie
9. únor 2012

@dualcore urcite chod inde 😠 macher na logopediu vie pracovat aj s 2 r. dietatom

jolinka
9. únor 2012

@dualcore i my co chodime do toho DIC na logo...tak mi vraveli ze u nich koncia tie male deti pod 3 roky ale i starsie, lebo vacsina logopedov v Kosiciach beru len predskolakov od 5 vyssie... 😒

sisstin
autor
9. únor 2012

@abbie reagoval na takový ty základní věci, jak jsem psala: pití, křupka, dej, hají, hačí apod. Ale nedělal žádné hříčky mimo "jak jsi veliký", neukazoval, nežvatlal...prostě byl abnormálně hodné dítě, které si vystačí samo a nikoho s tím neotravuje. Naopak, když jsem se snažila ho něčím zaujmout, tak prostě jen stál a čučel a nula bodů. Na jméno teda reagoval vždycky, oční kontakt měl, mazli se apod. Ale prostě co se týče komunikace jako takové, tak strašná slabota...a u nás i ty dovednosti, on byl prostě "brzda" 😉

sisstin
autor
9. únor 2012

@abbie když jsme šli ven, tak jsem projezdila tři hodiny s naprosto tichým a nehybným kočárem...prostě seděl, čučel...tot vše 😉

abbie
9. únor 2012

@sisstin a ked si sa ho opytala kde je mama, tata nic? neukazal? neprisiel na zavolanie? nechapal vyznamu pod?

sisstin
autor
9. únor 2012

@abbie no když jsem ho zavolala jménem, tak se otočil nebo přišel ..to jo 😉 ale když ses zeptala, kde je máma...kde je babi..apod. Nic...nula bodů... 😉

jolinka
9. únor 2012

@abbie presne tak...nevystrci ruku..

ked uz nieco velmi chcela...{sladkost, hracku}...tak ma za zadok potlacila na to miesto, napr. do kuchyne a tam sa postavila a kyvala rukou hore dole {jak esesak 😨 } a blacala eeeee, a ja som jej podavala veci, pytala sa co chce, a ked sme mali stastie tak sme trafili po par razov...lebo ked to trvalo dlho, uz bola rozhecovana a revala aj ked dostala co chcela 😠
a na nejake ukazovanie vonku, ze aha mami co vidim, tak do 2.5 r. fakt nic, proste cumela tym prazdnym pohladom, aj ked ju nieco zaujalo {mlaka, holuby, velky pes, auto}...tak nemala potrebu to zdielat so mnou, rovno sa k tomu hrnula... 😒

mmch som jej v tom case obliekala cervene a oranzove veci...aby sa mi nestratila, lebo vobec nemala taky ten hranicny distanc...ked sa uz dieta boji ze je matka pridaleko a s placom ku nej bezi 😖 kludne by odo mna odkracala...stale rovno, nezajem kde som.

sisstin
autor
9. únor 2012

@abbie ale on měl prostě opožděný vývoj, po tom MMR se zaseknul a nedělo se nic...takže co prostě uměl do tý doby, tak uměl dál...ale nijak to nepokračovalo 😉 pak zase ve dvou letech se to rozjelo a ve třech letech byl na úrovni vrstevníků. Mimo teda té samotné aktivní řeči, to teprve začínal mluvit 😉